پتایر ( ایران تایر )

mey

Well-Known Member
کاربر فعال
...در 2 ماهه دی و بهمن...کائوچو..طبیعی بین 11/3..تا 12..میل داره..معامله...میشه...که..اختلافی..7 تا 12 درصدی..با..نرخ..مصرف در 3 ماهه سوم..داره.....قیمت..کائوچوی طبیعی هم...ثابت بوده........
این 2 در مجموع...45..46..درصد..مواد اولیه را تشکیل...میدهند.....و فعلا در 2 ماهه دی و بهمن....احتمالا ..در مجموع..بین 3 تا 6 درصد...گرانتر شده اند....
.شرایط برای فاند سهم..بسیار ایده ال...داره..طی..میشه..به احتمال قریب به یقین..پدیده ایی فاندی..خواهد شد...
پدرخش را هم..حضرا ت در 350 تا 400....فروختند...اکنون 1300....جا..خوش کرده...
اگر دید..میانمدتی دارید بخرید..احتمال بسیار زیاد..در سال 97..بین 50..تا 70..تومان.سود قابل تقسیم..داشته باشه...که بنظرم...25..تا 40..هم..تقسیم..خواهد نمود...
98..هم...سودهایی رویایی...میتواند..در کارنامه..مالی خویش ثبت..نماید..

resobhan

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان چرا سود اوری شرکت در گزارشات نه ماه و دوازده ماهه 96 تا سه ماه و شش ماهه اول 97 انقدر کاهش یافته بود؟
درحالی که نرخ فروش و میزان تولید فروش همچنان ثابت و برقرار بود؟

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
امکان رشد قیمت کالا بیش از رشد قیمت دلار

✍️محمد حسین ادیب

واردات منوط به ثبت سفارش است و بدون ثبت سفارش امکان واردات وجود ندارد

ثبت سفارش در حدی انجام میشود که ماهانه یک میلیارد دلار تقاصا برای دلار نیمایی ایجاد شود

به بسیاری از کالاها اجازه ثبت سفارش داده نمیشود

وقتی بسیاری از کالاها ثبت سفارش نمیشوند در عمل وارد نمیشود

با کاهش ثبت سفارش قاعدتا باید کالاهای وارداتی بیش از دلار ،، افزایش قیمت می یافت اما این پدیده اتفاق نیفتاده است به دو دلیل :

الف - کاهش مصرف کالاهای وارداتی با نرخ دلار آزاد معادل ١٠ درصد سال ٩۶ ، یعنی مصرف ٩٠ درصد کاهش یافته است

ب - داشتن موجودی کالای خارجی بالا در داخل در بخش عمده فروش و خرده فروش ، احتمالا عمده فروشان معادل چهار ماه فروش و خرده فروشان نیز کم و زیاد در همین حد موجودی کالا داشتند

⬅️نتیجه گیری:
موجودی کالاهای وارداتی در داخل رو به کاهش است و در صورتی که در آینده ، واردات در سطح موجود باشد ، افرایش قیمت کالا ، بیش از افزایش نرح ارز خواهد بود

اگر سفته بازی از ارز به سمت کالا حرکت کند بازار وارد فاز جدیدی میشود

تصمیمات جدید اقتصادی در سطح کلان ممکن است به سادگی ، این روند را دچار نوسان کند ، امکان اخذ تصمیم های جدید و دستورالعمل های تازه که بر روند قیمت ها موثر باشد وجود دارد

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان چرا سود اوری شرکت در گزارشات نه ماه و دوازده ماهه 96 تا سه ماه و شش ماهه اول 97 انقدر کاهش یافته بود؟

درود
به فرض که دقیق ترین علتش را هم پیدا کردی

ولی: مرور گذشته نتیجه ای بر اینده سهم نداره..

در بورس فقط اینده مهمه..گذشته میره برای اطلاعات عمومی (-: قیمت های تایر ۱۲ هزار تومنی تموم شد رفت پی کارش...تایر به بالای ۱۸ اومده..و این مهمه..

برای تحلیل فقط باید جدیدترین عملکرد شرکت بررسی بشه...اگر چه مرور گذشته خوبه..ولی گذشته تموم شده رفته پی کارش..

سال ۹۷ هم تمام شد...

اما سال ۹۸ سال خوبی برای تایر سازا خواهد بود..

۲۲ بهمن هم تمام شد...

از فردا تا یک سال دیگه قیمت های دلار وکالاها صعودیه..در بهترین حالت ثابت میمونه!!

آخرین ویرایش:

resobhan

Member
کاربر فعال
عضو تازه
درود
به فرض که دقیق ترین علتش را هم پیدا کردی

ولی: مرور گذشته نتیجه ای بر اینده سهم نداره..

