وشوینده (شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#1

زمان معارفه شرکت ۱۰۰ میلیاردی برای عرضه اولیه سهام در بورس
زمان معارفه مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر مشخص شد تا این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه در بورس تهران شود.


در پی درج نماد 13 آذر شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در بازار دوم معاملات بورس تهران ، زمان زمان معارفه این شرکت مشخص شد تا در روزهای نامعلوم آینده عرضه اولیه شود.

به این ترتیب، مدیران این شرکت 100 میلیارد تومانی ، ساعت 14:30 الی 16:30 روز دوشنبه دوم بهمن در هتل اوین پارسیان در جمع سهامداران حاضر می شوند تا آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را تشریح کنند و به سئوال پاسخ دهند.

بررسی های اولیه بورس پرس نشان می دهد، شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر از زیرمجموعه های شرکت توسعه صنایع بهشهر با مالکیت 99 درصدی بشمار می رود که از آذر 83 در تهران تاسیس شده است.

فعالیت اصلی شرکت هم مشارکت در شرکت های تولید محصولات شوینده، پاک کننده و بهداشتی و موضوع شرکت های فرعی آن از جمله پاکسان، گلتاش، ساینا، مروارید هامون، آلی شیمی قم، و پاکسان ایروان، تولید محصولات شوینده پاک کننده، بهداشتی و آرایشی است.

همچنین سال مالی "وشوینده" 30 آذر بوده و سرمایه این شرکت از 72 به 100 میلیارد تومان رسیده است. طبق صورت های مالی 6 ماهه منتهی به 31 خرداد هم 125 ریال سود محقق شده است.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#2
شرکت ها
کد خبر: ۷۳۵۳۸
۰:۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۳


"وشوینده" معرفی شد/ زمان احتمالی عرضه اولیه ۱۰ درصدی
مدیران شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با تشریح آخرین وضعیت مالی و عملیاتی،زمان احتمالی عرضه ۱۰ درصدی این هلدینگ ۱۰۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معارفه هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر 100 میلیارد تومانی از زیرمجموعه های شرکت توسعه صنایع بهشهر با مالکیت 94.5 درصدی دیروز بعداز ظهر در هتل پارسیان اوین در جمع مدیران هلدینگ و زیرمجموعه ها، فعالین بازار سرمایه و اصحاب رسانه برگزار شد تا به احتمال زیاد اماده عرضه اولیه 10 درصدی در دهه فجر باشد.

این شرکت از آذر 83 بصورت سهامی خاص با سرمایه 10 میلیون تومان در تهران به ثبت رسیده و با 4 مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران به سرمایه فعلی رسیده است. شرکت های پاکسان،گلتاش،ساینا،مروارید هامون،آلی شیمی قم،یاران توسعه بهشهر و پاکسان ایروان در زیرمجموعه این هلدینگ با نماد "شوینده" که در 13 آذر سال جاری بعنوان پانصد و نوزدهمین شرکت در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شده حضور دارند.

موضوع فعالیت "وشوینده" سرمایه گذاری همراه با کنترل و مدیریت در سهام شرکت های فعال در صنعت شوینده،آرایشی و بهداشتی،شیمیایی و زنجیره ارزش صنایع مذکور در داخل و خارج از ایران است.23 درصد تناژ فروش سالانه هلدینگ مربوط به بخش صادرات است که هم اکنون در 14 کشور نمایندگی دارد.

این مجموعه در گروه صابون رتبه اول بازار ایران،در گروه خمیر دندان حائز مقام اول و دوم ، در گروه پودرهای لباسشویی دستی و ماشینی جایگاه سوم و چهارم و در گروه مایع ظرفشویی و دستشویی دارای مقام سوم و پنجم بازار است.

اهداف استراتژیک 11 بندی این مجموعه به شرح زیر است:

1.تامین نقدینگی سریع،ارزان و کم هزینه

2.ارتقای توان فروش و بازاریابی گروه و مدیریت و خلق برندها

3.استفاده حداکثری از ظرفیت های فضای مجازی برای ارتقای توانمندی های هلدینگ و شرکت های زیرمجموعه

4.مدیریت تولید محصولات شوینده در شرکت های زیرمجموعه

5. توجه به تولید محصولات استراتژیک خاص،نوآـورانه و تقویت محصولات صنعتی

6.جذابیت برای سهامداران

7.افزایش سهم بازار و ارتقا جایگاه هلدینگ و شرکت های تابعه در حوزه شوینده و بهداشتی و ورود به بازار آرایشی ها جهت کسب جایگاه دهم

8.تبدیل شدن به یک شرکت صادراتی

9.حضور در فهرست 100 شرکت برتر ایرانی

10.کنترل و راهبری استراتژیک شرکت های زیرمجموعه

11.کسب و حفظ جایگاه رهبری محصولات در ایران

توضیحات سهامدار عمده

غلامرضا دلشادی مدیرعامل توسعه صنایع بهشهر و بعنوان نماینده سهامدار عمده با بیان اینکه هدف از ورود شرکت ها به بورس شفاف سازی است،گفت: این شرکت در 10 حوزه و در قالب 32 شرکت فعالیت دارد که در بخش بانکداری و بیمه 4 شرکت،در بسته بندی و برندینگ 3 شرکت،روغن کشی و تسویه روغن 3 شرکت،شوینده و بهداشتی 7 شرکت،سرمایه گذاری 3 شرکت،ساختمانی یک شرکت،قند و شکر 4 شرکت،بازرگانی 2 شرکت و در صنایع شیر نیزبعنوان شریک عمده حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه در 32 شرکت مذکور،12 شرکت بورسی و 20 شرکت غیر بورسی حضور دارند،افزود: بهای تمام شده سرمایه گذاری ها حدود هزار میلیارد تومان است که 40 درصد در حوزه خدمات پولی و مالی،32 درصد در صنعت روغن کشی و تسویه روغن،16 درصد در حوزه صنایع لبنی و 9 درصد در حوزه صنایع شوینده است.

