پاسا ( ایران یاسا تایرورابر )

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
به نظر در مقطع كنوني بهتر ديدم با تاپيك اختصاصي ايران ياسا در خدمت دوستان باشم چون خودم سهامدار شركت بوده ام و شركت بسيار خوبيست انشاالله تا جايي كه بتوانم تمامي تحليل ها را براي مطالعه دوستان در اين تاپيك خواهم گذاشت دوستان هم لطفا مشاركت فرمايند .
 

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
خبر يك : شركت دو هفته پيش گزارش مجوز افزايش سرمايه را به بورس تحويل داده و ناظر هم تائيد كرده انشالله به زودي مجوز گرفته خواهد شد و در كدال به نمايش در مي آيد ، مقدار افزايش سرمايه 100 درصد از محل مطالبات وآورده نقدي خواهد بود .
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
به به استاد دست شما درد نکند.

واقعا جای تاپیک این گل سر سبد لاستیکی در فروم خالی بود.
 

فيروز بهرام

New Member
کاربر فعال
با تقدیم سلام
دوستان لطفا گزارش های کدال را در مورد پاسا بخوانند تا روند رو به رشد مقدار تولید و مبلغ فروش و نهایتا سود آوری شرکت ببینند.
پوشش 86 درصدی سود در 9 ماهه فقط یکی از این اطلاعات است. با جرات می توان گفت سهم از نظر بنیادی یکی از تاپ تن های بورس است.
 

سناسهم

Well-Known Member
کاربر فعال
بابت این تایپیک متشکرم
شرکت بنیادی قوی دارد:
1- افزایش سرمایه در پیش رو
2- بیش از 200 تومان سود انباشته
3- p/e کمتر از 4
4-اثر طرح تحول کمتر از 10 درصد بر سود سهم
5- نگهداشتن محصولات در انبار در حدود 3 الی 4 ماه گذشته علیرغم داشتن مشتری برای فروش با قیمت جدید
خودم هم حدود 10 درصد از سبدم را به این سهم اختصاص دادم
 

taha123

Well-Known Member
کاربر فعال
متا سفانه دکمه تشرم فعال نیست از ایدا خانم تشکر می کنم
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
پاسا هفتمین شرکت بورسه از لحاظ eps

dps پاسا هم 70% که پارسال تا 90% توزیع کرده.

تنها شرکتی است که با این ای پی اس (242 تومان) قیمت سهم اش زیر 1000 تومانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته احتمال تعدیل با توجه به پوشش عالی 85% نه ماهه و نیز افزایش نرخ لاستیک موتور و دوچرخه بسیار زیاده.

فاسمین با ای پی اس 113 تومانی امروز 1000 رو رد کرد!


پاسا کی رد خواهد کرد خدا میدونه.
 

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
پاسا هفتمین شرکت بورسه از لحاظ eps

dps پاسا هم 70% که پارسال تا 90% توزیع کرده.

تنها شرکتی است که با این ای پی اس (242 تومان) قیمت سهم اش زیر 1000 تومانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته احتمال تعدیل با توجه به پوشش عالی 85% نه ماهه و نیز افزایش نرخ لاستیک موتور و دوچرخه بسیار زیاده.

فاسمین با ای پی اس 113 تومانی امروز 1000 رو رد کرد!


پاسا کی رد خواهد کرد خدا میدونه.
بچه ها اول از همه از همتون تشكر مي كنم ، شيخ بورس عزيز يه نقطه كه كاملا مشخصه اينكه با توليد نه ماهه شركت كه حدود 1.5 ميليون كيلوگرم از توليدش رو انبار كرده و فروش نكرده و اگر كلا همين توليد فعليش رو مي فروخت كلا سودش رو مي تونست تو همين 9 ماهه محقق كنه . حالا اينو هم داشته باشين كه شركت قراره يه افزايش نرخ محصولاتش هم تو بهمن ماه اعمال كنه .
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر کنم پاسا با این روند تا مجمع یه 30% الی 40% سود بده.
 

سنگ صبور2

New Member
عضو تازه
از همه دوستان بی نهایت سپاس گزار ومتشکرم که این تایپیک را ایجاد کرده اند
یک مطلب را هم بنده اضافه کنم که شرکت ماه گذشته یک قرارداد بزرگ بسته است که در سود شرکت تاثیر چشم گیری دارد
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب سنگ صبور اگر گفته های شما صحیح باشد احتمالا پاسا همه را با اعلام یک سود خوب غافل گیر خواهد کرد.
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
بنظر میرسه شرکت داره تولیداتش رو متنوع میکنه تولیدات جدید پاسا:


تيوب دوچرخه
تيوب اسكوتروفرغون
تيوب كشاورزي و صنعتي
شيلنگ آب و گاز


این میتونه نمونه بارز استراتژیهای تهاجمی باشه. شرکت میخواد گسترش بازار بده از طریق تولید محصولات متنوع.
شخصا آینده خوبی رو برای پاسا پیش بینی می کنم.


