وپاسار ( بانک پاسارگاد )

Skybirde

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
امیدوارم من اشتباه کنم و سهامداران بانک و نه پرسنل بانک سود درست حسابی کنند.

نسبتهای مالی و این اعداد و ارقام روی کاغذ را بیخیال.

کو دمبه ات؟؟

شما سود به سهامدار بده نسبتهای مالی مال خودت. تابلوش کن برن بالای سرت.

سود بده و سر سهامدارت داد بکش

کیه که اعتراض کنه.

داستان تعریف نکن.

من الم و بلم و جیم بلم.
دوست گرامی
من از یک ماه پیش سهامدار این بانک هستم . وکیفل مدافع هم نیستم . هر زمان هم احساس کنم در سهم دیگری سود بیشتری میبرم قطعا و بدون درنگ از سهام پاسارگاد خارج میشم .
اما مبنای کار من وضعیت جاری شرکت و دورنمای آینده و مقایسه شرکت های همگروه با هم است و برای این کار از گزارشات شرکت استفاده میکنم .
نسبت های مالی بانک ، وضعیت نقدینگی ، کفایت سرمایه ، زیان انباشته ، و ... در مقایسه با سایر بانک ها از وضعیت بهتری برخورداره و نکته مهم اینه که از رشد همگروهها عقب تره . حالا اینکه گزارشات دروغه و یارو کروات میزنه و پاهاش را رو هم میندازه و ... برای من ملاک نیست . بنابراین روش کاری من مشخصه و در حال حاضر با سهم هستم.
ولی سوال من اینه که بعضی دوستان مثل شما و محمدایران ( که بقول خودش از زمان تاسیس بانک !! سهامدارش هست ) که معتقد هستید این سهم چیزی توش نیست ، چرا هنوز سهامدار هستید و پولتون را نمیبرید جای دیگه .
البته نقد سهام قطعا برای همه مفیده و من مشکلی با گفتن نقطه ضعف ها ندارم چون خودم هم از اونها استفاده میکنم ولی نقد کردن با کلی گویی بدون ارائه مستندات و عدد و رقم ارزشی نداره .
اینکه من فکر کنم با این پست من سهم بالا و پایین میشه توهمه و ما نقش زیادی در قیمت بازار سهم نداریم پس بهتره با دادن اطلاعات دقیقتر و تحلیلیتر به هم کمک کنیم .

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
پس سهامدار باش تا صبح امیدت بدمد پرنده اسمان.

سهامی که گزارشات ناب میدهند و 100 درصد سودشان را تقسیم می کنند در این بازار بعد از بازگشایی منفی میخورند.
چه رسد سهامی که سودی تقسیم نمی کنند و سودآوری و تقسیم سودشان با توجه به سختگیری های بانک مرکزی زیر سوال است.

نسبت مالی کیلویی چند؟؟

حالا شما نسبت های مالی بانک ، وضعیت نقدینگی ، کفایت سرمایه ، زیان انباشته بانک را بشین با دیگر بانکها مقایسه کن.

کوری عصا کش کور دگر شد !!!

کور: بانک
کورها: بانکها

1564999041803.png

گر دایره کوزه ز گوهر سازند

از کوزه همان برون تراود که در اوست
ما که رسوای جهانیم ، غم عالم همه پشم است

طبل پنهان چه زنی ، طشت من از بام افتاد
عالم بی خبری طرفه بهشتی بوده است

حیف و صد حیف که ما دیر خبردار شدیم
در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد

طاعت از دست نیاید گنهی باید کرد ( نشاط اصفهانی )
هرچه از دوست می رسد نیکوست

ما را به سخت جانی خود این گمان نبود
سنی که روز حشر شفیعش ” عمر ” شود

کوری عصاکش کور دگر شود
صحبت غنیمت است چون به هم رسیده ایم

دست ما کوتاه و خرما بر نخیل
هر گلی علت و عیبی دارد

گل بی علت و بی عیب ، خداست

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
این یکی را باش:

بسیلب.jpg

همچین نشستی اینده آینده میکنی انگار اینجا سویسه و یا لوکسامبورگ !!!!

در هر صورت خیالی نیست.

من مزاحم توهماتتان نمیشوم

با خیال راحت ببافید.

