وخارزم ( سرمایه‌گذاری خوارزمی )

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
با عرض سلام. ظاهرا قراره نماد شركت بي سرو صدا در فرابورس بازگشايي بشه اگه از دوستان كسي اطلاع بدرد بخوري از اين شركت داره لطفا در اين تاپيك با ديگران به اشتراك بگذاره. مرسي@};-
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
سلام" شرکت سرمایه گذاری خوارزمی متعلق به کارکنان بانک صادرات بوده البته 11/77 درصد آن. این شرکت در سال 76 با سرمایه 100 میلیارد ریال به صورت سهامی خاص به ثبت رسیده ودر سال 84 با هدف مشارکت در طرح های سرمایه گذاری به سهامی عام تعغیر یافت. آخرین سرمایه ثبت شده شرکت 2.449.65نزدیک به دو هزار وچهارصد وپنجاه میلیارد ریال بوده که بعد از پذیرش در فرابورس سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه59% درصدی را نیز صادر کرده که 49.2 درصد آورده و9.8 درصد نیز از اندوخته خواهد بود . عمده فعالیت شرکت نیز تاسیس--تشکیل--مشارکت درسرمایه--خرید--بازسازی--نوسازی وراه اندازی انواع شرکتها-موسسات-و واحدهای تولیدی در داخل وخارج کشور میباشد.و شرکتهای وابسته آن که به نوعی ای شرکت در آنها سهیم است میشود به1- سینا دارو با 50% مالکیت2-شرکت توسعه ساختمان خوارزمی3-شرکت تجارت گستران خوارزمی4-شرکت داده پردازی خوارزمی5-شرکت سپهر ایرانیان6-شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی اشاره کرد. وترکیب سهامداری شر کت نیز77.11 درصد کارکنان بانک صادرات2-14.34درصد شرکت سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن3--8.55 درصد موسسه همیاری غدیر میباشد. همچنین خوارزمی در طرح افزایش سرمایه شرکت انرژی سپهر که متعلق به بانک صادرات بوده و در حوزه نفت- گاز- پتروشیمی وبرق فعالیت میکند مشارکت 5% درصدی دارد. البته با برگزاری مجمع موسس صندوق سرمایه گذاری خوارزمی در 16 فروردین ماه امسال تاسیس این صندوق با سرمایه7.500 میلیون ریالی که5.000 میلیون ریال آن متعلق به خوارزمی وبقیه متعلق به کارگزاری بانک صادرات و توسعه مدیریت خوارزمی و شرکت آتی نگرسپهر ایرانیان است کلید خورد . در پایان این را هم گفته باشم که خوارزمی 2.5 درصد از بلوک 5 درصدی بانک صادرات را نیز خریداری کرده که بیش از 1 میلیارد وهشت میلیون سهم میباشد البته این خرید توسط کنسرسیومی متشکل از سرمایه گذاری خوارزمی و گروه بهمن ویک بخش خصوصی انجام پذیرفته است . البته 2% سرمایه گذاری غدیر هم متعلق به خوارزمی میباشد.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
خوارزمی عضو هیات مدیره " غدیر " شدشرکت سرمایه گذاری خوارزمی عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری غدیر، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری بورس کشور و یکی از ۱۰شرکت برتر بورسی شد.
برپایه این خبر،در جلسه مجمع عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری غدیر در روز ۲۹ فروردین ماه سال جاری، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری غدیرانتخاب شد.
همچنین در این جلسه ،بانک صادرات ایران، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، سرمایه گذاری ساتا و صندوق بیمه نیروهای مسلح به عنوان دیگر اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری غدیر برگزیده شدند
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس واوراق بهادار موافقت این سازمان با آغاز پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی را اعلام کرد.

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390
بر پایه این خبر، در پی درخواست کارگزاری بانک صادرات ایران به عنوان یکی از سهامداران صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی از سازمان بورس برای آغاز پذیره نویسی ، اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس واوراق بهادار طی نا مه ای به این کارگزاری اعلام کرد که از نظر سازمان بورس پذیره نویسی برای صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی بلا مانع است.

این خبر همچنین حاکی است که میزان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی از ۵۰ میلیارد ریال به ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

با برگزاری مجمع موسس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک خوارزمی در ۱۶ فروردین سال جاری، تاسیس این صندوق با سرمایه ۷,۵۰۰ میلیون ریال کلید خورد.

