پردیس ( سرمایه‌گذاری پردیس )

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
با سلام خدمت دوستان
همانطور که می دانید بازار ما بسیار کم عمق می باشد و بسیاری از سهام تنها به دلیل تبلیغات و بازارسازی بالا می روند .
بسیاری از سهم ها در بازار وجود دارند که بدلیل ناشناخته بودن ،با وجود عملکرد خوب تغییر قیمتی محسوسی در کوتاه مدت ندارند و اغلب در زمان نزدیک شدن به مجامع و به دلیل تقسیم سود و سود محقق شرکت قیمت آنها افزایش می یابد .
یکی از این سهم ها سرمایه گذاری پردیس می باشد .
این شرکت سود سال 89 خود را 26 تومان اعلام کرده است که در 6 ماهه 25 تومان پوشش داده است.

شرکت از محل ذخیره کاهش می تواند 16 تومان سود شناسایی کند که با توجه به اینکه سال مالی تمام نشده است قابل شناسایی نیست

این شرکت 20 میلیارد تومان سرمایه دارد و متعلق به تدبیر است و سهام پرتفوی آن گل های بازار هستند که به شرح زیر می باشند :
پارسیان 12 میلیون
ایران خودرو 5.8 میلیون
معادن فلزات 8 میلیون
ملی مس 2 میلیون
پترو اراک 1.7 میلون
فن آوران 1.3 میلیون
خاور 4 میلیون
سیمان تهران 2 میلیون
سایپا4 میلیون
دارو فارابی1.3 میلیون
سر.بانک ملی 4.9 میلیون
پترو خارک 0.5 میلون
مبارکه 3.1 میلیون
سایپا دیزل 1.1 میلیون
زامیاد 1.8 میلیون
رایان 1.3 میلیون
انفور ماتیک 0.566 میلیون
امید 1.7 میلیون
کارآفرین 1.7
سیمان شرق 1.6
سمان سپاهان 1.4 میلیون
بانک تحارت 3 میلیون
پالایشگاه 0.584 میلیون
مخابرات 2 میلیون
دارو اکسیر 0.45 میلیون
پارس دارو 0.410 میلیون
دارو جابر 0.711
بازنشسنگی 1.3 میلیون
گل گهر حق تقدم و گل گهر و چادر و حق چادر و حفاری شمال و دارو پخش و سر.ملی و بهران و مرجان کارو سر.سپه هم باقی سهام این شرکت می باشند که تعد کمتری را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به برگزاری مجامع بیشتر شرکتهای موجود در پرتفوی این سهم می تواند 4200 میلیون ریال سود خود را تعدیل دهد چون تقسیمی مجامع بیشتر از پیش بینی این شرکت بوده است(ایم رقم را من حساب کردم اگر دوست دارید می تونید حساب کنید .برای اینکار باید سود پیش بینی شرکت را منهای سود تقسیمی واقعی کنید و بعد در تعداد سهام ضرب کنید که به این عدد خواهید رسید )
با توجه به اینکه تعداد سهام شرکت 200 میلیون سهم ی باشد بازای هر سهم 210 ریال تعدیل مثبت از این محل دارد .

-----
پرتفوی شرکت طبق گزارش 7 ماهه 10 میلیارد ریال مثبت است یعنی از این محل هم تا امروز 50 ریال تعدیل دارد
سود اعلامی شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/89 برابر 26 تومان می باشد که 3 ماهه 25 تومان پوشش داده است و با این عددی که من محاسبه کردم می تواند در گزارش حداکثر 9 ماهه سود خود را به 55 تومان برساند که آنرا 100 درصد پوشش داده باشد در گزارش 9 ماهه
قیمت امروز این سهم 113 تومان بود و شما با شرکت در مجمع این شرکت می توانید 50 درصد طی 8 ماه اینده سود کنسد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali47

Active Member
کاربر فعال
سلام خدمت دوست گرامی سپهبد عزیز
نماد سرمایه گزاری پردیس را میشه اعلام کنید
ایا نماد بسته است
با تشکر

خرسند

New Member
کاربر فعال
سلام بر سپهبد عزیز

این سهم در یک ماه گذشته نزدیک به 33% رشد قیمتی داشته، که با توجه به این موضوع خرید توی این قیمتها خالی از ریسک نیست!!

