وغدیر ( سرمایه‌گذاری غدیر )

مازيار رهبران

Member
کاربر فعال
قيمت غدير را پيش بيني كنيد.

بد نيست انتظارتان را از سهام غدير بنويسيد. امروز 800 تومان بوده است ولي تا كجا بالا خواهد رفت؟ آيا به سرمايه گذاري بانك ملي خواهد رسيد يعني قيمت 1200 تومان يا نه؟
شما چه فكر مي كنيد؟
 

عليرضا

Member
کاربر فعال
به نظر من اين سهم با توجه به رشد خوبي كه داشته براي يك مدتي (چند روز تا يك هفته) دچار سكون خواهد شد و در اين مدت نبايد انتظار رشد از آن داشت ولي پس از آن به رشد خود ادامه خواهد داد تا به 1000 برسد.
 

صدرا

Member
عضو تازه
با سلام خدمت دوستان

من فكر ميكنم اين سهم يك گين نزديك به 40٪رادر فاصله يكي دو ماهه بدهد انشا..
 

آرزو صادقيان

Member
عضو تازه
غدير سهمي براي تمام فصول

بزودي منتظر اعلام سود 100 توماني باشيد.در ضمن با همين اى پي اس هم تا 1000 جا داره.
 

22

مسدود شده
مسدود شده
تا دير نشده غدير بخريد

با سلام خدمت همه دوستان ميخواستم بگويم اگر پول داشتم تمام غدير را جمع ميكردم خودم روز پنجشبه در سالن همايش شماره 2 نمايشگاه بعد از تمام شدن همايش از مديريت شركت آقاي رحيم رباب اسماعيلي در خصوص نحوه افزايش سرمايه غدير پرسيدم
ايشان فرمودند قرار است 25 درصد افزايش سرمايه داده شود و اين 25 درصد به هيچ سهام داري تعلق نخواهد گرفت بلكه قرار است تمامي اين 25 درصد با قيمت 100 تومان زير قيمت بازار به مردم عرضه شود و از محل فروش اين 25 درصد سهام تعداد 75 درصد سهام تشوقي (يا همان صرف سهام ) به كليه سهام داراني كه تا تاريخ 28/6/83 اين سهم را داشته باشند تعلق ميگيرد دوستان همگي توجه داشته باشيد ممكن است وقتي نماد اين شركت باز شود 25 درصد از قيمت آن افت كند ولي قرار است وقتي تماما اين 25 درصد به فروش رسيد 75 درصد سهام جايزه اي به سهماداران عرضه شود كه اين خود يعني در عرض چند ماه به پول ما 75 درصد اضافه خواهد شد و يكي از مشاورانش به من گفت شما اگر تعداد 10000 سهام اين شركت را داشته باشيد تا چند وقت ديگر تعداد 7500 سهم به اين 10000 سهم شما اضافه خواهد شد بدون اين كه قيمت سهام در بازار كم شود و بدون اينكه لازم باشد وجه نقدي پرداخت كني اين سهم به عنوان جايزه به شما تعلق خواهد گرفت
 

ريحان

Member
عضو تازه
لطفا اظهار نظر كنيد

اساتيد گرامي
جناب آقاي سهندُآقاي ميرزايي و بقيه اساتيد
آيا مطالب بالا را تاييد مي كنيد؟
 

آزاد

Member
عضو تازه
افزايش سرمايه غدير

با سلام
مطالب آقاي 22 توسط مسوولين غرفه غدير به من هم گفته شد و خود آنها نيز با كمال اطمينان اين مطلب را گفتند.يعني
100٪ افزايش سرمايه =25٪ از طريق صرف سهام و 75٪ سهام جايزه
 

مهدي ديده بان

Member
کاربر فعال
با سلام
منم يه جورايي به نبوغ اين آقاي رحيم باور دارم . آخه حتما ميدونيد يه زماني به اتفاق پدر سمند در ايران خودرو بعنوان نايب رپيس هيت مديره ايران خودرو بود.
پس منم روي غدير بيشتر زوم ميكنم . اما يه سپوالي در مورد غدير هميشه براي من وجود داشت و اونهم اين بود كه با اون صفهاي بسيار طولاني خريد ، از كجا اين همه سهم ميومد تو بازار و معامله ميشد (خريدهاي بالاي 4 ، 5 ميليون در روز رو ميگم)!!؟؟
 

صدف

Member
عضو تازه
خانم يا آقاي 22 اخبار شما در مورد غدير درست است ولي آيا به نظر شما با عقل جور در مي ايد كه 75٪ افزايش سرمايه به صورت جايزه داده شود و قيمت سهم در بازار كم نشود؟
با افزايش 75 درصدي سرمايه مطمئن باشيد كه قيمت سهم براي مدتي در بازار پايين خواهد آمد ولي بعد از آن دوباره رشد خواهد كرد. به نظر من براي بدست آوردن سود حاصل از اين برنامه شركت غدير حداقل بايد يك سال منتظر باشيد ولي مطمئنا پاداش خوبي خواهيد گرفت.
با دادن سهام جايزه به سهامداران اين سهم در بازار رقيق خواهد شد و اين بدان معنا است كه قيمت سهم افت خواهد كرد.
موفق باشيد
 