این مقام مسئول ارزش بازاری سرمایه گذاری ها را 2.1 هزار میلیارد تومان نام برد و گفت: 36 درصد سود توسعه صنایع بهشهر تا سال گذشته از محل بانک اقتصاد نوین کسب می شد اما با وجود تحریم ها سوددهی بانک به صفر رسیده و به نوعی محدود شد.از این رو بهشهر با اعمال اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی،جایگاه خود را پیدا کرد وسهم صنعت شوینده را به 37 درصد رساند.

دلشادی گفت: این شرکت درحوزه بانکداری با بانک اقتصاد نوین و تامین سرمایه نوین 4 درصد نقدینگی،صنایع شوینده و بهداشتی 15 درصد بازار،صنایع غذایی 14 درصد،صنعتی بهپاک 70 درصد بازار سویای خوراکی و صنایع شیرآن 30 درصد بازار محصولات لبنی را در اختیار دارد.

وی همچنین درخصوص زیرمجموعه گلتاش با روند سیر صعودی گفت: طی مذاکرات این شرکت با برندهای معتبر خارجی می توان بازار مواد شوینده و بهداشتی را تا 40 درصد افزایش داد.

نعیمی قائم مقام گروه توسعه ملی با اعتقاد به اینکه برای ورود به بورس باید با بهترین مجموعه آغاز به کار کرد،گفت: این شرکت دارای 7 شرکت فعال در صنعت شوینده است که از تولید صنعت مواد اولیه تا تولید فراورده و بسته بندی در زنجیره تولیدات قرار دارد که با شرکت های به نامی همانند پاکسان،گلتاش و ساینا،مورد اقبال سهامداران قرار خواهد گرفت.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#3

زمان عرضه ۱۰ درصدی سیزدهمین شرکت مشخص شد + جزئیات
زمان و جزئیات عرضه اولیه ۱۰ درصدی هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر به عنوان سیزدهمین شرکت تازه وارد بازار سهام در بورس تهران اعلام شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،وعده مدیران هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر 100 میلیارد تومانی که در روز معارفه این شرکت در 3 بهمن،قول عرضه اولیه 10 درصدی سهام در دهه فجر را داده بودند عملی شد و بورس تهران زمان و جزئیات این عرضه را اعلام کرد.

بر این اساس، 100 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام این شرکت که با نماد "شوینده" در 13 آذر سال جاری بعنوان پانصد و نوزدهمین شرکت در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شده، روز سه شنبه 17 بهمن به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

حداکثر سهمیه هر کدحقیقی و حقوقی 1500 سهم و محدوده قیمتی آن 260 تا 273 تومان تعیین شده است. همچنین مدیر این عرضه،شرکت کارگزاری بانک ملی،متعهد عرضه شرکت توسعه صنایع بهشهر،متعهد خرید شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی و سقف تعهد خرید 50 درصد از کل سهام قابل عرضه اعلام شده است.

بنابراین گزارش، هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر از زیرمجموعه های شرکت توسعه صنایع بهشهر با مالکیت 94.5 درصدی است که خود، شرکت های پاکسان،گلتاش،ساینا،مروارید هامون،آلی شیمی قم،یاران توسعه بهشهر و پاکسان ایروان را در زیرمجموعه دارد.موضوع فعالیت "شوینده" سرمایه گذاری همراه با کنترل و مدیریت در سهام شرکت های فعال در صنعت شوینده،آرایشی و بهداشتی،شیمیایی و زنجیره ارزش صنایع مذکور در داخل و خارج از ایران است.

"شوینده" بعد از شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی ،فولاد کاوه جنوب، تامین سرمایه امید و شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سیزدهمین شرکت تازه وارد بازار سهام در سال جاری بشمار می رود.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#5
بورس ها
کد خبر: ۷۴۰۰۵
۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷


توسط یک کارگزاری ارایه شد:
تحلیل بنیادی "شوینده" آماده عرضه اولیه و پیش بینی استقبال سهامداران
امروز ۱۰درصد سهام هلدینگ صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر عرضه اولیه می شود و یک کارگزاری با ارایه تحلیلی بنیادی در مورد قیمت گذاری و وضعیت استقبال سهامداران نظر داده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز عرضه اولیه 10 درصد از سهام مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در بورس انجام و طی آن 100 میلیون سهم در محدوده قیمتی آن 260 تا 273 تومان و با حداکثر سهمیه هر کدحقیقی و حقوقی 1500 سهم برای عموم واگذار می شود.

این شرکت 100 میلیارد تومانی وابسته به توسعه صنایع بهشهر دارای شرکتهای پاکسان،گلتاش،ساینا،مروارید هامون،آلی شیمی قم،یاران توسعه بهشهر و پاکسان ایروان بوده و در این میان کارگزاری آبان با بررسی آخرین اطلاعات ، تحلیلی بنیادی از "شوینده" ارایه و در مورد قیمت گذاری و ضعیت استقبال سهامداران نظر داده است.

