پتایر ( ایران تایر )

".احسان."

Well-Known Member
کاربر فعال
پتایر با توجه به موارد بالا که دوستان تحلیلگر گفتند و بررسی اجمالی که انجام شود، اگر گروه لاستیک ثابت هم باشد، باید در صفوف خرید و پرحجم بالا رود. انتظار حجم بالا برای عبور از 500 تومان را دارم، که ان شا الله در روزهای اینده رقم خواهد خورد.

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
سهمی که پی بر ای تحلیلی 2 الی 2.5 دارد برای تحلیلگران، استخاره لازم ندارد. هرچند هرکس باید خودش به نتیجه برسد. بازار هم بسیار باهوش است و دیر یا زود به سراغ بهترین ها می آید.

پتایر با ارزش بازار فعلی اصلا نمیتونه پایین بیاد..میدونید چرا؟

چون اونی که بیش از حد پایین بخره دیگه خیلی خوش به حالش میشه (-: لذا کف قیمت سهم همین جا هاست (-: مراقب باید بود که در نره (-:

شرکتی که مبلغ فروشش به سمت ۴۰۰-۵۰۰-۶۰۰ میلیارد داره میره..نمیتونه بیاد زیر ۱۲۰ میلیارد..

چون خیلی خوش به حال خریدارای بز خر میشه (-: میتونند ۵۰۰-۶۰۰ درصد سود کنن اگه بخواد پایین بیاد (-:

یک زمانی فلوله ۱۲۰ تومنی بر همین اساس تا ۸۸۰ رفت (-:
چون ارزش بازارش۶۰ میلیارد بود..و فروشش میرفت که به ۳۰۰-۴۰۰ میلیارد برسه (-:

برای تمام شرکت هایی که جهش های بالایی زدن همین اتفاق رخ داده...

بروید تحقیق کنیداصلا چرا پتایر ۸۰ تومنی سال ۹۱ تا ۷۰۰ رشد کرد (-: یا پکویر ۳۰۰ تومنی تا ۱۵۰۰-۱۶۰۰

آخرین ویرایش:

محمد حسن ۵۹

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
متاسفانه هیچ سند و مدرکی نداری برای اینایی که نوشتی اما من بهت یک اماری میدم..

قیمت برج ۱۱ سال ۹۱ پتایر ۱۳۰ تومن بوده سال ۹۲ ..تا ۷۰۰ هم بالا اومده..

در مورد نرخ تایر بالاتر از پکرمان وپکویر تایرشو فروخته در ماه های اخیر...از نظر شما برندش شناخته شده نیست شاید!

در مورد بازاریابی ..کل محصولات رو فروخته (-: بالاتر از پکرمان و بالاتر از پکویر

در هر حال اگر نتیحه تحقیقات اینه خوب مسلما اصلا دیگه نباید پتایر روبخری...و نباید نگاهش هم بکتی..

ولی امیدوارم سایر دوستان چون تو تحقیق نکنن

پتایر سال ۹۱...۸۰ تومان هم بوده ..و تا ۷۰۰ رفته (-:

قابل توجه اونایی که میگن پتایر ۹۱-۹۲ هم جهشی نزده (-؛سال

۹۱ تا ۹۲ پتایر بالای ۷۰۰ درصد بازدهی داده (-:
دوست خوبم من هیچ تعصبی به هیچ سهمی ندارم
هرگز قصد تخریب سهمی رو هم ندارم
ونگفتم این سهم جهشی نداشته گفتم سودی تقسیم نکرده
وباید قبول کرد مقبولیت برند بارز یزد کویر از ایران تایر بالاتر
اینرو اگر اگر در هر خیابانی قدم بزنی متوجه میشوی
تایر خودرو ها روبین حدود ۴۰ درصد بارز شاید حدود ۵در صد شاید هم کمتر ایران تایر باشه
ولی نکته قابل توجه پتایر سرمایه پایین اونه

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست خوبم من هیچ تعصبی به هیچ سهمی ندارم
هرگز قصد تخریب سهمی رو هم ندارم
ونگفتم این سهم جهشی نداشته گفتم سودی تقسیم نکرده
وباید قبول کرد مقبولیت برند بارز یزد کویر از ایران تایر بالاتر
اینرو اگر اگر در هر خیابانی قدم بزنی متوجه میشوی
تایر خودرو ها روبین حدود ۴۰ درصد بارز شاید حدود ۵در صد شاید هم کمتر ایران تایر باشه
ولی نکته قابل توجه پتایر سرمایه پایین اونه

ببین اگه برندخوب نباشه نمیتونه تایرشو بالاتر از برندخوب بفروشه...(-: مثلا بارز میتونه از میشلن بالاتر بفروشه...یا اصلا از رقبای چینی! یا از کومهو(-:

پس اگه پتایر برند خوب و معروفی نباشه بایددر گزارشات زیر پکرمان وپکویر بفروشه!! اون چیزی که شما میگید مربوط میشه به سهم بازار!!