البته این نظر منه و هیچ شناختی نسبت به این سهم ندارم:)

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
دوستان عزیز در نوشتن یک صفر اضافه گذاشتم "با توجه به اینکه تعداد سهام شرکت 200 میلیون سهم ی باشد بازای هر سهم 210 ریال تعدیل مثبت از این محل دارد ."
این 21 ریال می باشد

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
نماد سرمایه گذاری پردیس پعایق می باشد
96 درصد آن در اختیار سر.تدبیر می باشد و کلا 8 میلیوت سهم شناور دارد .
به دلیل اینکه شناور پایینی دارد سر.تدبیر در این نماد فروشنده است تا زمانی که شناور به 20 درصد برسد .
در 4 سال گذشته که این سهم از عایق پلاستیک به سر.پردیس تغییر نام داد ،قیمت همواره بالای 100 بوده است باستثنای سال گذشته که به 80 تومان رسید و دلیل آن ریزش قیمت سهام این شرکت بود که بدلیل رکود جهانی و ریزش عمومی رخ داد همانگونه که برای سر.ملی قیمت سهم به 70 تومان رسید و امروز 140 تومان است و طی یکسال گذشته 100 درصد سود داده است و از ابتدای سال بیش از 40 درصد سود داده است .
همانطور که قیمت بانک ملی به 90 تومان رسید و تا امروز 100 درصد بدون احتساب سود مجمع سود داده است و از ابتدای سال تا امروز هم بیش از 60 درصد داده است و...
اینها را نوشتم تا بدانید باید تحلیل را بر اساس ذات بنیادی سهم انجام داد نه آنکه در 3 ماه گذشته چقدر بازده داشته است .
بانک کارآفرین در 4 ماه گذشته بیش از 50 درصد بازده داشته است پس دیگر نباید آنرا خرید ؟
رایان در 6 ماه گذشته نزدیک 100 درصد بازده داشته است ،آیا دیگر نباید خرید؟
فولاد در 6 ماه گذشته نزدیک 100 درصد بازده داشته است آیا دیگر نباید خرید ؟
-------------
تکلیف سهامارانی که فولاد را در 600 تومان خریده اند و هنوز در زیان هستند چه می شود ؟
چرا فولاد به 600 تومان رسید و چرا تا 150 تومان افت کرد ؟
چرا باما از 200 تومان به 1500 تومان رسیده و هنوز خریدار دارد ؟
چرا ملی مس از 250 تومان به 900 تومان رسیده و هوز خریدار دارد ؟
چرا پارس الکتریک از 60 تومان به 200 تومان رسیده و هنوز خریدار دارد ؟
واقعا رشد قیمت آنهم 30 درصد دلیلی قانع کننده برای عدم خرید یک سهم می باشد ؟!!!!

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
نوشتم 55 تومان سود می تواند داشته باشد که باید اصلاح کنید به 34 تومان (چون 210 ریال حساب کردم در حالی که 21 ریالل بوده است )
با این حساب پی بر ای کنونی سهم 3.3 می باشد .
دوستان عزیز دوباره تاکید می کنم که این شرکت باید شناور خود را به 20 درصد برساند یعنی باشد 40 میلیون سهم در بازار شناور کند در حالیکه الان 8 میلیون است .پس اگر در صف بنشینید یا دستور خود را در سیستم بگذارید به شما حتما سهم فروخته می شود و شما باید به دید میان مدت نگه دارید .

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر استاد سپهبد عزیز
راستش در روزیکشنبه هفته جاری در نرخ 104 تومان این سهم رو علی رغم مخالفت کارگزارم خرید کردم ولی چون دوستان معمولا به کسی که سهم را معرفی میکند بیشتر توجه دارند واهمیت می دهند تا خود سهم معرفی شده از معرفی اون برای دوستان صرف نظر کردم
درضمن یه سوال : روز دوشنبه این شما بودین که تا درصد مثبت این سهمو رنج کشیدین ؟؟؟
ممنون

سپهبد

New Member
نارنجی سابق
سلام بر استاد سپهبد عزیز
راستش در روزیکشنبه هفته جاری در نرخ 104 تومان این سهم رو علی رغم مخالفت کارگزارم خرید کردم ولی چون دوستان معمولا به کسی که سهم را معرفی میکند بیشتر توجه دارند واهمیت می دهند تا خود سهم معرفی شده از معرفی اون برای دوستان صرف نظر کردم
درضمن یه سوال : روز دوشنبه این شما بودین که تا درصد مثبت این سهمو رنج کشیدین ؟؟؟
ممنون
با سلام خدمت شما
امروز بنده برای اولین بار در سال جاری وارد این سهم شده ام .

Negarin

مسدود شده
مسدود شده
ممنون از اينکه سهم رو معرفي کرديد اما آيا اين سودهايي که ميگيد تقسيم ميشه يا قراره دوباره سرمايه گذاري بشه؟

اديب

New Member
کاربر فعال
با سلام خدمت سپهبد عزيز.

جناب سپهبد بند ه در مورد روند كلي بازار ادامه د ار بودن رشد يا عدم رشد و در كل شاخص بازار هميشه به نظرات شما رجوع مي كنم سوالي كه د ارم اين هست ايا به نظر شما رشد بازار در روزهاي اتي ادامه خواهد داشت و رشد شاخص را تا چه حدي متصور هستيد واگر قرار بر اصلاح شاخص باشد اين اصلاح چه اند ازه خواهد بود/با تشكر ازشما بزرگوار

mehdi60

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام خدمت شما
امروز بنده برای اولین بار در سال جاری وارد این سهم شده ام .

