وملت ( سرمایه‌گذاری ملت )

شروع موضوع توسط سعيد تهراني ‏28 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

?

وملت با چه قیمتی باز میشه؟

نظرسنجی بسته شده در ‏28 مارس 2007.
  1. 80 تا 90

40.5%
  2. 90 تا 100

9.5%
  3. 100 تا 110

21.4%
  4. 120 تا 150

28.6%
اجازه دادن چند رای داده شده است.
  1. سعيد تهراني

سعيد تهراني New Member کاربر فعال

ميگويند......................وملت

ميگويندوملت . هفته قبل 1400000 سهم صدرا و 300 هزار كارافرين تو بازار فروخته و البته اين فروشها به معناي بد بودن سهام فروخته شده نيست و بلكه وملت قصد دارد از اين فروشها سود براي خود بسازد . البته داره موتورژن هم ميفروشه و 3 ميليون بيشتر نداره . اما حركت اصلي و ملت پس توافق اقاي گنجي با بانك.......... و گرفتن درصدي از ان و واگذاري ساختمان و الباقي كارافرين به ان انجام خواهد شد . الان در سفر هستند بيايند ببينيم چه ميشه

یک شخص از این تشکر کرد.
  2. كم ريسك

كم ريسك New Member کاربر فعال

وملت

به نقل از تحليل پارس پرتفوليو 1/5/83 > امكان يك موج افزايشي بزرگ براي سرمايه گذاري ملت وجود دارد نخستين توقف قيمت 500 تومان پيش بيني ميشود . كوتاه مدت بطرف بالا و بلند مدت بطرف بالا

یک شخص از این تشکر کرد.
  3. alireza

alireza New Member عضو تازه

آيا وملت در كف قيمت است ؟

يكي از سوالاتي كه اين روزها در بورس بين دارندگان سهام سرمايه گذاري مطرح است اين است كه آيا وملت در كف قيمتي است پاسخ روشن آن است كه بلي اين سهم بنابر نظر كارشناسان ارشد بورس در كف قيمتي 335 تومان ارزيابي مي شود و سقف قيمتي آن با شرايط فعلي 450تومان است اما اگر سهم اين شركت از وساخت با قيمت 1400 به كربن فروخته شود آنگاه اي پي اس آن به ميزان 150 ريال مثبت خواهد شد و سقف قيمتي آن 550 تومان ارزيابي مي شود.

یک شخص از این تشکر کرد.
  4. هادي منتخبي

هادي منتخبي New Member عضو تازه

آقا عليرضا من هم با نظر شما كاملا موافقم.

یک شخص از این تشکر کرد.
  5. alireza

وملت بخريد

اين سهم را اينك كه در كف قيمتي است بخريد و سپس استفاده اش راببريد.

6. alireza

وملت

شايد اينك آخرين فرصتها براي خريد وملت در قيمتهاي پايين تر از 300 تومان باشد.

یک شخص از این تشکر کرد.
  7. دانشجوي روبرو

دانشجوي روبرو New Member عضو تازه

سلام

من مي گم باز هم پاپين مي ياد

3 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  8. alireza

بازهم پايين مي آيد

دوست عزيز اگر پايين تر هم بيايد باز ارزش خريد بيشتري دارد هميشه كه جو بازار منفي نيست به قول قديميها اين نيز بگذرد.

9. alireza

نوسا

حالا باورود نوسا كه وابسته به سرمايه گذاري ساختمان است و مالكيت 10 درصدي ملت در ساختمان نقش آن را در افزايش قيمت وملت چه مي بينيد(شركت نوسازي و ساختمان تهران (نوسا) كه در تالار فرعي پذيرفته شد متعلق به شركت سرمايه گذاري ساختمان ايران است. فعاليت شركت در حوزه انبوه سازي و ساخت واحدهاي مسكوني و تجاري است و ارزش اسمي سرمايه آن 60 ميليارد ريال است)

10. دانشجوي روبرو

ديگه بسه

فردا آخرين روز منفي وملت است هر كس مي خواهد فردا ديگه واقعاْ پاپين تر از كف مي تونه بخره!