الان گزارش های پکویر ..پکرمان...پتایر روباز کن..البته ارتا ویل تایر با مدیریت سلطان مدیران تایر هم باز کن (-: دو دقیقه ای هر چهار تاشو هم میتونی باز کنی...به ما بگو کدوم شرکت تایرشو بالاتر فروخته در دی ماه (-:

ما هم بدون تعصبیم..حرف منطقی کسی بزنه با سند قبول میکنیم..در مورد بازدهی هم گفتیم..سود مجمع پتایر از سال بعد خوب میشه..من خودم بر اساس سود مجمع سهم میخرم..

من واقعا منطقیم به شرطی دلایلتون مستندباشه و امارتون دقیق

میگید توخیابون نگاه کن تایرا رو من قبلا چندسال پیش صبا ک میرفتم ورزش..یک مدت برند تایر ها روفقط نگاه میکردم..بعله بارز ۵۰ درصد سهم بازار رو داره...باید هم ...

آخرین ویرایش:

محمد حسن ۵۹

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ببین اگه برندخوب نباشه نمیتونه تایرشو بالاتر از برندخوب بفروشه...(-: مثلا بارز میتونه از میشلن بالاتر بفروشه...یا اصلا از رقبای چینی! یا از کومهو(-:

پس اگه پتایر برند خوب و معروفی نباشه بایددر گزارشات زیر پکرمان وپکویر بفروشه!! اون چیزی که شما میگید مربوط میشه به سهم بازار!!

الان گزارش های پکویر ..پکرمان...پتایر روباز کن..البته ارتا ویل تایر با مدیریت سلطان مدیران تایر هم باز کن (-: دو دقیقه ای هر چهار تاشو هم میتونی باز کنی...به ما بگو کدوم شرکت تایرشو بالاتر فروخته در دی ماه (-:

ما هم بدون تعصبیم..حرف منطقی کسی بزنه با سند قبول میکنیم..در مورد بازدهی هم گفتیم..سود مجمع پتایر از سال بعد خوب میشه..من خودم بر اساس سود مجمع سهم میخرم..

من واقعا منطقیم به شرطی دلایلتون مستندباشه و امارتون دقیق
درست میفرمایید اگر تحلیل من بدون سنده
ارقام کدال هم همیشه قابل اعتماد نیست
و امیدوارم سودمند باشید
اطمینان دارم با این نرخ ارز تمام تایر سازها رشد خوبی تجربه می کنند
تا حالا پاسا بیشترین رشد رو داشته وبار ز کمترین
اما
جوجه رو اخر پاییز می شمارن

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
[QUOتاTE="محمد حسن ۵۹, post: 4390648, member: 148213"]درست میفرمایید اگر تحلیل من بدون سنده
ارقام کدال هم همیشه قابل اعتماد نیست
و امیدوارم سودمند باشید
اطمینان دارم با این نرخ ارز تمام تایر سازها رشد خوبی تجربه می کنند
تا حالا پاسا بیشترین رشد رو داشته وبار ز کمترین
اما
جوجه رو اخر پاییز می شمارن[/QUOTE]

ما مرجعی بالاتر از کدال نداریم برای تصمیم گیری..
هر چه باشد از حرف من و شما مستند تره (-: واجب شد دوباره برم نگاه کنم(-:

===

دوباره نگاه کردم...بالاترن قیمت فروش تایر مربوط بوده به پتایر.......
تو بورس بر ما این مهمه...نه برند (-: وقتی صحبت برند شد شما بروید و میشیلن بندازید...(-:

جالبه پکویر 15 هزار و خورده ای فروخته در دی ماه..و پتایر 18900....

تازه پکویر >> از 1600 تن 800 تن فروخته! میدونید چرا؟ چون قراردادش با خودروسازاست احتمالا!ولی پتایر از موجودی هم فروخته! یعنی بیش از تولید!

