وضعيت مقطعي بازار ( پارس نيوز )

شروع موضوع توسط امير كبيري ‏8 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. امير كبيري

  امير كبيري New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  1,013
  تشکر شده:
  2
  با سلام خدمت سروران عزيز

  وضعيت مقطعي بازار - پارس نيوز

  پارس نيوز: امروز تالار حافظ نسبت به روزهاي گذشته خلوت تر بود و همين نكته نشان مي دهد كه برخي از فعالان بازار روند منفي و فعلي را پيش بيني كرده بودند و در نتيجه اين پيش‌بيني، به تالار بورس قدم نگذاشته‌بودند. عده اي ديگر هم دراين شرايط ترجيح دادند كه از دور روند معاملات سهام را دنبال نمايند.

  به گزارش خبرنگارپارس‌نيوز، اكثرصاحب‌نظران و آگاهان، اين وضعيت را مقطعي و كوتاه‌مدت ارزيابي مي‌كنند و ابراز مي‌كنندكه شاخص مجدداً در روزهاي پاياني اين هفته رشد خواهدكردو بايد منتظر رشد سهام اكثر شركت‌هاي برتر در روزهاي آخر هفته بود.

  برخي از فعالان نيز شرايط فعلي را بهترين زمان براي خريدسهام مي‌دانند و امروز در حاليكه شاخص كل با 150 واحد افت به 13.659 واحدرسيد، اما 5 هزار و 210 نفر اقدام به خريداري سهام شركت‌هايي نمودند كه اميدوارند كه رشد و بازدهي مطلوبي در ميان‌مدت كسب كنند.

  در همين شرايط بود كه امروز تعداد شركت‌هايي كه با كاهش قيمت مواجه شدند بيش ازساير روزها بود و اين تعداد به 94 شركت رسيد و از ميان 162 شركت معامله شده تنها 46 شركت با افزايش قيمت روبه‌رو شدند و 22 شركت ديگر نيز بدون تغيير باقي‌ماندند.

  نكته‌اي كه بايدمتذكر شد توصيه كارشناسان و تحليل‌گران بازار است كه مي‌گويند درشرايط فعلي و براي پرهيز از هر گونه اشتباه، نبايد به فروش سهام مبادرت ورزيد بلكه بايد با صبر و حوصله و رفتار كرد.

  به هر حال امروز بيش از 29.9 ميليون سهم مورد معامله قرار گرفت كه ارزش ريالي اين تعداد سهام بيش از 266 ميليارد ريال برآورد شده است.