وغدیر ( سرمایه‌گذاری غدیر )

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ارادتمند جناب سلطانی.
استاد خیلی خوشحالم از همراهیتان در شپترو و وغدیر.
بنده هم روز آخر حدود 500 هزار سهم خریدم و به سهم امیدوارم.
مخلصیم جناب آسف... درس پس میدیم... راستش بورس جاییکه باید خیلی زرنگ و هوشیار باشی برای کسب سود بیشتر.. روی شیران هم خیلی مثبت بودم ولی حیف که بخاطر شپترو و ثنوسا اعتبارم روی سکنی رفت و مجبور به فروش شدم والا شیران 440 تومانی با تقسیم سود 60 تومان و سه ماهه حداقل 40 تومان یکی از کم ریسکترین سهماست...کما اینکه فردا به قیمت قبل از مجمع میرسه

nasib100

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستانی که در مجمع شرکت کردند حتما دیدن که در ورودی سالن، چطور کارمندای ساتا دنبال رای های سهامداران جزء بودند تا بلکه بتونن ۴ سیت ساتا رو در هیات مدیره حفظ کنند ولی باز هم به صندوق کارکنان بانکها ( در اصل عزیزی، مدیر عامل سابق پارسان) باختند و عزیزی تونست تعداد سیت هاش رو از یک یه ۲ برسونه. این دعوای هیات مدیره رو میلی متری عزیزی از ساتا برد اما ساتا ساکت نمیشینه و احتمالا به زودی ، مجمع فوق الغاده برگزار کنه تا این یک سین باخته رو بازپس بگیره. هر وقت دعوای سیت در هیات مدیره پیش میاد، باید قدر سهم رو دونست. به نظرم این دعوا، در کنار ارزندگی وغدیر می تونه کمک کنه تا سهم در مدت کمی به ارزش واقعیش برسه. شاید هم فردا در بازگشایی، این اتفاق بیفته و سهم با قیمت خوبی باز بشه.

Najimi.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستانی که در مجمع شرکت کردند حتما دیدن که در ورودی سالن، چطور کارمندای ساتا دنبال رای های سهامداران جزء بودند تا بلکه بتونن ۴ سیت ساتا رو در هیات مدیره حفظ کنند ولی باز هم به صندوق کارکنان بانکها ( در اصل عزیزی، مدیر عامل سابق پارسان) باختند و عزیزی تونست تعداد سیت هاش رو از یک یه ۲ برسونه. این دعوای هیات مدیره رو میلی متری عزیزی از ساتا برد اما ساتا ساکت نمیشینه و احتمالا به زودی ، مجمع فوق الغاده برگزار کنه تا این یک سین باخته رو بازپس بگیره. هر وقت دعوای سیت در هیات مدیره پیش میاد، باید قدر سهم رو دونست. به نظرم این دعوا، در کنار ارزندگی وغدیر می تونه کمک کنه تا سهم در مدت کمی به ارزش واقعیش برسه. شاید هم فردا در بازگشایی، این اتفاق بیفته و سهم با قیمت خوبی باز بشه.
تو مجمع چیزه خاصی گفتن که باید بدونیم ؟

شروع مجدد

Well-Known Member
کاربر فعال
امور سهام گفته امروز سود سهام اونهايي كه شماره حساب اعلام كردن واريز ميشه و بقيه مي تونن 28 اسفند به بانك صادرات مراجعه كنن.

Peygir

Member
کاربر فعال
عضو تازه
امور سهام گفته امروز سود سهام اونهايي كه شماره حساب اعلام كردن واريز ميشه و بقيه مي تونن 28 اسفند به بانك صادرات مراجعه كنن.
البته تو اطلاعیه یازدهم اسفند ، شرکت تاریخ 27 ام را برای مراجعه به بانک جهت دریافت سود سهام اعلام کرده بود

m.s.gh.a

Well-Known Member
کاربر فعال
با اینکه شماره حسابم را سالهای قبل داشتند سود هنوز واریز نشده.

