وپست ( پست بانک ایران )

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه قريب الوقوع سهام پست بانك در تابلوي فرعي بازار اول معاملات

خبرگزاري فارس : معاون شركت بورس با اعلام پذيرش پست بانك با سرمايه 56 ميليارد توماني و عدم پذيرش حمل و نقل بين المللي خليج فارس، از عرضه قريب الوقوع سهام پست بانك به عنوان دومين شركت مشمول اصل 44 خبر داد.

محمدرضا رستمي در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، با اشاره به جلسه امروز هيات پذيرش اوراق بهادار اظهار داشت: در اين جلسه اعضاء هيات پذيرش اوراق بهادار با حضور پست بانك در بورس موافقت كردند، اما به دليل وجود مشكلات عديده‌اي در ساختار مالي و ريسك صنعت و .. شركت حمل و نقل بين المللي خليج فارس به اين شركت راي مثبت ندادند.
وي با بيان اينكه حمل و نقل بين المللي خليج فارس مي تواند در فرابورس حضور داشته باشد،ادامه داد : عرضه اوليه سهام پست بانك در بورس مشكل خاصي ندارد و زمان عرضه آن از سوي هيات مديره شركت بورس تعيين مي شود تا اين شركت بعد از بيمه دانا دومين شركت مشمول اصل 44 حاضر در بورس باشد.
رستمي مشاور پذيرش و كارگزار عرضه كننده سهام اين شركت را كارگزاري مفيد و درج آن را در تابلوي فرعي بازار اول و صنعت آن واسطه گري مالي، سرمايه گذاري و طبقه بانكداري اعلام كرد و در رابطه با مشخصات آن توضيح داد: سرمايه فعلي پست بانك درحالي 56 ميليارد تومان است كه پيش بيني سود هر سهم آن در سال گذشته و جاري 221 و 330 ريال تعيين شده است.
وي با اشاره به لزوم افزايش سرمايه بعد از حضور در بورس اين شركت جهت تطبيق با شرايط بانك مركزي خاطر نشان كرد:در حالي مانده تسهيلات و مطالبات پست بانك تا پايان سال گذشته 547 ميليارد تومان و سپرده هاي سال گذشته آن هزار و 150 ميليارد تومان اعلام شده كه نسبت كفايت سرمايه آن 8 است.
رستمي در خاتمه گفت: شركت پست بانك با برخورداري از 2500 نيروي انساني داراي 376 شعبه و 8 هزار باجه خدمات روستايي است.
 

emperor

مسدود شده
مسدود شده
نمی دونم چرا پست اصلا نامه در خونه ما نمیاره.چستچی ها هم اینجوری.....
 

SasanBourse

Active Member
کاربر فعال
سلام به دوستان.
شما به شخصه تا حالا از پست بانک اصلا استفاده کردید ؟
بنده حتی از پست هم استفاده نکردم !!!
نظر دوستان راجب عرضه این سهام چه طور است ؟
اصلا با استقبال رو برو می شه ؟
( احتمالا این سهام به فاصله کمی بعد از بیمه پارسیان عرضه شود و در حال حاضر هم بنده در سبد خود رپارس دارم ).
نقدینگی خود رو برای خرید این سهام افزایش بدم یا ارزش کمتری نسبت به سایر سهم ها دارد ؟
 

منچستر

New Member
کاربر فعال
پست بانك با نماد "وپست " وارد تابلوي فرعي بازار اول بورس شد

خبرگزاري فارس: شركت پست بانك ايران با نماد «وپست (Vapost)» در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.
به گزارش فارس به نقل از بورس اوراق بهادار، بر اساس مصوبه‌ 25 مهرماه سال 89 هيئت پذيرش اوراق بهادار، پست بانك ايران در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شد و با توجه به احراز موارد تعيين شده در مصوبه‌ مزبور، از روز گذشته (سوم آبان سال جاري) به عنوان چهارصد و پنجاه و هفتمين شركت پذيرفته شد.
اين شركت در بخش "واسطه‌گري‌هاي مالي "، گروه "واسطه‌گري‌هاي پولي " و طبقه‌ "ساير واسطه‌گري‌هاي پولي "، با كد "09-19-65 " و نماد "وپست(Vapost) " در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شد. اميدنامه‌ پذيرش و درج شركت پست بانك ايران در سايت بورس اوراق بهادار موجود است.
همچنين، گزارشات مالي حسابرسي شده مربوط به اين شركت نيز از طريق شبكه كدال (سيستم جامع اطلاع‌رساني ناشران- سازمان بورس و اوراق بهادار) منتشر خواهد شد.
 