آخرین ویرایش:

محمد حسن ۵۹

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ما مرجعی بالاتر از کدال نداریم برای تصمیم گیری..
هر چه باشد از حرف من و شما مستند تره (-: واجب شد دوباره برم نگاه کنم(-:

===

دوباره نگاه کردم...بالاترن قیمت فروش تایر مربوط بوده به پتایر.......
تو بورس بر ما این مهمه...نه برند (-: وقتی صحبت برند شد شما بروید و میشیلن بندازید...(-:
من اشتباه کردم شما صحیح فرمودید
البته من پول تایر میشلن ندارم

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
معمای گوشت

◽ بازار گوشت منجمد و گوشت گرم گاو و گوسفند، با چند مسئله مواجه است: متوسط رشد قیمت آن بیش از رشد cpi است، چندنرخی است و نرخ دولتی کم یاب است و با صف مواجه است، رانت گسترده ای نصیب واردکنندگان و توزیع کنندگان آن می شود، تقلب گسترده ای در بازار شکل می گیرد و بازار با اخلال عمده مواجه است.

◽ برای تحلیل این پدیده ها، ابتدا مروری بر چند واقعیت آماری می کنیم:

⬅️ آمار واردات ماهانه گمرک نشان می دهد که میزان واردات گوشت منجمد گوساله و گوشت تازه گوسفند، نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته است. (عرضه از محل واردات افزایش یافته است)

⬅️ گوشت منجمد و تازه و نهاده های دامی مربوط به آن، از جمله اقلام اصلی فهرست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

⬅️ بر اساس آمار گمرک، میانگین قیمت گوشت وارداتی طی چهار ماه گذشته در حدود ۱۷۰۰۰ تومان بوده است. از طرف دیگر متوسط قیمت مصرف کننده گوشت در کشور در دیماه ۶۹۰۰۰ تومان بوده است.

⬅️ گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد، میزان تولید انواع گوشت به طور متوسط در پاییز امسال نسبت به سال گذشته، ۲۰ درصد کاهش یافته است.

◽ واقعیت های آماری فوق نشان می دهد: اول آنکه سیاست تخصیص ارز دولتی تاثیری در کاهش شتاب قیمت کالاهای اساسی به ویژه گوشت نداشته است و در عمل نرخ ارز آزاد تعیین کننده قیمت بازار است. دوم آنکه، سیاست دولت در واردات گوشت با ارز دولتی، رانت گسترده ای نصیب شبکه واردات و توزیع اقلام اساسی کرده است. سوم آنکه، سرکوب قیمت و تعزیراتی کردن بازار و ایجاد مزیت قیمتی برای واردات گوشت، موجب کاهش تولید داخل شده است.

◽ جمع بندی مطلب آن است که، هم مصرف کننده و هم تولیدکننده و هم دولت، بازنده مطلق سیاست های غلط (سرکوب قیمت و توزیع رانت ارزی) بوده است و تداوم این سیاست برای سال آینده به صلاح کشور نیست.

◽ راه حل ایده آل و بی هزینه ای برای خروج از این شرایط وجود ندارد ولی کم هزینه ترین و مناسب ترین راه حل آن است که سیاست توزیع ارز دولتی در اسرع وقت به طور کامل متوقف شود. دولت اقلام اساسی را از فهرست تعزیرات و قیمت گذاری خارج کند و اجازه تعدیل به بازارها داده شود. در نهایت دولت برای حمایت از خانوار، منابع ریالی حاصل از اصلاح سیاست ارزی را از طریق افزایش یارانه مستقیم به خانوارها بازتوزیع نماید.

پی نوشت: علاقمندان به جزئیات آماری مطلب بالا، به نویسنده اطلاع دهند تا مراجع آماری مربوطه معرفی شود.

نویسنده: حمید آذرمند
------------------------
عضویت در کانال چشم انداز اقتصاد ایران
@iranianeconomy_outlook

===

قبلا گفتیم کنترل قیمت گوشت مهم تره ...یا تایر...در تاپیک پکرمان....

مطلب فوق در مورد قیمت کوشت رو بخونید ...!! تایر که مهم تر از گوشت نیست!

چون ما نهاتا سالانه 8 هزار میلیارد تایر مصرف میکنیم...ولی سالانه 50-60 هزار میلیارد تومان گوشت مصرف میکنیم! کنترل کدوم واجب تره!! مسلما گوشت!