آخرین ویرایش:

محمدايران

Well-Known Member
کاربر فعال
بانک اول ملت
بانک دوم پاسارگاد

به اولی که اجازه بازگشاهی ندادن
به دومی هم یحتمل همین میشه

aradavari

Well-Known Member
کاربر فعال
پیش بینی شرکت از 98.png

این برآوردبانک پاسارگاد از سال 98 هست
که 30% رشد از درآمد های مشاع دیده میشه
و همینطور 600 میلیارد سود تسعییر ارز که سال 97 سود تسعیر ارز 1700 میلیارد تومن بوده
که البته در حالت تحلیلی با توجه به افزایش حجم نقدینگی و همینطور کنترل خوب شرکت در سود سپرده ها به سود خالص بالای 3000 میلیارد تا 3500 میلیارد تومن هم برسه در آخرین ترازنامه زیان انباشته ای نداره و از اندوخته 1900 میلیارد تومنی قراره افزایش سرمایه از اندوخته بده

کلا وضعیت همه بانک ها رو به بهبود هستش و این تغییر روند از دو سال گذشته به الان مشهوده
در ضمن امسال سود روز شماری هم در کار نیست و ماه شمار هست در حالی که سال گذشته فقط دو ماه سود ماه شمار بود و این کمک بزرگی میکنه به سود پرداختی بانک ها

آخرین ویرایش:

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
تصمیمات مجمع 97:

1565032738054.png

تصمیمات مجمع 96:

1565032791767.png

تصمیمات مجمع 95:

مجمع نتیجه ای در بر نداشت!

تصمیمات مجمع 94:

1565033265953.png

تصمیمات مجمع 93:

1565033211140.png

تصمیمات مجمع 92:

1565033069905.png

تصمیمات مجمع 91:

در کدال ثبت نشده !!

تصمیمات مجمع 90:

1565033164018.png

پیوست ها

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
بر اساس گزارشات کدال:
به عبارتی سود 230 ریالی بانک معظم پاسارگاد در سال 90 با سرمایه 27.258.000 میلیون ریال رسیده به 380 ریال با سرمایه 50.400.000 میلیون ریال در سال 97

افزایش سرمایه 100 درصد
افزایش سود 65.21 درصد (البته بدون تقسیم سود نقدی بین سهامداران)

ظرف 7 سال

خود پیدا کن ذغالفروش را

سید

لموئل گالیور

Well-Known Member
کاربر فعال
مشاهده پیوست 60188

این برآوردبانک پاسارگاد از سال 98 هست
که 30% رشد از درآمد های مشاع دیده میشه
و همینطور 600 میلیارد سود تسعییر ارز که سال 97 سود تسعیر ارز 1700 میلیارد تومن بوده
که البته در حالت تحلیلی با توجه به افزایش حجم نقدینگی و همینطور کنترل خوب شرکت در سود سپرده ها به سود خالص بالای 3000 میلیارد تا 3500 میلیارد تومن هم برسه در آخرین ترازنامه زیان انباشته ای نداره و از اندوخته 1900 میلیارد تومنی قراره افزایش سرمایه از اندوخته بده

کلا وضعیت همه بانک ها رو به بهبود هستش و این تغییر روند از دو سال گذشته به الان مشهوده
در ضمن امسال سود روز شماری هم در کار نیست و ماه شمار هست در حالی که سال گذشته فقط دو ماه سود ماه شمار بود و این کمک بزرگی میکنه به سود پرداختی بانک ها

استادمان میفرمایند سود سال 98 را بانک 367 ریال اعلام کرده که نسبت به سال 97 که 380 ریال محقق شده است همچین عملکرد چشمگیری به نظر نمیرسد !!!!!!

