وصنعت ( سرمایه‌گذاری صنعت و معدن )

اشکان

New Member
نارنجی سابق
از وصنعت هم بگویید

در لابلای صفحات روزنامه میگشتم که چشمم به آگهی مزایده فروش و عرضه 81/8 درصد معادل 66560692 سهم از سهام شرکت آپادانا سرام متعلق به شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن خورد که قیمت پایه آن 165 تومان تعیین شده بود.به دنبال این آگهی پی گزارش پرتفوی وصنعت رفتم و قیمت تمام شده این سهم را در پرتفوی وصنعت 146 تومن دیدم.یعنی 19 تومن سود حداقل تفاوت فروش این سهم به قیمت 165 تومن با قیمت تمام شده آن یعنی 146 تومن.کل مبلغ مزایده (قیمت پایه) تقریبا" 11 میلیارد تومن میشود که سود آن نزدیک به یک میلیارد و چهارصد میلیون تومن است.
گزارش پرتفوی وصنعت:
http://www.seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439/BourseAnnouncements/861015-14.pdf
هرکدام از دوستان اطلاعات دقیقتری از وصنعت و مسائل پیرامون آن دارند در همین تاپیک اطلاع رسانی نمایند.با سپاس
تشکرتان محفوظ

unartig

New Member
عضو تازه
اونارتیق و سایر دوستان صاحب نظر لطفا" نظر بدن
اشكان جان من بنابه تقاضاي يكي ازدوستام داشتم رووصنعت كارميكردم <):) يك مشكلي كه داره اينه كه روي كاشي وسراميك خيلي سرمايه گذاري كرده وضع كاشي وسراميك رو هم كه مي دوني چطوريه البته اين وزيرمجموعه اش سرمايه گذاري ايران وفرانسه روميگم يه جاي اميدواري هم داره بايد ببينيم گزارش كساوه چطوريه چون من حدس مي زنم كاشي وسراميك يه تكوني خوردند ازلحاظ بالارفتن بايد ببينيم تعديلش مثبته يامنفي اگرمثبت باشه يعني اوضاع كاشيهاهم خوب مي شه
درموردمزايده همونطوري كه گفتي باتوجه به سرمايه 150ميلياردتومنيش زيادنمي تونه تاثيرشگرفي اين 19تومن سودبه ازاي هرسهم روش بذاره بررسي بيشتروميذارم براي اخراين هفته ببينم چه خبره توش ;)

اشکان

New Member
نارنجی سابق
اشكان جان من بنابه تقاضاي يكي ازدوستام داشتم رووصنعت كارميكردم <):) يك مشكلي كه داره اينه كه روي كاشي وسراميك خيلي سرمايه گذاري كرده وضع كاشي وسراميك رو هم كه مي دوني چطوريه البته اين وزيرمجموعه اش سرمايه گذاري ايران وفرانسه روميگم يه جاي اميدواري هم داره بايد ببينيم گزارش كساوه چطوريه چون من حدس مي زنم كاشي وسراميك يه تكوني خوردند ازلحاظ بالارفتن بايد ببينيم تعديلش مثبته يامنفي اگرمثبت باشه يعني اوضاع كاشيهاهم خوب مي شه
درموردمزايده همونطوري كه گفتي باتوجه به سرمايه 150ميلياردتومنيش زيادنمي تونه تاثيرشگرفي اين 19تومن سودبه ازاي هرسهم روش بذاره بررسي بيشتروميذارم براي اخراين هفته ببينم چه خبره توش ;)
اونار جان مرسی.این 19 تومن روی هر سهم وصنعت تقریبا" 1 تومن سود میاره.اما با توجه به مساعد شدن وضعیت نسبی صنعت کاشی فکر میکنم که بررسی مجدد خالی از لطف نباشه.کاشی اصفهان/چینی ایران و... همگی وضعیت خیلی مطلوبی دارند که نشن دهنده بهتر شدن وضعیت این صنعته.البته در مورد همشون نمیتونه عمومیت داشته باشه.اما بازهم میتونه جای امیدواری باشه
به هر حال منتظر سایر نظرات شما و دیگر دوستان عزیز هستم

اشکان

New Member
نارنجی سابق
سرمایه گذاری صنعت و معدن:
با توجه به اینکه سیمان در ماه های اخیر رشد قابل توجهی داشته، باعث شده ارزش پرتفوی شرکت رشد نماید. کارشناسان معتقدند که شرکت مذکور در قیمت های 720 الی 800 ریال در نوسان خواهد بود. در صورت توجه مجدد بازار به سهام گروه سیمانی می توان انتظار رشد سهام " وصنعت " در مرحله اول تا محدوده 800 ریال را داشت.

