پترول ( گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان )

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
لینک گروه سهامداران پترول با ۱۰۰۰ نفر عضو

دعوت میکنم حتما به در گروه عضو شوید


Petrol_bours@
.
.
.
.
.
.
متأسفانه مدیریت خوبی بر این گروه حاکم نیست.از جمله این که مباحث سایر شرکت ها مانند ذوب، خودرو و...نیز درگروه طرح می شود.
 

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر میکنید کسی که این همه هزینه برای پایین آوردن قیمت سهم انجام داده
زیر 50% سود راضی میشه؟!مشاهده پیوست 39056
سلام.
هر چند دیر است ولی لازم دانستم بگویم که این حجم‌ها در این نمادها طبیعی است. برای نمادهای کوچکی مانند سیمانی‌ها و دارویی‌ها این حجم‌ها غیر عادی است و جای بررسی دارد ولی برای پترول این حجم‌ها بسیار عادی و معمولی است. حتی سفارش‌های یک میلیونی هم شاید برای این نماد طبیعی باشد! چون به اندازه‌ی ده درصد میانگین حجم روزانه‌اش است مهم نیست.
یا علی.
 

arash111

Well-Known Member
کاربر فعال
پترول از صحبت ها این طور براورد میشد که سرمایه گذاری مدبران قصد داره تا قیمت سهم رو بالا ببره تا به ارزش ذاتی خودش نزدیک بشه - اخبار مجمع و همچنین مدیرعامل عنوان کرد که ارزش ذاتی سهم بالای 250 الی 300 تومان میباشد. - سیگنال خرید توسط مدیرعامل شرکت صادر شد. پر سود باشید.
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
فعلا تا بتونم جمع می کنم تقریبا از معدود سهام رشد نکرده و دارای پتانسیل رشد می باشد
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
عجب روزی نفت داره می ره بالا برای صعود سرکش پترول همین را کم داشت به نظر فردا هم مثل ۴ شنبه صف خرید باشه
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
شیراز 9 ماهه 690 میلیارد تومان سود عملیاتی داشته که اگه به همین صورت سود سازی کنه امسال کل زیان انباشته را پوشش می ده و از سال دیگه سود سازی عالی خواهد داشت نزدیک به 33 درصد شیراز متعلق به پترول می باشد کرماشا هم 9 ماهه 420 میلیارد عملیاتی ساخته سهامدار 20 درصد کرماشا پتروله
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
ولی الان بهای تمام شده غیر بورسی 3200 میلیارد تومان که دو طرح پتروشیمی لردگان و ایلام هم نزدیک به افتتاح هست و فقط یکی از زیر مجموعه های غیر بورسی (مدبران) دارای پورتفوی با ارزش بورسی 1300 میلیارد تومان می باشد
7.png
5.png
5.png
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
همه چی بستگی به قیمت چهانی نفت داره
الکی جو ندید !!
جو الکی ندادم چون پترول سرمایه گذاری هست ارزش روز پورتفوی بورسی را گذاشتم که به قیمت نفت همان موقع وابسته بوده اما الان با چند برابر ارزش پورتفوی بورسی و بالای 3 برابر ارزش پورتفوی غیر بورسی و نزدیک بودن راه اندازی خیلی از طرحها قیمت خیلی پایین تره
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
نفتی ها /شنیده می‌شود مقامات شهر ایلام و شرکت پترول در تلاش هستند تا ۲۲ بهمن امسال واحد سولفورزدا مجتمع پتروشیمی ایلام را بدون واحد گرانول سازی گوگرد در مدار تولید قرار دهند و گاز غنی از هیدروژن سولفوره (H۲S ) را به مشعل سوزاندن گازهای زائد ارسال کنند.
اما این درحالی است که بسیاری از کارشناسان نسبت به صحت این شنیده ها ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند در صورت صحت این خبر، این امر سبب نشر مقدار قابل متنابعی SO۲ حاصل از سوختن H۲S به هوا می‌شود. که منجر به باران اسیدی و پراکندن شدن در سطح منطقه و بروز آسیب های ریوی و از بین رفتن گونه های گیاهی خواهد شد.
