پترول ( گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان )

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
سودش از چه تاريخي و از كدام بانك قابل دريافت است ؟

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بدبینانه فکر کردم 20 تا 25 تومن سود بده و حالا 15 تومن شد. طبق خبر ، فعلا نقد ترین سهم پترل ، شلرد هست و خبر خوب برای طرح های ناتمامف ولی خود سهم دراز مدت چشم انداز خوبی داره. 300 رو بزنه تو 3 ماهه پیش رو، میگم ادم خوش شانسی بودم روی این سهم.

داود92

Well-Known Member
کاربر فعال
بدبینانه فکر کردم 20 تا 25 تومن سود بده و حالا 15 تومن شد. طبق خبر ، فعلا نقد ترین سهم پترل ، شلرد هست و خبر خوب برای طرح های ناتمامف ولی خود سهم دراز مدت چشم انداز خوبی داره. 300 رو بزنه تو 3 ماهه پیش رو، میگم ادم خوش شانسی بودم روی این سهم.
سلام.
هنوز هم روی 300 تومان ، میخواهید خروج بزنید؟

حواس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
برنامه زمانبندی پرداخت سود سهام پترول چه زمانی است

مبلا

Well-Known Member
کاربر فعال
پترول اولین مرحله 300تومان. اهداف بالای 600تومان در شش ماهه دوم هدف اصلیشه

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله. هرچقدر شما سنگینتر سهم خریده باشید ریسک کمتر باید کنید . برای من ۱۰ میلیارد تومن بشه ۱۳ یا ۱۴ اکی هست و البته اگر کسی ۱۰۰ میلیون تومن گذاشته براش صرف داره شاید تا ۲۰۰ برسوندش. سرمایه سنگینتر حاشیه سود کمتر. این اساس بیزنس غیر رانتی است. چون یکی ممکنه ۳۰ میلیون ضرر کنه یکی چند میلیارد و در همه بیزنسها قاعده همینه. اگر همین هفته ۳۰۰ رو بزنه همشو حراج میزنم میبخشم به فارس و جای دیگه سرمایه گذاری میکنم که بازیگر خرد ، اما تاثیر گذار سهم خودم باشم. البته شاید دوباره زمان مناسبی ارزش ورود داشته باشه و برگردم. فعلا برنامم ۳۰۰ سقف پترولم هست. تو این هلدینگ دست زیاده و ضریب خطای پیشبینی بالاست. کامنتهای قبل و اختلاف فرض و عمل بیانگر این مسئله هست.

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
اخبار مجمع پترول:
ورود حداقل 2 شرکت زیر مجموعه به بازار اصلی بورس یا فرابورس تا پایان سال
بهره برداری قطعی از 3 طرح اوره و آمونیاک لردگان ، الفین ایلام و سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه
برنامه افزایش سرمایه
بهره برداری از یوتیلیتی شلرد و شیرین سازی ایلام در روزهای گذشته

امکان رقابت در فروش بلوک پتروشیمی دهدشت

داود92

Well-Known Member
کاربر فعال
شاید به جرات بشه گفت که امسال شاهد یکی از بهترین مجمع های پترول بودیم.
با این شرایط پیش رو هدف 500 تومان ، تا پایان سال دست یافتنی خواهد بود ، حمایت حقوقی های پترول رو هم نباید دست کم گرفت ، از لحاظ بنیادی هم شرایط برای رشد فراهم شده، با عرضه اولیه ایلام و ارومیه ، ناو پترول هم بالا خواهد آمد.
فکر میکنم خروج تو قیمت 300 تومان ، خیلی زود باشه

