ونیرو ( سرمایه‌گذاری نیرو )

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
امکان داره تمدید بشه؟؟
دوره قبل که چنین کاری نکردن. باز همه چی امکانپذیره ولی نباید سرمایه تون رو به امید شاید و اما و اگر رها کنید.شناسایی سود از اوجب واجبات هستش ...حالا اگه رسما اعلام کردن تمدید شده اونوقت دوباره اگه صلاح بود میشه ورود کرد.
البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

alireza12559

Very Good Member
کاربر فعال
ونیرو: شرکت نیروگاهی که الان حدود هزارمگاوات تولید برق دارد. هم اکنون برای تولید یک مگاوات برق، با استفاده از نیروگاه گازی نیاز به 9.5 میلیارد تومان سرمایه گذاری می باشد. در ضمن برای تولید یک مگاوات برق از نیروگاه بادی و خورشیدی، میزان سرمایه گذاری خیلی بیشتر از 9.5 میلیارد تومان است.یعنی برای 1000 مگاوات تولید برق نیروگاههای ونیرو، نیاز به 9500 میلیارد تومان، سرمایه گذاری می باشد. و ارزش جایگزینی هر سهم ونیرو حدود 1016تومان می باشد.شرکت ونیرو در حال ساخت چندین نیروگاه است. که در چند سال آینده به تولید 5000 مگاوات خواهد رسید.توصیه میکنم حتی اگر پنج درصد کل سرمایتون هم که شده در سهم ونیرو بذارید تا در این تجربه خاص حضور داشته باشین. عزت زیاد دکتر بهمنی کانال تحلیل گران برتر دنیا https://****/tahlilgaranbartardonya

پیوست ها

mahyar1357

Very Good Member
کاربر فعال
زیر ۴۰چقدر داد زدم فعلا۵۰درصد گین داده کمتر از ۲۰روز تا ۸۰باید بره
با استفاده نکردن حق موافقین؟ من احتمالا برم استفاده نشده.نظر شما رو میخواستم جویا بشم.بر خلاف دفعه قبل این بار و با این حجم نقدینگی و رکود بازارهای رقیب و پارامترهای فاندی جدید در صنعت نیروگاهی و رشد فوق العاده سایر نمادهای هم گروه بنظرم خود سهم تا قبل حراج حق ها بالای ۳۰۰ تثبیت بشه شایدم بالاتر.اگه ۱۶۰ تومن تو حراج قیمت بخوره یه گین خوبی میده.شخصا درصدهای بالاتری رو متصورم ببینم چی میشه شاید باز مثل دفعه قبل دارم متوهمانه پیش بینی میکنم.
اگه در قیمتهای بالای ۶۰-۷۰ تومن حقوقی عرضه شدیدی داشته باشه احتمالا بعدا خود سهمو بکشن پایین و تو حراج بزخری کنن ولی اگه به همین منوال پیش بره که روزهای قبل شاهد فروش تعداد بسیار بالایی حق توسط حقوقی بودیم احتمالا برنامه اینه که حق ها رو بالا حراج کنن و یه سود تپلی به جیب بزنن والله اعلم شاید بنده هم متقاعد بشم تو روزهای آینده پله ای بفروشم.رصد میکنیم

anti silviya

Very Good Member
کاربر فعال
به نظر بهضیهام خرید خود سهم بهتر از حق تقدم و واریز ۱۰۰تومنش هست

anti silviya

Very Good Member
کاربر فعال
به نظر شما کدام برای بلند مدت بهتره؟ خرید خود سهم یا خرید حق تقدم و واریز ۱۰۰تومن

زندگی

Very Good Member
کاربر فعال
زمان حقش داره کم کم تمام میشه و خاطره های قبلی و تلخ حراج حق تقدمها باعث میشه فشار فروش روی حق تقدم زیاد بشه

behrouz2013

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
زمان حقش داره کم کم تمام میشه و خاطره های قبلی و تلخ حراج حق تقدمها باعث میشه فشار فروش روی حق تقدم زیاد بشه
شما که اینقدر ترس داری به نظرم کلا بورس رو بی خیال باش. اتفاقی که دفعه پیش در ونیرو افتاد لزوما به معنی تکرار آن در دور جدید نمی باشد.

kiavash13

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه

این صرفا یه حدسه ولی فکر میکنم حق های این بار با قیمت خیلی خیلی زیادی حراج بشن و بازار هم میخرتش قطعا. کل نیروگاهی ها عقب موندن از بازار(منظور ارزش واقعیشونه) و تو اینا ونیرو از همه بیشتر عقبه. تو این دو هفته چقدر دیدین حقوقی ونیرو سعی در کنترل قیمتی داشته؟ آیا ذره ای جواب داده؟ وضعیت بازار جوریه که تمام شرکت هم حراج کنن بازار نه نمیگه بهش. برای همین قطع به یقین قیمت پایین حراج نمیشه نظر شخصیم هم اینه که سود خوب میده. من شخصا فکر نمیکنم بفروشم حق ها رو تا زمان حراج

شهروز..