سید

bistoon

Well-Known Member
کاربر فعال
پاسارگاد سه زیرمجموعه سود ده و بسیار عالی و اینده دار داره و همینها کفایت میکنه تا قیمت بازارش به بانک ملت برسه..بررسی بفرمایید که هر کدام از این سه زیر مجموعه چه دارایی هایی دارند.
1-گسترش انزی پاسارگاد
2- میدکو-
3- پارس اریان

فین

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
پاسارگاد سه زیرمجموعه سود ده و بسیار عالی و اینده دار داره و همینها کفایت میکنه تا قیمت بازارش به بانک ملت برسه..بررسی بفرمایید که هر کدام از این سه زیر مجموعه چه دارایی هایی دارند.
1-گسترش انزی پاسارگاد
2- میدکو-
3- پارس اریان
فناپ هم دست كمي از اين شركتها ندارد. يك غول در حوزه خدمات بانكداري الكترونيكي در ايران. اتفاقا امسال به احتمال زياد عرضه اوليه مي شود .

babaka

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستانی که اعتقاد دارن این سهم مفت نمی ارزه و مشکل داره و ورشکسته ست، چرا بجای اینهمه منفی بافی و انرژی منفی دادن، با سهم هنوز موندن؟ اگر هم نموندن که دیگه گیر دادن به کراوات و کت و شلوار معنی نداره. بجای حرفای در پیتی و گیر دادن به هم دیگه چند تا نقد درست و حسابی بکنیم.
بله اگه خیلی دقیق و استاندارد حساب کنیم این بانک که نه همه بانکها ورشکسته حساب میشن اما این دومینو هیچ وقت اتفاق نمی افته وگرنه کل مملکت میره هوا!
با تمام این اوصاف وپاسار روی هم رفته چه از لحاظ تکنیکی و چه بنیادی جزو بانکهایی با پتانسیل بالاتر حساب میشه .
همگی موفق و پر سود باشیم
در پناه حق

محمدايران

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستانی که اعتقاد دارن این سهم مفت نمی ارزه و مشکل داره و ورشکسته ست، چرا بجای اینهمه منفی بافی و انرژی منفی دادن، با سهم هنوز موندن؟ اگر هم نموندن که دیگه گیر دادن به کراوات و کت و شلوار معنی نداره. بجای حرفای در پیتی و گیر دادن به هم دیگه چند تا نقد درست و حسابی بکنیم.
بله اگه خیلی دقیق و استاندارد حساب کنیم این بانک که نه همه بانکها ورشکسته حساب میشن اما این دومینو هیچ وقت اتفاق نمی افته وگرنه کل مملکت میره هوا!
با تمام این اوصاف وپاسار روی هم رفته چه از لحاظ تکنیکی و چه بنیادی جزو بانکهایی با پتانسیل بالاتر حساب میشه .
همگی موفق و پر سود باشیم
در پناه حق
اولا تعدادش کم نیست که بشه سریع خارج شد
ثانیا به شخصه یک مقدارش رو بعد از اینکه مجمع به مشکل خورد دقیقا فهمیدم بازی دوباره شروع شده تبدیل کردم که خدا رو شکر تا حالا هم تو سود خوب هست
ثالثا باز بشه لحظه ای دیگه درنگ نمی کنم

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
وپاسار به نسبت بانکای دیگه وضعیت بهتری داره اما بازم قابل مقایسه با وبملت نیست حالا بگذریم نمی‌خوام وارد جزئیات آیتمهای برتری وبملت مثل غرامت و ذخایر ارزی و افزایش سرمایه پیش روش بشم فقط خواستم بگم عمده سود امسال وپاسار مثل وبملت از محل تسعیر ارز بوده ،الان با pe4.5معامله میشه باهمین peیعنی وبملت 1000تمام

babaka

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان عزیز یک سوال فنی
با اینکه وپاسار سودی رو تقسیم نکرده اما تو پنل مفید پورتفوی لحظه ای بازای هر سهم 30 تومان سود نقدی ثبت شده. آیا برای سایر دوستان از کارگزاری های دیگه هم همچین اتفاقی افتاده. اینکه اشتباه شده شکی نیست اما این 30 تومان رو از کجا آوردن؟
ممنون

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
یه شفاف سازی درباره پست قبلیم بکنم ، وپاسار سال گذشته حسابرسی شده 38تومن سود ساخت من بر مبنای اون peرو محاسبه کردم حالا امسال چقدر میسازه کاری ندارم منظورم اینه وبملت بدون احتساب غرامت و افزایش سرمایه پیش رو و کلی آیتم دیگه از فروش دارایی گرفته تا عرضه اولیه زیرمجموعه ها کف سود امسالش قطعا خیلی بیشتر از پارساله منصفانه pe نباید کمتر از وپاسار باشه با همین 4.5یعنی کف سهم بالای 1000

بالا