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله. هرچقدر شما سنگینتر سهم خریده باشید ریسک کمتر باید کنید . برای من ۱۰ میلیارد تومن بشه ۱۳ یا ۱۴ اکی هست و البته اگر کسی ۱۰۰ میلیون تومن گذاشته براش صرف داره شاید تا ۲۰۰ برسوندش. سرمایه سنگینتر حاشیه سود کمتر. این اساس بیزنس غیر رانتی است. چون یکی ممکنه ۳۰ میلیون ضرر کنه یکی چند میلیارد و در همه بیزنسها قاعده همینه. اگر همین هفته ۳۰۰ رو بزنه همشو حراج میزنم میبخشم به فارس و جای دیگه سرمایه گذاری میکنم که بازیگر خرد ، اما تاثیر گذار سهم خودم باشم. البته شاید دوباره زمان مناسبی ارزش ورود داشته باشه و برگردم. فعلا برنامم ۳۰۰ سقف پترولم هست. تو این هلدینگ دست زیاده و ضریب خطای پیشبینی بالاست. کامنتهای قبل و اختلاف فرض و عمل بیانگر این مسئله هست.
شما خودتو چی فرض کردین که یک جوری مطلب می زنین با یک سری نوشته بدون دلیل و قانع کننده به شعور مخاطب توهین میکنی..
یا کلن نمیدونی 10 میلیارد چیه یا اهدافت از بیان این جملات یه چیز دیگست....
من تا حالا سنگین کار نوسان گیر به سبک شما ندیدم.شما احتمالا قبلا تیلیارد بودی حالا شدی میلیاردر با این سبک معامله گری...
کل سنگین کارا بلند مدتی کار میکنن حداقل 5 سال با سهم میخابن!!!!
شما قول بده اگه شد 300 بری و دیگه ننویسی!!!
دوستان اهداف پترول بالاست این اقا هم منظورش ار موقع مناسب برای ورود بالای 1000 تومن هست...

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
داوود جان اگه ۵۰۰ بزنه حتما خوشحالتر خواهم شد، در هر حال تا حداکثر پاییز میتونم روی ۳۰۰ فکر کنم. بیشتر بده چه بهتر.
.. بعضی ها واقعا در این فرومها بی اعصاب هستند. بجای اینکه سهم ۳۰۰ من رو میخرند و تشویقم بکنند، میگن در وری گفت و توهین شد و ....،در کامنتهای قبلیم خوب شد گفتم که بازار سهم برام تفریح هست و باهاش رفع امورات زندگی نمیکنم. نوسان گیری رو هم خیلی مایلم من دکتر بدونم چیه؟ چند ماه خواب پول در یک سهم ؟ نوسان گیری میشه یا صبر میان مدت....توهین به شعور این هست یا کامنتهای لنگ در هوا ، نقاشی های پیکاسو و امثالهم
در هر حال با سهم تپش قلب نمیگرم و فی الحال مسافرتم و از تابستان لذت میبرم. شما که شعور حساس دارید ، مغز متفکرید و اطلاعات موثق داری بفرمایید دوستان شما روشن بشن....غصه پول من رو هم نخورید .شما جوانید و احتمالا ۳۵ ساله و پیشرفت باید کنید. فقط اطلاعات شفاف بفرمایید که کسی شعورش مکدر نشه و یا حرف شما رو دوباره پیرهن عثمان علیه خودتون نکنند.....یادمه تو شلرد هم کل سهمو یکبار دادم روی ۳۴۵ و قبلش اعلام کردم بعد دوباره زیر ۳۰۰ خریدم..،.دوستان هم فکر شما خندیدند که لابد به ما فروختی و عرض کردم شاید و البته عذر میخوام.،..برید ببینید کامنت جدیدم زدم الان دیگه وقت فروش شلرد نیست روی اون تا ۱۴۰۰ صبر ارزش داره...اینکه تشخیص بدید کوتاه و بلند سرمایه گزاری کنید و یا نوسان گیری کردن پارامترهای زیاد داره قبلا عرض کردم بروید بخونید.....اگر من دانش عمیق شما رو مبنی بر ۱۰۰ شدن سهم میداشتم، حتما ۳۰۰ حراج نمی زدم. بزارید به حساب دانش بیشتر شما و من هم مستفیذ بفرمایید از اطلاعات دقیقتون لطف می کنید. اگر هم در دایره مدیران و اینها هستید بلوکی به خود شما یکجا ۳۰۰ بدم و شما ۱۰۰۰ بفروشید . فقط از محل سود خودتون و از طرف من هم خمس و ذکاتش رو بدید که در پیشگاه عدل الهی مقصور نشیم .ما که خراب رفیقیم شما چطور .

