پيش بيني شاخص در روزهاي آينده

محمد-پ

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اوا اکرم خانم

خودت به من دکترا دادی، حالا نمیخوای قدری بهت سوات یاد بدم؟

پس یاد بگیر... چند تا فکت اقتصادی

چین معدن فلزات کمیابه که پیش نیاز های تکه. آمریکا این فلزات رو نداره و چین اونو تو مضیقه گذاشته. الباقی کشورهایی هم که دارند مجبورند خام فروشی کنند ب مقصد آمریکا اما میزانش تا اون اندازه ای نیست که بتونند با چین برای مدت زیادی رقابت کنند. پس چین تو زمینه تسلیحات پیشرفته و تکنولوژی روز از آمریکا نیز جلو خواهد زد

دوم اینکه چین نزدیک 3 دهه از فقر 99 درصدی رسیده به فقر 10 درصدی.. پس آمارت غلطه. خود کارشناسان آمریکایی بر این باورند که در کمتر از یک دهه دیگه این 10 درصد میشه 1 درصد

یادت نره چینی ها مردم سخت کوشی هستند و پیشینه خودشونو فراموش نمی کنند

3- از هر تقریبا 6 نفر، یک نفر چینی است و همه جای دنیا رو گرفته اند و فرهنگ خودشونو با خودشون برده اند. چنین مردمانی با چنین فرهنگی شکست ناپذیر هستند، چه برسه به تجزیه پذیر... همین الان چینی های سراسر دنیا دستاشونو به هم دراز کنند، میتونند همد یگر رو پیدا کنند. یک از شش نفر یعنی نزدیک 20 درصد کل جمعیت جهان رو تو میتونی شکست بدی؟

4- و باز یادت نره، چینی ها ضرب المثلی دارند که میگه، هر جنبده ای که هواپیما و ماشین و کشتی نباشه (مصنوع دست بشر در هوا - زمین و دریا) قابل خوردنه!!

5- پرونده اپستین رو دنبال کن و ببین چطور داره این کوه یخی از جزیره فساد میزنه بیرون... پرونده ای با 2000 صفحه که دستگاه قضای آمریکا رو با کشتن متهم اصلیش به تمسخر و بازی گرفت. همین اول کار نخست وزیر سابق اسراییل، بیل کلینتون و ترامپ و سوگلی ملکه انگلیس، یعنی پرنس اندرو پاشون گیره و پروند اپستین کل دنیای سیاست رو به لرزه درآورده و پس لرزه هاش هنوز باقیمونده.... هیچ بعید نیست که لو رفتن این پرونده کار چین باشه.... باز یادت نره، از هر 6 نفر ( 5.8 نفر) یک نفر چینی است و وقتی شما در سراسر دنیا نماینده داشته باشی، میتوی بر کل دنیا حکومت کنی!!!!

6- آویزون اینو اون نشو... افراد با حب و بغض، تو رو توی نظرات مغرضانه خودشون حل می کنند.. برو شعور بدست بیار و خودت بشو تحلیل گر!!!

وقتی سوادت پایین باشه، این میشه که فرق بین آیدی ها رو درک نمی کنی و الکی بهشون دکترا میدی.... و چه دکترای ارزشمندی بشه از دست یک بیسواد o_O o_O o_O o_O
یه سوالی من جوابشو نمیدونم ....با این قدرتی که چین بهم زده آیا چین در آینده بشکل یک کشور سلطه گر مانند دیگر استعمارگران قدیم یا فعلی برای جهان سوم در نمیاد ؟

• Like
Reactions: X14

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه سوالی من جوابشو نمیدونم ....با این قدرتی که چین بهم زده آیا چین در آینده بشکل یک کشور سلطه گر مانند دیگر استعمارگران قدیم یا فعلی برای جهان سوم در نمیاد ؟
دوست عزیز ...به صحبتهای کاربر مهدی1313(ان روی سکه پوریای ولی)لبخند بزن و از کنارش رد شو...اقتصاد چین یک بادکنک بود که ترامپ در خالی کردن باد ان است به زودی جمعیت زیادی از جمعیت چین به گشنگان جهان اضافه خواهد شد

محمد-پ

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
میگن این قرن ، قرن تکنولوژی فیزیک کواتنوم است ...چین حدود ده میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده است . هر کشوری در این بخش پیشرفت کند قدرت برتر جهانی میشود .