 

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
خوب امسال يورس نيوز چند تا مصاحبه با امور مالي شركت انجام داده بود كه خالي از لطف نيست يه بار ديگه مرور كنيم .


گفتگو تفصیلی با معاونت مالي و اداري ايران ياسا تاير و رابر
تمام شاخصهای عملکرد در سال 89 افزایشی است

با توجه به سود آوری قابل توجه این شرکت که در سال مالي گذشته رخ داد ، اين سهم در کانون توجه برخی معامله گران قرار گرفت ولی به دلیل عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده ، سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بين معامله گران بورس جابه جایی چشمگيري نداشت .

با توجه به تملك ( تجمیعی صندوق بازنشستگی + سازمان تامین اجتماعی ) بيش از 90 درصدسهام شركت ايران ياسا تاير و رابر ، تنها 6 درصد از مالکیت سهام موجود در بورس متعلق به مجموعه کارکنان شركت بوده و دست کم ، 4 درصد باقیمانده به صورت سهام شناور در بازار می باشد كه با توجه به عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده شركت در ماههای اخیر ، تحرك قابل توجهي در معاملات سهام این شرکت بورسی بوجود نيامده است .


رشد چشمگیر سود آوری شرکت

اين گفته صالح ، معاونت مالي و اداري شركت ايران ياسا تاير و رابر بود كه در گفتگو با بورس نيوز ، گفت : با توجه به سود آوری قابل توجه این شرکت که در سال مالي گذشته رخ داد ، اين سهم در کانون توجه برخی معامله گران قرار گرفت ولی به دلیل عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده ، سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بين معامله گران بورس جابه جایی چشمگيري نداشت .


افزایش میزان سهام شناور

وي ادامه داد : با توجه به درصد پايين سهام شناور آزاد اين شركت در بازار ، به اعضای هيأت مديره شرکت پيشنهاد كرده ايم تا اين ميزان به 15 درصد افزايش يابد كه در صورت تصويب آن تحرك بيشتر سهم اين شركت در بازار را شاهد خواهيم بود .


افزایش سوددر سال 89

اين مقام مسئول در شركت ايران ياسا تاير و رابر در ادامه اين گفتگو به تشريح پيش بيني صورت هاي مالي اين شركت در طی سال مالي 89 پرداخت و گفت :تحقق پيش بيني EPS اين شركت ، با توجه به سه عامل ؛ افزايش تناژ توليد و فروش شركت و به تبع آن افزايش صادرات ، اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي و نيز تغيير آيين نامه هاي فروش براي نمايندگي هاي شركت در طی سال مالی جاری تبیین شده است .


افزایش صادرات در سال 89
وي افزود : با توجه به پيش بيني توليد 15 هزار و 675 تني محصولات در طی سال مالي 89 و مازاد اين توليدات بيش از ظرفيت بازار مصرف داخلي ، مسلماً با افزايش صادرات به بازار هاي خارجي روبرو خواهيم بود به طوريكه پيش بيني شده ، محصولات اين شركت به كشورهايي همچون افغانستان ، پاكستان ، نيجريه ، تركيه ، يمن و اخيراً نیز به عراق صادر شود .


اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي

صالح به اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي اشاره كرد و افزود : جذب اعتبار 10 ميليون يورويي از از این بانك و تخصیص یافتن آن در زمان ثبات قيمت هاي جهانی مواد اوليه اي همچون كائوچو مصنوعی باعث شد تا به لحاظ تأمین و ذخيره مناسب این نوع مواد اولیه در قبل از افزايش قيمت های جهانی ، با كاهش بهاي تمام شده تولید محصولات لاستيكي این شرکت در بازار روبرو باشیم .


اصلاح آیین نامه فروش

وي اصلاح آيين نامه هاي فروش شركت را به مثابه افزايش در مطلوبيت نمايندگي هاي شركت دانست و در خصوص طرح توسعه شركت ايران ياسا تاير و رابر تصريح كرد : با توجه به اينكه اين شركت به لحاظ اجراي تعهدات مالي خود ، يكي از معتبر ترين مشتري هاي بانك توسعه اسلامي است ، در صورت دريافت تسهيلات بانكي مناسب در طي سال جاري بخشي از آن به جهت نوسازي ماشين آلات و بخشي نیز به ايجاد خطوط توليد جدید اختصاص می يابد .