"شوینده" بعد از شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی ،فولاد کاوه جنوب، تامین سرمایه امید و شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سیزدهمین شرکت تازه وارد بازار سهام در سال جاری بشمار می رود.

معرفی شرکت

فعالیت اصلی شرکت با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در شرکت های زیرمجموعه، فعالیت در صنعت شوینده است. این صنعت یکی از صنایع با اهمیت در کشور به شمار می آید و برندهای مختلف بازاری رقابتی را در داخل دارند چرا که در حال حاضر ۲۲۰ شرکت در صنعت شوینده کشور فعالیت می کنند و البته برخی از آن ها موفق به صادرات محصولات خود شده اند.

رقابت شدید در این صنعت موجب شده شرکتها همواره با ارائه تخفیفات و تبلیغات سعی در گسترش سهم بازار خود داشته باشند. در بخش صادرات نیز در سال گذشته از ۱۳۸ میلیون دلار صادرات فرآورده های بهداشتی، ۱۰۰ میلیون دلار ناشی از فروش شوینده است. نیمی از فروش صنایع بهداشتی به عراق اختصاص دارد، افغانستان و پاکستان و ترکمنستان و تاجیکستان نیز از بزرگترین واردکنندگان محصولات بهداشتی از ایران هستند.

صادرات کشور در سال ۹۶ برابر با صابون حمام و دستشویی ۱۴۵،۰۰۰ دلار، صابون شست و شو ۳۱۴،۲۰۵ دلار، صابون رختشویی ۵،۲۹۶،۷۲۱ دلار، صابون مایع ۲۳۲،۴۰۹ دلار و ودر مایع گرانول برای شستشو و پاکیزگی اعم از دستی و ماشینی ۳۳،۳۴۵،۱۵۹ دلار بوده و حجم تناژی بازار صنعت شوینده در کشور ۱،۳۸۰،۰۰۰ تن است که حجم بازار آن به نرخ مصرف کننده ۶۴،۰۰۰ میلیارد ریال است و سهم ایران نیز از بازار شوینده جهان ۰٫۵۲% است.

در بین شرکت های شوینده زیرمجموعه، شرکت پاکسان مهم ترین شرکت گروه محسوب می شود و از برندهای محصولات این شرکت می توان به برندها سپید، رخشا، گلی، ارکید، برف، سیو، گلنار و عروس اشاره کرد. همچنین صادرات محصولات شرکت نیز به واسطه شرکت زیرمجموعه به نام شرکت مروارید هامون صورت می گیرد.

از آنجا که درآمد این شرکت ناشی از سرمایه گذاری در شرکت های شوینده است، ابتدا به بررسی کلی فروش و بهای تمام شده شرکت های گروه می پردازیم و سپس پورتفوی سرمایه گذاری شرکت را بررسی می کنیم.

فروش

فروش شرکت های زیرمجموعه برای سال مالی منتهی به 30 آذر 96 برابر با 6،551 میلیارد ریال پیش بینی شده و 6% افزایش را نسبت به سال 1395 نشان می دهد و در سال 1397 نیز با 30% افزایش نسبت به سال 1396 به رقم 8،429 میلیارد ریال پیش بینی شده است. درآمد شرکت اصلی نیز برای سال 1397 به رقم 392 میلیارد ریال پیش بینی شده که 11% کاهش را نسبت به سال 1396 نشان می دهد.

روند فروش شرکت های گروه :


در سال های اخیر با وجود درگیری با فضای رکودی روند فروش مقداری شرکت نیز رو به رشد بوده و به نظر ارائه تخفیفات و کاهش نرخ های فروش موجب نوساناتی در مبلغ فروش شده است. همچنین مجموع فروش شرکت های زیرمجموعه در سال 1396 نسبت به 1395 رشدی 5% را نشان می دهد و رشد فروش صادراتی در سال 1396 نیز حدودا 10% پیش بینی شده است.

فروش صادراتی شرکت عمدتا پودر است و محصول سهمی 55.5 درصدی در صادرات شرکت دارد.

ترکیب فروش محصولات شرکت های زیرمجموعه در سال 1396 :


با توجه به نمودار بالا، عمده ی فروش محصولات این شرکت به صابون و پودر و شامپو اختصاص دارد.

قیمت گذاری محصولات صنعت شوینده بر مبنای تصویب پیشنهاد قیمت در انجمن شرکت های شوینده است و سپس توسط سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده قیمت نهایی به عموم مصرف کنندگان تعیین می شود. البته در سال های اخیر به علت رقابت شدید در بازار محصولات بهداشتی، شرکت ها محصولات را با تخفیفات قابل توجهی عرضه می کرده اند.

همچنین قراردادهای فروش شرکت ها عمدتا با به پخش منعقد می شود. اخیرا شرکت در شفاف سازی تصریح کرده شرکت به پخش توزیع کننده انحصاری انواع محصولات داخلی شرکت های تولیدی زیرمجموعه این هلدینگ از جمله پاکسان، گلتاش و ساینا است. چارچوب و تعاملات با این شرکت ها با شرکت به پخش به صورت جداگانه طبق قرارداد سالانه و به همراه فهرست محصولات شرکت تعیین می شود. تخفیفات نیز توسط هیئت مدیره این شرکت ها اعمال می شود.