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
منکه سواد ندارم ولی وقتی میبینم طلا در بازارهای جهانی دارد رشد میکند ولی در ایران برعکس دارد سقوط میکند و وقتی میبینم دولت ومجلس مصمم به اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه که شامل مسکن وکالا میشود وبورس از ان معاف است و وقتی میبینم از سود سپرده ها هم میخواهند مالیات بگیرند وقتی همه اینها را کنار هم میگذارم تنها بازار مطمئن برای سرمایه گذاری را بورس میبینم وبورس را اماده رشد p/eخواهد بود ما الان خیلی از شرکتها خوب را با p/eزیر 10 داریم که بسیار راحت میتواند تا p/eمیانگین 30 رشد کنند البته بازار بورس ریزش دارد ولی به نظر من این ریزش میتواند در برج 6سال 99 اتفاق بیافتد
در اخر اینجا ایران است با قوانین بر عکس جهان هر چیزی ممکن است ریزش جهانی ولی بر عکس رشد قیمت در ایران

yegane2050

Member
کاربر فعال
عضو تازه
امریکا سعی می کنه نقطه قوت چین رو به نقطه ضعفش تبدیل کنه یعنی هم جمعیت زیاد.
زمانی چین حتی بسختی شکم جمعیت میلیاردی خودش رو سیر میکرد ولی این به شکل بازار مصرف بزرگ به نقطه قوتش تبدیل کرد و حالا امریکا سعی در تبدیل اون به نقطه ضعف می کنه.
این یعنی تو بحران بعدی مواد غذایی حرف اول رو خواهد زد.
و این یعنی روزهای سختی برای جمعیت دنیاست

karma_1979

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سواد هم دارند خوب هم دارند اما منافعشان اقتضا می کند که فعلا با دولت روحانی هم نوا شوند هر چند که می دانند با سقوط اقتصاد جهانی بورس تهران هیچ توانی برای رشد ندارد و باید وارد بازی پانزی شوند که پیچ شل کن سفت کن ان دست دولتی است که تز ان سوخت نقدینگی است
سرمایه های جهانی طلا را به عنوان گزینه اول انتخاب کرده اند سرمایه داخلی هم ناگزیر به انتخاب این مسیر خواهد شد به خصوص که دولت حسن برای انتخابات دست بخ یک حماقت تکراری زده و باید سرمایه های داخلی از این فرصت کمال استفاده را بکنند
باید با روند دوست بود دولت حسن روحانی بازهم دارد اشتباه دلار جهانگیری را تکرار می کند و به زودی بازنده خواهد شد از فرصتها استفاده کنید که زود گذر است

سناتور1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

ترامپ هم ناوهای خودتان و هم نوچه هایتان از این به بعد مجبورند آسه بیان و و آسه برند بدون جفتک انداختن, حیف به پهپاد های مدرن و نفت کش هایتان نیست!؟

آخرین ویرایش:

سناتور1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ما که به تو یکی(ترامپ) ایمان داریم به عربستان و امارات بگو که ازت ناامید شدند و شل کرده اند.

