وگستر ( گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان )

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
یک سلامی بکنم به دوستانی که خیلی وقته وگستر سوارند و بنده هم سوار شدم .
تارگت میان مدت 370 و میان مدت 580 تومن حالا علت چیه من خبر ندارم .حجم معاملاتش خیلی مشکوک هست .افزایش سرمایه هم که نداده .
مشکوکه .1 م تا برداشتم .برای دست گرمی
upload_2018-10-21_18-40-59.png

یک هد اند شولدر بر عکس می بینم
اگر کسی می دونه این سهم چی داره بگه ؟از نظر فاندامنتال

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
upload_2018-10-21_18-53-31.png

روند افزایش سرمایه شرکت این شکلیه .از سال 86 افزایش سرمایه نداده....
سهمی که اذیت کنه یک چیزی توش هست .

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا باید یک افزایش سرمایه از زیان انباشته داشته باشد .حفارس را خریدم 200 فروختم 240 خیلی خوشحال بودم ....اما الان 1000 تومنه .

سعیدحاج حیدری

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت سرمایه گذاری با ارزش ناو محاسبه میشود ناو این سهم پر پرش ۸۵ تومان هست پرتفوی غولی هم ندارد که بگیم خیلی کمک میکنه سهم بره بالا قیمت سهم ۱۹۰ حداقل تا قیمت ناوش باید اصلاح کنه

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
شرکت سرمایه گذاری با ارزش ناو محاسبه میشود ناو این سهم پر پرش ۸۵ تومان هست پرتفوی غولی هم ندارد که بگیم خیلی کمک میکنه سهم بره بالا قیمت سهم ۱۹۰ حداقل تا قیمت ناوش باید اصلاح کنه
دقیقا استاد....برای همین هم می گم چرا قرا ره بره بالا ...
سوال من هم همینه این سهم هیچی نداره ولی حجم معاملاتش اینو نمی گه!!!
داستان حفارس برای این سهم تکرار خواهد شد ...البته ممکنه ....
2-3% درصد سبد این سهم باشه خالی از لطف نیست .

bagher1005

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی که 320 میخریدنش از این ناو اطلاع نداشتن؟ بازیگر داره .... حالا باید دید..... نکنه خودت بازیگرشی میخوای ملتو پیاده کنی؟

سهمیاب

Well-Known Member
کاربر فعال
سلیم بلوک رو 263 تومن خریده زمانی که دلار 3500 تومن بود، حالا شما ناو سهم رو 85 تومن درآوردی ؟َ!!!! باشه بهش میگم
من این سهم رو ندارم ولی مورد توجهم هست

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
من به استاد حیدری ایمان کامل دارم یادش بخیر من ایشون سال 92 از پکویر شناختم رو 260 گفتند بخرید تا 1000 رفت .
این سهم انقدر معامله می شه که کسی جا نمونه .
انصافا این شرکت چیز خاصی برای گفتن ندارد .ناو شرکت چیز خاصی نیست .
اما مسعله روند تکنیکال سهم و قیمت پذیرش بازار هست که الان در کف سالیانش قرار دارد و موضوع اینه با حجم زیاد معامله می شه ....چرا ؟
400 م سهم که 200 م سهم شناور دارد طی 5 روز گذشته 25 % شناورش معامله شده .
به نظرم اگر اینا بزنند زیر سهم و سهم بیاد 180-170 تومن دیگه اوکازیون می شه .حد ضرر ها فعال بشه تا بتونند ملت را خالی کنند
حالا بازی سهامدار عمده چی هست نمی دونم
ولی این را می دونم هیچ بازی گری بدون منافع مالی وارد سهمی نمی شه و از طرف این سهم بازی گر دارد که در بازار منفی مثبت معامله می شه مثل خنصیر .