استاد سپهبد عزیز با درود
قصد بنده جسارت به شما نبود بلکه من روز دوشنبه قصد داشتم خرید خود را دراین سهم روی منفی تکمیل کنم که به ناگاه کسی تا درصد مثبت رنج کشید و ما به همان میزان خرید یکشنبه خویش قناعت کردیم.
پس امیدوارم اگرجسارتی شد ببخشید
درضمن یک سوال: چرا شرکت که درگزارش شش ماهه خود اعلام 98 درصد پوشش کرده اعلام تعدیل مثبت نکرده است؟؟؟؟؟یعنی در شش ماهه دوم شرکت هیچ فعالیت سود آوری برای خود پیش بینی نکرده ؟
با تشکر

Scrooge

Active Member
کاربر فعال
مرسي از شما بابت معرفي اين سهم- تحلیلها و پستهاي شما را هميشه میخوانم و استفاده مي كنم- امیدوارم فرصت خرید بدهد
برج مراقبت عزیز در 83 خرید خوبي داشته امیدوارم با سهم بوده و سود خوبي كسب كرده باشد

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
شرکت قصد فروش یه قطعه زمین ملکی خودش را دارد که اگر انجام بشه میتونه سود خوبی شناسایی کند 1210 ریال هم یه محدوده مقاومتی قوی برای سهم محسوب میشود اگر فروش زمین انجام شود میتونه رد کند وگرنه مشکل هست

alendolen

New Member
کاربر فعال
سپهبد عزیز با سلام .
در صورت امکان nav پعایق را نیز محاسبه فرمایید .
زیرا در شرکت های سرمایه گذاری جدای از بحث سودآوری که مطمئنا بر قیمت سهم موثر است ارزش خالص دارایی ها ( nav) ملاک مهم قیمت گذاری است . نمونه آن هم وتوسم است که با توجه به رشد چشم گیر سود هر سهم شرکت و امکان تعدیل سود مناسب توان عبور از قیمت های 1200 ریال را به دلیل nav 1280 شرکت ندارد لذا لطفا ارزش خالص دارایی های روز پعایق را هم ذکر فرمایید .

ali44

Active Member
کاربر فعال
سپهبد بزرگوار سلام
ایا شما هم مانند برخی از دوستان مانند سروش و بابارضا و برخی دیگر عقیده بر این دارید که در روزهای اینده بازار فرو خواهد ریخت و شاخص بورس به سراشیبی خواهد افتاد یا خیر
ممنون میشوم اگر تحلیل خود را ارائه فرمایید
با تشکر

حسابدار-2

New Member
کاربر فعال
سپهبد بزرگوار سلام
ایا شما هم مانند برخی از دوستان مانند سروش و بابارضا و برخی دیگر عقیده بر این دارید که در روزهای اینده بازار فرو خواهد ریخت و شاخص بورس به سراشیبی خواهد افتاد یا خیر
ممنون میشوم اگر تحلیل خود را ارائه فرمایید
با تشکر
سلام

بنده هم از جناب سپهبد همین سوال رادارم.

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
نام شرکت: شركت سرمايه گذاري پرديس بازار: فهرست اوليه به‌روزرسانی: ۱۳۸۹/۵/۶ ساعت ۱۶:۱۵ نماد معاملاتی: پعايق وضعیت: مجاز اطلاعات عمومی نمادجستجوی نماد: عنوان صنعت: مبلمان و مصنوعات ديگر تغییرات قیمت نماد یک هفته آخر: 7 قیمت یک ماه آخر: 30 قیمت سه ماه آخر: 90 قیمت شش ماه آخر: 180 قیمت یک سال آخر: 360 قیمت دو سال آخر: 700 قیمت پنج سال آخر: 1800 قیمت توجه: آخرین قیمت نمودار متناظر با آخرین تاریخ معامله نماد است.

شاخص صنعت: ۲۱۳ تعداد سهام: ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ارزش بازار(م ر): ۲۲۷,۲۰۰ کد ISIN: IRO1AYEG0008 تاریخ پذیرش: ۱۳۷۸/۰۳/۱۲

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
اطلاعات معاملاتی تاریخ امروز: ۱۳۸۹/۵/۶ قیمت آخرین معامله: ۱,۱۳۶ تغییر قیمت: ۴۳ حجم مبنا: ۱۶۰,۰۰۰ آخرین معامله: ۱۳۸۹/۵/۶ قیمت پایانی معاملات: ۱,۱۳۶ درصد تغییر: ۳.۹۳ تاثیر در شاخص: ۰.۱۸ قیمت آغازین: ۱,۱۲۸ بالاترین قیمت: ۱,۱۳۶ پایین‌ترین قیمت: ۱,۱۲۸ ق آخرین معامله روز قبل: ۱,۰۹۳ حجم معاملات: ۳,۳۱۹,۰۲۲ ارزش معاملات (م ر): ۳,۷۷۰.۱۸ تعداد معاملات: ۱۸۸ بالاترین ق در ۵۲ هفته: ۱,۱۳۶ پایین ترین ق در ۵۲ هفته: ۷۵۳

بالا