پنجره دو جداره

sazeafzar

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
#1
پنجره دو جداره upvc و مزایای آن:

پنجره دو جداره upvcupvcاز مشتقات نفتی و سخت شده پلی وینیل کلراید(پی وی سی) می باشد پنجره دو جداره میتواند مناسب ترین انتخاب برای هر ساختمان نوساز و مدرن باشد به دلیل مقاومت بالا در برابر نفوذ اب و رطوبت و همچنین پنجره دو جداره در برابر نفوذ سرما و گرما به داخل ساختمان و جلوی ورود الاینده ها به داخل بنا جلوگیری می کند.

پنجره دو جداره upvc سرعت اجرای بالای دارند از نظر قیمت نسبت به پنجره های فلزی و الومینیمی مقرون بصرفه می باشد.
استفاده از پنجره دو جداره در ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی و سوخت های فسیلی می شود.
استفاده از پنجره دو جداره لولایی در ساختمان ها متداول تر می باشد زیرا پنجره دو جداره ی کشویی :

۱-قیمت آن ۸۰درصد بالاتراست چون پروفیلی پهن تر و به مراتب گران تر دارد.
۲- میزان عایق کنندگی آن ۲۰درصدکمتراست چون بازشوی پنجره در ریل خود حرکت می کند درنتیجه درزها کمی بازمی مانند مخصوصا بین قسمت ثابت و متحرک پنجره .

پس با توجه به آنچه که بر اساس مطالعه و تجربه بیان شد پیشنهاد ما برای شما اینست که حتی الامکان برای کسب نتیجه ی مطلوب تر " از پنجره های لولایی " استفاده کنید

فواید اجرای پنجره دو جداره در ساختمان طبق مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ( قانون نظام مهندسی )

۱.از نظر اقتصادی برای خانواده مطلوب تر میباشد

۲.افزايش رفاه نسبي در نتيجة مصرف صحيح انرژي و سوخت های فسیلی

۳.كمك به اقتصاد ملي

۴.كاهش مصرف سوخت و در نتيجه كاهش آلودگيهاي ناشي از آن

۵.امكان برقراري دماي ثابت در کل فضا

۶.تنظيم دماي دلخواه در اتاق به منظور تأمين شرايط آسايش

۷.كاهش استهلاك سيستم گرمايش و سرمايش

۸.توزيع متعادل حرارت و امكان برقراري دما‌هاي متفاوت در هر اتاق

۹.كاهش حداقل ۵۰% مصرف سوخت و هزينه‌هاي مربوطه

جهت بازشو پنجره دو جداره:

۱.پنجره دو جداره دو حالته :

ویژگی این سیستم بازشو پنجره دو جداره بروی دو محور به صورت افقی و عمودی می باشد. این سیستم به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ باران و غبار و کاهش الودگی صوتی به صورت چشمگیر می باشد. هنگام شدت باد و باران و طوفان بالا ترین میزان صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش و استفاده از حالت دوم برای عدم درگیری با پرده در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این نوع پنجره دو جدارهمی باشد.

۲.پنجره دو جداره کشویی :
فقط به بغل در ریل خود باز می شود به همین دلیل بااینکه لاستیک درزگیر و پرزگیر دارد , درزهای آن کمی باز می ماند.پهنای پروفیل آن از مدل لولایی تقریبا دوبرابر بیشتر است که باعث می شود نمای زمخت تری نسبت به لولایی داشته باشد.

۳.پنجره دو جداره تاشو :
به صورت آکاردئون جمع شده و در یک کنار قرار می گیرد. در پنجره دو جداره تاشو و دربهایی با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشین هایی که یک فضا را به طور موقت از فضای دیگر جدا کرده و لزوما باید در بعضی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد. پروفیل و یراق آن متفاوت و از انواع دیگر پنجره ها گران تر است.

۴. پنجره دو جداره فولکس واگنی :

این پنجره جایگزینی است برای پنجره های کشویی می باشد. یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است و حداقل ۵۰ % از پروفیل کشویی ارزانتر است از این رو می توان تفاوت قیمت آن را با پنجره های کشویی کم می کند. این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین حالات بازشو است. این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره دو جداره کشویی را با هم دارد.
منبع : سازه اافزار www.sazeafzar.com
 

mostafaahmadi

New Member
عضو تازه
#2
از مطلب خوبتون متشکرم دوست عزیز.

در ادامه و تکمیل مطلب:


پنجره دوجداره UPVC مزیت های زیادی نسبت به پنجره آلومینیومی دارد که به بررسی این مزیت ها میپردازیم.

با افزایش روز افزون خودرو ها و ساخت و ساز خیابان های بسیار زیاد باعث شده که در برخی مکان ها خانه های مسکونی نزدیک به اتوبان ها یا خیابان ها ساخته میشود و این خود باعث به وجود آمدن عواملی چون آلودگی صوتی در خانه ها و نارضایتی ساکنان این خانه ها شده. یکی از مزیت های بسیار عالی پنجره دوجداره عدم نفوذ اکثر صداهای اطراف به داخل خانه میباشد و میشود گفت که تقریبا این مشکل را حل کرده و در ساختمان هایی که حتی نزدیک به خیابان ها و اتوبان ها ساخته شده اند و از پنجره دوجداره استفاده کرده اند با مشکل سر و صدای ماشین ها و دیگر صداهای مزاحم در امان می مانند.

از دیگر مزیت های پنجره دوجداره عایق بودن بسیار خوب آنها نسبت به پنجره های آلومینیومی میباشد و این باعث میشود که در زمستان های سرد گرمای داخل خانه به بیرون نرود و خانه سرد نشود و همچنین در تابستان خانه خنک تر بماند و در کل اتلاف انرژی را به حداقل می رساند.

مزیت دیگر پنجره دوجداره زیبایی این پنجره ها میباشد. این پنجره ها در رنگ های مختلف بسیار زیبا عرضه میشوند و برخلاف پنجره های آلومینیومی به مرور زمان زیبایی خود را در اثر فرسایش از دست نمی دهند.

اما مهم ترین مزیتی که پنجره دوجداره نسبت به پنجره های آلومینیومی دارد هزینه آن می باشد که میتوان گفت هزینه نصب این پنجره ها حدودا نصف پنجره های آلومینیومی میباشد و صرفه اقتصادی زیادی را دارد.

منبع:hirasetup
 
بالا