بهای تمام شده

بهای تمام شده شرکت برای سال مالی منتهی به 30 آذر 96 برابر با 5،034 میلیارد ریال پیش بینی شده که 15% افزایش به سال 1395 نشان می دهد. بهای تمام شده شرکت های گروه در سال 1395 برابر با 4،358 میلیارد ریال بوده است. در سال 1397 نیز بهای تمام شده گروه با 33% افزایش نسبت به سال 1396 به رقم 6،684 میلیارد ریال برآورد شده است.

تولید شرکت های زیرمجموعه در سال های اخیر:


بنا بر نمودار بالا، تولیدات شرکت در سال های اخیر تفاوت قابل توجهی با سال جاری نداشته است. کاهش تولید در سال 94 عمدتا از ناحیه کاهش تولید شرکت مروارید هامون بوده است.

ظرفیت پیش بینی شرکت پاکسان به عنوان بزرگترین شرکت زیرمجموعه در سال 1396 :


حاشیه سود ناخالص شرکت های زیرمجموعه :


در بین شرکت های زیرمجموعه، حاشیه سود ناخالص گلتاش با نسبت 37.2% در سال 1396 بالاتر از بقیه ی شرکت هاست و در این بین مدیریت یاران توسعه نیز حاشیه سود ناخالص منفی دارد. گفتنی است گلتاش که با نماد “شگل” در بازار سرمایه حضور دارد سهمی 26.9% در مجموع فروش شرکت های زیرمجموعه دارد.

سرمایه گذاری

بهای تمام شده پورتفوی سرمایه گذاری شرکت در پایان آذر ماه سال 1396 برابر با 776 میلیارد ریال بوده است. البته عمده بهای تمام شده شرکت ناشی از سرمایه گذاری در شرکت های بورسی است.

ترکیب پورتفوی سرمایه گذاری شرکت بر مبنای بهای تمام شده :


مطابق نمودار بالا، سه شرکت بورسی زیرمجموعه بیشترین سهم را از منظر بهای تمام شده به خود اختصاص می دهند. همچنین در بین شرکت های زیرمجموعه، شرکت گلتاش بیشترین سهم را در درآمد سرمایه گذاری شرکت به خود اختصاص می دهد.

ترکیب درآمد سرمایه گذاری شرکت :


مطابق نمودار بالا شرکت های گلتاش و پاکسان مجموعا با سهم 95% از درآمد سرمایه گذاری شرکت، بیشترین تاثیر را بر درآمد مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر دارند.

صورت های مالی شرکت

جداول زیر ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت را نمایش می دهد.


صورت سود و زیان پیش بینی شرکت در سال 1396 به شرح زیر است:


سایر نکات

- درآمد های سال 97 شرکت های زیرمجموعه با فرض 20 درصد افزایش نرخ محصولات و 7% افزایش مقدار فروش برآورد شده است.

- بهای تمام شده محصولات شرکت نیز با فرض افزایش هزینه مواد به میزان 38%، دستمزد مستقیم 15% و سربار با 10% برآورد شده است.

نتیجه گیری

خالص ارزش سرمایه گذاری های شرکت به ازای هر سهم برابر با 4،784 ریال است. با فرض بازگشایی قیمت سهام شرکت در محدوده 2،730 ریال، قیمت سهام این شرکت معادل 57% از خالص ارزش دارایی ها خواهد بود.

با فرض افزایش قیمت سهام شرکت تا محدوده 70% از NAV انتظار می رود بازار از سهام شرکت استقبال کند. همچنین این شرکت برای سال 1397 سود خالص هر سهم را به رقم 420 ریال پیش بینی کرده که معادل عرضه سهم با P/E حدود 6.4 واحد است.

انتهای پیام
 

highcicico

Well-Known Member
کاربر فعال
#8
حدود 160 هزار کد درخواست داشتن
دیگه یه تقسیم ساده است
100 میلیون سهم بین 160 هزار کد...

اینجوری اتفاقا بهتره...
چیز زیادی به کسی نمی رسه... ولی خب از قبلا که یه عده ی خاصی تعداد زیاد میگرفتن و یه عده هم تقریبا هیچی بهتره!!

یه کم به همه تا خیلی به بعضی ها!!

البته بعضی ها هم چندتا کد دارن و ... که بازم اونقدری نمیشه...
فقط چیزی که هست تعداد کدهای متقاضی هم بیشتر شده!
 

مریم افشاری

Member
کاربر فعال
عضو تازه
#9

زمان معارفه شرکت ۱۰۰ میلیاردی برای عرضه اولیه سهام در بورس
زمان معارفه مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر مشخص شد تا این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه در بورس تهران شود.


در پی درج نماد 13 آذر شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در بازار دوم معاملات بورس تهران ، زمان زمان معارفه این شرکت مشخص شد تا در روزهای نامعلوم آینده عرضه اولیه شود.

به این ترتیب، مدیران این شرکت 100 میلیارد تومانی ، ساعت 14:30 الی 16:30 روز دوشنبه دوم بهمن در هتل اوین پارسیان در جمع سهامداران حاضر می شوند تا آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را تشریح کنند و به سئوال پاسخ دهند.

بررسی های اولیه بورس پرس نشان می دهد، شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر از زیرمجموعه های شرکت توسعه صنایع بهشهر با مالکیت 99 درصدی بشمار می رود که از آذر 83 در تهران تاسیس شده است.