راستی اونارتیق جان نتیجه تحقیقاتت چی شد؟اگر خواستی توی پیام خصوصی برا بگذار.اگر هم مایل بودی همینجا اطلاع رسانی کن
مرسی

farhang

New Member
عضو تازه
وصنعت بیش از 50 تومان ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری که عمدتا هم برای سیمانی هاست اعمال کرده است
مدیرانش خیلی راحت ذخیره اعمال می کنند

اشکان

New Member
نارنجی سابق
منم وصنعت دارم بهتر نیست ناوش حساب کنیم ؟
مارال جان سلامزحمت ان ای وی وصنعت رو شما بکش
مرسی

farhang جان دوست با فرهنگ من سلام
وصنعت تا پایان ماه ابان(30/8/86)با کاهش 808010 میلیون ریال روبرو بوده که به ازای هر سهم میشود 539 ریال.
حال باید در نظر گرفت که پرتفوی این شرکت از آن زمان تاکنون رشد بسیاری نموده است که این مورد به آزاد شدن این ذخیره کاهش خواهد انجامید(البته به اندازه رشد زیر مجموعه ها و سهام در پرتفو به همان اندازه این ذخیره آزاد میشود)
در حقیقت هر چند تومن که از این ذخیره آزاد شود مانند پتانسیلی برای انفجار این سهم عمل خواهد کرد.این میزان ذخایر آزاد شده را میتوان در مجمع سال آینده همراه با سود محقق شده پایان سال مالی بین سهامداران تقسیم کرد.میدانید یعنی چه؟167 ریال سود که اگر آزاد سازی نرخ سیمان و یا دریافت افزایش نرخ آن تحقق پیدا کند با توجه به پرتفوی 50 درصد سیمانی وصنعت این سهم به شدت تکان خواهد خورد و ارزش داراییها به شدت با افزایش همراه خواهد بود.حال در نظر بگیریم که این آزاد سازی تاثیر مثبت خود را بر پرتفوی وصنعت بگذارد که در این صورت آن 539 ریال را هم اگر ازاد شده فرض کنیم روی هم در پایان سال مالی جاری با 706 ریال سود قابل تقسیم در حسابها روبرو خواهیم شد
وصنعت با 706 ریال سود قابل تقسیم:x

unartig

New Member
عضو تازه
راستی اونارتیق جان نتیجه تحقیقاتت چی شد؟اگر خواستی توی پیام خصوصی برا بگذار.اگر هم مایل بودی همینجا اطلاع رسانی کن
مرسی
اشكان من دوروزپيش به آيديت تومسنجرفرستادم اما گويا به دستتون نرسيده من الان يه مشكلي كه دارم اينه قيمت تمام شده توپرتفوشوندارم مي خوام ببينم اون 16ميلياردتومن اندوخته اش كه تقريبا 11تومن سود مي شه كه براي ذخيره كاهش ارزش سرمايه گذاري گرفته شده قابل برگشت هست يانه :(

اشکان

New Member
نارنجی سابق
اشكان من دوروزپيش به آيديت تومسنجرفرستادم اما گويا به دستتون نرسيده من الان يه مشكلي كه دارم اينه قيمت تمام شده توپرتفوشوندارم مي خوام ببينم اون 16ميلياردتومن اندوخته اش كه تقريبا 11تومن سود مي شه كه براي ذخيره كاهش ارزش سرمايه گذاري گرفته شده قابل برگشت هست يانه :(
وصنعت تا پایان ماه ابان(30/8/86)با کاهش 808010 میلیون ریال روبرو بوده که به ازای هر سهم میشود 539 ریال
اونار جان کدوم 16 میلیارد؟حدودا" 80 میلیارده
در ضمن پیام خصوصی بفرست برام

اشکان

New Member
نارنجی سابق
به نقل از سایت http://borse.blogfa.com/

شایعات پیرامون وصنعت
سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي با نزديك شدن به زمان عرضه پتروشيمي فن آوران وهمچنين داشتن طرح هاي توسعه و زيرمجموعه هاي پرپتانسيل آن انتظار مي رود همچنان روند صعودي خود را ادامه دهد. در حال حاضر، ارزش خالص دارايي هاي شركت به ازاي هر سهم در حدود 300 تومان مي باشد كه با به بهره برداري رسيدن طرحهاي توسعه زيرمجموعه هاي آن، انتظار مي رود تا حدود 450 تومان افزايش يابد. لازم به ذكر است اين شركت قصد دارد افزايش سرمايه 100 درصدي از محل مطالبات و آورده نقدي اعمال نمايد.

توصيه كارشناسان بر اين است كه نسبت به خريد اين سهم به صورت پله اي اقدام نمايند و خريد اصلي خود را بعد از انجام افزايش سرمايه انجام دهند.

به نقل از روزنامه پول

دیگه واقعا" خدا نگهدار

unartig

New Member
عضو تازه
شایعات پیرامون وصنعت
سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي با نزديك شدن به زمان عرضه پتروشيمي فن آوران وهمچنين داشتن طرح هاي توسعه و زيرمجموعه هاي پرپتانسيل آن انتظار مي رود همچنان روند صعودي خود را ادامه دهد. در حال حاضر، ارزش خالص دارايي هاي شركت به ازاي هر سهم در حدود 300 تومان مي باشد كه با به بهره برداري رسيدن طرحهاي توسعه زيرمجموعه هاي آن، انتظار مي رود تا حدود 450 تومان افزايش يابد. لازم به ذكر است اين شركت قصد دارد افزايش سرمايه 100 درصدي از محل مطالبات و آورده نقدي اعمال نمايد.