رقیب کره و ژاپنی ها هستیم

صالح با اشاره به رقابت محصولات شركت ايران ياسا تاير و رابر با محصولات ژاپني و كره اي اظهار داشت : با توجه به رعايت استاندارد هاي بين المللي و بازرسي هاي كنترل كيفي ، خصوصاً‌ در توليد لاستيك موتورسيكلت و دوچرخه توسط اين شركت ، شاهد اقبال عمومي در بازارهای داخلي و خارجی هستیم به طوری که علیرغم وجود رقبای مختلف بیش از 80 درصد بازار کشور را به محصولات خود اختصاص داده ايم .تعدیل سود دور از دسترس نیست

گفتني است : صالح معاونت مالي و اداري شركت ايران ياسا تاير و رابر ، وقوع تعديل مثبت سود اين شركت در نيمه اول سال جاري را دور از دسترس ندانست و ابراز اميداروي كرد : به لحاظ ذخاير مواد اوليه و نيز بهينه سازي انرژي و همچنین در صورت عدم تغييرات عمده ساختاري و مديريتي در شركت ايران ياسا تاير و رابر ، طی سال جاري اين امر محقق خواهد شد .تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۹

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=31813


در پی توافق اولیه با بانک توسعه اسلامی عنوان شد
اجرای طرح توسعه در "پاسا" قوت می گیرد

هفته گذشته طی جلسه ای با نمایندگان بانک توسعه اسلامی برخی از برنامه ها و پروژه های توسعه ای این شرکت مطرح شد و دور نمای محصولات تولیدی شرکت در واردات یا صادرات به بازارهای خارجی تشریح شد.
شرکت ایران یاسا تایر و رابر با سابقه ای هفت ساله در بورس و اوراق بهادار توانسته از ابتدای امسال تا قبل از توقف نماد معاملاتی این شرکت برای مجمع عادی سالیانه در تاریخ یازدهم خرداد ماه جاری ، طی 42 روز معاملاتی بازدهی مثبت 43 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد .
بنابر گزارش بورس نیوز شرکت ایران یاسا تایر و رابردرآمد هر سهم خود را برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 89 با سرمایه 40 میلیارد ريالی مبلغ 1727 ريال پیش بینی نموده که نسبت به سال مالی گذشته از افزایش محسوسی برخوردار شده است .

در همین راستا احمد صالح ، معاونت مالی و اداری شرکت ایران یاسا تایر و رابر در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز ؛ مبنی بر علت توقف دو ماهه نماد معاملاتی این شرکت در تالار بورس اوراق بهادار گفت : با توجه به درخواست اداره نظارت بر ناشران بورسی مبنی بر ارایه گزارشات تکمیلی شرکت از وضعیت نقدینگی موجود و همچنین توضیح برخی از مواردی که بازرس قانونی آنرا از شرکت خواسته بود تلاش شد که باحل و فصل آنها مشکلات بوجود آمده بر طرف شود که به هر حال به نظر می رسد با رو.شن شدن این موضوعات ، به احتمال قوی طی هفته آینده نماد معاملاتی "پاسا" در تابلوی معالملات بورس بازگشایی شود .

وی همچنین از ارایه گزارش عملکرد سه ماهه اول سال مالی جاری شرکت ایران یاسا تایر و رابر به سازمان بورس خبر داد و میزان پوشش EPS پیش بینی شده این شرکت در دوره مذکور را حدود 26 درصد اعلام کرد .

معاونت مالی و ادارای شرکت ایران یاسا تایر و رابر در ادامه این گفتگو به برخی از طرح های توسعه ای شرکت و اقدامات انجام گرفته در این زمینه نیز اشاره کرد و اظهار داشت : هفته گذشته طی جلسه ای با نمایندگان بانک توسعه اسلامی برخی از برنامه ها و پروژه های توسعه ای این شرکت مطرح شد و دور نمای محصولات تولیدی شرکت در واردات یا صادرات به بازارهای خارجی تشریح شد.

وی ادامه داد : در این جلسه با توجه به تقاضای اعتبار مناسب برای اجرای طرح های توسعه ای شرکت ، توافق اولیه مبنی بر پرداخت 10 میلیون یورو تسهیلات از سوی این بانک انجام گرفته که در صورت توافق نهایی آن طرح توجیهی احداث و بهره برداری از واحد بنبوری که به عنوان گلوگاه و خمیر مایه اصلی چرخۀ تولیدات شرکت به شمار می رود طی 3 تا 4 ماه از سال جاری در دستور کار قرار خواهد گرفت مضافاً اینکه در این راستا افزایش قالب های موتوری شرکت نیز برنامه ریزی شده است .http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=33639
تاريخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ -تعدیل سود شركت ايران ياسا تاير ورابر به دليل :
کاهش محسوس هزینه های مالی در بودجه پیشنهادی


با توجه به رقم قابل قبول تعدیل مثبت EPS پیشنهادی در بودجه سال مالی جاری و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش شرکت ، انتظار می رود تا پایان سال مالی جاری روند سودآوری "پاسا" با شیبی صعودی ادامه یابد.

طی 91 روز معاملاتی در سال جاری ، بازدهی قیمتی سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بورس اوراق بهادار تا قبل از توقف نماد معاملاتی خود در تاریخ 89.08.02 و با در نظر گرفتن سود تقسیمی 1900 ريالی در مجمع اخیر سهامداران بالغ بر 133 درصد مثبت بوده و این در حالی است که در دوره مذکور ، در مجموع بازدهی سهام شرکت های حاضر در طبقه تایر و تیوپ صنعت لاستیک و پلاستیک بورس بطور میانگین کمتر از 72 درصد گزارش شده است .