فعالیت اصلی شرکت هم مشارکت در شرکت های تولید محصولات شوینده، پاک کننده و بهداشتی و موضوع شرکت های فرعی آن از جمله پاکسان، گلتاش، ساینا، مروارید هامون، آلی شیمی قم، و پاکسان ایروان، تولید محصولات شوینده پاک کننده، بهداشتی و آرایشی است.

همچنین سال مالی "وشوینده" 30 آذر بوده و سرمایه این شرکت از 72 به 100 میلیارد تومان رسیده است. طبق صورت های مالی 6 ماهه منتهی به 31 خرداد هم 125 ریال سود محقق شده است.
تشکر شهروز;);););)
 

mohamad123

Well-Known Member
کاربر فعال
#10
فردا نماد شوینده به دلیل نوسان بیش از 20% احتمالا متوقف می شود و پس فردا این نماد بازگشایی خواهد شد.
 

زارعی

Well-Known Member
کاربر فعال
#12
سلام
- شوینده تو مجمع 40 تا 50 تومان سود تقسیمی دارد
-قیمت شوینده ها هم اوایل 97 بین 20 تا 30 درصد افزایش می یابد
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#13
✳️ یکی از سهام مورد توجه بنده #شوینده هست . با جمیع جهات از جمله مهمترین آن کم ریسک بودن و در عین حال امکان بازده زیاد در میان مدت تا بلند مدت .

همانطوریکه میدانید این سهم حدود 2 ماه است که عرضه اولیه شده که روزهای کاری به مراتب کمتری داشته . فقط 10 درصد #شوینده شناور است . قاعدتا بایستی دو سه ماهی همینطور جابجایی سهامداران انجام شود تا سهم به دست سهامداران واقعی و بلند مدت و میانمدت سهم بیفتد و البته مقداری هم حقوقیها برای قرار دادن در سبدشان بخرند . این پروسه همچنان ادامه دارد تا سهامداران 629 تایی عرضه اولیه و بعلاوه سهامداران کوتاه مدتی خسته ویا فراری از مجمع سالانه خالی شوند .
اینجا یک نکته مهم و ظریفی که هست سود نقدی بالای #شوینده هست . این شرکت پارسال از 69 تومن سود تحقق یافته 54 تومن را تقسیم کرد و امسال هم تقریبا همان سود پارسال را اعلام کرده و به احتمال خیلی زیاد سود تقسیمی هم حداقل 54 تومن باشد . همین الان پی به ای #شوینده 4/5 است . اگر قیمت را روز بسته شدن سهم 310 تومن در نظر بگیریم این سهم با قیمت تئوریک 256 تومن بایستی بعد مجمع بازگشایی شود . یعنی 20 تومن هم پایین تر از قیمت #عرضه_اولیه !!! این اتفاق باعث خواهد شد تا سهم #جذابیت پیدا کند و همان روزهای اول بازگشایی با تقاضای خوبی روبرو شود . زیرا پی به ای سهمی با این شناور و تازه عرضه شده به بورس 3/5 میشود و مطمئنا بازار هوشمندانه حرکت خواهد کرد .
در ضمن یک نکته دیگر اینکه اکثر سهامداران همین الان هم متوجه #شوینده هستند اما وقتی جویا میشویم میگویند که بعد مجمع و وقتی مبلغ سود از قیمت کسر شد خواهیم خرید ... با این اوضاع بعد مجمع خیلیها با این تفکر به طرف سهم خواهند آمد و در رقابتی تنگ و سخت و احتمالا قیمتهای بالا سهم گیرشان بیاید . اما اکنون که میشود راحت خرید کرد چرا نخریم ؟!
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#14
اما چرا قیمت #شوینده پایین مانده ؟
خب اتفاقا در چنین شرایطی بایستی سهم را انتخاب و خرید کرد . و علتش بسیار ساده است !
1- چون هر کسی در عرضه اولیه 629 تا خریده مدام عرضه میکنند چون مبلغ چشمگیری نیست اما سبد سهامداران را شلوغ کرده !
2- علت دیگر فراری بودن سهامداران از مجمع عادی سالانه شرکتهاست .
3- و علت آخر اینکه هنوز تعداد زیادی از سهامداران بازار به بنیاد عالی #شوینده ، پی نبرده اند .
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#15
همانطور که بالا هم عرض کردم p/e #شوینده بعد مجمع به 3/5 هم کاهش پیدا میکند و اگر به طور مقایسه ای با هم صنعت خودش که اتفاقا از لحاظ حجم اسمی سرمایه هم مساوی هستند یعنی #پاکشو مقایسه کنیم ، p/e #پاکشو 8/6 میباشد ! و جالبتر اینکه ارزش بازار پاکشو به مراتب هم از شوینده بزرگتر است . یعنی #شوینده 1 میلیارد سهم 312 تومنی دارد اما #پاکشو 1 میلیارد سهم 1300 تومنی ! حال قضاوت با خود شماست .

از لحاظ سهامدار حقوقی عمده هم میبینیم که #توسعه_صنایع_بهشهر در راس قرار دارد و در چند هفته پیش نشان داد که میتواند از سهم هم حمایت کند . و چون نزدیک 90 درصد شرکت متعلق به این حقوقی اصیل و قوی هست بنابراین سهم #شوینده برخلاف برخی سهام بازار بی صاحب نیست و میتواند روند طبیعی خود را داشته باشد .
در ضمن شرکتهای بورسی زیر مجموعه آن #شپاکسا #شگل #ساینا هستند که از نظر بنیادی همه انها را میشناسیم .
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#16
یک نکته مهم دیگر در مورد #شوینده تصمیم دولت برای افزایش قیمت محصولات شوینده است . که به خاطر افزایش نرخ دلار و در نتیجه افزایش نرخ مواد خام این تصمیم گرفته شده است . و گویا در سال 96 افزایش قیمت خاصی صورت نگرفته برای همان رئیس انجمن تولید کنندگان برای سال 97 افزایش نرخ 30 درصدی را در نظر گرفته که احتمالا به زودی اعمال خواهد شد .