• Haha

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نمی خواهی حقیقت را ببینی
حقیقت تو را خواهد دید ;)
من بر اساس تحلیل صحبت می کنم اینکه نقدینگی وارد شده خیلی راحت هم می تواند خارج شود
بورس تهران حرفی دیگر برای گفتن ندارد مگر اینکه به سفته بازی و باد کردن سهام اعتقادد اشته باشیم که بحث دیگری است
هر کس دنبال سفته بازی نیست و سرمایه گذاری با ارزش جهانی را می خواهد در طلا سرمایه گذاری خواهد کرد
ملاک بازدهی سالیانه است ... فعلا نزدیک به 9ماه هست سیگنال کردی سکه ودلار را ... که خواب سرمایه بوده
تو همین مدت ... بسیاری از شرکت ها 4-5و ایکس برابر شدند ....
حالا ببین اونس چند درصد باید بالابره ؟؟!!!!!
به جای تحلیل های خیالی ... کمی از ریاضیات و بازدهی استفاده کن
سکه 4200 وقتی بخواهد بشه 5میلیون ... بازدهی اش زیر20درصد میشه ....
همین 20درصد را میشه در 10روز از بازار درآورد!!!
با روند نجنگ..... بورس فعلا بهترین پارت سرمایه گذاری است .... این را 2000میلیارد حجم معاملات روزانه نشون میده
نوشته هاتو اپدیت کن ... یک دوره ای بورس وابسته به دلار ونفت وکامودیتی بود ...
الان خیلی شرکت ها هیچ وابستگی به این پارامترها ندارند
یک دوره ای بازار با پارامترهای فوق تغییر وضعیت میداد! ... اما الان پتانسیل های جدیدی اضافه شده
عمومی شدن افزایش سرمایه از تجدید دارایی برای عموم شرکت ها یعنی بازی ادامه دارد
حالا این که با ریزش نفت ... 3-4هزارتا نوسان بزنه مشکلی نیست ... جنابعالی بازار را با چشم شاخص کل میبینی!
بیا و باچشم دل ببین .. در خونین ترین جوهم ... نقدینگی جولان میده

آخرین ویرایش:

X14

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
....
یکی از ایرادات تو این مملکت اینه که ما بیزنسی نداریم که خانوادگی باشه...
میری سوییس، نسل اندر نسل کشاورز و دامدار و ساعت ساز هستند
میری ژاپن، طرف 400 ساله نجاره
میری اتریش، طرف 200 ساله پیانو سازه
میری اسپانیا، می بینی 150 ساله تو کار روغن زیتون هستند
میری آلمان، می بینی 100 ساله تو کار مواد غذایی هستند

بعد تو ایران؟
.....
یکی از موارد برتری اقتصادی اونا همینه، با این سرلوحه ؛ اشکالی نداره که یک شغل ساده داشته باشی ولی سعی کن توی اون ماهر و نوآور و بسط دهنده باشی
یک کلمه، بهترین باشی.

مهدی1313

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بورس را داری محدود به نفت وکامودیتی ها میبینی!!
چشم هاتو باز کن ببین نقدینگی2000میلیاردی روزانه رفته تو چه شرکت هایی!!!
بعد بیا تزهای سنگین بده این جا !
درود

با 6 تومن چی کار میکنی؟

مهدی1313

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یکی از موارد برتری اقتصادی اونا همینه، با این سرلوحه ؛ اشکالی نداره که یک شغل ساده داشته باشی ولی سعی کن توی اون ماهر و نوآور و بسط دهنده باشی
یک کلمه، بهترین باشی.
اصولا هر انسانی اول مقلده و بعد بایست بشه مرجع تقلید. شما اگر به درجه استادی تو هیچ زمینه ای نرسی، در حقیقت عمرت رو به بطالت گذرونه ای. گوساله اومده ایم و گاو رفته ایم. باز گوساله و گاو یه نفعی برای دیگران دارند، انسان لاابالی فقط وباله و بار حمال و درد سر. درد بی دردی علاجش آتش است

• Like

مهدی1313

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درود ...
متوجه نشدم منظورتون چی هست!! :D :D
داریم تو فاز بورسی بحث می کنیم دیگه و من هم که غیر از بورس کار دیگه ای بلد نیستم.
سهمی که بشه خرید با قیمت مناسب و گین معقول ... گین 100 درصدی نخواستیم برای کوتاده مدت... یک گین 30 درصدی تا پایان سال مرا بس است... منظورم اینه الان کم ریسک ترین سهم ها رو چی میدونی؟ (غیر از قطعه ای ها که چند بار بهش اشاره کردی) من 200 درصدم رو گرفته ام از پارسال تا حالا و دارم یواش یواش شیفت می کنم به سهم های رشد نکرده یا کمتر رشد کرده... من هم مثل خودت معمولا تک سهمی میرم جلو. البته اولش با چند سهم بازی بازی می کنم و دست آخر روی یکیشون تک سهم میشم تا تارگت مورد نظرم. ... پس فرض کن الان 6 تومان داری، چی میخری؟ که نخواهی مدام بازار رو رصد کنی و به وقت لزوم هم راحت بشه خارج بشی!