براساس این گزارش، کارشناسان نسبت به سرنوشت واحد الفین مجتمع پتروشیمی ایلام ابراز نگرانی می‌کنند و بنابر اظهارات این کارشناسان، این واحد علاوه براینکه مشکل تامین خوراک دارد در عین حال نیازمند خوراک مایع شیرین است که دراین‌صورت جهت تامین آن می‌بایست مقدار متنابعی گاز ترش (حاوی H۲S ) را وارد فلر کنند که همین امر می‌تواند منجر به فاجعه محیط زیستی در منطقه گردد.
این درحالی است که پیش از این قرار بود H۲S حاصل از سولفورزدایی در واحدی تبدیل به محصولی دیگر گردد که به نظر می‌رسد به جهت اتمام بودجه طرح، در صورت راه اندازی این واحد چاره ای جز سوزاندن H۲S در فلرها نخواهد بود.
برادر واقع، قرار بود واحد تبدیل H۲S به گوگرد گرانول در طرح دیده شود که متاسفانه با اتمام بودجه طرح ، چاره ای جز به فلر فرستادن H۲S نیست،به نحویکه H۲S در فلر سوخته و تبدیل به گاز SO۲ شده و به هوا فرستاده می‌شود.
دراین بین بسیاری از کارشناسان به دلیل اشتیاق بالای مقامات شهر ایلام در جهت افتتاح هر چه زودتر این پروژه در این منطقه نسبت به چشم پوشی از این فاجعه محیط زیستی ابراز نگرانی می‌کنند.
برهمین اساس کارشناسان معتقدند: در شرایطی که واحد الفین این مجتمع آخر سال آینده راه اندازی می‌شود، ضرورتی برای راه اندازی واحد سولفور زدایی بدون تعیین تکلیف گاز ترش حاوی H۲S خروجی واحد سولفور زدا وجود ندارد. به زبانی ساده تر آنکه سولفور جذب شده از خوراک مذکور بصورت گاز غنی از H۲S از واحد سولفورزدا خارج و باید H۲S آن قبل از ارسال به فلر(مشعل سوزاندن گازهای زائد) به طریق مناسب با موارد HSE جذب شود.
براساس این گزارش، خوراک واحد الفین ایلام ۲۵درصد اتان، ۳۴درصدسی تری پلاس، ۴۱درصد پنتان پلاس است که دارای ترکیبات سولفوری بیش از ۱درصد هستند و باید میزان این ترکیبات در واحد سولفورزدا به کمتر از ۰.۰۲درصد برسد، که بعنوان خوراک شیرین شده به واحد الفین ارسال شود..
در طرح اولیه قرار بود که گاز غنی ازH۲Sدر یک واحد دیگر ، تبدیل به گوگرد گرانول بشود تا بشود براحتی آن‌را مورد استفاده قرار داد ،اما با کمبود بودجه ، واحد گرانول سازی گوگرد حذف شده است. این درحالی است که شنیده می‌شود مقامات شهر ایلام و شرکت پترول در تلاش هستند تا در ۲۲ بهمن امسال واحد سولفورزدا بدون واحد گرانول سازی گوگرد در مدار تولید قرار گیرد و گاز غنی از هیدروژن سولفوره (H۲S ) را به مشعل سوزاندن گازهای زائد ارسال کنند که این امر سبب نشر مقدار قابل متنابعی SO۲ حاصل از سوختن H۲S به هوا می‌شود. که منجر به باران اسیدی و پراکندن شدن در سطح منطقه و بروز آسیب های ریوی و از بین رفتن گونه های گیاهی خواهد شد.
این در حالیست که به اذعان کارشناسان، واحد الفین اواخر سال آینده راه اندازی می‌شود و لزومی به راه اندازی فرمالیته واحد سولفورزدا نیست و به اندازه کافی فرصت برای حل این مشکل با تامین بودجه وجود دارد.
منبع:اختصاصی

کاری به مطالب ندارم ولی ظاهرا افتتاح ایلام نزدیک و هر منفی فرصت خرید
 

mehdi1

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان خبر داد افتتاح دو مجتمع پتروشیمی ایلام و لردگان در سال جاری
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان از راه‌اندازی دو مجتمع پتروشیمی ایلام و لردگان در سال جاری خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته پتروشیمی گچساران نیز تا پایان سال 98 و اوایل 99 به بهره‌برداری می‌رسد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رسول اشرف‌زاده مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان در یک نشست خبری که ظهر امروز در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با اشاره به اینکه مدت 58 روز است که به این سمت از سوی مدیرعامل پتروشیمی خلیج فارس منصوب شده است، گفت: اولین قدم به محض اینکه به این سمت رسیدم شناسایی وضع موجود بود و به دنبال ساختار طرح‌هایی رفتم که محدودیت‌هایی داشت.