آخرین ویرایش:

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
داوود جان اگه ۵۰۰ بزنه حتما خوشحالتر خواهم شد، در هر حال تا حداکثر پاییز میتونم روی ۳۰۰ فکر کنم. بیشتر بده چه بهتر.
.. بعضی ها واقعا در این فرومها بی اعصاب هستند. بجای اینکه سهم ۳۰۰ من رو میخرند و تشویقم بکنند، میگن در وری گفت و توهین شد و ....،در کامنتهای قبلیم خوب شد گفتم که بازار سهم برام تفریح هست و باهاش رفع امورات زندگی نمیکنم. نوسان گیری رو هم خیلی مایلم من دکتر بدونم چیه؟ چند ماه خواب پول در یک سهم ؟ نوسان گیری میشه یا صبر میان مدت....توهین به شعور این هست یا کامنتهای لنگ در هوا ، نقاشی های پیکاسو و امثالهم
در هر حال با سهم تپش قلب نمیگرم و فی الحال مسافرتم و از تابستان لذت میبرم. شما که شعور حساس دارید ، مغز متفکرید و اطلاعات موثق داری بفرمایید دوستان شما روشن بشن....غصه پول من رو هم نخورید .شما جوانید و احتمالا ۳۵ ساله و پیشرفت باید کنید. فقط اطلاعات شفاف بفرمایید که کسی شعورش مکدر نشه و یا حرف شما رو دوباره پیرهن عثمان علیه خودتون نکنند.....یادمه تو شلرد هم کل سهمو یکبار دادم روی ۳۴۵ و قبلش اعلام کردم بعد دوباره زیر ۳۰۰ خریدم..،.دوستان هم فکر شما خندیدند که لابد به ما فروختی و عرض کردم شاید و البته عذر میخوام.،..برید ببینید کامنت جدیدم زدم الان دیگه وقت فروش شلرد نیست روی اون تا ۱۴۰۰ صبر ارزش داره...اینکه تشخیص بدید کوتاه و بلند سرمایه گزاری کنید و یا نوسان گیری کردن پارامترهای زیاد داره قبلا عرض کردم بروید بخونید.....اگر من دانش عمیق شما رو مبنی بر ۱۰۰ شدن سهم میداشتم، حتما ۳۰۰ حراج نمی زدم. بزارید به حساب دانش بیشتر شما و من هم مستفیذ بفرمایید از اطلاعات دقیقتون لطف می کنید. اگر هم در دایره مدیران و اینها هستید بلوکی به خود شما یکجا ۳۰۰ بدم و شما ۱۰۰۰ بفروشید . فقط از محل سود خودتون و از طرف من هم خمس و ذکاتش رو بدید که در پیشگاه عدل الهی مقصور نشیم .ما که خراب رفیقیم شما چطور .
شما این همه نوشتی برای من ولی مخاطبت آقا داوود بود؟؟!
شما هرچی بنظرت میرسه میتونی در مورد من عنوان کنی من از همین جا میگم من به هیچ عنوان از نقد شدن نمیترسم و بهم برنمیخوره!!(چه بسا سبب پیشرفت من هم شد)
شما این همه نوشتین .. از چیزهای زیادی گفتین مثل مشکل اعصاب کاربران،دکتر،لذت از زندگی،پیکاسو، مسافرت مغز متفکر،و حتی از زکات و ...
شما یک کلمه در مورد موضوع اصلی نگفتی...
پرسش کاملا منطقی و واضحه: اینکه به چه دلایلی پترول بالاتر از 300 تومن نمیارزه؟؟؟
ادمیرال که در 5 آیتم از خبرهای مجمع و انتظلارات رشد سهم گفت..
حالا شما هم با چند آیتم که بشه بررسی کرد بگو چرا بیشتر ز 300 نمیارزه؟؟؟
بالاخره پترول از نظر شما بیشتر از 300 نمیارزه و بنابراین بایستی یک الگویی از اوون در ذهن داشته باشید ..اون الگو از پترول چیه؟؟

علی aa

Member
کاربر فعال
عضو تازه
با کسی بحث نکنید!...سرمایه سهامداران حقیقی در برابر قدرت هلدینگ فارس عددی نیست !!...!..هر کی میخواد بفروشه...بسم الله...فردا مچینگ بالای ۲۵۰ میتونه بده....ما با عمو فارس هنوز کار داریم..قراره....با هم بریم اون بالا بالا ها!!!!!....ههههههه

علی aa

Member
کاربر فعال
عضو تازه
قیمت سهم برای ۵ سال پیشه!!!!!،، فقط ببینید فردا چه جور حجم میخوره.....ما از جوجه حقوقی های پترول رو ۱۸۵ خریدیم و بالای ۵۰۰ می فروشیم دو سال هم طول بکشه مهم نیست!!!!..علی برکت الله....