یک شخص از این تشکر کرد.
  11. alireza

دانشجوي عزيز

عرض نكردم وملت در آخرين روزهاي كاهش قيمت است امروز اين سهم بيش از 3 درصد رشد را تجربه كرد. تافردا

12. نادر شاه

نادر شاه New Member کاربر فعال

شغل:
    سهامدار
    دوست عزيز-اين سهم در كف قيمت هست-من خودم هم از اين سهم دارم ولي حقيقتش به عملكرد آقاي گنجي نميشه اطمينان كرد. ايشان فعلا براي اين سهم تصميم گيري ميكنند.

یک شخص از این تشکر کرد.
  13. حسين يوسف زاده

حسين يوسف زاده New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    یک شخص از این تشکر کرد.
  14. دانشجوي روبرو

نادر شاه عزيز

صلاح مملكت خويش خسروان دانند . هيچ شاهي نمي خاد مملكتش رو خراب كنه آقاي گنجي هم يكيش

15. alireza

مدير بدي نيست

اين آقايي كه نام مي بريد مديري قوي است و بايد هم براي سهم بازار سازي كند كه اولا قيمت سهم زياد پايين نيايد و از طرفي براي آن حباب قيمت ايجاد شود هرچند من نسبتي با ايشان ندارم اما عرض مي كنم زماني كه ايشان در مهرام بود وضعيت آن در گروه غذايي عالي بود ولي وقتي ايشان از آن شركت خارج شدند شركت بشدت نزول كرد در ملت اين آقا باعث اعتبار سهم شده نه چيز ديگري تا دوستان ديگر چه نظري داشته باشند به هرحال هر مدير حسني و عيبي دارد اما فكر مي كنم برآيند مديريتي ايشان مثبت باشد.

یک شخص از این تشکر کرد.
  16. alireza

مدير بدي نيست

اين آقايي كه نام مي بريد مديري قوي است و بايد هم براي سهم بازار سازي كند كه اولا قيمت سهم زياد پايين نيايد و از طرفي براي آن حباب قيمت ايجاد نشود هرچند من نسبتي با ايشان ندارم اما عرض مي كنم زماني كه ايشان در مهرام بود وضعيت آن در گروه غذايي عالي بود ولي وقتي ايشان از آن شركت خارج شدند شركت بشدت نزول كرد در ملت اين آقا باعث اعتبار سهم شده نه چيز ديگري تا دوستان ديگر چه نظري داشته باشند به هرحال هر مدير حسني و عيبي دارد اما فكر مي كنم برآيند مديريتي ايشان مثبت باشد.

17. دانشجوي روبرو

اي بابا

عليرضا جان اينكه ايشان مدير قوي هستن كسي شك نداره در ضمن حيف كه كسي قدر من رو نمي دونه چقدر گفتم 270 بخرين حالا تا 370 هم گيرتون نمي ياد

18. علي542

علي542 New Member عضو تازه

شغل:
    داشجوي مكانيك
    با سلام خدمت آقاي روبرو
    به نظر من ملتو زود ردش كن بره!
    من خودم شنبه يا 1شنبه ميذارم برا فروش
    خيليم بياد بالا 330 ميشه!
    :wink:

19. مهران مجد

مهران مجد New Member عضو تازه

به نقل از وبلاگ كانون سهامداران فعال

Monday, July 19, 2004
    سرمايه گذاري ملت

دوستان فرصتي پيش امد تا سرمايه گذاري ملت رابررسي نمايم كه جمع بندي ان را به حضورتان معروض مي دارم