مرسی

siso

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
داریم تو فاز بورسی بحث می کنیم دیگه و من هم که غیر از بورس کار دیگه ای بلد نیستم.
سهمی که بشه خرید با قیمت مناسب و گین معقول ... گین 100 درصدی نخواستیم برای کوتاده مدت... یک گین 30 درصدی تا پایان سال مرا بس است... منظورم اینه الان کم ریسک ترین سهم ها رو چی میدونی؟ (غیر از قطعه ای ها که چند بار بهش اشاره کردی) من 200 درصدم رو گرفته ام از پارسال تا حالا و دارم یواش یواش شیفت می کنم به سهم های رشد نکرده یا کمتر رشد کرده... من هم مثل خودت معمولا تک سهمی میرم جلو. البته اولش با چند سهم بازی بازی می کنم و دست آخر روی یکیشون تک سهم میشم تا تارگت مورد نظرم. ... پس فرض کن الان 6 تومان داری، چی میخری؟ که نخواهی مدام بازار رو رصد کنی و به وقت لزوم هم راحت بشه خارج بشی!

مرسی
درود
شما در مطلبتون سه پارامتر اساسی را ذکر کردید
باید دید تعریفتون از کم ریسک بودن چی هست
عده ای کم ریسک بودن را ... در نقدشوندگی بالای نماد تعریف میکنند
اما اگر بخواهیم طبق این تعریف پیش بریم .... یک سری پارامترهای دیگر هم خواه .. ناخواه اضافه میشه
طبیعتا سهمی که نقد شوندگی بالایی داشته باشه ... شناورش بالاست .... بازدهی اش در ایده ال ترین حالت در حد میانگین بازار خواهد بود
وطبیعتا سهمی که نقدشوندگی بالایی داشته باشه ... ریسکش پایین هست ونیاز به چک کردن مداوم روزانه نیست ...
لذا این سه پارامتر قرمز رنگ دقیقا با هم رابطه مستقیم دارند
................................................................
ازهمین جا بازدهی30درصد در نمادهای زیادی تا اخر سال خواهیم داشت
اما با هرسرمایه ای بنده دنبال200-300درصدی ها هستم
پیشنهاد میکنم شما هم دنبال درصدهای بالا باشید ...
روایته ... دنبال هرچی باشی ... الهامات اون حس وحال ها بهت میشه !!
اگر یادتون باشه ... سه هفته قبل ختراک1100 را عرض کردم حدود چند درصد شرکت را با کدهای زیاد خرید زدم
وبه شما هم پیشنهاد دادم ... که رد کردید پیشنهاد را ... سهم هفته اتی با بازگشایی پس از کنفرانس ... وباتوجه به تقاضایی که داره
بازدهی نزدیک به100درصد را ثبت میکنه وتازه این اول راهه این کوچولو دوست داشتنی هست
.........................................................................
اما اگر بخواهم مطابق با پارامتر شما سهم معرفی کنم
خیلی از همین دلاری های بزرگ .. گروه های پترویی و معدنی فلزی تا اخر سال قطعا 30درصد خواهند داد
اما پیشنهاد میکنم تو همین گروه ها هم خوشگلترین و کم شناورترین را خرید بزنید
بنده بخوام از این گروه ها سهم بخرم کنور وکگهر را میخرم .... باتوجه به چشم انداز طرح توسعه ای که دارند
تایکسال اتی بالای100درصد بازدهی خواهند داد
ارادت

آخرین ویرایش:

مهدی1313

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
میگن این قرن ، قرن تکنولوژی فیزیک کواتنوم است ...چین حدود ده میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده است . هر کشوری در این بخش پیشرفت کند قدرت برتر جهانی میشود .
درود

اصولا سلطه و استعمار با هم عجین هستند. وقتی بزرگ بشی چاره ای جز استعمار نیست.