در بورس فقط اینده مهمه..گذشته میره برای اطلاعات عمومی (-: قیمت های تایر ۱۲ هزار تومنی تموم شد رفت پی کارش...تایر به بالای ۱۸ اومده..و این مهمه..

برای تحلیل فقط باید جدیدترین عملکرد شرکت بررسی بشه...اگر چه مرور گذشته خوبه..ولی گذشته تموم شده رفته پی کارش..

سال ۹۷ هم تمام شد...

اما سال ۹۸ سال خوبی برای تایر سازا خواهد بود..

۲۲ بهمن هم تمام شد...

از فردا تا یک سال دیگه قیمت های دلار وکالاها صعودیه..در بهترین حالت ثابت میمونه!!
حرف شما متین اما نکاتی هم هست.
در مورد اینده چون رانتی وجود ندارد که از اخبار داخلی شرکت متوجه پروژه ها بشیم مجبور به گزارشات هستیم.
من گزارشات رو که بیشتر مطالعه کردم متوجه شدم سود 96 بیشترش غیر عملیاتی بوده. لذا مدیریت شرکت رو من به نسبت سایر گروه ضعیف میدونم. یعنی در شرایط رقابت داخلی و دلار ارزون شرکت کم اورده بود. اما ان دوره هم گذشت
اگر با ارفاق پسهند و پدرخش رو جزیی ازین گروه بدانیم مدیریت انها بی نظیر بوده. اگر به نسبت پکرمان و پکویر نگاه کنیم عملکردش بهتر از این دو بوده اخیرا.
در هر حال کاملا با حرف شما موافقم که گذشته سپری شده و اینده ممکنه بی ربط باشه به گذشته و همینطور هم اینده صنعت لاستیک رو خوب میدونم و خودم بیشترین سهمم پاسا هست.
در کل بازهم خوشحال میشم دوستان مطالب بیشتری به من یاد بدهند.

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
حرف شما متین اما نکاتی هم هست.
در مورد اینده چون رانتی وجود ندارد که از اخبار داخلی شرکت متوجه پروژه ها بشیم مجبور به گزارشات هستیم.
من گزارشات رو که بیشتر مطالعه کردم متوجه شدم سود 96 بیشترش غیر عملیاتی بوده. لذا مدیریت شرکت رو من به نسبت سایر گروه ضعیف میدونم. یعنی در شرایط رقابت داخلی و دلار ارزون شرکت کم اورده بود. اما ان دوره هم گذشت
اگر با ارفاق پسهند و پدرخش رو جزیی ازین گروه بدانیم مدیریت انها بی نظیر بوده. اگر به نسبت پکرمان و پکویر نگاه کنیم عملکردش بهتر از این دو بوده اخیرا.
در هر حال کاملا با حرف شما موافقم که گذشته سپری شده و اینده ممکنه بی ربط باشه به گذشته و همینطور هم اینده صنعت لاستیک رو خوب میدونم و خودم بیشترین سهمم پاسا هست.
در کل بازهم خوشحال میشم دوستان مطالب بیشتری به من یاد بدهند.
همه این مواردی که شما بررسی کردید ما هم در نظر گرفتیم و حتی حاشیه سود. .
یک زمانی حاشیه سود ناخالص پکرمان ۳۰ درصد بود و حاشیه سود ناخالص پتایر ۱۳ درصد..

ولی الان ورق برگشته...

قبلا با قاطعیت میشد گفت مدیریت پکرمان بهتر از پتایر بوده از رو حاشیه سود ناخالص..
که الان بخوایم همان نظر رو بدیم باید بگیم مدیریت پتایر بهتر از پکرمان بوده...!
لذا همیشه نمیشه اینجوری نتیجه گرفت! !

آخرین ویرایش:

resobhan

Member
کاربر فعال
عضو تازه
همه این مواردی که شما بررسی کردید ما هم در نظر گرفتیم و حتی حاشیه سود. .
یک زمانی حاشیه سود ناخالص پکرمان ۳۰ درصد بود و حاشیه سود ناخالص پتایر ۱۳ درصد..

ولی الان ورق برگشته...

قبلا با قاطعیت میشد گفت مدیریت پکرمان بهتر از پتایر بوده از رو حاشیه سود ناخالص..
که الان بخوایم همان نظر رو بدیم باید بگیم مدیریت پتایر بهتر از پکرمان بوده...!
لذا همیشه نمیشه اینجوری نتیجه گرفت! !