نوع فعاليت :واسطه گري مالي
    سرمايه فعلي :500ميلياردريال
    رتبه نقدشوندگي :17
    بازدهي طي يكسال اخير :272درصد
    سهامداران عمده :خانواده گنجي وبانك ملت
    سال مالي :31/6/1383
    پرتفوي داخل بورس اين شركت زياد بزرگ نيست اما 70%ارزش روز ان به سهامهاي ذيل وابسته است
    سرمايه گذاري ساختمان
    بانك كار افرين
    صدرا
    سرمايه گذاري مسكن
    پرتفوي خارج بورس شركت هم خيلي بزرگ نيست وتاثير زيادي روي روند بازدهي شركت ندارد
    خوب حالا به اصل مطلب يعني محاسبه ارزش پرتفوي مي رسيم ارزش پرتفوي داخل وخارج بورس
    شركت قبل از بازگشايي نماد بانك كارافرين
    ارزش پرتفوي داخل بورس 190تومان
    ارزش پرتفوي خارج بورس 30تومان
    كه جمع ان مساوي با 220تومان مي گردد ودر شرايط فعلي باتوجه به برنامه هاي اينده اين شركت (فروش سرساختمان ) وبكارگيري وام دريافتي از بانك توسعه اسلامي در حدود 20ميليارد تومان با بهره حدود5% دربازارسرمايه بعلاوه خريد كارگزاري عمران جهت سهولت بازار سازي وانجام معاملات مي توان قيمت انرا30%بالاتر ازپرتفوي دانست وبااين حساب
    (220*1.3)=286+(38eps)=324+(13)اندوخته قانوني
    كف قيمت مساوي است با 337تومان
    خوب در فرمول بالاارزش جديدكارافرين را وارد مي نماييم انگاه ارزش پرتفوي داخل بورس درحدودهفتادتومان افزايش مي يابد وبدين ترتيب محسبات فوق دوباره تكرار مي گردد
    واين باربه ارزش در حدود413تومان مي رسيم
    پس تاكنون قيمت بايد بين337تومان الي 413تومان در كوتاه مدت بازي نمايد انايك نگاه موشكافانه به ماايده هاي جديدي مي دهداكثرحاضران درتالارشيشه اي قيمت سرساختمان را درميان مدت 1600تومان وصدراهم2500تومانوسرمايه گذاري مسكن را اماده رشد در پاييز مي دانند پس منتظرتكانهاي
    در پرتفوي هستيم ولي من فقط تاثيرسرساختمان را اضافه مي نمايم
    اگرمذاكرات فروش سرملت باكربن به سرانجام برسدواين معامله در حدود قيمتي 1330الي1500
    تومان انجام گيردسودي درحدود60تومان نصيب سرملت مي شود واين يعني اي پي اس حدود100
    وباپي به اي 5قيمت
    معادل500تومان
    اين محاسبه را اين گونه نيز مي توانيم انجام دهيم كه ارزش سرساختمان رادر پرتفوي سرملت با قيمت هرسهم هزاروپانصد تومان بدست اوريم فرمول اوليه كه در بالا به ان اشاره شده است اصلاح مي
    گرددوبه قيمت447تومان مي رسيم واين يعني نهايتادرميان مدت قيمت بين337تومان و500تومان نوسان مي نمايدپس سهم موردنظرهنوزهم مورداستقبال بازاريان است

20. هاشم حميديان

هاشم حميديان New Member عضو تازه

وملت و بازار خراب

با سلام خدمت دوستان

منهم وملتو تو سبدم داشتم اما با دید کلی نسبت به بازار ردش کردم
    نظر من خرابی بازار در کل است و در بازاری که خراب است اتفاق افتاده که سهم تعدیل مثبت سود تا 2 برابر کرده و در جا زده وبعضا منفی هم شده ( اقتصاد نوین در 700 تومان )
    در بازار خراب سهامدار عمده باید توانایی مالی زیادی داشته باشد تا از سهم حمایت کند و هر چی باشه سهامدار عمده وملت شخص حقیقی است با توانایی مالی اندک نسبت به مثلا وبانک با حمایت بانک ملی یا غدیر با حمایت بانک صادرات
    ضمنا من شنیدم سهامدار عمده وملت در حال ساخت یک کارخونه لاستیک در کردستان با ظرفیت 100 هزار تن در ساله ( ظرفیت کل لاستیک کشور 160 هزار تن در ساله ) که شدیدا منابع مالیشو در اونجا هزینه کرده و توانایی زیادی برای بازار سازی سهم وملت نداره

ضمنا دلایل خودمو نسبت به خرابی کل بازار در آینده در تاپیک به نام چرخ فلک عنوان کردم