ناگفته نماند که محصولات شرکتهای زیر مجموعه #شوینده قسمت بزرگی از صادرات مواد شوینده و بهداشتی کشور را به خود اختصاص داده است .
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#17
بورس ها
کد خبر: ۷۴۰۰۵
۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷


توسط یک کارگزاری ارایه شد:
تحلیل بنیادی "شوینده" آماده عرضه اولیه و پیش بینی استقبال سهامداران
امروز ۱۰درصد سهام هلدینگ صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر عرضه اولیه می شود و یک کارگزاری با ارایه تحلیلی بنیادی در مورد قیمت گذاری و وضعیت استقبال سهامداران نظر داده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز عرضه اولیه 10 درصد از سهام مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در بورس انجام و طی آن 100 میلیون سهم در محدوده قیمتی آن 260 تا 273 تومان و با حداکثر سهمیه هر کدحقیقی و حقوقی 1500 سهم برای عموم واگذار می شود.

این شرکت 100 میلیارد تومانی وابسته به توسعه صنایع بهشهر دارای شرکتهای پاکسان،گلتاش،ساینا،مروارید هامون،آلی شیمی قم،یاران توسعه بهشهر و پاکسان ایروان بوده و در این میان کارگزاری آبان با بررسی آخرین اطلاعات ، تحلیلی بنیادی از "شوینده" ارایه و در مورد قیمت گذاری و ضعیت استقبال سهامداران نظر داده است.

"شوینده" بعد از شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی ،فولاد کاوه جنوب، تامین سرمایه امید و شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، سیزدهمین شرکت تازه وارد بازار سهام در سال جاری بشمار می رود.

معرفی شرکت

فعالیت اصلی شرکت با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در شرکت های زیرمجموعه، فعالیت در صنعت شوینده است. این صنعت یکی از صنایع با اهمیت در کشور به شمار می آید و برندهای مختلف بازاری رقابتی را در داخل دارند چرا که در حال حاضر ۲۲۰ شرکت در صنعت شوینده کشور فعالیت می کنند و البته برخی از آن ها موفق به صادرات محصولات خود شده اند.

رقابت شدید در این صنعت موجب شده شرکتها همواره با ارائه تخفیفات و تبلیغات سعی در گسترش سهم بازار خود داشته باشند. در بخش صادرات نیز در سال گذشته از ۱۳۸ میلیون دلار صادرات فرآورده های بهداشتی، ۱۰۰ میلیون دلار ناشی از فروش شوینده است. نیمی از فروش صنایع بهداشتی به عراق اختصاص دارد، افغانستان و پاکستان و ترکمنستان و تاجیکستان نیز از بزرگترین واردکنندگان محصولات بهداشتی از ایران هستند.

صادرات کشور در سال ۹۶ برابر با صابون حمام و دستشویی ۱۴۵،۰۰۰ دلار، صابون شست و شو ۳۱۴،۲۰۵ دلار، صابون رختشویی ۵،۲۹۶،۷۲۱ دلار، صابون مایع ۲۳۲،۴۰۹ دلار و ودر مایع گرانول برای شستشو و پاکیزگی اعم از دستی و ماشینی ۳۳،۳۴۵،۱۵۹ دلار بوده و حجم تناژی بازار صنعت شوینده در کشور ۱،۳۸۰،۰۰۰ تن است که حجم بازار آن به نرخ مصرف کننده ۶۴،۰۰۰ میلیارد ریال است و سهم ایران نیز از بازار شوینده جهان ۰٫۵۲% است.

در بین شرکت های شوینده زیرمجموعه، شرکت پاکسان مهم ترین شرکت گروه محسوب می شود و از برندهای محصولات این شرکت می توان به برندها سپید، رخشا، گلی، ارکید، برف، سیو، گلنار و عروس اشاره کرد. همچنین صادرات محصولات شرکت نیز به واسطه شرکت زیرمجموعه به نام شرکت مروارید هامون صورت می گیرد.

از آنجا که درآمد این شرکت ناشی از سرمایه گذاری در شرکت های شوینده است، ابتدا به بررسی کلی فروش و بهای تمام شده شرکت های گروه می پردازیم و سپس پورتفوی سرمایه گذاری شرکت را بررسی می کنیم.

فروش

فروش شرکت های زیرمجموعه برای سال مالی منتهی به 30 آذر 96 برابر با 6،551 میلیارد ریال پیش بینی شده و 6% افزایش را نسبت به سال 1395 نشان می دهد و در سال 1397 نیز با 30% افزایش نسبت به سال 1396 به رقم 8،429 میلیارد ریال پیش بینی شده است. درآمد شرکت اصلی نیز برای سال 1397 به رقم 392 میلیارد ریال پیش بینی شده که 11% کاهش را نسبت به سال 1396 نشان می دهد.