وی ادامه داد: 5 طرح شناسایی شد که نیاز به 4 ونیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داشت.

مدیرعامل پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان گفت: طرح پتروشیمی لردگان و ایلام در اولویت قرار گرفت چنانکه امروز می‌توانم اعلام کنم این دو پتروشیمی امسال به صورت صد در صد افتتاح می‌شود؛ به طوری که پتروشیمی ایلام به راه‌اندازی کامل می‌رسد و پتروشیمی لردگان پیش راه‌اندازی می‌شود.

اشرف‌زاده با اشاره به سه ماموریتی که برای پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان تعریف شده است، تصریح کرد: اولین ماموریت آماده سازی و رفع گلوگاه‌هایی بود که مشکلات حادی را برای پیش راه‌اندازی داشت. به طوری که خوشبختانه توانستیم در شرایطی که اکنون انصافا شرایط حادی است کمپرسورهای پتروشیمی لرردگان که همگی ساخت اروپا هستند به بندرعباس منتقل کنیم. بنابراین هم اکنون می‌توانم اعلام کنیم این دو پتروشیمی هیچ گونه مشکلی بابت تجهیزات ندارند.

وی ادامه داد:‌ موضوع دیگر بحث تامین منابع مالی به صورت ریالی بود که پس از بررسی‌های صورت گرفته حدود 400 میلیارد تومان تامین مالی ریالی برای دو مجتمع پتروشیمی ایلام و لردگان در دست تامین قرار گرفت که بخشی از این منابع از طریق فروش اوراق مشارکت و بخشی از طریق بازار سرمایه و بانک تامین خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان گفت:‌اخیرا قراردادی به صورت ای‌پی‌سی‌اف به مبلغ 280 میلیون یورو که از طریق منابع چین تامین می‌شود، با شرکت نارگان منعقد شد.

اشرف‌زاده با تاکید بر اینکه انتظار داریم تا ماه آینده برنامه‌ریزی استراتژیک ما تا سال 1400 تدوین شود، گفت: در این برنامه‌ریزی به طور مشخص تمام پلن‌های ما دیده شده است و می‌دانیم در سال 1400 به چه جایگاهی خواهیم رسید.

وی با اشاره به دیگر طرح‌های در دست احداث این شرکت سرمایه‌گذاری گفت: پتروشیمی گچساران با ظرفیت 600 هزار تن اتیلن تکمیل می‌شود و پتروشیمی ارومیه نیز که از بدو راه‌اندازی زیان‌ده بود به سود‌دهی خواهیم رساند؛ همچنین قصد داریم پارک کریستال ملامین را نیز با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی کنیم.

مدیرعامل پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان ادامه داد: از وقتی من به عنوان مدیرعامل این مجموعه انتخاب شدم چند کار در اولویت خود قرار دادم که اولین آن ممنوعیت خرید خارجی کالاهایی بود که در داخل کشور تولید می‌شود و بعد از آن استفاده از نیروی جوان را در دستور کار قرار دادم.

اشرف‌زاده ادامه داد: در حال حاضر سعی کرده‌ایم از پیشکسوتان به عنوان مشاور و از جوانان به عنوان مدیران اجرایی استفاده کنیم که این موضوع می‌تواند منجر به رشد مجموعه سرمایه‌گذاری ایرانیان که وابسته به هلدینگ خلیج فارس است، شود.

وی در پایان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته می‌توانم اعلام کنم پتروشیمی گچساران در سال 99 به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.
احتمالا لردگان اوایل سال دیگه به راه اندازی کامل برسه اما ایلام که سود خیلی بالاتری داره امسال افتتاح میشه و اگه 22 بهمن راه اندازی شد تعجب نکنید
 
بالا