منچستر

New Member
کاربر فعال
مروری بر امیدنامه "وپست":

پست بانک با پیش بینی درآمد 33 تومانی وارد بورس می شود
نمابورس، بازار سرمایه_ بر اساس پیش بینی عملکرد حسابرسی شده ، سود هر سهم پست بانک برای سال 89، 330 ریال خواهد بود. پست بانک از تاریخ دوم خرداد ماه سال 83 به موجب مجوز شورای پول و اعتبار به عنوان یازدهمین بانک دولتی به رسمیت شناخته شد و به عنوان چهارصد و پنجاه و هفتمین شرکت با نماد "وپست" در گروه واسطه گری مالی در تابلوی فرعی بازار اول بورس جای گرفت.
سرمایه این بانک طی چند مرحله تا سال 85 به 561 هزار و 143 میلیون ریال افزایش یافت و تاکنون همین مبلغ باقی مانده است. مجموع مانده سپرده های پست بانک در سال 87 بالغ بر 785 میلیارد تومان و در سال 88 یک هزار و 150 میلیارد تومان اعلام شده است.
سپرده های کوتاه مدت عادی بیش از 70 درصد، سپرده های بلند مدت پنج ساله حدود 18 درصد و سپرده های یک ساله حدود شش درصد از سپرده های این بانک را تشکیل می دهند.
درصد رشد کفایت سرمایه این بانک نیز در سال 86، 10.92 درصد، در سال 87، 11.6 درصد و در سال 88 حدود 8.06 بوده است.
رشد تسهیلات اعطایی نیز در طی سه سال اخیر کند شده است و از 92 درصد در سال 86 به 46درصد در سال 87 رسیده و در سال 88 نیز با پنج درصد افت به 41 درصد تنزل یافته است.
رشد سپرده ها نیز در این بانک جالب توجه است چرا که در حالی شاهد رشد 134.2 درصدی در سال 86 در این بانک هستیم که این نسبت در سال 87 به پنج درصد سقوط می کند و سپس مجدداً در سال 88 به رشد 46 درصدی نائل می آید.
سهامداران و محدودیت ها
در حال حاضر سرمایه ثبت شده 561 هزار و 143 میلیون ریالی پست بانک به 561 هزار و 143 میلیون سهم عادی یک هزار ریالی تقسیم شده و تماماً متعلق به دولت است. سازمان خصوصی سازی نیز طی قراردادی مورخ 12 تیر ماه سال 87 نسبت به فروش 25 درصد از سهام پست بانک به کارگزاری سهام عدالت اقدام کرده است که از تاریخ قرارداد یعنی 28 اسفند سال 86، کلیه حقوق مالکانه سهام فوق متعلق به خریدار است.همچنین شایان ذکر است که انتقال بیش از 10 درصد سهام بانک واحده یا به تدریج به یک شخص حقیقی یا حقوقی دیگر موکول به تایید قبلی بانک مرکزی است.
چشم انداز ماموریت، راهبردها و اهداف بانک
مهم ترین چشم انداز شرکت پست بانک، عرضه مدرن ترین و در دسترس ترین خدمات مالی- بانکی و تسهیل توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات ایران تعریف شده است.
در ماموریت پست بانک اهدافی مانند کمک به توسعه ICT کشور، توسعه خرده بانکداری، ارائه خدمات متنوع و نوین های در شهرها و کشور جهت کمک به اصلاح و بهبود امور بانکی اقشار مختلف جامعه و ارزش آفرینی و ارائه خدمت به جامعه تعریف شده است.
هدف و استراتژی پست بانک نیز سودآوری و توسعه بانکداری تعریف شده است. همچنین تمرکز بر جذب سپرده های کم هزینه، افزایش کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک با بهره برداری کامل از طرح جامع اتوماسیون، توسعه کیفی و کمی دفاتر خدمات بانکی، توسعه منابع انسانی، توسعه شبکه شعب شهری، افزایش تراکنش خدمات با رویکرد توسعه خرد بانکداری، افزایش خدمات ارزی و بانکداری بین الملل و افزایش سهم درآمد این خدمات تا 20 درصد کل درآمد بانک، تقویت مدیریت نقدینگی، منابع و مصارف، توسعه همکاری های بین المللی و گسترش حوالجات ارزی دو طرفه، ایجاد و اصلاح روش ها و سیستم های عملیاتی با رویکرد صرفه و صلاح بانک، ارزیابی متوازن (BSC)، شش سیگما و استفاده از روش های Bench Marking برای اعضا خدمات جدید از دیگر اهداف و استراتژی های پست بانک تعریف شده است.
ریسک
مدیریت ریسک نیز در دیگر مباحثی است که در پست بانک به آن توجه شده است. در این خصوص ریسک های اعتباری، نقدینگی، کفایت سرمایه، نرخ سود، نرخ ارز و عملیاتی در نظر گرفته شده و برای هر یک راهکارهایی تدوین شده است تا پست بانک حداقل ریسک را در عملکرد خود داشته باشد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
سهام پست بانك دوشنبه جاري در بورس عرضه مي‌شود