سعیدحاج حیدری

Well-Known Member
کاربر فعال
سلیم بلوک رو 263 تومن خریده زمانی که دلار 3500 تومن بود، حالا شما ناو سهم رو 85 تومن درآوردی ؟َ!!!! باشه بهش میگم
من این سهم رو ندارم ولی مورد توجهم هست
یک چیزی داریم به نام net asset value که در شرکتهای سرمایه گذاری محاسبه میشه و قیمت تابلو براساس این محاسبه میشه تو شرکت شما وگستر
ارزش مازاد شرکتهای بورسی اش الان ۴۴۲۵۰- هست
بهای تمام شده غیر بورسی هم ۵۶ هست
سود واگذاری از فروش دارایی هم ۳۷۱۷۵ هست
درامد حاصل از سود تقسیمی هم ۰ هست
حقوق صاحبان سهم هم ۲۶۴۴۴۱
سرمایه هم ۴۰ میلیارد تومان
ارزش net asset value شرکت میشه جمع همه اعداد بالا تقسیم بر سرمایه که میشه سهمی ۶۴ تومان قیمت تابلو بالا هست بهش میگن over value
این اعداد از تراز نامه اخر و گزارش ماهانه اخر استخراج شده است
این که کی بلوک رو چند خریده تو شرکت های سرمایه گذاری مهم نیست مهم دارایی ها و ارزش پرتفوی بورسی و غیر بورسی در روز محاسبه هست

به زبان راحت تر بگم که یک اسکناس ۱۰۰ تومانی را دارید ۳۰۰ تومان پول می دید حالا بازیگر داره نداره مهم نیست این سهم ارزشش ۶۴ تومان هست تازه ۱۰۰ درصد بخوای ارزش بزاری که معمولا باید پر قیمت ۷۰ درصد ارزش بزاری که میشه ۴۵ تومان یکم سخت و سنگین هست اما ارزش امروز سهم این هست اما بازار میخرد بالا هم می برد سفته بازی هم میکند تونستید همراه موج سود کنید اما وقتی سوت رو بزنن صاحب اول اخر سهم خودتان هستید ...

اصل نقدشوندگی و ارزشمند بودن دارایی رو حتما مد نظر قرار دهید

قصدم تخریب سهم نبود ارزش دارایی را حساب کردم شاید به درد کسی خورد

سعیدحاج حیدری

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی که 320 میخریدنش از این ناو اطلاع نداشتن؟ بازیگر داره .... حالا باید دید..... نکنه خودت بازیگرشی میخوای ملتو پیاده کنی؟
بازیگری که ۱۰۰ تومان را ۳۰۰ تومان غالب میکند اسمش بازیگر نیست یک شیاد به تمام معنا هست برای افراد تازه وارد و بی اطلاع ......
واگر هم با موج همراه شدید سود کردید نوش جانتون فقط مواظب باشید رو سرتون خرابش نکنن و اه و ناله کنید

سهمیاب

Well-Known Member
کاربر فعال
یک چیزی داریم به نام net asset value که در شرکتهای سرمایه گذاری محاسبه میشه و قیمت تابلو براساس این محاسبه میشه تو شرکت شما وگستر
ارزش مازاد شرکتهای بورسی اش الان ۴۴۲۵۰- هست
بهای تمام شده غیر بورسی هم ۵۶ هست
سود واگذاری از فروش دارایی هم ۳۷۱۷۵ هست
درامد حاصل از سود تقسیمی هم ۰ هست
حقوق صاحبان سهم هم ۲۶۴۴۴۱
سرمایه هم ۴۰ میلیارد تومان
ارزش net asset value شرکت میشه جمع همه اعداد بالا تقسیم بر سرمایه که میشه سهمی ۶۴ تومان قیمت تابلو بالا هست بهش میگن over value
این اعداد از تراز نامه اخر و گزارش ماهانه اخر استخراج شده است
این که کی بلوک رو چند خریده تو شرکت های سرمایه گذاری مهم نیست مهم دارایی ها و ارزش پرتفوی بورسی و غیر بورسی در روز محاسبه هست

به زبان راحت تر بگم که یک اسکناس ۱۰۰ تومانی را دارید ۳۰۰ تومان پول می دید حالا بازیگر داره نداره مهم نیست این سهم ارزشش ۶۴ تومان هست تازه ۱۰۰ درصد بخوای ارزش بزاری که معمولا باید پر قیمت ۷۰ درصد ارزش بزاری که میشه ۴۵ تومان یکم سخت و سنگین هست اما ارزش امروز سهم این هست اما بازار میخرد بالا هم می برد سفته بازی هم میکند تونستید همراه موج سود کنید اما وقتی سوت رو بزنن صاحب اول اخر سهم خودتان هستید ...