nasib100

Well-Known Member
کاربر فعال
در مجمع چند اتفاق جالب افتاد. اول- سهامداران جزء به برخی سیاستهای شرکت اعتراض کردند و جالب بود که سهامداران، خیلی حرفه ای و دقیق تونستند حرفها و نکات رو بگن. داشتن سهامدار پای کار و پیگیر، برای هر سهمی در بازار نعمت هست و به نظرم از این جهت وغدیر، سهامدارهای حرفه ای و پای کاری داره که به وقتش یقه شرکت رو خواهند گرفت. دوم- در خصوص شرکتهای اوره ای، گزارش دادند که نرخ های اوره از اول مهر ماه با نرخ بالاتر در حسابها منظور شده و تقریبا تمامی سازمانهایی که باید تایید کنند تایید کردند و فقط مصوبه هیات دولت مونده که اونم به احتمال خیلی خیلی زیاد تصویب میشه. سوم- در خصوص پتانسیلهای شرکتهای معدنی مخصوصا گهر زمین تاکید شد و سودهای بالایی برای این شرکت اعلام کردند. چهارم- یکی از سهامدارن، گفت که سود تلفیق سال ۹۸ شرکت وغدیر بالای ۸۵ تومان خواهد شد و به ظور ضمنی اونا تایید کردند. پنجم- مدیرعامل هم گفت که در این چند سال، وغدیر کلی سرمایه گذاری کرده و از سال ۹۷ شروع به راه اندازی پروژه ها شده و اوج اون سال ۹۸ و ۹۹ هست که سود شرکت رو متحول میکنه. ششم- مدیرعامل گفت که در سال ۹۷، شرکت وامید رتبه اول ارزش رو در شرکتهای هلدینگی داشت که سال ۹۸، وغدیر این رتبه رو پس میگیره و دوباره به رتبه یک خواهد رسید.
خلاصه اینکه. همه به ارزندگی سهم اعتقاد داشتند ولی از اینکه پا به پای بازار رشد نکرده شاکی بودند که به نظر می رسید این موضوع در سال بعد جبران خواهد شد.
تو مجمع چیزه خاصی گفتن که باید بدونیم ؟

nasib100

Well-Known Member
کاربر فعال
سود سال ۹۸ شرکت وغدیر به راحتی قابل محاسبه است. خیلی وقت و انرژی نمی بره. یک فایل اکسل درست کنید. سه تا ستون درست کنید در ستون اول، سود محقق شده شرکتهای زیر مجموه رو در سال ۹۷ در جدول بگذارید. در ستون دوم هم درصد تقسیم سودشون رو برابر با سال های ۹۶ و ۹۵ بزارید. ستون سوم. ضرب ستون اول در ستون دوم است که سهم وغدیر از تقسیم سود شرکتها به دست میاد. حالا جمع ستون اول، حدودا سود تلفیقی و جمع ستون سوم هم سود تقریبی سود وغدیر رو نشون میده. من حساب کردم به عددی در حدود ۶۰ تومان برای سود وغدیر و ۹۰ برای تلفیقش رسیدم. این اعداد، نااطمینانی ندارند چون که همونطور که عرض کردم سود محقق شده یا تقریبی سال ۹۷ شرکتهای زیر مجموعه است. خب خودتون ببینید که شرکتی که سود شرکت ۶۰ و سود تلفیقش ۹۰ هست باید چند باشه. به نظرتون ۱۷۵ خنده دار نیست؟

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سود سال ۹۸ شرکت وغدیر به راحتی قابل محاسبه است. خیلی وقت و انرژی نمی بره. یک فایل اکسل درست کنید. سه تا ستون درست کنید در ستون اول، سود محقق شده شرکتهای زیر مجموه رو در سال ۹۷ در جدول بگذارید. در ستون دوم هم درصد تقسیم سودشون رو برابر با سال های ۹۶ و ۹۵ بزارید. ستون سوم. ضرب ستون اول در ستون دوم است که سهم وغدیر از تقسیم سود شرکتها به دست میاد. حالا جمع ستون اول، حدودا سود تلفیقی و جمع ستون سوم هم سود تقریبی سود وغدیر رو نشون میده. من حساب کردم به عددی در حدود ۶۰ تومان برای سود وغدیر و ۹۰ برای تلفیقش رسیدم. این اعداد، نااطمینانی ندارند چون که همونطور که عرض کردم سود محقق شده یا تقریبی سال ۹۷ شرکتهای زیر مجموعه است. خب خودتون ببینید که شرکتی که سود شرکت ۶۰ و سود تلفیقش ۹۰ هست باید چند باشه. به نظرتون ۱۷۵ خنده دار نیست؟
سلام دوست عزیز پس معنی سود تلفیقی در شرکتهای سرمایه گذاری این است
برداشت من از سود تلفیقی این بوده که فقط در مورد شرکتهای تولیدی کاربرد داشته که سود اصلی شرکت مربوط به فعالیت اصلی شرکت بوده (مثلا فولاد مبارکه) و سود تلفیقی شامل سود خود شرکت به اضافه سود سرمایه گذاری شرکت اصلی در دیگر شرکتها ( مثلا فولاد مبارکه در کچاد سرمایه گذاری کرده).
اما در مورد هلدینگها معنی تلفیقی را نمی دانستم و می گفتم این شرکتها که همش سرمایه گذاری است دیگه تلفیقی و غیر تلفیقی نداره
پس ان طور که شما عرض کردید سود تلفیقی در هلدینگها شامل eps شرکتهای سرمایه پذیر و سود اصلی شامل dps شرکتهای سرمایه پذیر است
ممنون

Najimi.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امسال ۱۰۰ تومن تلفیقی حداقل میسازه. دست به سهم نزنید

بالا