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالا شد حرف حساب. ببین پسر گلم، من برای ادمیرال عزیز و داوود و همه اهل فن اعلام کردم و بعضا لایک زدم که آینده خوبی داره این سهم و کامنت قبل خودتون با اینکه دیدید باز مقاومت کردید. خودتون ملاحظه میکنید کامنت زدم برای من ۳۰۰ قابل قبوله و بازه چند ماهه حداکثر..چنانکه برخی پارسال شلرد زمستان تصور ۵۰۰ و ۱۰۰۰ داشتند اما چه شد ؟ رسد به ۱۶۵ از ۳۰۰ و فملی بروید ببینید کامنتهای پارسال نظر بیاندازید پیش بینی کف ۱۰۰۰ میدادند و چه شد؟ ۳۵۰
یک دفترچه نقاشی تکنیکال قیمت جهانی و و سهام بنیادین بازار و این حرفها
بزرگترین مشکل ذهنم با پترول پروژه های متعدد و ناقص هست . اینها یعنی هزینه های بالا. شخصا سالها قبل در راه اندازی یک صنعت نسبتا مهم تجربه داشتم. دیدم بین پیشبینی و عمل چه تفاوتی است. اگر صنایع اکتیو پترول راه اندازی امسال میشد ، دیوانه نشدم بگم ۳۰۰ خوب است. منتها پارسال مدیر پترول قرار بود زمستان شلرد رو پیش راه اندازی کنند. چه شد؟ افتاد آبان امسال و برنامه افتتاح زمستان امسال افتاد. کار صنعت سنگین کرده باشید میدونید که فاصله راه اندازی تا ظرفیت اسمی یعنی چه؟ همیشه فاصله وجود داره و کارخونه به ظرفیت اسمی با افتتاح اغلب نمیرسه و ایمن هم نیست. از این رو من با پیش فروش اوره شلرد موافق نیستم که بتونه امسال تحویل بده، بلکه سال ۹۹ عملی میشه. با این حال شما باید به این نکته مهم توجه کنید که پترول یعنی صندوق سرمایه گذاری و تعدد کارهای زیر دستی و شلرد یعنی جنس نقد و انتخاب شده از سهام یک صندوق. اگر فردا پترول ۳۰۰ رو بزنه قبلا اعلام نکردم ولی الان میگم اغلبش رو دوباره وارد پترول میکنم . لابد می پرسید طرف دیوانه هست!
خیر ، بنده وارد نقد شونده ترین سهم اون خواهم شد و الان نگرانم خواب پولم در پترول مانع اینکار بشه و زمان از دست بره. در اون صورت وارد سهامی غیر پترولی خواهم شد و البته باید بررسی دقیق داشته باشم.
بنده از اواخر ۹۷ تا حال تمام معدنی هام رو وارد پترول کردم، پس موافق ماجرا هستم ولی سرمایه گذاری صندوقی یعنی بررسی ۱۰۰ پارامتر به جای چند پارامتر
حقیقت اینکه خیلی با مود من سازگار نیست و آدمو از کار و زندگی میاندازه
مخلص کلام اینکه خیلی ساده شما بازده چند ماهه شلرد و پترول رو قیاس کنید
۱۰۰ درصد اختلاف رو میبینید شایدم ۱۲۰ درصد تفوت بازده . نیازی به پلاگین نوشتن و آلارم گرفتن هم نداره....فروش دارایی ها هم به این سادگی نخواهد بود.
یک مزایده ایران خودرو شرکت میکنید ، انقدر داستان ایجاد میشه که ادمو پشیمون میکنند...دست آخر هم باید ۱۰۰ تا زیر میزی بدی تا قانونی برنده بشید.
حسم به سهام مثل بازی مارپله است، دوست دارم نردبون بالا برم و گاهی نیش بخورم ولی از اون مار بلنده بدم میاد . یکبار از اون مار نیش خوردم. امسال چند بار نیش مارهای کوچیک خوردم ولی صخره نوردی زیاد داشتم و حس خوبی داشت. یکی از اون مارهای متوسط فروش شپدیس ۱۴۰۰ بود، به این امید که پترول رشد سریع خواهد داشت. فعلا شپدیس ۲۰۰۰ شد و صندوق پترول واقعا خسته نباشید داره. خواستم ۱۷۰۰ دوباره بخرم ترسیدم پسر گلم.....آخه من آدمم ، پام لرزید..زیاد گفتم ولی فکر کنم پاسخ مناسب بوده باشه...
ان الله مع الاصابرین یا همون عامیانه بگیم شب دراز است و قلندر بیدار

