پورتفوي من!!!

شروع موضوع توسط بابك بورس‌باز ‏30 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. بابك بورس‌باز

بابك بورس‌باز New Member کاربر فعال

دوستان جناب مدير سايت بزرگواري كرده‌اند و تاپيك آقاي فراهاني و ... را قفل كرده‌اند. من اين متن را براي حسن ختام آن نوشته بودم كه كنف شدم! به هر حال آن را در اينجا مي‌آورم. فكر مي‌كنم بسيار به بورس مربوط باشد!!!

دوستان مطمئن باشيد كه من ديگر اين تاپيك را ادامه نخواهم داد. و براي خاتمه بنويسم كه من تمام سرمايه‌ام (كه به رخ كشيده‌ام!) را در همين بورس تهران بدست آورده‌ام (اگر چه سال 2001 تصميم داشتم در بورس نيويورك هم سهم بخرم كه خورد به 11 سبتامبر! فرم‌هاي كارگزارش را هنوز دارم).
    من سقوط سال 75 بورس تهران را ديده‌ام. چندين مدير كل و سياست را ديده‌ام و ... هم اكنون در خدمت شما هستم. يكي از دوستان از من خواست كه در بحث‌ها شركت كنم كه من هم اجابت كردم. اين سايت مانند هر مجموعه ديگر يك سيستم است كه از اجزاي كمابيش يكسان يا دسته‌هاي يكسان تشكيل شده است. متاسفانه من در اين مجموعه به خوبي به قول خارجي‌ها Fit نمي‌شوم.
    براي اينكه با بحث مربوط به بورس تمام كنم و به دريغ كردن اطلاعاتم از ديگران متهم نشوم در پايان مي‌نويسم:

در جواب كساني كه مي‌پرسند چه بخريم يا چه بفروشيم بهترين چيزي كه مي‌توانم بگويم، ارائه پورتفوام است. فاصله خريد و فروش يك سهم 2% اختلاف قيمت است. پس اگر سهمي در پورتفوام است، بيانگر اين است كه با 2% اختلاف قيمت مايل به خريد آن هستم (اميدوارم شما را گيج نكرده باشم). پس آنچه در زير مي‌بينيد نظرات بده است. فكر كنم نوشتن قيمت‌هاي خريد هم بد نباشد به هر حال:

- سرمايه‌گذاري پتروشيمي 36.5% (خريد 251 تا 256 تومان قبل از افزايش سرمايه) هفته پيش سهام را فروختم و حق تقدم خريدم
    براي كوتاه مدت ميان مدت و بلند مدت پيشنهاد مي‌كنم. درصد دارايي‌ام از سبد هم اثبات مي‌كند كه چينين نظري دارم. در ضمن شنبه يا يكشنبه يك تعديل دارد و بزودي 1200 تومان را خواهد ديد.
    - گازلوله 21.5% (خريد 2100 تا 2650 تومان مجموع سهم و حق تقدم)
    وضعيتش روشن است و احتياج به گفتن ندارد.
    - كربن 14% (خريد 1550 تا 2550 تومان)
    راستش را بخواهيد خيال دارم اين هفته يك تحقيقي راجع به آن بكنم. فعلا چيزي نمي‌توانم بگويم.
    - توسعه صنايع بهشهر 6.5% (خريد 670 تا 680 تومان قبل از مجمع)
    تا كنون مي‌توان خريد آن را اشتباهم در نظر گرفت. ولي من از قديم به اين سهم عشق مي‌ورزم. (شايد من هم به جمع پيرمردان ساكت سهامدار در مجمع كه يكي از دوستان نوشته بود پيوسته‌ام!). ولي از اين به بعد با توجه به درپيش بودن افزايش سرمايه شهريور ماه خوب خواهد بود (يعني اميدوارم).
    - لاستيكي سهند 5.2% (خريد 1120 تومان)
    فكر مي‌كنم جاي رشد دارد
    - تكين‌كو (خريد 1400 تومان و يك نوسان 300 توماني در 2800 گرفته‌ام)
    تعديل EPS و افزايش سرمايه درپيش رو قيمت بالا را تثبيت خواهد كرد.
    - سرمايه‌گذاري ساختمان 5.2% (خريد هفته گذشته 1005 تومان)
    تحليل آقاي فراهاني كار دستم داد! ولي به احتمال زياد اين هفته مقداري (يا شايد همه) مي‌فروشم تا بتوانم پول پذيره‌نويسي وپترو را تامين كنم.
    - صدرا 4.5% (‌آنقدر خريد و فروش كرده‌ام كه نمي‌توانم قيمت در آورم)
    واي خدا بدبخت شدم! خوشبختانه مقدار كمي دارم. فقط تنها نكته‌اي كه دارد اين است كه سريع نقد مي‌شود و مي‌توان جاي بخش پول نقد پورتفو از آن استفاده كرد. به محض پيدا شدن يك فرصت اثتثنايي خريد تبديل مي‌كنم و اگر سهمي را فروختم كه پولش را براي هيج چيز نخواستم، شايد دوباره خريدم.
    - ساير 1% (سهام خرده‌ريز مانده ته پورتفو!)