در نشست مجمع موسس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک خوارزمی در روز سه شنبه ۱۶ فروردین، نمایندگان مؤسسین از شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت آتی نگر سپهر ایرانیان و شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی به ترتیب به عنوان رئیس مجمع، ناظر اول و دوم و منشی مجمع انتخاب شدند.

در جلسه این مجمع، همچنین شرکت های کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، مؤسسه حسابرسی همیار حساب و مؤسسه حسابرسی آزمون پرداز به ترتیب در سمت ارکان صندوق و به عنوان مدیر، ضامن، متولی و حسابرس این صندوق انتخاب شدند.

همچنین مقرر شد، صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی با مشارکت مالی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به میزان ۵,۰۰۰ میلیون ریال، شرکت توسعه مدیریت سرمایه خوارزمی به میزان ۱,۰۰۰ میلیون ریال، شرکت آتی نگر سپهر ایرانیان به میزان ۱,۰۰۰ میلیون ریال و شرکت کارگزاری بانک صادرات به میزان ۵۰۰ میلیون ریال و در مجموع باسرمایه ای بالغ بر ۷,۵۰۰ میلیون ریال فعالیت خود را آغاز کند.

تصویب اساسنامه و امید نامه، انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیر الانتشار صندوق و تصویب طرح اعلامیه پذیره نویسی از جمله مصوبات دیگر مجمع موسس صندوق سرمایه گذاری مشترک خوارزمی است.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
همزمان با درج نام شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تابلوی بازار فرابورس ایران ، عرضه سهام این شرکت به صورت گشایش نماد انجام خواهد شد.امیر هامونی، ناظر بازار فرابورس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) با اعلام این خبر گفت: این شرکت به دلیل سهام شناور بسیار بالا عرضه اولیه نخواهد داشت و تنها گشایش نماد صورت خواهد گرفت.
ناظر بازار فرابورس افزود: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی حدود ۴۲ هزار نفر سهامدار دارد که از این تعداد حدود ۷۷ درصد سهام متعلق به کارکنان ( شاغل و بازنشسته ) بانک صادرات است ، بر همین اساس و به دلیل بالا بودن سهام شناور آزاد، روند کار به صورت عرضه اولیه نخواهد بود.
وی ادامه داد: بر این اساس و به دلیل عرضه کنندگان فراوان این شرکت و از آنجا که تنها یک نفر تعهد عرضه ندارد این سهام قیمت یکسانی نخواهد داشت و بنا بر روز عرضه قیمت گذاری خواهد شد.
هامونی در پاسخ به این که زمان درج، عرضه و گشایش نماد این شرکت چه زمانی خواهد بود، گفت: درج این شرکت در بازار فرابورس صورت گرفته اما زمان گشایش نماد آن پس از طی مراحل قانونی کار از جمله اتمام سپرده گذاری در سیستم فرابورس صورت گرفت.
ناظر بازار فرابورس با اشاره به اینکه سپرده گذاری حقیقی ها و حقوقی ها تقریبا به اتمام رسیده اضافه کرد: پس از اتمام این کار و ارائه اطلاعات مالی به سازمان بورس برای تائید و درج در سایت کدال عرضه این شرکت انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از طی این مراحل، شرکت فرابورس بیانیه گشایش نماد را صادرکرده و پس از آن شرکت فرصت دارد تا طی سه روز نماد را بازگشایی کند.
گفتنی است: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با نماد "خارزم" در فرابورس درج و به زودی عرضه خواهد شد.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه


حال و آينده شركت فرابورسي سرمايه گذاري خوارزمي تشريح شد
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي با تشريح حال و آينده اين شركت فرابورسي از گشايش نماد معاملاتي در آينده اي نزديك و همزمان افزايش 59 درصدي سرمايه اين شركت خبرداد.
به گزارش فارس به نقل از سنا اظهار داشت: شركت سرمايه گذاري خوارزمي در آستانه تغييري بزرگ و البته حساس قرار دارد. بزرگي اين تغيير به اين دليل است كه مديريت و سهامداران خوارزمي با ورود به بازار فرابورس ، به مناسبات گسترده تر و سازوكار بزرگتري وارد مي شوند. مناسباتي كه الزامات و پيامد هاي خاص خود را دارد.
وي افزود:يكي از مهمترين اين پيامد ها واقعي شدن قيمت سهام خوارزمي است.پيامد ديگر افزايش ظرفيت نقد شوندگي سهام است. در اين ميان مجوز افزايش 59 درصدي سرمايه هم صادر شده و اين رويداد همزمان با ورود شركت به بازار فرابورس تحقق پيدا خواهد كرد. اين موضوع هم به اهميت اين تغيير مي افزايد.
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي افزود: اما اين تغيير حساس هم هست.اين حساسيت هم به همين موضوع افزايش سرمايه و حق تقدم سهامداران براي خريد سهام جديد شركت ارتباط پيدا مي كند. طي روزها گذشته تلاش شده است درباره حق تقدم به سهامداران خوارزمي اطلاع رساني شود. از همين رو اميدواريم در روز گشايش نماد در بازار فرابورس و البته تا 60 روز پس از آن سهامداران بتوانند تصميم مناسبي براي استفاده يا واگذاري حق تقدم سهام جديد بگيرند.
كرباسيان درباره ميزان سرمايه كنوني شركت سرمايه گذاري خوارزمي نيز اظهار كرد: سرمايه فعلي شركت 2 هزار و449 ميليارد و 650 ميليون ريال است كه با 59 درصد افزايش،اين رقم به 3 هزار و 895 ميليارد ريال مي رسد. يك هزار و 205 ميليارد ريال اين افزايش سرمايه از محل مطالبات و آورده نقدي سهامداران و مابقي آن كه معادل 240 ميليارد ريال است از محل ساير اندوخته ها تامين مي شود.اين افزايش سرمايه در حالي صورت مي گيرد كه در سال گذشته نيز سرمايه شركت از يك هزار و 220 ميليارد ريال به رقم فعلي رسيد كه 791 ميليارد ريال آن ( معادل 65 درصد) از محل اندوخته سرمايه اي تامين شد.

*وضعيت پرتفوي شركت سرمايه گذاري خوارزمي

وي همچنين در تشريح وضعيت پرتفوي شركت خوارزمي گفت: اين شركت با توجه به پتانسيل و توان ويژه اي كه دارد توانسته در 5 حوزه خاص با اختصاص سهام مديريتي سرمايه گذاري كند.دراين ميان در حوزه ساختمان مالك100 درصد سهام شركت توسعه ساختمان خوارزمي در حوزه محصولات دارويي 51 درصد از كل سهام سينادارو و همچنين درحوزه شركت هاي بازرگاني نيز100 درصد سهام تجارت گستران خوارزمي را تحت مالكيت خود دارد.
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي افزود: در حوزه رايانه نيز 100 درصد سهام شركت هاي فناوري اطلاعات خوارزمي و داده پردازي خوارزمي را دراختيار دارد و مالك 24 درصد شركت كارت اعتباري ايران كيش است. در عين حال در حوزه واسطه گري نيز سهامدار شركت هاي واسپاري سپهر( ليزينگ) ، صرافي سپهر، سرمايه گذاري پارس آريان ، توسعه مديريت سرمايه خوارزمي و آتي نگر سپهر ايرانيان است.

*ورود خوارزمي به حوزه هاي جديد سرمايه گذاري

كرباسيان در بخش ديگري با تاكيد بر ورود شركت سرمايه گذاري خوارزمي به حوزه هاي جديد سرمايه گذاري گفت: شركت سرمايه گذاري خوارزمي در تلاش است تا به حوزه هاي تامين سرمايه، بيمه، خدمات گردشگري و صندوق سرمايه گذاري مشترك به عنوان حوزه هاي جديد سرمايه گذاري ورود پيدا كند.البته تا كنون نيز اقدامات درخور توجهي در اين رابطه صورت گرفته است. از جمله اين كه در نخستين روزهاي كاري سال جديد، مجوز تاسيس صندوق سرمايه گذاري مشترك خوارزمي دريافت گرديد كه در آينده نزديك فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.
تاسيس صندوق سرمايه‌گذاري مشترك خوارزمي در 16 فروردين سال جاري با سرمايه 7 ميليون و 500 هزار ميليون ريال كليد خورد.در جلسه مجمع موسسان اين صندوق مقرر شده صندوق سرمايه گذاري مشترك خوارزمي با مشاركت مالي شركت سرمايه گذاري خوارزمي به ميزان 5 هزار ميليون ريال، شركت توسعه مديريت سرمايه خوارزمي به ميزان هزار ميليون ريال، شركت آتي نگر سپهر ايرانيان به ميزان هزار ميليون ريال و شركت كارگزاري بانك صادرات به ميزان 500 ميليون ريال فعاليت خود را آغاز كند.
وي افزود: پس از تاسيس شركت سرمايه گذاري مشترك خوارزمي ، صندوق سرمايه گذاري مشترك سپهر اول نيز با سرمايه اوليه 100ميليارد ريال و حداكثر جذب منابع هزار و 500 ميليارد ريال تاسيس شد.خوارزمي سهامدار 17.5 درصد از سرمايه اين صندوق است.