خیلی عالیه. من بیشتر گزارشات و سود خالص رو بررسی کردم.
و حاشیه سود و سایر نسبت های مالی رو هنوز وقت نکردم نگاهی بکنم.
البته سایر دوستانی که از داخل شرکت خبر دارند و یا مدت بیشتری هست که با این شرکت هماهنگ هستند کاملا از من مطلع ترند.
امیدوارم گروه لاستیک حرکت مثبتشون رو قبل از اتمام سال پیش ببرند.

raoufi

Well-Known Member
کاربر فعال
پسهند(لاستیک سهند) فردا از مقاومتش عبور کنه عدد های جالبی را به خود احتمالا خواهد گرفت

دم عید هست و مسافرت دلار گرون و سفر خارجی گرونتر و نمی تونی بری مسافرت خارجی مجبوری با ماشین خودت بری و اینکه لاستیک خارجی اصلا نیست و محصول داخلی را به چشمات می کشی برای خرید و فروش شرکت رندوم توی این 2ماه خیلی میره بالا
این پیشنهاد مبنای خرید نمی باشد و فقط در جهت اطلاع دوستان عرض شد

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
پسهند(لاستیک سهند) فردا از مقاومتش عبور کنه عدد های جالبی را به خود احتمالا خواهد گرفت

دم عید هست و مسافرت دلار گرون و سفر خارجی گرونتر و نمی تونی بری مسافرت خارجی مجبوری با ماشین خودت بری و اینکه لاستیک خارجی اصلا نیست و محصول داخلی را به چشمات می کشی برای خرید و فروش شرکت رندوم توی این 2ماه خیلی میره بالا

البته جهت اطلاع پسهند یک حلقه لاستیک هم نمیزنه..ولی چون در گروه تایر ولاستیک هست...موافقیم (-:

حداقل سهم شرکتی که خریدید رو بدونید کارش جیه و چی تولید میکنه...پسهند هم ما ۲۲۰ معرفی کرده بودیم..و گفته بودیم امسال سودش نسبت ب سال قبل جهش خوبی میزنه..و رشد هم کرده...و نزدیک است دوبل شود.....

بخت النصر چهارم

Well-Known Member
کاربر فعال
بزار بفروشن بابا چیکارش دارید.
رنج منفی بزن عزیزم :cool:

اخه کدوم سهمی به اندازه ی پتایر اینده ی روشنی داره تو این بازار؟؟؟
بزار تا میتونن پایین بدن.
باور کنید این از اون سهم هاست که خشک بشه باید التماس کنیم برای حجم مبنا.

بخت النصر چهارم

Well-Known Member
کاربر فعال

پسهند تسمه نقاله و کفپوش و یه سری قطعات فنی تولید میکنه تایر تولید نمیکنه.

لایک ها: mey

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
معاملات بسیار زیباست:D خوشمان امد... تا اینجا:D اگر بدانید چی داره به سر فروشنده های روزها و هفته های قبل میاد..

قیافش دیدن داره..طرف هر کاری میکنه نمیتونه بزاره سرجاش...خخخ رنج منفی هم بزنه...از دست میده تتممشو(-:

برا همین میگیم معاملات زیباست..فروشنده داره 420 میده...که نشه 440.. تنها هنرش الان اینه...:D اخرش که چی!!؟

خریدار هم باهوش:D

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
چه حالی میده بره صف خرید:D من فقط دوست دارم نقره داغ شدن فروشنده های چند روز اخیرو ببینم...

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
پرریسک هم به پتایر پیوست...همه دارن میگن پتایر...بعد یک چغندر با 4 میلیون سهم میخهواد جلوی رشد پتایر رو بگیره..

بیا برو.....گورتو گم کن..یه هفته ی منتظریم رنج منفی بزنی...عرزه هم نداری... فقط نشستی دنبال معجزه که اتفاقی بیوفته....سهم بکشه پایین خخخ.

عرزه رنج منفی کشیدن هم نداری...

====
کانال پرریسک :

✳️پتایر راه شکربن رو خواهد رفت بالای ۲۰۰۰ به زودی

====

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
میثم جان سلام
کانال پرریسکو اگر داری برام بفرست
شرمنده خصوصیت مسدود بود ممنون
من خودم نمیتونم و.رود کنم بهش...برام فرستادن که یه همچی پستی زده..

در کل منظورم اینه ..همه میگن پتایر بعد 4 نفر میخوان نزارن رشد کنه...چند نفری که 5 میلیون سهمشونو روزهای اخیر از دست دادن

ما هم دست دست میکردیم که رنج منفیو بکشن بخریم...و ازشون بالا نخریم...که نشد.....

نه به ما خیر رسوندن...نه خودشون تونستن بخورن(-: از قدیم میگن مثل ادم معامله کن...و چاه مکن بهر کسی!

آخرین ویرایش:

".احسان."

Well-Known Member
کاربر فعال
به قول آقا میثم زیر 500 تومان هنوز عده ای مردد داره، اما بعدش توسط گروه های که جمع شد، راهش تا 700 الی 800 تومان هموار خواهد شد. فردا مثبت دو درصد خریدنی است. باید دید

بالا