با این حال در کانال انجمن اقتصاد دان ها مطالب فوق ارائه شده (-: و میگن دولت گوشت رو هم نباید اینطور ارز 4200 بهش بده و بده هم فایده ای نداره!

جمع بندی مطلب آن است که، هم مصرف کننده و هم تولیدکننده و هم دولت، بازنده مطلق سیاست های غلط (سرکوب قیمت و توزیع رانت ارزی) بوده است و تداوم این سیاست برای سال آینده به صلاح کشور نیست.

==

با ارز 10 هزار تومنی باید تایر کیلیویی 30 هزار تومن بشه (-: در غیر این صورت سیاست دولت ...همه رو بازنده میکنه (-:

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
دولت امسال رفت قیمت خودرو رو کنترل کنه >> با گذر زمان خودرو که ارزون نشد هیچ>> هفته پیش قمت ها به اوج خودش رسید! الان کسی خودروی 0 و بفروشه ..معلوم نیست بتونه بعدش بزارش سر جاش! خخخ

رفت گوشت رو کنترل کنه....این وضع پیش اومد...رفت ارد و کنترل کنه ..در مشهد نانوایان جلسه گذاشتن که ارد نیست...

رفت سکه رو کنترل کنه 60 تن طلا رو بر باد داد.........60 تن طلایی که دیگه نمیشه خریدش و کذاشتش سر جاش! ... و و سکه ی 1200 جهش زد به 4200!

امریکا رو ونزوئلا تمرین کرد.......رو ایران اجرا!! بعد این *** ها 60 تن طلا رو ریختن تو جامعه!

رفت دلار رو کنترل کنه این وضع پیش اومد.....

خیلی رو دولت و کنترل قیمت هاش حساب باز نکنید....

با قمت واقعی تایر پتایر فروشش ب بالای 600 میلیارد در سال میرسه...تجربه به ما میگه...دولت ها میان و میرن......(-: و واقعیت ها میماند.......

هیچ کس دیگه حاضر نیست با قیمت هایی که دولت میگه کار کنه...مگه مغز خر خورده باشه! مگر مابه التفاوتشو دولت بهش بده!

احمدی نژد هم گوجه و از محلشون فلان قیمت میخرید...جهانگیری هم ارز 4200 ش رو کسی ندید (-: تازه از سال اینده ملت تحریم رو لمس میکنن..امسال گرم بودن.....و پس انداز داشتن...

شب خوش

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
میدونید چرا چند روزه نمیخرم!
2 دقیقه اخر معاملات امروز رو نگاه کنید

به این دلیل...:D با یه همچین ادم هایی سر و کار داریم...از صبحه یادش نبوده بفروشه ..اخر وقت 100 تا منفی میده!

خوب این ادم مریض نیست؟ شما بگید چطور باید باهاش معامله کرد (-: از صبحه نفروخته اخر وقت یادش اومده...خخ

3:28 دقیقه پایین کسی نداد....دو دقیقه اخر....

Dext3R

New Member
عضو تازه
میدونید چرا چند روزه نمیخرم!
2 دقیقه اخر معاملات امروز رو نگاه کنید

به این دلیل...:D با یه همچین ادم هایی سر و کار داریم...از صبحه یادش نبوده بفروشه ..اخر وقت 100 تا منفی میده!

خوب این ادم مریض نیست؟ شما بگید چطور باید باهاش معامله کرد (-: از صبحه نفروخته اخر وقت یادش اومده...خخ

3:28 دقیقه پایین کسی نداد....دو دقیقه اخر....

چی شد ؟!

mahdi200

Active Member
کاربر فعال
ميثم جان سلام ،
امروز12000تا 4235 گرفتم
اما همان نظرقبلي كه گفتي كاملادرسته "حالا كه ميخوان مفت بدهند ماهم ازحالا به بعد اروردرهامونا پايين ميگذاريم ومفت ميخريم"
بنظر من اين رنج منفي كشيدنها عمدي است،ميخوان سهمو بيارن پايين وزير400جمع كنند،ماهم صبرمون زياده ماهم خريدامونا ميگذاريم زير400 خريد پلكاني را براي همين جاها گذاشتند

mahdi200

Active Member
کاربر فعال
بعضی وقتا یه شخص حقیقی یه سنگیو میندازه ته چاه صد تا شخص حقیقی دیگه هم نمیتونن در بیارنش..

مردک اگه دیروز فلشتو قرمز نمیکردی...امروز پتایر صف خرید بود!:Dبهتر از این بود که امروز همدیگرو نگاه کنیم...