روند فروش شرکت های گروه :


در سال های اخیر با وجود درگیری با فضای رکودی روند فروش مقداری شرکت نیز رو به رشد بوده و به نظر ارائه تخفیفات و کاهش نرخ های فروش موجب نوساناتی در مبلغ فروش شده است. همچنین مجموع فروش شرکت های زیرمجموعه در سال 1396 نسبت به 1395 رشدی 5% را نشان می دهد و رشد فروش صادراتی در سال 1396 نیز حدودا 10% پیش بینی شده است.

فروش صادراتی شرکت عمدتا پودر است و محصول سهمی 55.5 درصدی در صادرات شرکت دارد.

ترکیب فروش محصولات شرکت های زیرمجموعه در سال 1396 :


با توجه به نمودار بالا، عمده ی فروش محصولات این شرکت به صابون و پودر و شامپو اختصاص دارد.

قیمت گذاری محصولات صنعت شوینده بر مبنای تصویب پیشنهاد قیمت در انجمن شرکت های شوینده است و سپس توسط سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده قیمت نهایی به عموم مصرف کنندگان تعیین می شود. البته در سال های اخیر به علت رقابت شدید در بازار محصولات بهداشتی، شرکت ها محصولات را با تخفیفات قابل توجهی عرضه می کرده اند.

همچنین قراردادهای فروش شرکت ها عمدتا با به پخش منعقد می شود. اخیرا شرکت در شفاف سازی تصریح کرده شرکت به پخش توزیع کننده انحصاری انواع محصولات داخلی شرکت های تولیدی زیرمجموعه این هلدینگ از جمله پاکسان، گلتاش و ساینا است. چارچوب و تعاملات با این شرکت ها با شرکت به پخش به صورت جداگانه طبق قرارداد سالانه و به همراه فهرست محصولات شرکت تعیین می شود. تخفیفات نیز توسط هیئت مدیره این شرکت ها اعمال می شود.

بهای تمام شده

بهای تمام شده شرکت برای سال مالی منتهی به 30 آذر 96 برابر با 5،034 میلیارد ریال پیش بینی شده که 15% افزایش به سال 1395 نشان می دهد. بهای تمام شده شرکت های گروه در سال 1395 برابر با 4،358 میلیارد ریال بوده است. در سال 1397 نیز بهای تمام شده گروه با 33% افزایش نسبت به سال 1396 به رقم 6،684 میلیارد ریال برآورد شده است.

تولید شرکت های زیرمجموعه در سال های اخیر:


بنا بر نمودار بالا، تولیدات شرکت در سال های اخیر تفاوت قابل توجهی با سال جاری نداشته است. کاهش تولید در سال 94 عمدتا از ناحیه کاهش تولید شرکت مروارید هامون بوده است.

ظرفیت پیش بینی شرکت پاکسان به عنوان بزرگترین شرکت زیرمجموعه در سال 1396 :


حاشیه سود ناخالص شرکت های زیرمجموعه :


در بین شرکت های زیرمجموعه، حاشیه سود ناخالص گلتاش با نسبت 37.2% در سال 1396 بالاتر از بقیه ی شرکت هاست و در این بین مدیریت یاران توسعه نیز حاشیه سود ناخالص منفی دارد. گفتنی است گلتاش که با نماد “شگل” در بازار سرمایه حضور دارد سهمی 26.9% در مجموع فروش شرکت های زیرمجموعه دارد.

سرمایه گذاری

بهای تمام شده پورتفوی سرمایه گذاری شرکت در پایان آذر ماه سال 1396 برابر با 776 میلیارد ریال بوده است. البته عمده بهای تمام شده شرکت ناشی از سرمایه گذاری در شرکت های بورسی است.

ترکیب پورتفوی سرمایه گذاری شرکت بر مبنای بهای تمام شده :


مطابق نمودار بالا، سه شرکت بورسی زیرمجموعه بیشترین سهم را از منظر بهای تمام شده به خود اختصاص می دهند. همچنین در بین شرکت های زیرمجموعه، شرکت گلتاش بیشترین سهم را در درآمد سرمایه گذاری شرکت به خود اختصاص می دهد.

ترکیب درآمد سرمایه گذاری شرکت :


مطابق نمودار بالا شرکت های گلتاش و پاکسان مجموعا با سهم 95% از درآمد سرمایه گذاری شرکت، بیشترین تاثیر را بر درآمد مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر دارند.

صورت های مالی شرکت

جداول زیر ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت را نمایش می دهد.


صورت سود و زیان پیش بینی شرکت در سال 1396 به شرح زیر است:


سایر نکات

- درآمد های سال 97 شرکت های زیرمجموعه با فرض 20 درصد افزایش نرخ محصولات و 7% افزایش مقدار فروش برآورد شده است.

- بهای تمام شده محصولات شرکت نیز با فرض افزایش هزینه مواد به میزان 38%، دستمزد مستقیم 15% و سربار با 10% برآورد شده است.

نتیجه گیری

خالص ارزش سرمایه گذاری های شرکت به ازای هر سهم برابر با 4،784 ریال است. با فرض بازگشایی قیمت سهام شرکت در محدوده 2،730 ریال، قیمت سهام این شرکت معادل 57% از خالص ارزش دارایی ها خواهد بود.

با فرض افزایش قیمت سهام شرکت تا محدوده 70% از NAV انتظار می رود بازار از سهام شرکت استقبال کند. همچنین این شرکت برای سال 1397 سود خالص هر سهم را به رقم 420 ریال پیش بینی کرده که معادل عرضه سهم با P/E حدود 6.4 واحد است.

