پتایر ( ایران تایر )

Smoke

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بحث سر خوبی و بدی شرکت نیست
فاند در مورد رفتار شرکت ها اطلاعات میده و تکنیکال در مورد رفتار افراد تو بازار
کسی که تو 3 هفته 30% سود میکنه خوب طبیعیه بخاد بفروشه و بره جای دیگه و فرض کنه 3 هفته بعد برمیگرده و خوشحال پایین تر میخره
هیچ تکنیکالیستی به ذهنش هم خطور نمیکرد پدرخش این شکلی بره بالا ولی رفت و دست همه تو پوست گردو موند ولی فاندی میشد براش دلیل پیدا کرد
حداقل 5 میلیون سهم کوتاه مدتی تو پتایر هست که این شکلی فکر میکنن و با همین ابزارها خرید/فروش میزنند و بعید نیست ما از اینا رو قیمت های باورنکردنی بخریم و چون بالا پایین بازار رو تقریبا آشنا هستیم خیلی مشکلی نداشته باشیم و نوسانات اذیتمون نکنه
شما اطلاعات خودت از شرکت رو به دیگران تعمیم نده... ممکنه یک فردی 200 میل پول داشته باشه و با سیگنال کانالی زیر 500 خریده و الان با سیگنال همون کانال فروشنده باشه و قس علی هذا و این میتونه سهم رو بکشه پایین تو کوتاه مدت
کدوم تکنیکالیستی فکرش رو میکرد که خاذین بشه 500 میلیارد یا کربن برسه به 700 میلیارد ولی رسیدن و این نشون میده چارت چیزی شبیه به عصا برای یه فرد نابیناست و نمیشه خیلی دقیق روش حساب کرد
سلام
دوستان اگر آقای RESA سهمی رو خریده شما مطمئن باشید دل و روده سهم رو کشیده بیرون و 100% مطمئن به صعوده:D:D
ایشون منو نمیشناسه ولی سر افزایش سرمایه شپلی سال 1394 در تاپیک شپلی مطلب میزد (شپلی 200 تومنی نخرید هر چی ما گفتیم بخر:D)
من ایشون رو از اونجا میشناسم و از تسلط ایشون بر مباحث سودسازی و حسابداری مالی و صنعتی اگاهم
جای خوشحالی هست که پتایر خریدن یعنی حتی بدبین ترین افراد هم به قیمت پایین پتایر پی بردن
فکر کنم این اولین بار باشه که تکنیکال و رانتامنتال و فاندامنتال در مورد یک گروه همسو شدن و اون گروه لاستیک هست

resa

Well-Known Member
کاربر فعال
...بحث بنده..در مورد...الارم..سقفیست..که دوستان..میگویند....این الارم..زمانی الارم..بوده..که فاند پتایر شاید یک چندم..الانش هم..نبوده..و صرفا یا با جو بازار..و یا...ورود..پولهای تکنیکال ترید..ایجاد شده...در حالیکه الان..پتایر با هیچ..زمانی قابل قیاس..نیست...قیمت فعلی سهم...حاصل..فقط بوی تغیرات..فاند شرکته..فقط بوی تغیرات....
به عبارت ساده یه زمانی پتایر با ضرب پول...و...امده 580...در حالیکه ..هیچ..متغیر بنیادی...ساپورت..نمیکرده..روند رشد سهم را...پول عده ایی سهم را بالا برد.....این جریان ..پول رفت..سهم..چون..ساپورت فاندی نداشت سقوط کرد.......الان...این..اتفاق ....را..میشه الارم..دانست.برای پتایر فعلی..ایا...پتایر فعلی با دلایل...قبلی بالا اماده...یا...بخاطر..گوشه ایی از تغیرات....فاند......
تکنیکال..پیوست..تفسیری داره.....اگر.پیوست..تفسیری هم...تطابق لازم...با...سقف ها..و..کف های..ماضی .و. فعل..سهم...داشته باشه...شاید بتوان...به عنوان ابزاری..پررنگ از ان استفاده..کرد....
نه اینکه...اتفاقات...قیمتی..ماضی...را در فضایی...غیر قابل قیاس....با فضای قیمتی فعل و اینده سهم...تطابق داد......و از ان الارمی..گرفت..که ربطی به...فضای تنفسی فعلی سهم..نداره....
حرف شما رو قبول دارم ولی همین اختلاف فکری شما و من و دیگرانه که بازار رو میسازه و پتانسیل سود و ضرر بوجود میاره
الان شما تمام کارگزاری ها رو ببینید دارن ابزارها و مشوق هایی معرفی میکنن که ملت دایما معامله کنن و همین ها یک بخش بزرگی از بازار هستند که نه حوصله تحلیل دارند و نه صبر بلندمدتی و دقیقا مثل کازینو فقط کارگزاره که سود میکنه و ملت همش درگیر هستند و بهترین ابزار این کار نمودار و اندیکاتور وووو