اصل نقدشوندگی و ارزشمند بودن دارایی رو حتما مد نظر قرار دهید

قصدم تخریب سهم نبود ارزش دارایی را حساب کردم شاید به درد کسی خورد
سلام ممنون، گفتم که من این سهم رو ندارم فقط مورد توجهم هست حالا شما که استادی این نظر رو داری و آقای نیما آزادی هم دیروز در کانالش نمودار نزولیش رو گذاشته بود ، خب عقل میگه باید احتیاط کرد وقتی پرریسکه سوار بر بازیش شدن هم ارزش استرسش رو نداره، این همه سهم یکی دیگه رو بررسی میکنم

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام ممنون، گفتم که من این سهم رو ندارم فقط مورد توجهم هست حالا شما که استادی این نظر رو داری و آقای نیما آزادی هم دیروز در کانالش نمودار نزولیش رو گذاشته بود ، خب عقل میگه باید احتیاط کرد وقتی پرریسکه سوار بر بازیش شدن هم ارزش استرسش رو نداره، این همه سهم یکی دیگه رو بررسی میکنم
اتفاقا چون این بنده خدا سیگنال سل داده من تو فکر اضافه کردن افتادم یادمه ایشون تکنو را هم سیگنال سل داده بودند رو 180 تومن.
حالا موندم کی بخرم در روند نزولی یا صبر کنم کفشو بسازه بعد در روند صعودی ....بد حجم می خوره .مشکوکه .بازی گر داره .

mard28

Well-Known Member
کاربر فعال
اتفاقا چون این بنده خدا سیگنال سل داده من تو فکر اضافه کردن افتادم یادمه ایشون تکنو را هم سیگنال سل داده بودند رو 180 تومن.
حالا موندم کی بخرم در روند نزولی یا صبر کنم کفشو بسازه بعد در روند صعودی ....بد حجم می خوره .مشکوکه .بازی گر داره .
باسلام .بنظرم سهم بازیگری نداره ..تو روزهای اوج بازار..سهم به قیمت چندماه پیش 330تازه رسیده بود که بدون هیچ حمایتی تا170اومده ..بازیگرو حقوقی خودشون فروشنده بودن وحمایتی نکردن اصلا ح هشتاد درصدی خیلی به سهامداران زیان رسوند.یه ای دی تو سهم یاب شش ماه از وگستر میگفت 600میشه.1000میشه بنام اسیر بورس ..فعلا که پیداش نیست .حالشو بپرسیم خخخ

saeed2

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز هرچی تو منفی بود جمع کردن و دوباره اوردنش بالا اخر وقت ولی بعضی از سهامای خوب همچنان ریالی با صف فروش فاصله داشت مخصوصا انهایی که بازی گر داشتند.
و چند تا کندل هم تشکیل داده برای کف سازی و رو 175 تومن محکم شده .ارزش بررسی دارد و از طرفی و ایران دیروز از اگهی دو تا از ملکاش در کدال خبر داده بود که 10 درصدش مال وگستر هست .راستش من هم سنگین واردش نشدم .بیشتر هدفمم و تمرکزم تکشا هست

bagher1005

Well-Known Member
کاربر فعال
بازیگری که ۱۰۰ تومان را ۳۰۰ تومان غالب میکند اسمش بازیگر نیست یک شیاد به تمام معنا هست برای افراد تازه وارد و بی اطلاع ......
واگر هم با موج همراه شدید سود کردید نوش جانتون فقط مواظب باشید رو سرتون خرابش نکنن و اه و ناله کنید
خیلی خوب حاضر جواب فقط دنبال این سهم تحلیل میکنی و پیام میذاری چرا ؟ الله اعلم ... سهامداری حوصله میخواد حوصله میکنم و وقتی دوباره 320 شد این پیام را برات میذارم .... دیر و زودش فقط بستگی دارد به سلیم

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
⭕️ خودروسازان در حالی روزهای سختی را پشت سر می‌گذرانند که طبق شنیده‌ها مجوز افزایش قیمت بسیار سنگینی را دریافت کرده‌اند به طوریکه قیمت پراید برای سایپا تا 32 میلیون تومان افزایش پیدا کرده و خودروهای ایران‌خودرو نیز افزایش قیمت 30 تا 50 درصدی را تجربه خواهند کرد!

به نظر می‌رسد پیش فروش‌های قطعی خودرو هم افزایش قیمت خواهند داشت...

بالا