انتهای پیام
تحلیل خوبیه اما تقریبا کپی اطلاعیه های موجود در کدال شوینده هست . و هیچ انتقادی وارد نکرده .

دو نکته بارز دیده میشه تو تحلیل بالا اینکه شوینده ۴۲۰ ریال سود رو بدون لحاظ کردن سود حاصل از معاملات سهام در نظر گرفته در حالی که هر ساله حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد سود را این نوع درامد تشکیل میدهد .

نکته بعدی افزایش نرخ فروش را کمتر گرفته و محافظه کارانه بوده که حدود ۳۰ درصد باید در نظر میگرفت و ۳۸ درصد افزایش هزینه مواد اولیه را هم کمی بیشتر در نظر گرفته . در کل محافظه کارانه بوده .

با این اوصاف سود ۹۷ هم به نظر بنده همون بین ۶۵ تا ۶۹ تومن برای هر سهم باشد .

با تشکر .
 

C h a t i n

Well-Known Member
کاربر فعال
#18
✳️ همانطور که میدانید سازمان بورس از این پس گزارشهای پیشبینی سال آینده شرکتها را برای ارائه کردن حذف کرده و به جای آن گزارشهای ماهانه تولید و فروش را از شرکتها خواسته و واجب دانسته . به شخصه با این تصمیم سازمان موافق بودم . زیرا در برخی شرکتها به خصوص شرکتهای کوچک و متوسط و خصوصا از نوع شرکتهایی که درآمدهایشان از پیمانها و قراردادها حاصل میشد در بسیاری مواقع شاهد کمتر از واقع ویا بیشتر از واقع نشان دادن سود سال آینده شرکتها بودیم که بستگی به اهداف مدیریت شرکت و کسی که حاکم بر شرکت بود داشت و یقینا منافع شخصی مدیران این پیشبینی ها را تحت تاثیر قرار میداد و بسیاری از سهامداران زیانهای واقعا جبران ناپذیری میدیدند . نمونه های آن مانند #آکنتور یا #مرقام ویا مثلا #دبالک و ..... بودند .

اما گزارشهای ماهانه تولید و فروش شرکتها را میتوان گزارشهای لحظه به لحظه اتفاق افتاده شرکتها دانست که سهامداران میتوانند ماه به ماه آنها را بسنجند و خود پیشبینی از آینده شرکت داشته باشند البته با در کنار هم گذاشتن سایر اطلاعات و قطعات دیگر پازل .

✅ در شرکت #شوینده ، چون این شرکت تازه میخواست وارد بورس شود سازمان هم تمام گزارشها و از جمله پیشبینی سود را هم که آن زمان روال کار بود خواسته بود از ایشان . شرکت هم آمده و یک برآوردی از سود سهام شرکتهای بورسی و غیر بورسی خود کرده ( که همه اطلاعات آن در گزارشهای کدال #شوینده هست ) و درصد سهم خود را از این سودها حساب کرده و رقمی را تحت عنوان جمع درآمدهای عملیاتی شرکت در صورت سود و زیان پیشبینی شده آورده که جای بحث دارد :

این شرکت مبلغ درآمدهای حاصل از سود زیر مجموعه هایش را با محافظه کاری تمام در نظر گرفته طوریکه آمده افزایش هزینه مواد اولیه تولید را 38% در نظر گرفته و افزایش قیمت نرخ محصولات را 20% در حالی که در خبرها هم خواندیم افزایش نرخ با توجه به اینکه سال 96 افزایش چندانی نداشته امسال 30% در نظر خواهند گرفت . حالا بیشتر گرفتن درصد افزایش مواد اولیه را محافظه کارانه ، نادیده میگیریم اما این افزایش 10 درصدی قیمت فروش محصولات تاثیر مستقیم خواهد گذاشت بر درآمدهای عملیاتی #شوینده . و مبلغ آن را از 392،051 میلیون ریال تقریبا به 430،000 میلیون ریال میرساند .
از طرف دیگر درآمدهای حاصل از معاملات در سهام را در این شرکت در سال 97 صفر در نظر گرفته که در یک شرکت سرمایه گذاری یک امر بسیار ناممکن است چون معاملات سهام در این شرکتها جزو عملیات عادی شرکت است . در سالهای قبل هم کلی از این محل درآمد داشته اند . مثلا سال 96 حدود 195،000 میلیون ریال . حال ما این مبلغ را اگر در حدود اقلش یعنی حتی کمتر از پارسال بگیریم مثلا 185،000 میلیون ریال .
از طرف دیگر حتی شرکت #شوینده چون 20% فروشش فروش صادراتیست میتواند بیشتر از 68،500 میلیون ریال درامدهای غیرعملیاتی داشته باشد با تسعیر ارز که مسائل اخیر آن را هم میدانید . اما بازهم بنا بر محافظه کاری این را فقط 69،000 میلیون ریال در نظر میگیریم .

حال

IMG_20180411_074024.jpg


همانطور که میبینیددر محافظه کارانه ترین و بدبینانه ترین حالت #شوینده برای سال 97 سودی حدود 65 تومن برای هر سهم را میسازدنه 42 تومن. گزارش اخیر پیشبینی97 بیشترحالت رفع تکلیف برای #شوینده بوده تا واقعی
 

fanos

Well-Known Member
کاربر فعال
#19
سلام
از بچهای اینجا کسی در مجمع شوینده شرکت کرده بیاد گزارش بده درمجمع چه گزشت
اطلاعیه شرکت سود 550ریالی تقسیم کرده
 
بالا