خبرگزاري فارس: يك مقام آگاه از تلاش وزارت اقتصاد براي عرضه 5 درصد سهام پست بانك در دوشنبه جاري آن هم بدون برگزاري جلسه معارفه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، شركت 56 ميليارد توماني پست بانك در حالي طبق مصوبه‌ 25 مهرماه سال 89 هيات پذيرش اوراق بهادار و از سوم آبان ماه به عنوان چهارصد و پنجاه و هفتمين شركت در فهرست نرخ‌هاي تابلوي فرعي بازار اول پذيرفته شده كه وزير ارتباطات روز گذشته اعلام كرد، مستندات ارائه شده به سازمان بورس مورد تائيد اين وزارتخانه نيست.
رضا تقي پور تاكيد كرد، اخبار منعكس شده درباره خصوصي‌سازي شركت دولتي پست بانك بدون هرگونه هماهنگي با اين وزارتخانه بوده و مورد تأييد اينجانب نيست. علاوه براين شركت دولتي پست بانك طبق نظر رياست جمهوري، روال عادي خود را براي خصوصي شدن طي و در سال 93 در بورس عرضه مي شود.
براساس اين گزارش، در برابر اين موضع گيري، يك منبع آگاه از تلاش وزارت اقتصاد براي عرضه 5 درصد سهام پست بانك در دوشنبه جاري آن هم بدون برگزاري جلسه معارفه خبر داد.
وي گفت: واقعيت اين است كه وزارت ارتباطات موافق واگذاري سهام اين شركت مشمول اصل 44 طي سال جاري نيست اما وزارت اقتصاد عرضه سهام پست بانك را انجام خواهد داد. برهمين اساس مقرر شده دوشنبه جاري 5 درصد از سهام آن در بازار اول معاملات عرضه شود.
وي در برابر اين نكته كه زمان عرضه سهام شركت ها از سوي شركت بورس آن هم بعد از برگزاري جلسه معارفه اعلام مي شود پاسخ داد: به دليل هزينه بر بودن برگزاري جلسه معارفه، طولاني شدن فرايند آماده سازي و افزايش مخالفت ها در واگذاري اين شركت، سهام پست بانك بدون جلسه معارفه كشف قيمت مي شود. وزير اقتصاد صبح امروز با مديرعامل شركت بورس جلسه اي دارد و از بورس خواهد خواست روز دوشنبه سهام پست بانك در بورس عرضه شود.
اين منبع آگاه تاكيد كرد: طبق بند يك ماده 18 قانون اساسي مالكيت همه شركت هاي مشمول واگذاري به وزارت اقتصاد سپرده شده و اين وزارتخانه مي تواند به رغم مخالفت ها نسبت به واگذاري شركت هاي آماده اقدام كند.
به گزارش فارس، اين اظهارات در حالي مطرح مي شود كه محمدرضا رستمي معاون شركت بورس هم از عرضه سهام پست بانك به شرط نهايي شدن سپرده گذاري سهام اين شركت خبر داده است.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
اما در بانکی ها نیز پست بانک در تب و تاب حضور در بازار است . این شرکت در حالی با سرمایه حدودی ۵۶ میلیارد تومانی پا به بازار می گذارد که با سود اعلامی ۳۳۰ ریالی برای سال ۸۹ می تواند قیمت های مناسبی را برای خود ثبت کند . اما در اعضای این گروه امروز جو چندان سرحال کننده ای وجود نداشت . نکته جالب امروز این گروه باز هم جو مثبت گروه خصوصی ها و پا در هوا بودن دولتی ها بود که در بین آنها تنها تجارت اندکی مبت بود . این گروه منتظر اعلام نرخ سود است که ایا پس از طرح نرخ سود تغییر خواهد کرد یا خیر . ؟