صدف عزيز حرف شما كاملا درست است ولي تعديل اي پي اس بعد از افزايش سرمايه بلافاصله
افت قيمت را جبران خواهد كرد ;) فكر همه چيز شده اين سهم واقعا استسناپي است. >:D<
 

جيمي

Member
عضو تازه
سلام خدمت كليه دوستان گرامي
طبق آخرين اطلاعات از افزايش سرمايه سر.غدير شركت 25درصد تعداد سهام فعلي خود را در شعب بانك صادرات با قيمت 4000 ريال پذيره نويسي نموده و 3000 ريال اضافه ارزش دريافتي از پذيره نويسان را كه معادل 75 درصد كل سرمايه شركت مي باشد سهام جديد منتشر و بين سهامداران قديمي تقسيم خواهد نمود(سهام جايزه).از اينرو افزايش سرمايه شركت تا حدود زيادي از افزايش سرمايه شركت بانك پارسيان دنباله روي مي كند . و صحبتهاي دوستان در مورد عدم كاهش قيمت پس از افزايش سرمايه بعيد به نظر مي رسد زيرا پس از اجراي افزايش سرمايه سهام شركت دوبرابر مي شود در حاليكه ارزش ذاتي سهام و همچنين سرمايه گذاري ها و داراييهاي آن (به استثناي آورده هاي نقدي پذيره نويسان) تغييري نخواهد كرد و پيش بيني مي شود پس از افزايش سرمايه قيمت سهام در حدود 4000 تا 4500 ريال باز شود مگر آنكه تعديل سود قابل توجهي داشته باشد. >:D< >:D< >:D< :D :x >:) :(( b-) :> x( :-s :-o :/> >:D< ;;) :) :( ;) :x :-/ :-* =((
 

اسكندر

Good Member
کاربر فعال
من هم معتقدم كه غدير بعد از 75 درصد افزايش سرمايه رقيق مي شود. ولي چيزي كه من را به فكر برده جديدا . اينكه يك مساله غير منطقي ديگر هم وجود دارد. كه شايد بتوان به عنوان دزدي از سهامداران قبلي از آن نام برد. اينكه قيمت سهام نصف مي شود ولي 75 درصد سهام به سهامداران قبلي مي رسد.
 

محمدرضا ميرزايي ناش

Member
کاربر فعال
افزايش سرمايه غدير هميشه خوب بوده

با سلام
اگر به گذشته نگاه كنيد ميبينيد كه افزايش سرمايه غدير هميشه خوب بوده و اكثر مواقع به سرعت به قيمت قبل از افزايش رسيده است. سابقه مديران غدير نشان ميدهد كه هميشه همراه با افزايش سرمايه تعديل قابل توجه داشته اند . و البته فكر ميكنم پذيره نويسي آن نيز با استقبال گسترده بازار همراه شود.
 

رند

Member
کاربر فعال
با سلام وحترام خدمت تمامي دوستان

با توجه به سابقه غدير فكر كنم در صورتي كه پذيره نويسي باقيمت 400تومن انجام و 75٪ سهام جايزه بدهد و قيمت روز مجمع 820تومن باشد آن گاه تعديل سود هم در حدود 50٪ بدهد قيمت آن بشود حدود 620تومن :-o

اگه گفتيد چطوري اين محاسبات را انجام دادم :D #:-s
 

مهرداد

Member
کاربر فعال
من ده تومن زياد ميارم!

تعدادسهم در حال حاضر 3375000000
ارزش جاري شركت با قيمت 820 تومن 2767500000000
مبلغ حاصل از پذيره نويسي (25درصد سهام فعلي) 3375500000000
ارزش جاري شركت بعد از پذيره نويسي 3105000000000
تعداد سهم بعد از افزايش سرمايه 25 درصدي 4218750000
تعداد سهم بعد از افزايش سرمايه 75 درصدي 7382375000
ارزش هر سهم (روند شده) 420
ارزش هر سهم بعد از تعديل 50درصدي(روندشده) 630
 

مهرداد

Member
کاربر فعال
جناب رند
سلام. فكر مي كنم سهام جايزه فقط به كساني كه در تاريخ مجمع سهامدار بوده اند داده شود. با اين فرض به قيمت 690 تومان مي رسيم كه اگر ضربدر 1.75 كنيم مي شود 1207 تومان. يعني 47درصد بازدهي براي سهامداران قديمي >:D<
 

امير كبيري

Member
عضو تازه
....