الان شما هزار بار هم بگی که پتایر 500 میلیارد میفروشه و بالای 140 میلیارد براش میمونه و سهم ممکنه یه کله تا بالای 3000 قفلی بالا بره برای این افراد اولا غیرقابل باور و ثانیا غیرقابل دسترسه و اصلا براشون اهمیتی نداره....
تکنیکال دقیقا حکم عصای نابینا رو داره و ازش نباید انتظار پیدا کردن تحول فاند رو داشته باشی... تکنیکال که سهله شما همین فردا تلفن رو بردار به مدیرمالی پتایر زنگ بزن بگو سال بعد بالای 120 میلیارد سودخالص میسازی عمرا نفهمه شما چی گفتی و ممکنه چند تا کنایه هم چاشنی کنه و ...

پایش سهم

Well-Known Member
کاربر فعال
اینجاست..که بنده با..تکنیکال..مشکل....پیدا..میکنم....این سقف چه زمانی تشکیل شده...ایا..این سقف...زمانی اتفاق افتاده...که سهم..حتی نصف الان هم...بنیادش..دگرگون شده....
تکنیکال ابزاره...در واقع...معنیش..میشه...پیش بینی رفتار سهم بر اساس دادهایی در..ماضی....وو..سپس...دادن...اهداف.رفتاری...قیمتی..در مضارع..و اینده........
چگونه..میشود..به دادهایی...را مبنا قرار داد..انهم..در وقتیکه...شرایط..بنیادی فعل..و اینده شرکت....قابل..مقایسه...با...دادهای....ماضی ...نیست.....یا سقفی..را...تارگت..داد.....در حالیکه..این سقف..در زمانی تشکیل شده..که شرایط سهم با..حال غیر قابل..قیاسه............این...تله..تکنیکاله....
نمودارها...در زمانی..که فاند شرکتها...متحول میشه....خیلی قابل..اعتماد..نیستند..بخصوص..در الارم.های سقفی....زیر..فلسفه تشکیل این سقف....قابل تعمیم.به.....سهم در حال...نیست....چون..دنیای...تشکیل..این سقف ها...در زمان ایجاد..در ماضی...با دنیایی..که سهم در حال...میزید..2 دنیای..متفاوت...و..غیر قابل...مقایسه...است........
درود.بنده ازتحلیلهای شما استفاده میکنم ودرشپتروهم با شما هستم.
ولی با پوزش در نوشتار شما 2موضوع اصلاح بشودبهتر است:1-این نقطه های پرشماردربین کلمات برای چیست؟درخواندن ودرک مطلب مشکل ایجاد میکند.
2-استفاده از کلمات عربی باوجود دراختیاربودن کلمات پارسیِ ساده ؟! سپاس

resa

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
دوستان اگر آقای RESA سهمی رو خریده شما مطمئن باشید دل و روده سهم رو کشیده بیرون و 100% مطمئن به صعوده:D:D
ایشون منو نمیشناسه ولی سر افزایش سرمایه شپلی سال 1394 در تاپیک شپلی مطلب میزد (شپلی 200 تومنی نخرید هر چی ما گفتیم بخر:D)
من ایشون رو از اونجا میشناسم و از تسلط ایشون بر مباحث سودسازی و حسابداری مالی و صنعتی اگاهم
جای خوشحالی هست که پتایر خریدن یعنی حتی بدبین ترین افراد هم به قیمت پایین پتایر پی بردن
فکر کنم این اولین بار باشه که تکنیکال و رانتامنتال و فاندامنتال در مورد یک گروه همسو شدن و اون گروه لاستیک هست
شما لطف دارید ولی من سواد مالی اندک دارم
لطفا هر کسی مسولیت خرید و فروش خودش رو به عهده بگیره تا بعدا مدیون کسی نباشیم
من هم کم و زیاد خریدارم ولی خوب هر چیزی امکان داره فعلا من به امید سود 120 میلیاردی 98 میخرم ولی ممکنه مدیریت زیرابی بره و محاسبات ما کشک از اب دراد... حتی ممکنه برای افزایش نرخ بزنن تو سر صورت های مالی و سهم کله کنه
فعلا طبق محاسبه من با تایر 20 تومنی سود هر سهم میشه 420 تومن ، با تایر 24 تومنی سود هر سهم میشه 750 تومن و با تایر 28 تومنی سود هر سهم به 1100 تومن میرسه
چیزی که من میبینم ممکنه سهم از همین جا 10 برابر شه

mahyar1357

Well-Known Member
کاربر فعال
من هم کم و زیاد خریدارم ولی خوب هر چیزی امکان داره فعلا من به امید سود 120 میلیاردی 98 میخرم ولی ممکنه مدیریت زیرابی بره و محاسبات ما کشک از اب دراد... حتی ممکنه برای افزایش نرخ بزنن تو سر صورت های مالی و سهم کله کنه
فعلا طبق محاسبه من با تایر 20 تومنی سود هر سهم میشه 420 تومن ، با تایر 24 تومنی سود هر سهم میشه 750 تومن و با تایر 28 تومنی سود هر سهم به 1100 تومن میرسه
الان تایر مگه تو گزارشات اخیر چند تومن لحاظ شده؟