براساس گزارش بورس نیوز ؛ عایدی هر سهم شرکت ایران یاسا تایر و رابر با سرمایه 40 میلیارد ريالی برای سال مالی 89 مبلغ 1727 ريال بطور خالص پیش بینی شده که طی عملکرد واقعی میاندوره ای شش ماهه اول سال مالی جاری با پوشش خیره کننده 92 درصدی برای هر سهم مبلغ 1597 ريال سود محقق ساخته است .

گفتنی است نماد معاملاتی "پاسا" به جهت تعدیل درآمد پیش بینی شده سال مالی 89 ، از تاریخ دوم آبانماه اخیر تا به امروز با توقف مواجه شده است .

تشریح دلایل تعدیل مثبت سود

در همین ارتباط احد صالح ، معاون مالی و اداری شرکت ایران یاسا تایر و رابر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ؛ تعدیل مثبت سود پیش بینی شده در بودجه مالی سال جاری و ضرورت افشاء آن را به عنوان دلیل اصلی توقف نماد معاملاتی "پاسا" در بورس اوراق بهادار اعلام کرد و اظهار داشت : با توجه به بررسی های صورت گرفته ، تعدیل مثبت عایدی شرکت ناشی از بازدهی فعالیت های عملیاتی و غیر عملیاتی صورت گرفته در ماههای اخیر بوده بطوریکه با توجه به ارایه تسهیلات از سوی بانک توسعه اسلامی در سال گذشته و جذب نقدینگی با کمترین کارمزد باعث شد تا هزینه های مالی پیش بینی شده در بودجه پیشنهادی در سطح فوق العاده ای کاهش یابد . از طرفی با اخذ وام درخواستی از این بانک ، شرکت توانست در شرایط رکود حاکم بر بازار مصرف لاستیک ، نسبت به تأمین مواد اولیه ارزان قیمت و ذخیره آنها در انبارها اقدام نموده و از اینرو از رشد مناسبی در حجم تولید ، فروش و کاهش قیمت تمام شده محصولات خود پس از بهبود تقاضا در بازار برخوردار شود .

تأکید بر تداوم سودآوری

وی در ادامه با اشاره به اینکه گزارش و مستندات مربوط به تعدیل سود پیش بینی شده "پاسا" تهیه و جهت بررسی و تصویب به هیأت مدیره شرکت ارایه شده است ، تصریح کرد : با توجه به رقم قابل قبول تعدیل مثبت EPS پیشنهادی در بودجه سال مالی جاری و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش شرکت ، انتظار می رود تا پایان سال مالی جاری روند سودآوری "پاسا" با شیبی صعودی ادامه یابد.

افزون بر این با توجه چشم انداز روشن بازار محصولات و عزم شرکت برای تمرکز بر صادرات بیشتر تولیدات ، می توان به تداوم سودآوری "پاسا" در سال مالی آینده نیز امیدوار بود.

افزایش سهام شناور در بورس

این مقام مسئول در شرکت ایران یاسا تایر و رابر عمده صادرات این شرکت در ماههای اخیر را به کشورهایی همچون افغانستان ، پاکستان، نیجریه ، یمن و ترکیه اعلام کرد و در خصوص رتبه نقد شوندگی سهام "پاسا" در بورس ، گفت : در حالیکه سالهای اخیر سهام شناور شرکت در بازار به هشت درصد نمی رسید اما طی سال جاری باعرضه بخشی از سهام تحت تملک یکی از سهامداران عمده این میزان به حدود 16 درصد رسیده و به نظر می رسد با تداوم سودآوری و تعدیل های مثبت سود ، به تدریج اطمینان بیشتری برای بهبود رتبه نقدشوندگی سهام شرکت برای معامله گران فراهم شود .

تغییر در ترکیب هیأت مدیره

صالح از تغییر و تحولات صورت گرفته در ترکیب سهامداران عمده "پاسا" نیز سخن گفت و افزود : در ماههای اخیر شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و شیمیایی تأمین ، اقدام به واگذاری 7 درصد از سهام "پاسا" در بازار سهام کرد و از اینرو شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و بانک رفاه با تحصیل بخش اعظمی از این سهم در کنار ترکیب سهامداران عمده دارای مالکیت بیش از یک درصد سهام شرکت قرار گرفتند .

اخذ تسهیلات برای طرح های توسعه ای جدید

وی در خاتمه با اشاره به اعتبار شش ساله شرکت ایران یاسا تایر و رابر نزد بانک توسعه اسلامی افزود : در صورت تصویب و یا اجرای طرح های توسعه ای این شرکت و یا تعریف عملیات جدیدی در فرآیند تولید از سوی هیأت مدیره ، شرکت اخذ تسهیلات با حداقل بهره را برای پیشبرد عملکرد خود در دستور کار قرار خواهد داد.

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=40340

تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۸۹ -


و اينم آخرين تحليل سهام ايران ياسا كه چند روز پيش منتشر شد :

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=43874
 

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
خوب امسال يورس نيوز چند تا مصاحبه با امور مالي شركت انجام داده بود كه خالي از لطف نيست يه بار ديگه مرور كنيم .