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
شما که اینقدر ترس داری به نظرم کلا بورس رو بی خیال باش. اتفاقی که دفعه پیش در ونیرو افتاد لزوما به معنی تکرار آن در دور جدید نمی باشد.
موارد مطرح شده اسمش ترس نیست....تجربه اس...بعضیها قبول میکنند و بعضیها هم باید خودشون اون مسیر را بروند و تجربه کنند.

alireza12559

Very Good Member
کاربر فعال
سلام. کسی میدونه که مکانیزم حراج حق تقدم استفاده نشده چیه ؟ چی کسی میتونه حق رو بخره؟ و کی انجام میشه؟

behrouz2013

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
موارد مطرح شده اسمش ترس نیست....تجربه اس...بعضیها قبول میکنند و بعضیها هم باید خودشون اون مسیر را بروند و تجربه کنند.
ما که دفعه پیش هم خریدار حق بودیم و در جای لازم هم فروخته شد. ولی همانطور که گفتم دلیلی برای تکرار آن بازی قبلی وجود ندارد. مثلا حق ومعادن یکبار چند سال پیش به قیمت یک ریال حراج شد و سرمایه مردم را سوزاند و یکبار دیگر با سود دویست درصدی حراج شد و سود فراوانی رساند.
اصولا بورس پیچیده تر از این حرفاس که تکرار پذیر صرف باشد. حالا انشالله کم کم تجربه کسب میکنید و متوجه میشوید من چی میگم.

alireza12559

Very Good Member
کاربر فعال
صرفا جهت یاد آوری.
از زمان انتشار این جدول توسط کارگزاری بانک رفاه ونیرو تنها 20 درصد رشد کرده. یعنی الان داره تنها با 12 درصد ارزش جایگزینیش معامله میشه که باز از تمام گروهش عقب تره.
دقیقا از چه چیز باید بترسیم؟ از اینکه کل گروه 50 درصد اصلاح کنن تو این بازار گاوی؟
نیروگاه.jpg

آخرین ویرایش:

aryapoor

Very Good Member
کاربر فعال
سلام. کسی میدونه که مکانیزم حراج حق تقدم استفاده نشده چیه ؟ چی کسی میتونه حق رو بخره؟ و کی انجام میشه؟
سلام
عليرضا جان معمولا بعد از اخرين روز خريد و فروش حق تقدم و بسته شدن آن، شركت 2ماه زمان داره كه حق تقدم هاي استفاده نشده را حراج كنه . براي خريد شما به ازاي هر حق تقدم بايد 100تومن نيز در حسابت داشته باشي مثلن حق 30تومني را شما بايد 130تومن در نظر بگيري.
ارادت

behrouz2013

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
هر کسی که کد بورسی داره به شرط داشتن اعتبار به ارزش حق تقدم + یکصد تومان ، میتونه از حراجی خرید کنه. قیمت رو هم عرضه و تقاضا مشخص میکنه ولی معمولا در روزهای آخر حراج که تعداد معامله شده نزدیک به تعداد آگهی شده میرسه ، میشه به قیمت مناسب تری خرید.
فی المثل مهلت حق تقدم خموتور پارسال تا اواخر مهر تمام شد ولی حراجی حق تقدم استفاده نشده ، دوماه بعد در برج ۹ از قیمت ۲۶۰ تومن شروع شد و نهایتاً تا قیمت۲۰۰ تومن کاهش پیدا کرد و کلش معامله شد.
حق تقدمهای حراج شده اول اسفند به سهم تبدیل شد و در پرتفوی نشست.
این زمانبندی تقریبا برای بقیه سهمها هم اتفاق میفته.

واقعاعجیب

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهمهاییکه صاحاب ندارن یا صاحابشون دزده
تو همچین روزایی کاملا تابلو میشن
بشناسیدشون

بالا