خدا نگهدار همگي

2. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

خيلي هم فيت هستيد

بابك عزيز

1- بر خلاف فرمايش شما؛ گمان نميكنم كسي بيشتر از شما با اين سايت «فيت» باشد. اين همه تجربه و اين سبد قشنگي كه فرموده ايد؛ حيف است كه به اطلاع ديگران نرسد. راستش را بخواهيد منهم در اوايل هفته حق تقدم وپترو خريده ام؛ پلوله را هم كه از قديم داشتم؛ وساخت را هم دو سال است در سبدم دارم و در اين هفته ها آنرا اضافه هم كرده ام. خودم كه فكر ميكنم در ماههاي آينده سود خوبي بدهد. وبشهر را هم قبل از مجمع با پلوله عوض كردم . البته من سبدم خيلي پر تعداد است. به قول شما شايد منهم جز پير مردها شده ام. و از ريسك خوشم نميايد.
    شخصا اذعان ميكنم كه از خواندن آندسته از مطالب شما كه به بحث درباره سهام اختصاص دارند؛ استفاده ميكنم و آنها را از خواندني ترين مطالب اين سايت ميدانم.

2-فكر ميكنم خود شما به خوبي دليل حذف يا قفل شدن برخي مطالب را بيان فرموديد. در مقررات سايت آمده است كه هر مطلبي حتي خواندني كه ارتباط مستقيم با بورس نداشته باشد؛ حتي اگر خواندني يا جالب باشد؛ پذيرفته نخواهد شد. همين كه شما در اين بحث مطالب حاشيه اي را در حد بسيار اندكي مورد توجه قرار داده ايد و بيشتر به موضوعات مربوط به بورس؛ كه براي ديگران مفيد است؛ پرداخته ايد؛ ضمن آنكه نشاندهنده توجه شما به روال سايت دارد(كه در جاي خود قابل تقدير است) درسي براي ساير مهمانان سايت هم هست كه بزرگان و پيشكسوتان ؛ از حاشيه ميگذرند و به اصل موضوعات مربوط به بورس ميپردازند.
    اينكه مدير سايت برخي مطالب را حذف يا قفل ميكند ؛ فقط در جهت جلوگيري از بروز اختلافات و ايجاد جنجالهاي شخصي است. جنجالهايي كه نه تنها حاصلي براي خوانندگان ندارد؛ بلكه باعث سلب آرامش آنان ميگردد و گاهي بدليل طرح برخي مطالب ديگر؛ باعث بروز اشكالات حقوقي براي سايت ميگردد. بخصوص در مورد تاپيك مورد اشاره شما؛ نويسنده مطلب اصلي؛ خود؛ تقاضاي توقف بحث را در همان تاپيك؛ خواستار شده است. كه قاعدتا مدير سايت به همان دليل؛ تاپيك را قفل كرده است.

