پکرمان ( گروه صنعتی بارز )

atiyeh

New Member
عضو تازه
اگر گزارش سه ماهه امسال را ملاحظه کنید و نیم نگاهی هم به عملکرد سال قبل داشته باشید به نتایج جالبی برخواهید خورد . Eps اولیه سال قبل 293 ریال بوده و در پایان سال 549 ریال محقق شده و 400 ریال آن را نقداً در مجمع مصوب کرده است . سود اولیه امسال 323 رایل اعلام شده که نشان دهنده احتیاطی بودن این سود بوده و با توجه به گزارش سه ماهه و تحقق سود عملیاتی و سود خالص بترتیب بمیزان 40 و 52 درصد به نظر میرسد شرکت بتواند 600 ریال سود محقق کند که با p/e برابر 4 ، قیمت سهم تا 2400 ریال قابل رشد خواهد بود . حال اینکه شرکت را با گروه لاستیک بورس مقایسه کنید تا ارزشمند بودن آن را دریابید .

جا نمانید که افسوس فایده ندارد .
 

alendolen

New Member
کاربر فعال
به نظر من جای خالی یک تاپیک مجزا برای پکرمان خالی بود . سهم با پوشش 51% در 3 ماهه و عملکرد بسیار عالی در گروه لاستیک که این روز ها پیشتاز بازار است تازه رشد خود را آغاز نموده است .
 

alendolen

New Member
کاربر فعال
اونجور که من در گزارش شرکت خوندم شرکت یک افزایش سرمایه 200% هم در برنامه دارد که به دلیل تکمیل پروژه های جدید و طرح توسعه شرکت در کردستان لازم الاجرا می باشد در صورت تحقق سود 60 تومانی در سال جدید که اصلا دور از دسترس نیست بخاطر وجود طرح های توسعه شرکت با p/e برابر 5 قیمت هر سهم برابر 300 تومان خواهد بود .
 

شکارچی بازار

Well-Known Member
کاربر فعال
چه گزارشی داده من که از تعجب فقط به کارگزار زنگ زدم فردا بشینه تو صف با عرضه ای که داره میتونم بگیرم سود سال بعد هم احتمالا 100 تومن رو بزنه این سهم تا آخر سال حداقل 100 درصد بازدهی توش خوابیده
 

alendolen

New Member
کاربر فعال
شرکتی که امروز 400000 سهم داد طبق اطلاعات بنده حدود 1 میلیون سهم دیگه موجودی داره که فردا بازار همه را قورت خواهد داد و احتمالا آخرین فرصت خرید سهم قبل از مقاومت 2100 ریال است .
 

ناصر اصل

New Member
کاربر فعال
«پكرمان» فاز 2 طرح توسعه راديال باري را در دست اجرا دارد

گروه بورس- گروه صنعتي بارز اعلام كرده كه فاز 2 طرح توسعه راديال باري را در دستور كار دارد.


به گزارش بورس و اوراق بهادار، اين شركت سرمايه‌گذاري طرح مزبور را مبلغ 568ميليارد ريال برآورد كرده است.
«پكرمان» سود هر سهم سال 89 را 323ريال پيش‌بيني كرده كه در سه ماه اول سال، مبلغ 166ريال آن معادل 51‌درصد را محقق كرده است.
اين شركت درآمد حاصل از فروش سال 89 را دوهزار و 839ميليارد ريال پيش‌بيني كرده كه 665ميليارد ريال آن معادل 23‌درصد را در نخستين فصل به تحقق رسانده است.
سود ناخالص شركت نيز 520ميليارد ريال پيش‌بيني شده كه سه ماهه 31درصد از اين پيش‌بيني معادل 159درصد را پوشش داده است.
همچنين سود عملياتي شركت 373ميليارد ريال پيش‌بيني شده كه 147ميليارد ريال آن معادل 39‌درصد در سه ماه ابتداي سال محقق شده است.
اين شركت اعلام كرده كه هيات مديره در نظر دارد مبلغ 300ريال به ازاي هر سهم از سود قابل تخصيص سال 89 را براي تقسيم بين سهامداران به مجمع عمومي عادي سالانه پيشنهاد كند.
پيش‌بيني عملكرد سال 89 شركت در مقايسه با عملكرد واقعي سال مالي قبل با 4‌درصد افزايش فروش، 15‌درصد افزايش بهاي تمام شده كالاي فروش رفته، 36‌درصد كاهش سود عملياتي و 41‌درصد كاهش سود پس از كسر ماليات همراه است.
شركت اعلام كرده كه گروه به منظور تامين قسمتي از 20‌درصد مخارج پروژه احداث توليد تايرهاي راديال سواري بلت سيمي در كردستان، مبلغ 120ميليارد ريال افزايش سرمايه براي سال 89 در بودجه پيشنهاد داده كه پس از انجام تشريفات قانوني به سرمايه منتقل خواهد شد.
 

atiyeh

New Member
عضو تازه
در ضمن خبرهای جدیدی از طرح توسعه شرکت که تولید لاستیک رادیال ماشینهای سنگین است به گوش میرسد . که این اتفاق بر سود دهی شرکت اثر مثبت خواهد گذاشت ......
 

alendolen

New Member
کاربر فعال
و ناگهان چه زود دیر می شود .
دیروز که دوست عزیزمان آتیه این سهم را در یک تاپیک مجزا معرفی کرد سهم 400000 تا صف خرید داشت و حالا 3.5 میلیون .
 

alendolen

New Member
کاربر فعال
شرکتی که امروز 400000 سهم داد طبق اطلاعات بنده حدود 1 میلیون سهم دیگه موجودی داره که فردا بازار همه را قورت خواهد داد و احتمالا آخرین فرصت خرید سهم قبل از مقاومت 2100 ریال است .
خوب به نظرم با این حجم مبنایی که امروز داد 500000 تایی بیشتر نداشته باشه که فردا هم حجم را بدهد و این یعنی آخرین فرصت خرید .
 

h00mi

Well-Known Member
کاربر فعال
کسی از تعدیل خبری نداره؟
قطعا "تعدیل مثبت" است... فقط میزان دقیقش مشخص نیست... کل این گروه لاستیک باید تعدیل مثبت دهند...
توقف نماد معاملاتي پكرمان: به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت گروه صنعتي بارز با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شد. مديريت بازار
ساعت : 2014/01/14-09:07:57
2هفته پبش "پکویر" برای "تعدیل سود" متوقف شد...
امروز "پکرمان" برای "تعدیل سود" متوقف شد...
شاید هفته دیگر نوبت "پاسا" باشد..
از لحاظ بنیادی در این گروه چه خبر است که یک به یک برای تعدیل متوقف می شوند...؟
b-)
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
از گروه لاستیک پکویر و پکرمان بنیادی و برای خرید توصیه میشه روزای قبل فرصت خوبی بود
پکرمان 716 تومنی!
 

zereshkkk

Well-Known Member
کاربر فعال
غیر ازشرایط بنیادی
امار تولید هر دو خودروساز بالا رفته خب مسلما این دو شرکت خودروسازی از لاستیک داخلی استفاده میکنند !!!
;)
ضمنا پکرمان تو اوضلع بد بازار فروشنده انچنانی نداشت و قیمت پایانیش هم افتی نکرد
 
بالا