گفتگو تفصیلی با معاونت مالي و اداري ايران ياسا تاير و رابر
تمام شاخصهای عملکرد در سال 89 افزایشی است

با توجه به سود آوری قابل توجه این شرکت که در سال مالي گذشته رخ داد ، اين سهم در کانون توجه برخی معامله گران قرار گرفت ولی به دلیل عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده ، سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بين معامله گران بورس جابه جایی چشمگيري نداشت .

با توجه به تملك ( تجمیعی صندوق بازنشستگی + سازمان تامین اجتماعی ) بيش از 90 درصدسهام شركت ايران ياسا تاير و رابر ، تنها 6 درصد از مالکیت سهام موجود در بورس متعلق به مجموعه کارکنان شركت بوده و دست کم ، 4 درصد باقیمانده به صورت سهام شناور در بازار می باشد كه با توجه به عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده شركت در ماههای اخیر ، تحرك قابل توجهي در معاملات سهام این شرکت بورسی بوجود نيامده است .


رشد چشمگیر سود آوری شرکت

اين گفته صالح ، معاونت مالي و اداري شركت ايران ياسا تاير و رابر بود كه در گفتگو با بورس نيوز ، گفت : با توجه به سود آوری قابل توجه این شرکت که در سال مالي گذشته رخ داد ، اين سهم در کانون توجه برخی معامله گران قرار گرفت ولی به دلیل عدم عرضه سهام از سوی سهامداران عمده ، سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بين معامله گران بورس جابه جایی چشمگيري نداشت .


افزایش میزان سهام شناور

وي ادامه داد : با توجه به درصد پايين سهام شناور آزاد اين شركت در بازار ، به اعضای هيأت مديره شرکت پيشنهاد كرده ايم تا اين ميزان به 15 درصد افزايش يابد كه در صورت تصويب آن تحرك بيشتر سهم اين شركت در بازار را شاهد خواهيم بود .


افزایش سوددر سال 89

اين مقام مسئول در شركت ايران ياسا تاير و رابر در ادامه اين گفتگو به تشريح پيش بيني صورت هاي مالي اين شركت در طی سال مالي 89 پرداخت و گفت :تحقق پيش بيني EPS اين شركت ، با توجه به سه عامل ؛ افزايش تناژ توليد و فروش شركت و به تبع آن افزايش صادرات ، اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي و نيز تغيير آيين نامه هاي فروش براي نمايندگي هاي شركت در طی سال مالی جاری تبیین شده است .


افزایش صادرات در سال 89
وي افزود : با توجه به پيش بيني توليد 15 هزار و 675 تني محصولات در طی سال مالي 89 و مازاد اين توليدات بيش از ظرفيت بازار مصرف داخلي ، مسلماً با افزايش صادرات به بازار هاي خارجي روبرو خواهيم بود به طوريكه پيش بيني شده ، محصولات اين شركت به كشورهايي همچون افغانستان ، پاكستان ، نيجريه ، تركيه ، يمن و اخيراً نیز به عراق صادر شود .


اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي

صالح به اخذ اعتبار از بانك توسعه اسلامي اشاره كرد و افزود : جذب اعتبار 10 ميليون يورويي از از این بانك و تخصیص یافتن آن در زمان ثبات قيمت هاي جهانی مواد اوليه اي همچون كائوچو مصنوعی باعث شد تا به لحاظ تأمین و ذخيره مناسب این نوع مواد اولیه در قبل از افزايش قيمت های جهانی ، با كاهش بهاي تمام شده تولید محصولات لاستيكي این شرکت در بازار روبرو باشیم .


اصلاح آیین نامه فروش

وي اصلاح آيين نامه هاي فروش شركت را به مثابه افزايش در مطلوبيت نمايندگي هاي شركت دانست و در خصوص طرح توسعه شركت ايران ياسا تاير و رابر تصريح كرد : با توجه به اينكه اين شركت به لحاظ اجراي تعهدات مالي خود ، يكي از معتبر ترين مشتري هاي بانك توسعه اسلامي است ، در صورت دريافت تسهيلات بانكي مناسب در طي سال جاري بخشي از آن به جهت نوسازي ماشين آلات و بخشي نیز به ايجاد خطوط توليد جدید اختصاص می يابد .