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
برخی متخصصان میگن قیمت سهم برای ۵ سال قبل هست و درست می فرمایند و درباره برخی سهم ها مثال درستی است. من ۹۵ طلا خریدم و الان اون قیمت نیست. دلار دوستانی خریدند ۳۵۰۰ و الان ۱۲ شده....یعنی در طلا حدود ۴ برابر و البته سکه تا ۵ برابر هم رفت و تا مهر امسال دوباره پرش میکنه
و اما سوال فنی اینجاست که 4*250 =1000 و این همون عدد جذاب مطلوب دوستان هست. من که شخصا دو ماهه وارد پترول شدم و خوشبختانه خدا یاری کرد و سرمایمون به قیمت قبلش و دلار روز حفظ شد علی برکت الله
منتها کسی ۵ سال صبر جمیل داشته واقعا سود جمیل هم کرده؟ منظورم اصل سرمایشو تونسته حفظ کنه ، سود حاصل از تولید و ارز آوری با نرخ خوراک مفت وطنی هم پیشکش. اگر یک صنعت زایا باشه قیمت سهم ۵ سال قبل نه ۱۰۰۰ ، بلکه لااقل ۲۰۰۰ میشد. شخصا اصل سرمایم تبدیل به خمس بشه علی برکت الله نمیگم

