پترول ( گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان )

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
من به منظور کم کردن میانگین زیر 150خریدارم پترول را به قیمت 2سال قبل داریم می خریم با کلی پروژه های به ثمر رسیده مثل شلرد و پتروشیمی ایلام و به سود رسیدن پتروشیمی شیراز و....

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
فقط تا میشه باید پترول را خرید ایلام افتتاح بشه توی صف 200 هم گیر نمیاد تیم تحلیلی صبا که یه گروه معتبر و بنیادی هست حداقل nav پترول را در مهرماه 670 محاسبه کرده بود

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
پیشرفت شلرد تا الان 94 درصد
پیشرفت واحد آمونیاک 91 درصد .... راه اندازی در تابستان 98
پیشرفت واحد اوره 86 درصد .... راه اندازی در پاییز سال بعد
نقل قول از مدیرعامل شلرد

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
پیشرفت شلرد تا الان 94 درصد
پیشرفت واحد آمونیاک 91 درصد .... راه اندازی در تابستان 98
پیشرفت واحد اوره 86 درصد .... راه اندازی در پاییز سال بعد
نقل قول از مدیرعامل شلرد
از شلرد مهمتر ایلام هست باید دید اون چقدر پیشرفت داشته

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
از شلرد مهمتر ایلام هست باید دید اون چقدر پیشرفت داشته
بله درسته
البته وزن هردوتاشون توی پورتفوی پترول بالا هست
ایلام شامل دوتا بخش هست
بخش شیرین سازی یا SRU . پیشرفتش تا الان 96 درصد ... در مرحله پیش راه اندازی هست ::: فکر کنم 22 بهمن راه بیفته

و بخش اولفین .... پیشرفتش تا الان 94 درصد :::: بخاطر تجهیزاتش یک مقدار عقب افتاده ::: احتمالا" شهریور سال بعد راه میفته

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ممسنی وکازرو صف خرید شد چون بازار دید پتروشیمی گچساران باوجود تحریم ها در حال پیشرفت هست ولی هنوز بازار متوجه پترول که مالک ایلام شلرد و گچساران (به صورت غیر مستقیم ) هست نشده بازار بیاد سمتش قیمت ۲۰۰ هم پایین براش

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ممسنی ۲۳ میلیون صف خرید و کلا 63934 سهم معامله شد به زودی بازار به ارزش پترول پی می بره اون موقع من ترس عدم معامله به اندازه حجم مبنا را دارم

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ممسنی به خاطر خبرهای پروژه گچساران پترول با مثبت ۱۰ رفت بالای 200 کم کم پترول هم باید با زیر ۲۰۰ خداحافظی کند

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
بعضی بر این باورند که از بین ممسنی کازرون بروجن و دهدشت که تولیدات پلی اتیلن دارند و خوراک اتیلن ان ها توسط پتروشیمی گچساران تامین خواهد شد اولویت انتخاب با دهدشت است

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
از عجایب بازار سرمایه این است که زیر مجموعه های پترول در بازار رشد کرده اند ولی خود پترول در جا زده است

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
دارایی شرکت های زیر مجموعه پترول به طور متوسط 8برابر شده است و دارایی خود شرکت نسبت به اوایل پذیره نویسی حداقل 16برابرشده است

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
فقط برای اینکه متوجه شوید پترول چقدر ارزشمند هست اون را با کرماشا که اوره سازه و نسبت به سال ۹۲ زیاد رشد نکرده ونسبت به دی ۹۲ هر دو تقریبا افزایش سرمایه ۲ برابر داشتند مقایسه می کنم دی ۹۲ تقریبا کرماشا بیشترین قیمتش حدود ۹۵۰ تومان بوده و پترول بدون تکمیل بودن ایلام ، شلرد و پیشرفت گچساران بیشترین قیمتش ۴۹۷تومان بوده بازار به زودی اشتباهش را جبران می کنه

yaser1364

Well-Known Member
کاربر فعال
ظاهراً دلیل قیمت پایین و عدم اقبال به پترول بر میگردد به وام های ارزی شرکت که باید تسویه شود، ولی به نظر اینجانب اینها دلایل خوبی برای نخریدن پترول به یک چندم قیمت نیست، زیرا تجربه ثابت کرده است سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی کشور، برگشت سرمایه خیلی سریعی دارد با به بهره برداری رسیدن پروژه ها، صورت های مالی دگرگون خواهد شد.

بالا