البته دراین گروه گزارش اقتصادنوین نیز باقی مانده که می تواند با آمدن خود یک دو جین نماد را مثبت و یا دلسرد کند .
 

منچستر

New Member
کاربر فعال
آخرين وضعيت عرضه سهام پالايشگاه تبريز، پست بانك و بيمه پارسيان


خبرگزاري فارس:مديرعامل شركت بورس گفت: سهام پالايشگاه تبريز به دليل لزوم بررسي گزارش 6 ماهه توسط سازمان بورس فردا عرضه نمي شود در عين حال اميدواريم در برابر عرضه سهام بيمه پارسيان در يكشنبه آينده سهام پست بانك در اين هفته عرضه شود.حسن قاليباف اصل در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، آخرين مسائل مربوط به عرضه سهام شركت هاي پالايشگاه تبريز، پست بانك و بيمه پارسيان را اعلام كرد.
وي در مورد عرضه سهام پالايشگاه تبريز كه با سرمايه اسمي 194 ميليارد توماني از 10 ارديبهشت ماه سال جاري با پلاك 455در فهرست نرخ‌هاي تابلوي اصلي بازار اول بورس درج شده اظهار داشت: واگذاري اين شركت مشمول اصل 44 به بررسي گزارش 6 ماهه اول توسط سازمان بورس و اعلام نظر اداره نظارت بر ناشران بورسي بستگي دارد، بنابراين سهام اين شركت در اين هفته عرضه نمي شود.

وي با بيان اينكه عرضه سهام اين شركت هيچ مشكل و مانعي ندارد و شايد اين عرضه هفته آينده انجام شود، در مورد واگذاري سهام پست بانك كه با مخالفت وزير ارتباطات روبرو شده نيز توضيح داد: طبق درخواست پست بانك، مراحل پذيرش و درج اين شركت 56 ميليارد توماني در بورس انجام و اميدنامه آن هم تهيه شده است. از سوي ديگر رئيس سازمان خصوصي سازي هم در جريان برگزاري جلسه اي مشترك اعلام كرده پست بانك آماده واگذاري و عرضه سهام در بورس است.

قاليباف اصل ادامه داد: با اين شرايط اميدوارم عرضه اين شركت مشمول اصل 44 هم در چهارشنبه جاري انجام شود،چرا كه در واگذاري سهام اين شركت هيچ مشكلي وجود ندارد.
اين مقام مسئول دربرابر اين سئوال كه آيا قبل از عرضه سهام پست بانك جلسه معارفه اي هم برگزار مي شود يا خير پاسخ داد: برگزاري جلسه معارفه شركت ها قبل عرضه سهام در دستورالعمل پذيرش نيامده و بورس همواره شركت ها به برگزاري چنين جلساتي تشويق مي كرد، بنابراين به دليل اعلام وضعيت شركت در اميدنامه ، فرض براين است كه همه اطلاعات لازم براي سرمايه گذاران ارايه شده است.با اين اوصاف معلوم نيست كه جلسه معارفه پست بانك برگزار شود يا خير.

قاليباف اصل در ادامه اظهارات خود به عرضه قطعي سهام بيمه پارسيان در هفته آينده اشاره كرد و گفت: طبق هماهنگي هاي به عمل آمده با سهامداران عمده،سهام اين شركت كه هفته گذشته با سرمايه اسمي 110 ميليارد توماني به عنوان چهارصد و پنجاه و هشتمين شركت پذيرفته شده، يكشنبه آينده در بورس عرضه و كشف قيمت مي شود.
 

