يك تجربه (به درد با تجربه ها نميخوره!)

شروع موضوع توسط علي دلير ‏8 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. علي دلير

علي دلير New Member عضو تازه

دوستان عزيز
    مي خوام از يك تجربه در مورد اين منفي خوردن ها براتون بگم.
    تقريبا اولين خريد سهام من بود. دو روز مانده به معامله بزرگ صدرا. با كلي صلاح و مشورت تصميم گرفتم صدرا و هم غدير را كه مي گفتند از متقاضيان اصلي مزايده مي باشد بخرم با اين فكر كه اگر با آن قيمت مورد نظر من و البته گروه غدير برنده نشد هر دو را به سرعت بفروشم. نتيجه مزايده را همه مي دانيد. وقتي خواستم سهامي را كه فكر مي كردم پايين خواهد آمد بفروشم خيليها در سايت پارس نوشتند اين وضع موقتي است و بزودي صدرا و غدير باز خواهند گشت وخيلي حرفها كه فروختن سهام وضع را بدتر مي كند. و من نفروختم. نتيجه اينكه صدرا تا امروز فقط يكبار و آنهم به گمانم يكروز به قيمت قبل رسيد (من باز هم نفروختم چون نبودم!) و غدير هم تا سه چهار ماه منفي بود يا ساكن.

خوب من چه نتيجه اي گرفتم:
    1- هر حرفي كه ميشنويد دربست قبول نكنيد حتي از بهترين ها و حتي اگر همه مي گفتند (چون معمولا همه اي كه شما مي بينيد همه واقعي نيستند و آنهايي هستند كه شما انتخاب كرده ايد). عقل و تحقيق واقعي را به اطلاعات دريافتي اضافه كنيد. بهتر است از اشتباه خودتان ضرر كنيد تا ديگران. حداقل يه چيزي ياد مي گيريد.

2- امكانات خودتان را با اطلاعات منطبق كنيد. هر نسخه اي براي هر كسي قابل اجرا نيست. اگر امكان فروش سريع سهام را داريد به عنوان يك گزينه در تحليلتان در نظر بگيريد. ما عاشق هيچ سهمي نيستيم و نه عاشق بورس. اين يك تجارت است.

3- همه تخم مرغ ها را در يك سبد نچينيد حتي اگر سبدتان را خيلي محكم دانيد اين يك تصميم استراتژيك است و نه يك تصميم تاكتيكي.

4- براي زرنگ بودن هم هول نزنيد. فروختن و خريدن بي دانش نه به حال و نه به آينده شما كمكي نمي كند.

5- حرف بزرگترها رو گوش كنيد اما اول اينكه نه مثل عرب جاهليت و دوم اينكه با هم و با نتايجشان بسنجيد

6- يكي پيدا بشه به من بگه تو كه لالايي بلدي چرا خوابت نميبره!! :lol:

2. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

من مي گم!

تو كه لالايي بلدي چرا خوابت نمي بره؟ :?: :idea:

3. امير كبيري

امير كبيري New Member عضو تازه

...

با سلام و تشكر .