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالا شد حرف حساب. ببین پسر گلم، من برای ادمیرال عزیز و داوود و همه اهل فن اعلام کردم و بعضا لایک زدم که آینده خوبی داره این سهم و کامنت قبل خودتون با اینکه دیدید باز مقاومت کردید. خودتون ملاحظه میکنید کامنت زدم برای من ۳۰۰ قابل قبوله و بازه چند ماهه حداکثر..چنانکه برخی پارسال شلرد زمستان تصور ۵۰۰ و ۱۰۰۰ داشتند اما چه شد ؟ رسد به ۱۶۵ از ۳۰۰ و فملی بروید ببینید کامنتهای پارسال نظر بیاندازید پیش بینی کف ۱۰۰۰ میدادند و چه شد؟ ۳۵۰
یک دفترچه نقاشی تکنیکال قیمت جهانی و و سهام بنیادین بازار و این حرفها
بزرگترین مشکل ذهنم با پترول پروژه های متعدد و ناقص هست . اینها یعنی هزینه های بالا. شخصا سالها قبل در راه اندازی یک صنعت نسبتا مهم تجربه داشتم. دیدم بین پیشبینی و عمل چه تفاوتی است. اگر صنایع اکتیو پترول راه اندازی امسال میشد ، دیوانه نشدم بگم ۳۰۰ خوب است. منتها پارسال مدیر پترول قرار بود زمستان شلرد رو پیش راه اندازی کنند. چه شد؟ افتاد آبان امسال و برنامه افتتاح زمستان امسال افتاد. کار صنعت سنگین کرده باشید میدونید که فاصله راه اندازی تا ظرفیت اسمی یعنی چه؟ همیشه فاصله وجود داره و کارخونه به ظرفیت اسمی با افتتاح اغلب نمیرسه و ایمن هم نیست. از این رو من با پیش فروش اوره شلرد موافق نیستم که بتونه امسال تحویل بده، بلکه سال ۹۹ عملی میشه. با این حال شما باید به این نکته مهم توجه کنید که پترول یعنی صندوق سرمایه گذاری و تعدد کارهای زیر دستی و شلرد یعنی جنس نقد و انتخاب شده از سهام یک صندوق. اگر فردا پترول ۳۰۰ رو بزنه قبلا اعلام نکردم ولی الان میگم اغلبش رو دوباره وارد پترول میکنم . لابد می پرسید طرف دیوانه هست!
خیر ، بنده وارد نقد شونده ترین سهم اون خواهم شد و الان نگرانم خواب پولم در پترول مانع اینکار بشه و زمان از دست بره. در اون صورت وارد سهامی غیر پترولی خواهم شد و البته باید بررسی دقیق داشته باشم.
بنده از اواخر ۹۷ تا حال تمام معدنی هام رو وارد پترول کردم، پس موافق ماجرا هستم ولی سرمایه گذاری صندوقی یعنی بررسی ۱۰۰ پارامتر به جای چند پارامتر
حقیقت اینکه خیلی با مود من سازگار نیست و آدمو از کار و زندگی میاندازه
مخلص کلام اینکه خیلی ساده شما بازده چند ماهه شلرد و پترول رو قیاس کنید
۱۰۰ درصد اختلاف رو میبینید شایدم ۱۲۰ درصد تفوت بازده . نیازی به پلاگین نوشتن و آلارم گرفتن هم نداره....فروش دارایی ها هم به این سادگی نخواهد بود.
یک مزایده ایران خودرو شرکت میکنید ، انقدر داستان ایجاد میشه که ادمو پشیمون میکنند...دست آخر هم باید ۱۰۰ تا زیر میزی بدی تا قانونی برنده بشید.
حسم به سهام مثل بازی مارپله است، دوست دارم نردبون بالا برم و گاهی نیش بخورم ولی از اون مار بلنده بدم میاد . یکبار از اون مار نیش خوردم. امسال چند بار نیش مارهای کوچیک خوردم ولی صخره نوردی زیاد داشتم و حس خوبی داشت. یکی از اون مارهای متوسط فروش شپدیس ۱۴۰۰ بود، به این امید که پترول رشد سریع خواهد داشت. فعلا شپدیس ۲۰۰۰ شد و صندوق پترول واقعا خسته نباشید داره. خواستم ۱۷۰۰ دوباره بخرم ترسیدم پسر گلم.....آخه من آدمم ، پام لرزید..زیاد گفتم ولی فکر کنم پاسخ مناسب بوده باشه...
ان الله مع الاصابرین یا همون عامیانه بگیم شب دراز است و قلندر بیدار
شما این همه توضیح دادین ولی دلیل محکمی بری ارزش 300 تومانی چه کمتر و چ بیشتر ذکر نکردین!!!بیشتر کلی گویی بود و جواب این سوال که چرا بیشتر از 300 نمیارزه نبود
مواردی که از متن شما ر مورد پترول ذکر شد دوباره میرم(کاری به بقیه مطالب که ممکنه سمت و سوی بحث و نتیجه رو منحرف کنه ندارم....)
در یک جایی میگید که پترول پروژه محوره(اینو قبول دارم) ولی در جای دیگه میگید (یک شرکت سرمایه گذاریه)این دوتا در ظاهر مفهوم یکسانی دارن ولی در اصل اینطور نیست... در این مورد خود مدیر عامل در مجمع گفت که قراره شرکت رو از سمت و سوی پروژه محوری به سمت سرمایه گذاری سوق بدیم که خودش میتونه امتیاز خیلی خوبی باشه...و جهت سبک کردن این کار برای همین پتروشیمی دهدشت و ... برای فروش به مزایده میزاره که در اصل نشان سبک سازی شرکت و روانکاوی جریان نقدی میشه..
همچنین قرار شده که ساختار مالی شرکت دچار اصلاحات اساسی بشه که وزن رو به سمت شرکت بسیار سنگین میکنه و مقوله بسیار خوبیه..
در مورد مقایسه شلرد با پترول شما قیاس اشتباه میکنید:اولا شلرد و ایلام و این چنین شرکت هایی درآمدشون عملیاتیه و به نحوی ارزش افزوده ایجاد میکنند بنابراین وقتی قرره تولیدش راه بیفته تقاضا میره بالا و قیمت زودتر صعودی میشه چون سود عملیاتی تقریبا آنی خودش رو نشون میده ما در مورد پترول این گونه نیست و بنابر نماهیت شرکت پترول که سرمایه گذاریه بیستی با تاخیر ین سودها شناسایی بشه یعنی بعد از شناسایی سود شرکت های سرمایه پذیر(این مفهوم نه فقط در پترول بلکه در بسیری ز شرکت های سرمایه گذری نیز مشاهده میشه(به همین علته که در یک روند صعودی بازار بطور کلی سرکت های سرمایه گذاری جزو آخرین گرووهای بورسی هستند که رشدشون شروع میشه....
در مورد فروش دارایی هم سطحی نگریه که بخواهیم صنعت پتروشیمی رو که بسیار پولسازه با صنعتی مثل خوردرو که فقط هزینه روی دوش اقتصاد ایرانه مقایسه کنید.. جهت منافصه های مجموعه های تولیدی بهتره که با شرکت های همگروه مقایسع بشه...