3- به هر حال در جايي كه بيش از 800 عضو دارد؛ اختلاف سليقه ها وجود دارد. همه ما ميخريم و ميفروشيم و معمولا آنها را در اينجا مينويسيم. معمولا بين اعضاي سايت و حتي افراد مشهورتر سايت هم در مورد اين خريد و فروشها ؛ نظر واحدي وجود ندارد. مثلا در همان روزهايي كه آقاي فراهاني وپتروي خود را فروخت؛ من حق تقدم آنرا خريدم و امروز كه شما فرموديد وساختتان را ميفروشيد ؛ من وساخت را نگاه ميدارم و شايد اضافه هم بكنم. در هفته پيش هم شما پلوله ميخريديد و من بخشي از آنرا فروختم. شما و آقاي مددي صدرا داريد و من ندارم. آقاي مددي و من رانفور داريم و شما نداريد.پس آن يكساني كه فرموده ايد در عالم واقعي؛ وجود ندارد.
    شايد بركت چنين محلي در همين اختلاف نظر ها و اختلاف سليقه ها باشد. در جريان همين اختلاف نظرهاست كه بحثهاي جدي رخ ميدهد و نقاط قوت و سهم هر سهم به خوبي حلاجي ميشوند. تا خوانندگان خود بر مبناي منطق شخصي خود؛ قادر به تصميم گيري باشند.
    همه تلاش بنده و شما(كه شايد تجربه بيشتري از ساير اعضا داريد) بايد اين باشد كه كمك كنيم تا اين بحثها با رعايت اصول انصاف و احترام انجام شوند و اختلاف نظرها به اختلافات شخصي تبديل نشوند.

از همراهي شما سپاسگزارم

3. عليرضاكشاورز

عليرضاكشاورز New Member عضو تازه

شغل:
    دانشجو
    دو سوال از س كامران و بابك خان

با سلام خدمت عزيزان :س كامران و بابك خان

فرصت رو غنيمت شمرده و از شما اساتيد 2تا سوال داشتم.
    كامران گرامي ديدم اشاره اي به رانفور داشتيد. خواهش ميكنم بفرماييد اين سهم رو در كوتاه مدت و ميان مدت چطور مي بينيد.( من با راهنمايي اقاي مددي گل* 9٪ با 3720خريدم)
    ولي محمد رضا خان كه در غياب اقاي مددي خيلي حال ميدن فرمودند هفته اينده مواظب اين سهم باشيد.
    اقاي بابك خان يه سوال هم اگه اجازه هست از شما:
    ميشه در مورده پذيره نويسي وپترو بيشتر توضيح بفرماييد: كي / چه قيمتي / كي سهم ميشه /
    چطور /كجا

با تشكر از لطف هر دو بزرگوار

4. علی شفائ&#1

علی شفائ&#1 New Member عضو تازه

با سلام و تشكر از صحبتهاى متين آ قا كامران عزيز

آقا واقعا دمت گرم از صحبتهاى ارزشمند و بسيار متينتان ممنون.
    باور كنيد 3 روز رفتم مسافرت برگشتم ديدم همه قهر كرده اند چه حالى شدم انشاءالله با كمك
    شما بتوانيم آقا مجيد و آقاى فراهانى و همه دوستان ديگر را به جمع بر گردانيم.
    براى اينكه رييس محترم ايراد نگيرد سوال كوچكى هم مى پزسم:
    من مقدارى وتوصا دارم آيا فروش آنرا توصيه مى كنيد و بجاى آن چه پيشنهاد مى كنيد.

در مورد مساله اول اگر كمكى از دست من بر مي آمد براى هر گونه كمك حاضرم