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
هوش شما در شفاف سازی این مورد قابل تحسینه (-: البته ما ب افراد منفی باز اساسی نیاز داریم خخخ

همیشه باید عده ای تردید بزارن تا عده ای پیاده بشن و بخریم در طول مسیر (-:

در کل خوشمان امد ک زدی ب خال(-:

من الان خودم میخوام ک یه جوی اینجا راه بیوفته ک سهم بیاد پایین (-: ولی فایده نداره.. خخخ وگرنه خودم میگفتم خارج میشم (-: ولی دیگه با این حرفا نمیشه سهم بدست اورد

ب شخصه دوست داشتم سهم زیر ۵۳۰ درجا بزنه ولی نشد (-:

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
کسی بخواد سهمو تا ۴۷۰ -۵۰۰اصلاح بده باید ده میل سهم عرضه کنه وگرنه سهم هر روز میره بالاترخخخخ حتی با پنج میل سهمم نمیشه کاری کرد...

فقط گزارش ها میتونه روند رو تغییر بده ک اونم منتفیه(-: با این پیش بینی های همه(-:

maleki29

Member
کاربر فعال
عضو تازه
مطلبی مینویسم برای کسانی که در خرید پر تعداد پتایر مردد هستند. اولین نکته فروش 500 میلیاردی شرکت در مقابل ارزش 170 میلیاردی شرکت هستش، به قول دوست گرامی و استاد خودم جناب کهنمویی ارزش اولین شرکت تایر ساز ایران که در سال 54 تاسیس شده از اینجا حداقل باید 5 برابر بشه تا به جایگاه اصلیش برسه ولی متاسفانه سهامدار عمده که بنیاد مستضعفان هستش خنثی عمل میکنه و معمولا کاری به سهامش نداره وگرنه این سهم خیلی زودتر از اینا باید 4 رقمی میشد. از طرفی شناور پایین سهم اجازه خرید پرتعداد در این قیمت ها رو به هر کسی نمیده و کسانی که رو سهم فعال هستن مجبور هستن تا موعد گزارش 12 ماهه تمام توان خودشونو برای کنترل سهم تو این قیمتا بزارن بلکه چندتا بیشتر گیرشون بیاد :)
در مورد فاند سهم تقریبا گفتنی ها گفته شده ولی خلاصه وار بخوام عرض کنم اگه شرکت تو اسفند به جای 40 میلیارد 32 میلیارد یعنی 10 درصد هم کمتر بفروشه و هزینه هاش هم 50 درصد اضافه بشه یعنی بشه 93 میلیارد برای سه ماهه میتونه 200 تومن سود بسازه!!!1 حالا شما هر چقد میخایین بیاین رو هزینه اش و مالیات و.... که البته همش تو محاسبات ما لحاظ شده زیاد هم در نظر گرفته شده، ما 100 تومنم میزاریم برای بامبول شرکت، میمونه 100 تومن سه ماهه! واقعا خرید این سهم تو این قیمتا تردید داره؟ سهم با کوچکترین حرکت میتونه کبافق، فراور، کربن دیگری شود. معاملات سهم بنظرم اینجوریه که روزی در صف خرید حتی 100 تا عرضه نخواهد داشت...
نزدیک عید بودم خواستم یه عیدی از طرف گروه "ترید وان" بهتون داده باشم.
به امید سالی پر برکت توام با سلامتی برای دوستان.

۲Montazer

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام.
جناب resa با توجه به نوع تحلیل و برخورد خوبتان ، تصمیم گرفتم در موضوعی با جنابعالی مشورتی داشته باشم.
در خصوصی خدمت رسیدم ، اگر چنانچه جوابم را بدهید ممنون میشوم.

روزتان خوش

لایک ها: mey

pirouzan

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فرصت عالی بود برای من که امروز نصف کتوکا را بدم صف خرید و پتایر جایگزین کنم فعلا ۱۵ درصد پرتفو پتایره
بهترین تحلیلگرهای بازار اهداف غ ق ب برای پتایر میدن

ایران تایر از اول ماه رشد خوبی داشته که اگر گزارش متناسب در آخر سال بده این افزایش قیمت در مقابل رشد بعدی سوء تفاهمی بیش نخواهد بود دقیقا مثل خرید پاکسان در قیمت ۴۵۰ تومان خواهد بود چون سهم بسیار کوچکی است و شناور اکتیو بسیار کمی داره فقط دنبال خارج کردن نوسانگیرا در قیمت پایین هستند

بالا