رقیب کره و ژاپنی ها هستیم

صالح با اشاره به رقابت محصولات شركت ايران ياسا تاير و رابر با محصولات ژاپني و كره اي اظهار داشت : با توجه به رعايت استاندارد هاي بين المللي و بازرسي هاي كنترل كيفي ، خصوصاً‌ در توليد لاستيك موتورسيكلت و دوچرخه توسط اين شركت ، شاهد اقبال عمومي در بازارهای داخلي و خارجی هستیم به طوری که علیرغم وجود رقبای مختلف بیش از 80 درصد بازار کشور را به محصولات خود اختصاص داده ايم .تعدیل سود دور از دسترس نیست

گفتني است : صالح معاونت مالي و اداري شركت ايران ياسا تاير و رابر ، وقوع تعديل مثبت سود اين شركت در نيمه اول سال جاري را دور از دسترس ندانست و ابراز اميداروي كرد : به لحاظ ذخاير مواد اوليه و نيز بهينه سازي انرژي و همچنین در صورت عدم تغييرات عمده ساختاري و مديريتي در شركت ايران ياسا تاير و رابر ، طی سال جاري اين امر محقق خواهد شد .تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۹

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=31813


در پی توافق اولیه با بانک توسعه اسلامی عنوان شد
اجرای طرح توسعه در "پاسا" قوت می گیرد

هفته گذشته طی جلسه ای با نمایندگان بانک توسعه اسلامی برخی از برنامه ها و پروژه های توسعه ای این شرکت مطرح شد و دور نمای محصولات تولیدی شرکت در واردات یا صادرات به بازارهای خارجی تشریح شد.
شرکت ایران یاسا تایر و رابر با سابقه ای هفت ساله در بورس و اوراق بهادار توانسته از ابتدای امسال تا قبل از توقف نماد معاملاتی این شرکت برای مجمع عادی سالیانه در تاریخ یازدهم خرداد ماه جاری ، طی 42 روز معاملاتی بازدهی مثبت 43 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد .
بنابر گزارش بورس نیوز شرکت ایران یاسا تایر و رابردرآمد هر سهم خود را برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 89 با سرمایه 40 میلیارد ريالی مبلغ 1727 ريال پیش بینی نموده که نسبت به سال مالی گذشته از افزایش محسوسی برخوردار شده است .

در همین راستا احمد صالح ، معاونت مالی و اداری شرکت ایران یاسا تایر و رابر در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز ؛ مبنی بر علت توقف دو ماهه نماد معاملاتی این شرکت در تالار بورس اوراق بهادار گفت : با توجه به درخواست اداره نظارت بر ناشران بورسی مبنی بر ارایه گزارشات تکمیلی شرکت از وضعیت نقدینگی موجود و همچنین توضیح برخی از مواردی که بازرس قانونی آنرا از شرکت خواسته بود تلاش شد که باحل و فصل آنها مشکلات بوجود آمده بر طرف شود که به هر حال به نظر می رسد با رو.شن شدن این موضوعات ، به احتمال قوی طی هفته آینده نماد معاملاتی "پاسا" در تابلوی معالملات بورس بازگشایی شود .

وی همچنین از ارایه گزارش عملکرد سه ماهه اول سال مالی جاری شرکت ایران یاسا تایر و رابر به سازمان بورس خبر داد و میزان پوشش EPS پیش بینی شده این شرکت در دوره مذکور را حدود 26 درصد اعلام کرد .

معاونت مالی و ادارای شرکت ایران یاسا تایر و رابر در ادامه این گفتگو به برخی از طرح های توسعه ای شرکت و اقدامات انجام گرفته در این زمینه نیز اشاره کرد و اظهار داشت : هفته گذشته طی جلسه ای با نمایندگان بانک توسعه اسلامی برخی از برنامه ها و پروژه های توسعه ای این شرکت مطرح شد و دور نمای محصولات تولیدی شرکت در واردات یا صادرات به بازارهای خارجی تشریح شد.

وی ادامه داد : در این جلسه با توجه به تقاضای اعتبار مناسب برای اجرای طرح های توسعه ای شرکت ، توافق اولیه مبنی بر پرداخت 10 میلیون یورو تسهیلات از سوی این بانک انجام گرفته که در صورت توافق نهایی آن طرح توجیهی احداث و بهره برداری از واحد بنبوری که به عنوان گلوگاه و خمیر مایه اصلی چرخۀ تولیدات شرکت به شمار می رود طی 3 تا 4 ماه از سال جاری در دستور کار قرار خواهد گرفت مضافاً اینکه در این راستا افزایش قالب های موتوری شرکت نیز برنامه ریزی شده است .http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=33639
تاريخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ -تعدیل سود شركت ايران ياسا تاير ورابر به دليل :
کاهش محسوس هزینه های مالی در بودجه پیشنهادی


با توجه به رقم قابل قبول تعدیل مثبت EPS پیشنهادی در بودجه سال مالی جاری و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش شرکت ، انتظار می رود تا پایان سال مالی جاری روند سودآوری "پاسا" با شیبی صعودی ادامه یابد.

طی 91 روز معاملاتی در سال جاری ، بازدهی قیمتی سهام شرکت ایران یاسا تایر و رابر در بورس اوراق بهادار تا قبل از توقف نماد معاملاتی خود در تاریخ 89.08.02 و با در نظر گرفتن سود تقسیمی 1900 ريالی در مجمع اخیر سهامداران بالغ بر 133 درصد مثبت بوده و این در حالی است که در دوره مذکور ، در مجموع بازدهی سهام شرکت های حاضر در طبقه تایر و تیوپ صنعت لاستیک و پلاستیک بورس بطور میانگین کمتر از 72 درصد گزارش شده است .