توصيه كارشناسان بر اين است كه نسبت به خريد اين سهم به صورت پله اي اقدام نمايند و خريد اصلي خود را بعد از انجام افزايش سرمايه انجام دهند.

به نقل از روزنامه پول

دیگه واقعا" خدا نگهدار
اشكان شايعه مربوط به وصندوقو زدي تو وبلاگ هم اشتباها نوشته

اشکان

New Member
نارنجی سابق
افزایش سود سرمایه گذاری صنعت و معدن:
سرمایه گذاری صنعت و معدن:
شنیده شده است این شرکت با سود اندوخته قابل ملاحظه ای مواجه شده است. برخی شنیده ها حکایت از مبلغ 30 تومان افزایش سود به ازای هر سهم در این شرکت دارد.

اشکان

New Member
نارنجی سابق
با سلام اشکان جان می تونی زحمت بکشی پرتفوش رو بگذاری راستی این 30 تومان از کجا می تونه بیاد

سلام رضا جان
این سود میتونه برگشت مبالغ ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریها باشه که اگه آزادی اون صحت پیدا کنه قابل تقسیم هستش
ارزش شرکتهای بورسی وصنعت بیش از 120 تومن برای هر سهم هستش که مبلغی فراتر از قیمت روز سهمه
پرتفوی وصنعت:تو این آدرس کل پرتفوی وصنعت تا 30/9/86 ذکر شدهhttp://www.seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439/BourseAnnouncements/861015-14.pdf

اجازه

Active Member
کاربر فعال
باسلام

بزرگترین مشکل وصنعت کاهش ارزش سرمایه گذاری بخصوص برای واتی وولصنم میباشد .میانگین خرید واتی حدود150و برای لیزینگ صنعت ومعدن حدود 400تومان برای هرسهم میباشد .کلا این سه سهم مثل دومینو برای هم عمل کردند وروزگار هر سه تاشون هم سیاه شد .
ضمن اینکه کلا زیر مجموعه چندان سود آوری هم ندارد .بانک صنعت ومعدن هرچه سهم بنجل داشته به قیمت بالا به این وصنعت انداخته.ممکنه سال اینده سیمانیهاش بدادش برسند.

اشکان

New Member
نارنجی سابق
بزرگترین مشکل وصنعت کاهش ارزش سرمایه گذاری بخصوص برای واتی وولصنم میباشد .میانگین خرید واتی حدود150و برای لیزینگ صنعت ومعدن حدود 400تومان برای هرسهم میباشد .کلا این سه سهم مثل دومینو برای هم عمل کردند وروزگار هر سه تاشون هم سیاه شد .
ضمن اینکه کلا زیر مجموعه چندان سود آوری هم ندارد .بانک صنعت ومعدن هرچه سهم بنجل داشته به قیمت بالا به این وصنعت انداخته.ممکنه سال اینده سیمانیهاش بدادش برسند.
معایب رو میگی مزایا رو هم بگو.من که این سهم رو توی پرتفوم ندارم .اما فکر میکنم که این سهم یه گین بسیار مناسب دیگه بده.وصنعت عمده سهامدار شرکتهای تولید کاشی و سرامیک هم هست.الان هم که اونا اکثرا" وضعشون توپ شده و تعدیل دادن .
در ضمن به خاطر همین سه تا سهمی که شما میفرمایید دومینوی وصنعتن به اضافه چندتا دیگه این شرکت کاهش ارزش سرمایه گذاریها گرفته که عدید حدود 70 تومن میشه کلا".حالا هر کدومشون اگر مثبت خرید وصنعت بشن اون کاهش ارزش برمیگرده توی حسابها و قابل تقسیم توی مجمع میشه

اشکان

New Member
نارنجی سابق
http://www.seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439/BourseAnnouncements/861110-26.pdf
در لینک بالا میتونید جدیدترین گزارش پرتفوی وصنعت رو ببینید.
این شرکت با ارزش بازار شرکتهای پذیرفته شده در بورس حدود 120 تومن برای خرید روی 72 تومن ارزنده ست.
این شرکت دارنده عمده لیزینگ و بانک (به خاطر تثبیت نرخ بهره و عدم کاهش آن )و سیمانه( به خاطردریافت افزایش نرخ فروش محصولات و یا آزاد سازی سیمان از سبد حمایتی)
هر سه صنعت هم برای سال آینده جزو صنایع برتر و ارزنده بازار هستند.
حالا اگر سهام ارزشمند دیگه خارج بورس وصنعت رو محاسبه کنیم ان ای وی وصنعت به شدت بالا میره.
میزان ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریهای پرتفوی وصنعت هم کاهشی محسوس داشته و از 80 میلیاردو 800 میلیون تومن تاریخ 30/8/86 به 73 میلیارد و 300 میلیون تومن در تاریخ 30/10/86 رسیده.یعنی حدود 54 ریال آزاد شدن میزان ذخیره کاهش که توی مجمع هم قابل تقسیمه

بالا