پترو شيمي اصفهان

شروع موضوع توسط زماني ‏29 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. زماني

  زماني New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏26 جولای 2004
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  شغل:
  مدير مالي
  دوستان عزيز
  با سلام
  ايا موقع خريد پتروشيمي اصفهان است يا خير
   
 2. امير كبيري

  امير كبيري New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  1,013
  تشکر شده:
  2
  ...

  به نقل از وبلاگ اكو1 :
  پي گيري دو طرح PA و TA در پتروشيمي اصفهان
  تاريخ مجمع : 14/4/83

  شركت پتروشيمي اصفهان توليد كننده محصولات آروماتيك (حلقوي ) كنار پالايشگاه اصفهان واقع شده است . البته پتروشيمي اصفهان با ديگر پتروشيمي ها به خصوص الفين ها در نوع فرايند تفاوت دارند و به جاي تبديل موادمحصولات خود را از مواد دريافتي جدا مي كنند و فرايند جداسازي انجام مي دهند و به مانند پالايشگاه عمل مي كنند . پتروشيمي اصفهان مواد پلاتفرميت پالايشگاه اصفهان را دريافت نموده و محصولات بنزن ، تولوئن ، ارتوزايلين ، پارازايلين و مخلوط زايلين را جدا نموده و مابقي را به پالايشگاه بر مي گرداند . شركت از بهترين كارخانجات شركت ملي صنايع پتروشيمي بوده ولي در ساليان قبل با دو مشكل افزايش قيمت مواداوليه و كمبود مواداوليه روبه رو بوده است . در چند سال قبل قيمت مواد اوليه به 70% FOB خليج فارس محاسبه د و يارانه آنها قطع گرديد كه باعث شد هزينه توليد افزايش يابد از طرفي ، پالايشگاه به علت تهيه بنزين مقدار مواد پلاتفرميت تحويلي را كاهش داد و بنابراين شركت مجبور گرديد مقدار توليد را كاهش دهد كه اين دو عامل موجب كاهش سود شركت شد. علاوه بر اين موارد در بعضي از توليدات ، شركت مجبور گرديد محصول خود را ، زير قيمتهاي جهاني در داخل به فروش رساند . در سال قبل با خصوصي شدن اين شركت ، مديريت در جهت كاهش هزينه ها تعديل نيرو را به اجرا گذاشت تا بتواند با شرايط جديد هزينه ها را كاهش دهد . همچنين مديريت براي رفع ساير مشكلات تلاش بيشتري انجام داده است و براي افزايش رقابت و توان مجوعه دو طرح توسعه را پي گيري مي نمايد .

  مجمع سال 82 شركت با حضور سهامداران شركت برگزار شد . صندوق بازنشستگي كشوري با 25.79% و سازمان تامين اجتماعي با 23% و سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي با 12% و سرمايه گذاري و سلولزي تامين اجتماعي با 10% و سيمان صوفيان با 6% و سرمايه گذاري سپه با 5.2% و سرمايه گذاري سپه با 1.9% سهام شركت را در اختيار دارند .

  شركت در سال 82 مقدار 166818 تن محصول توليد نموده كه از اين مقدار 60 هزار تن تولوئن و 21 هزار تن بنزن و 27 هزار تن ارتوزايلين و 58 هزار تن پارازايلين و مخلوط زايلين بوده است . جريان توليد طي سالهاي 78 تا 82 نشان مي دهد كه مقدار توليد تولوئن افزايش يافته و توليد بنزن نيز به همين نسيت كاهش يافته است و اين به دليل صرفه اقتصادي توليد و فروش تولوئن بوده است .

  شركت طرحهاي توسعه پروژه ترانس الكيلاسيون آروماتيكهاي سنگين (TA) و توليد انيدريد فتاليك (PA) را پي گيري مي نمايد و اسناد فني در دست مطالعه و مذاكره با شركتهاي مربوطه همچنان ادامه دارد .

  ( شنيده ام عملكرد مديرعامل جديد طي بهار 83 عالي بوده . + طرح افزايش توليد بنزين )