همچنین فارغ از بنیادی بودن سهم و اینکه چرا الان با این قیمت مفت داره معامله میشه !!!کاری نداریم(چون اگه قرااره پروژه عملیتی بشن و از پیش راه اندازی به سمت تولید مپعملیتی برن دیگه پترول قیمتش این نیست!!! تحلیل صورت های مالی نشون از تسویه بدهی ها و کهش هزینه ای مالی داره که خودش نکته بسیر مثبتیه..
بررسی صورت های مالی نشون میده که پترول فرصت های سرمایه گذاری پرمنفعت متنوعی داره ولی برآیند نقدینگی فعالیت های عملیتی جوبگوی این فرصت های سرمایه گذاری نیست..بنابراین راهکار شرکت برای تامین این کسری نقدینگی میتونه انتشار اوراق یا افزایش سرمایه از محل آورده است...همونطور که خورد مدیر عامل هم در مجمع گفت میخاد افزیش سرمایه امسال حتما راه بیفته ولی نگفتند منبع افزایش سرمایه چیه ولی من نظرم اینه افزایش سرمایه ز محل آورده باشه...

شمای سرمایه گذار تصمیم ب خودته میخای نوسانگیری کنی میخای نکنی چون از سود پولت بمن نمیدی..اما اینکه جو منفی ایجاد کنی که هی سهم میریزه و چند نفر که تازه مقداری سود کردن بیرون برون و سودهای سالهای آتی پترول رو از دست بدن منو نارحت میکنه(کاری با بازیگران و بزرگان بازار ندارم)
بهترین قضاوت کننده هم زمانه وبهترین استراتژی برای یک سرمایه گذار صبره
و نکته آخر اینکه هنوز هم دلایل منطقی استقرایی ذکر نکردین چرا پترول بیشتر از 300 نمیارزه؟؟!!!

mnb63

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
برخی متخصصان میگن قیمت سهم برای ۵ سال قبل هست و درست می فرمایند و درباره برخی سهم ها مثال درستی است. من ۹۵ طلا خریدم و الان اون قیمت نیست. دلار دوستانی خریدند ۳۵۰۰ و الان ۱۲ شده....یعنی در طلا حدود ۴ برابر و البته سکه تا ۵ برابر هم رفت و تا مهر امسال دوباره پرش میکنه
و اما سوال فنی اینجاست که 4*250 =1000 و این همون عدد جذاب مطلوب دوستان هست. من که شخصا دو ماهه وارد پترول شدم و خوشبختانه خدا یاری کرد و سرمایمون به قیمت قبلش و دلار روز حفظ شد علی برکت الله
منتها کسی ۵ سال صبر جمیل داشته واقعا سود جمیل هم کرده؟ منظورم اصل سرمایشو تونسته حفظ کنه ، سود حاصل از تولید و ارز آوری با نرخ خوراک مفت وطنی هم پیشکش. اگر یک صنعت زایا باشه قیمت سهم ۵ سال قبل نه ۱۰۰۰ ، بلکه لااقل ۲۰۰۰ میشد. شخصا اصل سرمایم تبدیل به خمس بشه علی برکت الله نمیگم
بی پرده میگم !!!شما تکلیفت با خودت مشخص نیست...
شما اول موضوعت رو روشن مشخص کن.. ایا پترول در بالای 300 نمیارزه و یا زیر 300 میارزه و ادله خودتو بیان کن...
تو ذهنت یک سری اطلاعات پیش فرض داری...بنابر خصوصیت ذهنی داری شروع به پیش داوری میکنی و جواب که باب میل خودته نسبت به اون پیش داوری از سمت بقیه افراد مصادره به شخص خودت میکنی یه دوتا هم قیاس مع الفارق جهت توجیه نظرات خودت میاری.تکنیک خوبیه چون کلی گویی هم میکنی ذهن شخص مقابل ناخواسته از فیلتر ذهنی پیشفرضش این کلی گویی رو عبور میده و میگه راس میگه ها!!!!(بجای دیگران میپرسی و بجای دیگران هم جواب میدی)
کلی گویی به درد من نوعی نمیخوره .جواب منطقی و محاسباتی برای من لازمه...
به قول قدیمیا خود گویی و خود خندی.....
کاربری به اسم علی میگه قیمت سهم 5 ساله پیش همین بوده و مفته...تو میای از طلا میگی که 5 برابر شده ولی پترول نه پس پترول نمیارزه؟؟؟من برعکس شما میگم میارزه چون داره یک پنج قیمتش معامله میشه!!!
اگه با همین فرمون قیمت پترول رو 300 حساب کردی دیگه بحثی توش نیست بهتره رفرنس های مطالعاتی تو یک تجدیدنظری روش بدی!!!
برای بقیه دلیل منطقی و محاسباتی بیار..نه پیش فرض های ذهنی که در نظر داری و علاقه داری این پیش فرض ها اتفاق بیفته...
یک موضوعوی که داری مطرح میکنی دلیل منطقی استقرایی میخاد.وقتی میگ پترول 300 بیشتر نمیارزه چندتا دلیل بیار که دلایل قابل نقد شدن باشه..کلی گویی هم نکن...و اینکه نه در مورد نمادهای دیگه حرف میزنیم نه در مورد میزان سرمایه..بحث فقط در مورد پتروله..
نکته آخر اینکه هر کسی ئدر این تالار به میزان تجربه و دانشش متخصصه...تو هم متخصصی...