*مزاياي صندوق هاي مشترك سرمايه گذاري براي سهامداران

مديرعامل شركت سرمايه گذار خوارزمي در پاسخ به اين كه تاسيس صندوق هاي سرمايه گذاري مشترك چه مزيتي براي سهامداران دارند،‌گفت:از مهمترين ويژگي هاي صندوق هاي سرمايه گذاري مشترك تجميع و به كارگيري منابع خرد و كلان اشخاص و بهره جويي از صرفه جويي هاي ناشي از مقياس، امكان كسب بازدهي مناسب در بازارهاي پربازده به ويژه بازار مالي كشور و امكان نقد شوندگي بالاي سهام و كاهش ريسك سرمايه گذاري است.

*تركيب سهامداران شركت سرمايه گذاري خوارزمي

كرباسيان درباره تركيب سهامداران خوارزمي نيز گفت: اين شركت در واقع متعلق به كاركنان شاغل و بازنشسته بانك صادرات ايران است به گونه اي كه 75.83 درصد از سهام خوارزمي به اين افراد تعلق دارد. 14.34 درصد از سهام شركت خوارزمي نيز از آن شركت سرمايه گذاري تامين آتيه بانك مسكن است. موسسه همياري غدير نيز مالك 9.82 درصد از سهام شركت سرمايه گذاري خوارزمي است.

*آينده شركت سرمايه گذاري خوارزمي

مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي در بخش ديگري ازاين گفت و گو افق روشني را براي شركت خوارزمي ترسيم كرد وگفت: ما در چشم انداز بلند مدت شركت به زمينه سازي براي دستيابي به شرايطي كه در آن شرايط امكان ارزش آفريني برتر براي سهامداران فراهم شود، اولويت داده ايم.همچنين به زمينه سازي براي شكل گيري فضايي آميخته به صداقت ، شفافيت و پاسخگويي در تعاملات ميان دست اندركاران شركت و سهامداران. تحقق اعتماد حداكثري سهامداران نسبت به راهبردها ، سياستها ، برنامه ها و تدبير امور شركت نيز يكي ديگر از چشم اندازهاي شركت به شمار مي رود.
كرباسيان فزود:براي تحقق اين چشم انداز ها،راهبردهايي را نيز در نظر گرفته ايم. بهبود ساختار تأمين مالي شركت از طريق افزايش سرمايه در مقاطع مناسب زماني، بهبود ساختار سرمايه گذاري از طريق افزايش سرمايه، تنوع بخشي به پرتفوي، باز توزيع سرمايه گذاريها، تأسيس صندوقهاي مشترك سرمايه گذاري،فعاليت مؤثر در بورس اوراق بهادار و بورس كالا و حضور فعال در بورس و فرا بورس از راهبردهاي ما براي دستيابي به چشم انداز شركت خوارزمي است.
 