سناسهم

Active Member
کاربر فعال
يکشنبه 9/8/89- به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل، به نقل از مديريت بازار بورس تهران، معادل 5% از سهام شرکت پست بانک به تعداد 28،057،150 سهم متعلق به دولت جمهوري اسلامي ايران براي اولين بار پس از پذيرش و درج در فهرست شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، به عنوان چهارصد و پنجاه و هفتمين شرکت در بخش واسطه گريهاي مالي، گروه واسطه گريهاي پولي و طبقه ساير واسطه گريهاي پولي با کد 09-19-65 در روز سه شنبه مورخ 11/8/89 براي کشف قيمت به عموم عرضه خواهد شد.
 

artemia

New Member
عضو تازه
فردا قرار بود شبريز عرضه بشه كه كنسل شد.خدا ميدونه تا سه شنبه چند تا تصميم ديگه بگيرن.آخرشم ممكنه مثل دانا بشه
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
دوستان قیمت مناسب عرضه رو چند میدونین؟
با توجه به مدیریتی که بانکهای مطرحی چون سینا ، کارآفرین و پارسیان دارند و همچنین با ماهیت دولتی بودن این بانک که مشابه بانک صادرات میتوان در نظر گرفت و با توجه به کمتر شناخته شده بودن این بانک و ....
به نظر حداکثر قیمت 110 مناسب این سهم باشد
مگر آنکه برنامه بیمه دانا را برای این سهم در نظر داشته باشند!!!!!!!!!!!
 

CAPTAIN NEMO

Active Member
کاربر فعال
با توجه به مدیریتی که بانکهای مطرحی چون سینا ، کارآفرین و پارسیان دارند و همچنین با ماهیت دولتی بودن این بانک که مشابه بانک صادرات میتوان در نظر گرفت و با توجه به کمتر شناخته شده بودن این بانک و ....
به نظر حداکثر قیمت 110 مناسب این سهم باشد
مگر آنکه برنامه بیمه دانا را برای این سهم در نظر داشته باشند!!!!!!!!!!!
دوست عزیز تا حالا کدوم سهم رو دیدی که با p/e سه عرضه کنن که این را عرضه کنند ؟؟!!
 

ساسانیان

مسدود شده
مسدود شده
دوست عزیز تا حالا کدوم سهم رو دیدی که با p/e سه عرضه کنن که این را عرضه کنند ؟؟!!
دوست خوبم به گزارشات این سهم یه نگاهی بنداز ببین کدوم بانک دوسال پیش زیانده بوده که این بانک زیان کرده!!!؟ ببین کدوم بانک 6 ماهه اول 195 ریال ساخته و 6 ماهه دوم 65 ریال درآورده !!!؟ ( سور سال 88 ، 25 تومان هستش )
ریسک این بانک بیشتر از سایر بانکهاست بعلاوه اینکه سهامهای قابل معامله در فرابورس ریسک بیشتر و به تبع p/e پاینتری دارند
 

CAPTAIN NEMO

Active Member
کاربر فعال
دوست خوبم به گزارشات این سهم یه نگاهی بنداز ببین کدوم بانک دوسال پیش زیانده بوده که این بانک زیان کرده!!!؟ ببین کدوم بانک 6 ماهه اول 195 ریال ساخته و 6 ماهه دوم 65 ریال درآورده !!!؟ ( سور سال 88 ، 25 تومان هستش )
ریسک این بانک بیشتر از سایر بانکهاست بعلاوه اینکه سهامهای قابل معامله در فرابورس ریسک بیشتر و به تبع p/e پاینتری دارند
دوست گرامی :
من هم با شما موافقم و خودم هم نمیخرم
منظورم به گرانفروشی های خصوصی سازی هست نه بالابردن ارزش این بانکی که کسی نمیدونه توش چه خبره !!!!!!
 

كاوه.

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست خوبم به گزارشات این سهم یه نگاهی بنداز ببین کدوم بانک دوسال پیش زیانده بوده که این بانک زیان کرده!!!؟ ببین کدوم بانک 6 ماهه اول 195 ریال ساخته و 6 ماهه دوم 65 ریال درآورده !!!؟ ( سور سال 88 ، 25 تومان هستش )
ریسک این بانک بیشتر از سایر بانکهاست بعلاوه اینکه سهامهای قابل معامله در فرابورس ریسک بیشتر و به تبع p/e پاینتری دارند
مگه قراره توي فرابورس عرضه بشه؟؟
تا آنجا كه اطلاع داريم هيچ حرفي مبني بر عرضه پست بانك در فرابورس زده نشده است.
 
بالا