البته گذر زمان عالیه:D شاید هم تو به خواستت رسیدی هم ما...;)

پ ن >> امروز کمی فروختم! من 20 درصد ضرر بدم نمیزارم این یکی شخص سود کنه (-: اگه فروشندست منفی باید بده...خخخ..

یا اگه میخواد بالاتر بده باید بیشتر صبر کنه...تا گزارشات بعدی پتایر بیاد...

اگرم فروشندست باید منفی بده تا منفی اضافه کنیم:) مثل شخص قبلی که منفی فروخت...
دقیقا

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
ميثم جان سلام ،
امروز12000تا 4235 گرفتم
اما همان نظرقبلي كه گفتي كاملادرسته "حالا كه ميخوان مفت بدهند ماهم ازحالا به بعد اروردرهامونا پايين ميگذاريم ومفت ميخريم"
بنظر من اين رنج منفي كشيدنها عمدي است،ميخوان سهمو بيارن پايين وزير400جمع كنند،ماهم صبرمون زياده ماهم خريدامونا ميگذاريم زير400 خريد پلكاني را براي همين جاها گذاشتند
میدونی طرف داره دست و پا میزنه (-: و زور اخرش(-:
طرف بیشتر سهامشو از دست داده...نمیتونه پایین بخره...زورش اومده (-:

سهم زیر ۴۰۰ نیاد ازنظر تکتیکال بهتره وگرنه چنان در بازی خودشان بازیشون میدادیم...(-: حرف ما این بود زیر ۴۰۰ نیاد..نهایتا ۳-۴ میل سهم مزاحم وجود داره که نباید بزاریم با این تعداد سهمو بیارن زیر ۴۰۰...

فروش در لحاظات پایانی نشان از عجز فروشنده میده (-:

وقتی هم خرو بخواد هم خرما این میشه...تواگه میخوای سهمو بیاری پایین باید یک میل سهم بزاری منفی ۵ نه ۱۰۰ هزار تا..خخخ

با صد هزار تا میخواد روند صعودی رو تغییر بده..خخ

گیر چه گاگولایی افتادیم...

آخرین ویرایش:

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
از شپلی دیگه سهم اشغال تر تو بازار نداریم..

ارزش بازار شپلی بالای ۸۰۰ میلیارده (-:

اون وقت پتایر ...۱۲۰ میلیارد ارزش بازار نداره..

از پس فردا دوباره شروع میکنیم ب خرید ...

شپلی ۷۵۰ میلیارد تومن زیان انباشته ته حسابسشه(-:

و فروش ماهانش تازه رسیده به ۴۰ میلیارد.. و ارزش بازار ۸۰۰ میلیارد!!!

پارسال برای خرید شدوص و شکربن هم ناز میکردن..

الان ملت نادان توصف شکربن ۲۵۰۰ تومنی له له میزنن...شکربن اخرای بازیشه!!!

پارسال شکربن هم بین ۳۷۰ تا ۵۲۰...۵-۶ ماه اذیت کرد...

پتایر هم همینه (-: بعدش پرواز میکنه..

این گاگول هم با تیپای محکمی پرت میشه بیرون...در حالیکه سهم اضافیگیرش نیومده و سهامشو از دست داده

آخرین ویرایش:

ak119

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
از شپلی دیگه سهم اشغال تر تو بازار نداریم..

ارزش بازار شپلی بالای ۸۰۰ میلیارده (-:

اون وقت پتایر ...۱۲۰ میلیارد ارزش بازار نداره..

از پس فردا دوباره شروع میکنیم ب خرید ...

شپلی ۷۵۰ میلیارد تومن زیان انباشته ته حسابسشه(-:

و فروش ماهانش تازه رسیده به ۴۰ میلیارد.. و ارزش بازار ۸۰۰ میلیارد!!!

پارسال برای خرید شدوص و شکربن هم ناز میکردن..

الان ملت نادان توصف شکربن ۲۵۰۰ تومنی له له میزنن...شکربن اخرای بازیشه!!!

پارسال شکربن هم بین ۳۷۰ تا ۵۲۰...۵-۶ ماه اذیت کرد...

پتایر هم همینه (-: بعدش پرواز میکنه..

این گاگول هم با تیپای محکمی پرت میشه بیرون...در حالیکه سهم اضافیگیرش نیومده و سهامشو از دست داده
لطفا رعایت ادب داشته باشید

بالا