وشوینده (شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر)

نويد1351

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#44
چرا حقوقی داره سهم رو مفت و رو منفی می فروشه ؟
چه کسانی با کد حقیقی در حال خرید هستند ؟
 

نويد1351

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#45
screenshot_99.png

همانطور که پیش بینی می شد و از خرید های دیروز مشخص بود از امروز استارت قوی زد
 

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
#48
چه كد به كدي كردند ....................................از حقوقي به دوست و آشنا
 

shahram99

Well-Known Member
کاربر فعال
#51
بین 290 تا 300 مقاومت مهمی دارد.به نظر من برای ورود مناسب نیست. افرادی که سهمو دارن دست به دکمه اینتر برای خروج.اگرازمحدوده گفته شده عبور کرد. سفر بخیردیگه خوب بالا میره.به نظر من نمیتونه بره و گیر می کنه.ببینیم چی میشه.
 

حامدمریمسارا

Well-Known Member
کاربر فعال
#52
بنده فکر میکنم این گروهی که حجم سنگین رو امروز درو کردن واسه ۵ درصد یا ۱۰ درصد نیومدن ... به نظر تا ۳۸۰ سهم رو همراهی کنن
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#53
✳️ یکی از سهام مورد توجه بنده #شوینده هست . با جمیع جهات از جمله مهمترین آن کم ریسک بودن و در عین حال امکان بازده زیاد در میان مدت تا بلند مدت .

همانطوریکه میدانید این سهم حدود 2 ماه است که عرضه اولیه شده که روزهای کاری به مراتب کمتری داشته . فقط 10 درصد #شوینده شناور است . قاعدتا بایستی دو سه ماهی همینطور جابجایی سهامداران انجام شود تا سهم به دست سهامداران واقعی و بلند مدت و میانمدت سهم بیفتد و البته مقداری هم حقوقیها برای قرار دادن در سبدشان بخرند . این پروسه همچنان ادامه دارد تا سهامداران 629 تایی عرضه اولیه و بعلاوه سهامداران کوتاه مدتی خسته ویا فراری از مجمع سالانه خالی شوند .
اینجا یک نکته مهم و ظریفی که هست سود نقدی بالای #شوینده هست . این شرکت پارسال از 69 تومن سود تحقق یافته 54 تومن را تقسیم کرد و امسال هم تقریبا همان سود پارسال را اعلام کرده و به احتمال خیلی زیاد سود تقسیمی هم حداقل 54 تومن باشد . همین الان پی به ای #شوینده 4/5 است . اگر قیمت را روز بسته شدن سهم 310 تومن در نظر بگیریم این سهم با قیمت تئوریک 256 تومن بایستی بعد مجمع بازگشایی شود . یعنی 20 تومن هم پایین تر از قیمت #عرضه_اولیه !!! این اتفاق باعث خواهد شد تا سهم #جذابیت پیدا کند و همان روزهای اول بازگشایی با تقاضای خوبی روبرو شود . زیرا پی به ای سهمی با این شناور و تازه عرضه شده به بورس 3/5 میشود و مطمئنا بازار هوشمندانه حرکت خواهد کرد .
در ضمن یک نکته دیگر اینکه اکثر سهامداران همین الان هم متوجه #شوینده هستند اما وقتی جویا میشویم میگویند که بعد مجمع و وقتی مبلغ سود از قیمت کسر شد خواهیم خرید ... با این اوضاع بعد مجمع خیلیها با این تفکر به طرف سهم خواهند آمد و در رقابتی تنگ و سخت و احتمالا قیمتهای بالا سهم گیرشان بیاید . اما اکنون که میشود راحت خرید کرد چرا نخریم ؟!
اما چرا قیمت #شوینده پایین مانده ؟
خب اتفاقا در چنین شرایطی بایستی سهم را انتخاب و خرید کرد . و علتش بسیار ساده است !
1- چون هر کسی در عرضه اولیه 629 تا خریده مدام عرضه میکنند چون مبلغ چشمگیری نیست اما سبد سهامداران را شلوغ کرده !
2- علت دیگر فراری بودن سهامداران از مجمع عادی سالانه شرکتهاست .
3- و علت آخر اینکه هنوز تعداد زیادی از سهامداران بازار به بنیاد عالی #شوینده ، پی نبرده اند .
✳️ همانطور که میدانید سازمان بورس از این پس گزارشهای پیشبینی سال آینده شرکتها را برای ارائه کردن حذف کرده و به جای آن گزارشهای ماهانه تولید و فروش را از شرکتها خواسته و واجب دانسته . به شخصه با این تصمیم سازمان موافق بودم . زیرا در برخی شرکتها به خصوص شرکتهای کوچک و متوسط و خصوصا از نوع شرکتهایی که درآمدهایشان از پیمانها و قراردادها حاصل میشد در بسیاری مواقع شاهد کمتر از واقع ویا بیشتر از واقع نشان دادن سود سال آینده شرکتها بودیم که بستگی به اهداف مدیریت شرکت و کسی که حاکم بر شرکت بود داشت و یقینا منافع شخصی مدیران این پیشبینی ها را تحت تاثیر قرار میداد و بسیاری از سهامداران زیانهای واقعا جبران ناپذیری میدیدند . نمونه های آن مانند #آکنتور یا #مرقام ویا مثلا #دبالک و ..... بودند .