Asphd

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
کامنت دومم گمونم سوال و پاسخی بر این بحث بود. عنایت بفرمایید
و نکته اینکه الان سهم ۲۵۰ هست و من بالاتر قراره بفروشم نه پایینتر پس تو سر سهم نزدم و تهمت زدن گناه کبیره هست
مورد دیگه اینکه ما نون به نرخ روز خور هستیم. طلا رشد کرد فرختیم و بعد زدیم تو سهم و پترول ۲۰۵ تا ۲۲۰ خریدم. ۱۰ نفر اول پولدار ایران هم همین کار رو کردند. کمی تحقیق کنید
مورد دیگه اینکه شما انسان بزرگی هستید که به فکر سود کافی سهام سالهای آتی برای سهامداران خرد هستید. خداوند لطف کنه ما رو هم مثل شما کنه تا با خرید و فروش سهم پولدار نشیم، بلکه با ارز آوری مولدین بازار نون حلال بخوریم و بدیم اهل و ایال.
همین الان کنار بساط باربیکیو کنار طبیعت خالق هستی باور کنید، وقتی دیدم پیام رو، بال مرغ نزدیک بود تو حلقم گیر کنه و این جهان فانی رو ترک کنم.با کلی دوغ محلی و پس گردنی هم درست نمی شد. فقط آخرش گفتم الهی العف.
هر چی می کشیم از دست هوای نفسه. این حرفها رو با دلی پر درد و چشمان اشک آلود میگم بقیشو می سپارم به بصیرت و تخیل شما
اگه قبل محرم ۵۰۰ بشه ، ۲۰۰ تا رد مظالم میدم جوونها بروند عروسی بگیرند. شما هم مثل دخترم هستی چه فرقی میکنه.

آخرین ویرایش:

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
☝
✴ #پترول = #پتروشیمی_ایلام

مجمع سالیانه پترول در حالی برگزار شد که علاوه بر تقسیم ۱۵ تومن سود... راه اندازی پتروشیمی ایلام و لردگان، عرضه اولیه ایلام و ارومیه، تامین مالی گچساران و واگذاری دهدشت و بروجن از مهم ترین برنامه های امسال شرکت می باشد

دقت کنید پتروشیمی ایلام با سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد تومنی و مالکیت تقریبا ۷۰ درصدی پترول چنانچه در جریان عرضه اولیه ۴۰۰ تومن قیمت بخوره میشه به اندازه مارکت امروز پترول!!! جمع دارایی دفتری ۱۲ هزار میلیاردی ایلام چی میگه

جدای افزایش صعودی ناو پترول، از این به بعد با راه اندازی لردگان و ایلام سالیانه سود مستمر فوق العاده ای نصیب پترول میشه...

راستش سرمایه گذاری کلان روی این شرکت رو یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری های حال حاضر بازار سرمایه میدونم...

۲۱ مرداد ۹۸
قیمت ۲۵۰ تومن
@hdeljouee

بالا