همه کس قدرت رو دوست داره.

معروفه قدرت زیاد، فساد میاره. اما ضعف زیاد بیشتر از قدرت فساد میاره. پس چه بهتر همون قدرت رو بچسبیم و از روی ضعف مجبور به فروش شرف و آبرومون نشیم.

وقتی قدرت داری، میتونی فاسد نشی. اما وقتی ضعیفی، حتما به فساد کشیده میشی. (بحث نفس اماره و لوامه و مطمئنه)

اما فرق چین با غرب اینه که از یک ایدئولوژی قوی بهره منده که منشا خیر برای غرب هم بوده. شما سرگذشت استیو جابز رو مرور کرده باشید، بسیار مدیون فلسفه ذن خودشو معرفی می کنه. و نقطه مقابل، غرب در برابر شرق در ایدئولوژی بسیار ناتوانه.

چین 3 فاکتور، جمعیت، سرزمین و منابع طبیعی رو توامان داره و بسیار نزدیک به ایده آل one nation

If you cannot beat them, join them​
این ضرب المثل خود غربی هاست که یا بایست غلبه کنی یا اگه زورت نمیرسه، بهشون ملحق بشی و جزئی از اونها کنی خودتونو. این عین هوشمندی و تلاش برای بقاست.

اما در مورد بخش دوم صحبت شما عارضم به حضورتون که، بحران بعدی همونطور که دوستان هم اشاره کرده اند، بحران گرمایش، غذا و آلودگی محیط زیسته. مشکل جمعیت و نبود منابع کافی برای سیر کردن اونها.

چیزی که من از فیزیک کوآنتوم دستگیرم شده لا اقل تو زمینه پردازش کوآنتومی، باز بر میگرده به بحث زیست محیطی. شما با سرعت بیشتری که پردازش کوآنتومی وعده میده، یعنی با انرژی خیلی کمتری به نتیجه قبلی میرسیدو این انرژی کمتر با توجه به بحران حاضر انرژی، در حقیقت شما رو از هزینه های جانبی بیشتر، خلاص می کنه و بعنوان دستاورد فوری، محیط زیست سالم تری را خواهید داشت که بهداشت و تغذیه سالم از اهداف بعدی هستند.

ما الان تو یک سیکل معیوب هستیم. کشاورزی و دامداری صنعتی و هورمونی باعث بروز بیماری هایی میشه که خودش باعث کاهش راندمان میشه. سرعت و تولید بیشتر در کنار بیماری بیشتر فایده نداره. شما بایست بالانس رو طوری به هم بزنید که کاست بنفیت بیشتری براتون داشته باشه. مثل یک راننده تاکسی نباشیم که صبح تا شب سگ دو میزنیم و بعد همه پول میره خرج تعمیرات و نگه داری و تهش فقط شده زنده مانی نه زندگانی!

بحث خیلی مفصل تره که در این مختصر نمی گنجه...

HAMSAFAR

Well-Known Member
کاربر فعال
دیلی‌بیست: دولت آمریکا میانجی‌های مذاکره با ایران را به ستوه آورد

منابع مطلع در گفت‌وگو با یک روزنامه آمریکایی گفته‌اند دولت ترامپ با ارسال پیام‌های متناقض درباره شرایط مذاکره با ایران طرف‌هایی که میانجی رد و بدل کردن پیام بین تهران و واشنگتن هستند را به ستوه آورده است.
دو مقام فعلی دولت آمریکا و یک منبع آگاه دیگر می‌گویند تضارب آرا در داخل دولت ترامپ باعث ایجاد اختلال در روند این تلاش‌های دیپلماتیک شده است.

بالا