وساپا ( سرمایه‌گذاری سایپا )

حمید89

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان بحث بیهوده نکنید
بازار تشکیل شده از مجموعه ای از سلایق و دیدگاهها
خوشبینی مفرط و بدبینی مفرط دوسمت بازارند
متاسفانه زمانی که بازار سهم ما را در کف قیمت میفروشد شاکی هستیم که چه بازار بی تحلیلی و زمانی که بازار سهم ما را در قیمتهایی بالاتر از تصور میخرد به خودمان افتخار میکنیم که به به چه تحلیلگر فوق العاده ای هستم که در قیمت پایین خریدن.
خلاصه اگر تصور میکنید سهم شما ارزنده هست و واقعأ هم قیمت کفهای تثبیت شده خوبی دارد صبر داشته باشید که سود در صبر است.
کسانی که میگویند افزایش 20 درصدی دردی از خودروسازها دوا نمیکند به نظر در اصل کار اشتباه میکنند. افزایش 20 درصد!!!!! دولت حتی خوراک مردم را پله ای در بیشتر اقلام تا 100 درصد و در برخی اقلام بالای 50 درصد گرون کرده. تصور کودکانه ای هست که فکر شود به 20 درصد خودروسازها راضی شوند.
دعوا سر لحاف ملاست. همون قطعاتی که تا اخر سال با دلار 4200 وارد شدند. نمیدونند با اونها چکار کنند وگرنه قیمت خودرو همین حاشیه بازار تعیین میشود والسلام

مثل همون سال 91 و 92 که تندر تا 40 رفت و بعدش خودروسازها حدود 36 و 37 دادن بازار

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mardbozorg

Well-Known Member
کاربر فعال
:D
پست من که رو نتیجه وساپا تاثیری نداره . من کی باشم که بتونم روند یک سهم 10 میلیارد سهمی رو تغییر بدم !!!
بنظر من قیمت عالی برای خرید هست . شنبه با جمع آوری صف فروش کل گروه خودرو ، ممکنه لحظه ای 82 تا 83 رو بزنه . ولی از نظر من میره بالا
من بشخصه نظرم اینه که اول افت سنگین گروه دستوری بوده . دوم اینکه پیشخور کردن گزارش های خراب 6 ماهه
مگه من گفتم شما روند تغییر میدید:D

پست بالاتون مشخص نبود که وساپارو خوب خریدن یا خوب فروختن که با این پستتون روشن شد

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظرم شنبه حمایت همه جانبه ایی از بازار میشهِ. دیگه نتیجه گیری با خودتونه که فرصت شنبه را برای ورود مناسب ببینید یا برای خروج.

bluray

Member
کاربر فعال
عضو تازه
مدیرعامل سایپا بای بای کرد!
سروش(از گروه بهمن) جایگزینش شد.
این خبر از دیدگاه دوستان اتفاق مثبتی است❤️.
به امید مثبت شدن سهم .

Mr.Optimist

Well-Known Member
کاربر فعال
جدید
نماینده مجلس اعلام کرد و خدابخش پاسخ داد :
ادعای تخلف در بورس و درخواست از وزیر اطلاعات / واکنش اولیه سازمان بورس
یک نماینده مجلس در تصمیمی قابل تامل، مدعی تخلف در بورس شده و از وزیر اطلاعات خواست در اسرع وقت معاملات روزهای اخیر را بررسی و جرایم و تخلفات احتمالی را اعلام کند. این اقدام وی با واکنش اولیه سازمان بورس و پاسخ خدابخش روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پراونه مافی در تصمیمی قابل تامل، امروز نامه ایی با قید آنی به وزیر اطلاعات ارسال کرده و مدعی شده معاملات روزهای اخیر بورس غیر منطقی و مشکوک بوده و احتمال تخلف وجود دارد.

این نماینده مجلس بدون ارایه هیچ مستندی از وزیر اطلاعات خواسته تا در اسرع وقت با استفاده از کارشناسان خبره، معاملات روزهای اخیر را بررسی و جرایم و تخلفات احتمالی را اعلام کند.

این در حالی است که لحن نامه به گونه ایی است که از بر محرز بودن وجود تخلف در بورس تاکید شده است .