براساس گزارش بورس نیوز ؛ عایدی هر سهم شرکت ایران یاسا تایر و رابر با سرمایه 40 میلیارد ريالی برای سال مالی 89 مبلغ 1727 ريال بطور خالص پیش بینی شده که طی عملکرد واقعی میاندوره ای شش ماهه اول سال مالی جاری با پوشش خیره کننده 92 درصدی برای هر سهم مبلغ 1597 ريال سود محقق ساخته است .

گفتنی است نماد معاملاتی "پاسا" به جهت تعدیل درآمد پیش بینی شده سال مالی 89 ، از تاریخ دوم آبانماه اخیر تا به امروز با توقف مواجه شده است .

تشریح دلایل تعدیل مثبت سود

در همین ارتباط احد صالح ، معاون مالی و اداری شرکت ایران یاسا تایر و رابر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ؛ تعدیل مثبت سود پیش بینی شده در بودجه مالی سال جاری و ضرورت افشاء آن را به عنوان دلیل اصلی توقف نماد معاملاتی "پاسا" در بورس اوراق بهادار اعلام کرد و اظهار داشت : با توجه به بررسی های صورت گرفته ، تعدیل مثبت عایدی شرکت ناشی از بازدهی فعالیت های عملیاتی و غیر عملیاتی صورت گرفته در ماههای اخیر بوده بطوریکه با توجه به ارایه تسهیلات از سوی بانک توسعه اسلامی در سال گذشته و جذب نقدینگی با کمترین کارمزد باعث شد تا هزینه های مالی پیش بینی شده در بودجه پیشنهادی در سطح فوق العاده ای کاهش یابد . از طرفی با اخذ وام درخواستی از این بانک ، شرکت توانست در شرایط رکود حاکم بر بازار مصرف لاستیک ، نسبت به تأمین مواد اولیه ارزان قیمت و ذخیره آنها در انبارها اقدام نموده و از اینرو از رشد مناسبی در حجم تولید ، فروش و کاهش قیمت تمام شده محصولات خود پس از بهبود تقاضا در بازار برخوردار شود .

تأکید بر تداوم سودآوری

وی در ادامه با اشاره به اینکه گزارش و مستندات مربوط به تعدیل سود پیش بینی شده "پاسا" تهیه و جهت بررسی و تصویب به هیأت مدیره شرکت ارایه شده است ، تصریح کرد : با توجه به رقم قابل قبول تعدیل مثبت EPS پیشنهادی در بودجه سال مالی جاری و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش شرکت ، انتظار می رود تا پایان سال مالی جاری روند سودآوری "پاسا" با شیبی صعودی ادامه یابد.

افزون بر این با توجه چشم انداز روشن بازار محصولات و عزم شرکت برای تمرکز بر صادرات بیشتر تولیدات ، می توان به تداوم سودآوری "پاسا" در سال مالی آینده نیز امیدوار بود.

افزایش سهام شناور در بورس

این مقام مسئول در شرکت ایران یاسا تایر و رابر عمده صادرات این شرکت در ماههای اخیر را به کشورهایی همچون افغانستان ، پاکستان، نیجریه ، یمن و ترکیه اعلام کرد و در خصوص رتبه نقد شوندگی سهام "پاسا" در بورس ، گفت : در حالیکه سالهای اخیر سهام شناور شرکت در بازار به هشت درصد نمی رسید اما طی سال جاری باعرضه بخشی از سهام تحت تملک یکی از سهامداران عمده این میزان به حدود 16 درصد رسیده و به نظر می رسد با تداوم سودآوری و تعدیل های مثبت سود ، به تدریج اطمینان بیشتری برای بهبود رتبه نقدشوندگی سهام شرکت برای معامله گران فراهم شود .

تغییر در ترکیب هیأت مدیره

صالح از تغییر و تحولات صورت گرفته در ترکیب سهامداران عمده "پاسا" نیز سخن گفت و افزود : در ماههای اخیر شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و شیمیایی تأمین ، اقدام به واگذاری 7 درصد از سهام "پاسا" در بازار سهام کرد و از اینرو شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و بانک رفاه با تحصیل بخش اعظمی از این سهم در کنار ترکیب سهامداران عمده دارای مالکیت بیش از یک درصد سهام شرکت قرار گرفتند .

اخذ تسهیلات برای طرح های توسعه ای جدید

وی در خاتمه با اشاره به اعتبار شش ساله شرکت ایران یاسا تایر و رابر نزد بانک توسعه اسلامی افزود : در صورت تصویب و یا اجرای طرح های توسعه ای این شرکت و یا تعریف عملیات جدیدی در فرآیند تولید از سوی هیأت مدیره ، شرکت اخذ تسهیلات با حداقل بهره را برای پیشبرد عملکرد خود در دستور کار قرار خواهد داد.

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=40340

تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۸۹ -


و اينم آخرين تحليل سهام ايران ياسا كه چند روز پيش منتشر شد :

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=43874


اين وامي رو هم كه اخيرا از بانك صادرات گرفته اند براي ذخيره مواد اوليه براي سال آتي مي باشد يعني يكي از كارهاي خوب شركت همين است كه يكسال قبل مواد اوليه پيش پيش خريداري مي شود.