اما گزارشهای ماهانه تولید و فروش شرکتها را میتوان گزارشهای لحظه به لحظه اتفاق افتاده شرکتها دانست که سهامداران میتوانند ماه به ماه آنها را بسنجند و خود پیشبینی از آینده شرکت داشته باشند البته با در کنار هم گذاشتن سایر اطلاعات و قطعات دیگر پازل .

✅ در شرکت #شوینده ، چون این شرکت تازه میخواست وارد بورس شود سازمان هم تمام گزارشها و از جمله پیشبینی سود را هم که آن زمان روال کار بود خواسته بود از ایشان . شرکت هم آمده و یک برآوردی از سود سهام شرکتهای بورسی و غیر بورسی خود کرده ( که همه اطلاعات آن در گزارشهای کدال #شوینده هست ) و درصد سهم خود را از این سودها حساب کرده و رقمی را تحت عنوان جمع درآمدهای عملیاتی شرکت در صورت سود و زیان پیشبینی شده آورده که جای بحث دارد :

این شرکت مبلغ درآمدهای حاصل از سود زیر مجموعه هایش را با محافظه کاری تمام در نظر گرفته طوریکه آمده افزایش هزینه مواد اولیه تولید را 38% در نظر گرفته و افزایش قیمت نرخ محصولات را 20% در حالی که در خبرها هم خواندیم افزایش نرخ با توجه به اینکه سال 96 افزایش چندانی نداشته امسال 30% در نظر خواهند گرفت . حالا بیشتر گرفتن درصد افزایش مواد اولیه را محافظه کارانه ، نادیده میگیریم اما این افزایش 10 درصدی قیمت فروش محصولات تاثیر مستقیم خواهد گذاشت بر درآمدهای عملیاتی #شوینده . و مبلغ آن را از 392،051 میلیون ریال تقریبا به 430،000 میلیون ریال میرساند .
از طرف دیگر درآمدهای حاصل از معاملات در سهام را در این شرکت در سال 97 صفر در نظر گرفته که در یک شرکت سرمایه گذاری یک امر بسیار ناممکن است چون معاملات سهام در این شرکتها جزو عملیات عادی شرکت است . در سالهای قبل هم کلی از این محل درآمد داشته اند . مثلا سال 96 حدود 195،000 میلیون ریال . حال ما این مبلغ را اگر در حدود اقلش یعنی حتی کمتر از پارسال بگیریم مثلا 185،000 میلیون ریال .
از طرف دیگر حتی شرکت #شوینده چون 20% فروشش فروش صادراتیست میتواند بیشتر از 68،500 میلیون ریال درامدهای غیرعملیاتی داشته باشد با تسعیر ارز که مسائل اخیر آن را هم میدانید . اما بازهم بنا بر محافظه کاری این را فقط 69،000 میلیون ریال در نظر میگیریم .

حال

مشاهده پیوست 26895

همانطور که میبینیددر محافظه کارانه ترین و بدبینانه ترین حالت #شوینده برای سال 97 سودی حدود 65 تومن برای هر سهم را میسازدنه 42 تومن. گزارش اخیر پیشبینی97 بیشترحالت رفع تکلیف برای #شوینده بوده تا واقعی

آماده یک رالی خوب در شوینده باشید . قبلا همه تحلیل ها انجام گرفته بود در صفحه اول همین تاپیک ...
 

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
#54
شیفت به موقع بازار ب صنایع مختلف....قابل تمجیده..

بازار واقعا باهوش و کار کشتست....

البته بازار باهوشههه..

میدونه اگه مواد اولیه شوینده با ارز ثانویه تهیه بشن...شوینده ها با چه سرعتی افزایش نرخ میدن و:

شوینده ها چه سود هایی خواهند ساخت...


البته من شوینده ندارم...ولی شگل زیر مجموعه شوینده رو دارم (-:


البته بیشتر سود شوینده> >> وابسته به شگل هست!!

یعنی اگه سود شگل جهش نزنه...سود شوینده هم جهش نخواهد زد..والکی دارن شوینده میخرن!!

یا اینکه...
 
آخرین ویرایش:

kh25

Well-Known Member
کاربر فعال
#56
دوستان سلام
سود مجمع از کی و چجوری پرداخت میشه؟
ممنون
دوست عزیز سود به شماره بانکی که داده بودم واریز شده
تشریف ببرید به سایت شرکت و ثبت نام کنید شماره حساب بدید

البته فعلا بسته قسمت پورتال سهامداران باشه باز کنند
یا از تلفن شرکت بپرسید

با تشکر
 

ساواش

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#57
۸۵۰ میلیارد فروش
ارزش بازارش ۳۰۰ میلیارد
جک است
صد میلیوندلار صادرات. داره امسال
دلار ۸ تومنی میشه ۸۰۰ میلیارد
۱۶۰۰ میلیارد فروش امسال است

۶۰۰ میلیارد تموم شده

سود هزارتومنی در انتظار این شرکت است
 

ساواش

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#58
تو معارفه گفت صد میلیون دلار صادرات داریم


بند ۸ هم تاکید بر صادرات است امسال.
 

ساواش

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#59
۲۱۰۰ میلیارد ارزش سرمایه گذاریهایشان است
 
آخرین ویرایش:

*شاهین*

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#60
P/E زیر ۶ برای این شرکت ارزشمند خنده دار هستش!
ورود حجم قابل توجه پول در این چند روز به سهم حکایت از چه چیزی دارد!!؟
 
بالا