در این رابطه محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس در واکنش به این ادعای عجیب و با پیش فرض بروز تخلف به بورس پرس گفت: سئوال اینجاست که درصورت چنین ادعایی ، چرا نامه به صورت محرمانه به وزیر اطلاعات داده نشده است؟ همچنین با علنی شدن نامه ، چرا مصادیق تخلفات اعلام نشده است؟

وی ادامه داد:با توجه به اینکه نظارت ها بر بازارسرمایه آنلاین بوده و درصورت وجود مسائلی مرتبط به تخلفات به مرجع قانونی اعلام می شود و طرح چنین مسائلی دور از انصاف است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه و حافظ منافع سهامداران این موضوع را پیگیری می کند ، ادامه داد: سازمان بورس حاضر است به هر مرجعی ، اطلاعات و جزییات معاملات همه روزها و هفته ها را ارایه دهد.

خدابخش با ابراز تاسف از این اقدام تاکید کرد: بازار سرمایه تنها بازار شفافی است که همه ابعاد و جزییات و اطلاعات آن شفاف و قابل دسترس است.

دوستان ضرر تحمیل شده برید تو این صفحه در بورس پرس و حمایت کنید شاید پوزه شاپور محمدی دزدو بخاک بمالن ..

bluray

Member
کاربر فعال
عضو تازه
منتظر تحلیل دوستان هستیم! خلاصه بحث مقاومت بود و الان یه هفته است میگن آقا سهامداری کنید که امروز میره بالا فردا میره بالا

banima

Well-Known Member
کاربر فعال
چهارشنبه اخر وقت با اجازه دوستان 851 خریدم امروزاول وقت 890 فروختم
فردا منفی 5 خریدارم

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
منتظر تحلیل دوستان هستیم! خلاصه بحث مقاومت بود و الان یه هفته است میگن آقا سهامداری کنید که امروز میره بالا فردا میره بالا
پاسخ شمارو قبلا دادم، وساپا در اینده نزدیک در کانال ۶۰ الی ۷۰ اروم میگیره البته احتمال رفتن زیر ۶۰ هم به صورت مقطعی و کوتاه وجود داره

bluray

Member
کاربر فعال
عضو تازه
پاسخ شمارو قبلا دادم، وساپا در اینده نزدیک در کانال ۶۰ الی ۷۰ اروم میگیره البته احتمال رفتن زیر ۶۰ هم به صورت مقطعی و کوتاه وجود داره
این حرف شما امروز داشت می‌رفت زیر سوال.
سهم داشت مثلت ۳ درصد معامله می شد و قیمتش تا ۸۸۱ ریال رفت. اما مطابق رویه باقی بازار و به شکل مهندسی شده بلافاصله ۸۱۰ تومن فروخته شد! خیلی جالبه والا به خدا.

mardbozorg

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز انتظار صف فروش وساپارو نداشتم...انتظار داشتم نهایت 82 3 رو ببینه و بعدم متعادل شه تا سایپا جمع شه

اما بازار طوری بود که که ایکسو ایگرگ جون سالم به در نمیبرد

اما رو حرف دیروزم هستم

انتظار دارم از اواسط بازار فردا گروه خودرو متعادل شه

وساپا به دلیل ریزش عمیق واقعا مفته و جایی برای ریزش نداره

mohsen55

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم داشت مثلت ۳ درصد معامله می شد و قیمتش تا ۸۸۱ ریال رفت. اما مطابق رویه باقی بازار و به شکل مهندسی شده بلافاصله ۸۱۰ تومن فروخته شد! خیلی جالبه والا به خدا.
با سلام
خدمت سروران عرض کنم که در بورس ما همه چیزش جالبه هم بالا رفتن دستوری هم پایین اومدن وتازه واردین بیشتر دقت داشته باشن چون هدف اصلی جمع آوری نقدینگی است مواظب باشن رکب نخورن.سلامت و پیروز باشید.

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
عزیز من کاری به نوسان یکی دو روزه ندارم، صبر داشته باش نهایت یکماه

mardbozorg

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز هسته پوکید وگرنه همه خ ها راحت مثبت میشدن

فردا همشون صف خریدن

امروز 797 1300000 تا نشستم 800 تاشو دادن

bluray

Member
کاربر فعال
عضو تازه
شجم و‌ وساپا رو به دقت رصد می‌کردم. مخصوصا شجم.
به مجرد اینکه می‌رفت مثبت بشه، یک نفری حدود ۱۰۰۰ تا سهم رو زیر قیمت می‌فروخت! یعنی سهمی که به زور می‌شد +۰.۲۵ رو بلافاصله می کرد -۰.۱۱ !
این حرکات به دفعات تکرار شد.
این اگر دستکاری قیمت و کنترلش نیست پس چیه؟
نماد وساپا هم چندبار اینطور شد. برای شجم. رو من حتی دو سه تا عکس در سایت سهام یاب گذاشتم!
نظر دوستان؟

بالا