 

فيروز بهرام

New Member
کاربر فعال
با سلام و احترام
ضمن تشکر از زحمات ایدا سحر خیز عزیز
گاهی اوقات انسان می ترسد از مشکلات برخی سهام صحبت به میان آورد چون دوستان بلافاصله موضع گیری می نمایند لذا نمی توان به راحتی گفت فلان سهم دیگه ریسکش بالا رفته و... البته حق هم دارند چون دوستان ما هنوز آن سهام را دارند بنابراین از لحاظ اخلاقی هم که شده درست نیست که بگوییم کدام سهم دیگه بدرد نمی خورد.ولی در مورد سهام با فاند فوق العاده ، دیگر این اجازه را داریم که بر اساس واقعیات بگوییم ورود به این سهام پیشنهاد می شود. این یک واقعیت است که پاسا همه را متحیر خواهد ساخت.الان این سهم دست یافتنی است و فردا با حجم کم شناور بعید است دست یافتنی باشد. اصلا ارزنده بودن این سهم ربطی به شاخص و یک سری سهام حبابی ندارد. من به همان اندازه پاسا دارم که کارآفرین و سینا و مخابرات و رانفور دارم. ولی فعلا پاسا را از همه بیشتر می خواهم.
 

sheykhe_Burs

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم درست در کف کانلش قرار داره. فاند قوی داره. توزیع سود بالا داره. قابلیت تعدیل مثبت سود داره. تاثیر پذیری ناچیز از طرح تحول داره.

یک پله خرید شد. خدا بده برکت.
 

ayda saharkhiz

New Member
کاربر فعال
با سلام و احترام
ضمن تشکر از زحمات ایدا سحر خیز عزیز
گاهی اوقات انسان می ترسد از مشکلات برخی سهام صحبت به میان آورد چون دوستان بلافاصله موضع گیری می نمایند لذا نمی توان به راحتی گفت فلان سهم دیگه ریسکش بالا رفته و... البته حق هم دارند چون دوستان ما هنوز آن سهام را دارند بنابراین از لحاظ اخلاقی هم که شده درست نیست که بگوییم کدام سهم دیگه بدرد نمی خورد.ولی در مورد سهام با فاند فوق العاده ، دیگر این اجازه را داریم که بر اساس واقعیات بگوییم ورود به این سهام پیشنهاد می شود. این یک واقعیت است که پاسا همه را متحیر خواهد ساخت.الان این سهم دست یافتنی است و فردا با حجم کم شناور بعید است دست یافتنی باشد. اصلا ارزنده بودن این سهم ربطی به شاخص و یک سری سهام حبابی ندارد. من به همان اندازه پاسا دارم که کارآفرین و سینا و مخابرات و رانفور دارم. ولی فعلا پاسا را از همه بیشتر می خواهم.
اين سهم واقعيتش يه بدي كه داره ناشناخته هستش يعني كمبود اطلاعات و عدم شناخت از سهم باعث شده كه بازار اين پي ايي رو به سهم بده در حالي كه مثلا تو دارويي ها ديديم كه هر كدوم از سهام داروئي محصولاتشون خاص هستند اغلب پي ايي بسيار بالايي به نسبت گروه شان مي گيرند تو اين صنعت هم پاسا و برند ايران ياسا تو كشور و حتي تو بعضي از كشورهاي خاورميانه يك برند انحصاري و مهمي به شمار مياد اگر به قسمت فروش شركت زنگ بزنيد و سفارش 50 حلقه در فلان شماره رو بدهيد شركت مي گه پولش رو بايد واريز كني و به جاي 50 حلقه با زور بعد سه ماه نصف سفارشاتت رو هم نمي ده يعني محصولاتش بسيار تو بازار رقبت فراوان داره شركت در اين سه ماهه پاياني يه قرار داد با شركت پخش محصولات براي صادرات گرفت و تو اين سه ماه حتي پنجشنبه و جمعه ها هم مجبور شدند اقدام به توليد بكنند و اين شركت باور كنيد كه بيش از 90 درصد بازار رو تو اختيار داره خودتون يه آمار كوچيك مي تونين بگيرن همون دوروبرتون به لاستيك موتورها نگاه كنيد از 20 تا موتور شايد 19 تاش از لاستيك هاي ايران ياسا استفاده مي كنند بقيه هم يا لاستيك خارجي هستند و يا ماله لاستيك يزد كه اون هم بعضي وقت ها با كمبود و عطشي كه براي لاستيك هاي ايران ياسا وجود داره در اثر كمبود و به ناچار مجبور به استفاده از اين لاستيك ها مي شوند حتي جديدا يه سري موتورهايي به نام آپاچي از هندوستان مياد كه از همون اول به خاطر مشكلاتي كه در لاستيك هاي اين نوع موتور وجود داره با لاستيك هاي ايران ياسا عوض مي كنند .
 
بالا