با سلام - به نقل از استاكس

سرمايه گذاری غدير و افزايش سرمايه صرف سهام :

اين روزها صحبت از افزايش سرمايه شرکت سرمايه گذاري غدير به ميزان 25 درصد از طريق صرف سهام مي باشد. و علاوه بر اين مي گويند که اين شرکت قصد دارد عوايد حاصل از صرف سهام را به صورت سهام جايزه ( به اندازه 75 درصد) به سهامدارن قبلي خود ارائه دهد. و لذا با اين حساب سرمايه شرکت به ميزان 100 درصد افزايش سرمايه پيدا خواهد کرد. اگر فرض را بر اين بگذاريم که 25 درصد افزايش سرمايه و 75 درصد سهام جايزه صحت داشته باشد – که به احتمال فراوان صحت داشته باشد – سوالات زير براي سهامداران مهم مي باشد:

- قيمت هر سهم براي پذيره نويسي از طريق صرف سهام چقدر است؟

- قيمت احتمالي بازگشايي نماد پس از افزايش سرمايه چقدر مي باشد؟

- بهترين راهکار در اين موضوع چيست؟ (خريد مناسب چه موقع مي باشد)؟

به منظور پاسخ به سوال اول بايد گفت اگر شرکت قصد داشته باشد قيمت هر سهم پايه را براي پذيره نويسي 800 تومان اعلام نمايد ، در اين صورت اضافه ارزشي که ناشي از صرف به دست مي آورد و به حساب اندوخته مي رود به اندازه اي است که شرکت مي تواند – اگر بخواهد صرف سهام را براي انتشار سهام جايزه مصرف کند – به ازاي هر سهم 75/1 سهم به سهامداران قبلي سهام جايزه دهد که در اين صورت 175 درصد سهام جايزه خواهد داد و 25 درصد صرف سهام که چيزي در حدود 200 درصد افزايش سرمايه خواهد شد. ولي اگر بنا به اطلاعات دريافتي بخواهد 75 درصد سهام جايزه بدهد و اين سهام اعطايي تمامي صرف سهام را بپوشاند بايستي قيمت پايه هر سهم را براي پذيره نويسي از طريق صرف سهام 400 تومان اعلام نمايد که در اين صورت به ازاي هر سهم 300 تومان اضافه ارزش به حساب صرف سهام خواهد رفت که رقمي معادل عبارات زير خواهد بود:

3375000000*25/0= 843750000 تعداد 25/0 درصد از کل سهام منتشره

843750000*300 = 253125000000 تومان ( اضافه ارزش يا صرف سهام)

در نتيجه اگر شرکت بخواهد اين حساب را به حساب سرمايه منتقل کند مي تواند تعداد 2531250000 سهام جايزه با قيمت اسمي 100 تومان منتشر کند که رقمي معادل 75 درصد از کل سهام شرکت خواهد بود.

اما قيمتي که مي توان براي پس از بازگشايي انتظار آنرا مي توان داشت به صورت زير خواهد بود:(۳۳۷۵۰۰۰۰۰۰*۸۱۴)+(۸۴۳۷۵۰۰۰۰*۴۰۰)|۶۷۵۰۰۰۰۰۰۰= ۴۵۸ تومان

که صورت کسر عبارت است از اضافه ارزش ناشي از پذيره نويسي به طريق صرف سهام بعلاوه اضافه ارزش ناشي از فعاليت شرکت تا بحال و مخرج کسر عبارت است از تعداد سهام منتشره جديد پس از افزايش سرمايه.

اما حال سوال اين است که آيا کسي که روز قبل از بسته شدن نماد 1000 سهم از اين شرکت را در قيمت 814 تومان خريداري کرده باشد سود بيشتري مي کند يا کسي که 1000 سهم از آنرا در پذيره نويسي تصاحب مي کند

۱۰۰۰*۸۱۴=۸۱۴۰۰۰ تومان

۱۰۰۰*۷۵/۱=۱۷۵۰

۱۷۵۰*۴۵۸=۸۰۰۰۰۰ تومان

ولذا اگر قيمت بازگشايي در حدود 458 تومان باشد سهامداراني که روز قبل از مجمع اقدام به خريد اين سهم نموده اند متضرر خواهند شد و اما کسي که در پذيره نويسي شرکت کرده و 1000 سهم را خريداري نموده باشد حداقل 58000 تومان سود کرده است. البته در ميان مدت و بلند مدت مي توان انتظار داشت که هر دو سهامدار سود مناسبي را کسب کنند. که اين امر به دليل سرمايه گذاري هاي غدير در صنايع مختلف از جمله صنعت پتروشيمي بيان نمود که اکثر اين طرحها در سال 84 به بهره برداري خواهند رسيد. البته نکته آخر اينکه قيمت بازگشايي بستگي به عوامل مختلفي در روز بازگشايي و جو بازار و .. خواهد داشت و قيمتي که در بالا به دست آمد فقط قيمتهاي نظري را نشان مي دهد.
 
بالا