mjid

New Member
کاربر فعال


حال و آينده شركت فرابورسي سرمايه گذاري خوارزمي تشريح شدمديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي با تشريح حال و آينده اين شركت فرابورسي از گشايش نماد معاملاتي در آينده اي نزديك و همزمان افزايش 59 درصدي سرمايه اين شركت خبرداد.
به گزارش فارس به نقل از سنا اظهار داشت: شركت سرمايه گذاري خوارزمي در آستانه تغييري بزرگ و البته حساس قرار دارد. بزرگي اين تغيير به اين دليل است كه مديريت و سهامداران خوارزمي با ورود به بازار فرابورس ، به مناسبات گسترده تر و سازوكار بزرگتري وارد مي شوند. مناسباتي كه الزامات و پيامد هاي خاص خود را دارد.
كرباسيان فزود:براي تحقق اين چشم انداز ها،راهبردهايي را نيز در نظر گرفته ايم. بهبود ساختار تأمين مالي شركت از طريق افزايش سرمايه در مقاطع مناسب زماني، بهبود ساختار سرمايه گذاري از طريق افزايش سرمايه، تنوع بخشي به پرتفوي، باز توزيع سرمايه گذاريها، تأسيس صندوقهاي مشترك سرمايه گذاري،فعاليت مؤثر در بورس اوراق بهادار و بورس كالا و حضور فعال در بورس و فرا بورس از راهبردهاي ما براي دستيابي به چشم انداز شركت خوارزمي است.
جناب تمدن ايلام اين مطالب همه در سايت هاي خبري قابل روئيت مي باشد و لطفا تحليل و شرايط خوارزمي را از ديدگاه خودتون بفرماييد.
 

steve

Well-Known Member
کاربر فعال


حال و آينده شركت فرابورسي سرمايه گذاري خوارزمي تشريح شد
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي با تشريح حال و آينده اين شركت فرابورسي از گشايش نماد معاملاتي در آينده اي نزديك و همزمان افزايش 59 درصدي سرمايه اين شركت خبرداد.
به گزارش فارس به نقل از سنا اظهار داشت: شركت سرمايه گذاري خوارزمي در آستانه تغييري بزرگ و البته حساس قرار دارد. بزرگي اين تغيير به اين دليل است كه مديريت و سهامداران خوارزمي با ورود به بازار فرابورس ، به مناسبات گسترده تر و سازوكار بزرگتري وارد مي شوند. مناسباتي كه الزامات و پيامد هاي خاص خود را دارد.
وي افزود:يكي از مهمترين اين پيامد ها واقعي شدن قيمت سهام خوارزمي است.پيامد ديگر افزايش ظرفيت نقد شوندگي سهام است. در اين ميان مجوز افزايش 59 درصدي سرمايه هم صادر شده و اين رويداد همزمان با ورود شركت به بازار فرابورس تحقق پيدا خواهد كرد. اين موضوع هم به اهميت اين تغيير مي افزايد.
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي افزود: اما اين تغيير حساس هم هست.اين حساسيت هم به همين موضوع افزايش سرمايه و حق تقدم سهامداران براي خريد سهام جديد شركت ارتباط پيدا مي كند. طي روزها گذشته تلاش شده است درباره حق تقدم به سهامداران خوارزمي اطلاع رساني شود. از همين رو اميدواريم در روز گشايش نماد در بازار فرابورس و البته تا 60 روز پس از آن سهامداران بتوانند تصميم مناسبي براي استفاده يا واگذاري حق تقدم سهام جديد بگيرند.
كرباسيان درباره ميزان سرمايه كنوني شركت سرمايه گذاري خوارزمي نيز اظهار كرد: سرمايه فعلي شركت 2 هزار و449 ميليارد و 650 ميليون ريال است كه با 59 درصد افزايش،اين رقم به 3 هزار و 895 ميليارد ريال مي رسد. يك هزار و 205 ميليارد ريال اين افزايش سرمايه از محل مطالبات و آورده نقدي سهامداران و مابقي آن كه معادل 240 ميليارد ريال است از محل ساير اندوخته ها تامين مي شود.اين افزايش سرمايه در حالي صورت مي گيرد كه در سال گذشته نيز سرمايه شركت از يك هزار و 220 ميليارد ريال به رقم فعلي رسيد كه 791 ميليارد ريال آن ( معادل 65 درصد) از محل اندوخته سرمايه اي تامين شد.

*وضعيت پرتفوي شركت سرمايه گذاري خوارزمي

وي همچنين در تشريح وضعيت پرتفوي شركت خوارزمي گفت: اين شركت با توجه به پتانسيل و توان ويژه اي كه دارد توانسته در 5 حوزه خاص با اختصاص سهام مديريتي سرمايه گذاري كند.دراين ميان در حوزه ساختمان مالك100 درصد سهام شركت توسعه ساختمان خوارزمي در حوزه محصولات دارويي 51 درصد از كل سهام سينادارو و همچنين درحوزه شركت هاي بازرگاني نيز100 درصد سهام تجارت گستران خوارزمي را تحت مالكيت خود دارد.
مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي افزود: در حوزه رايانه نيز 100 درصد سهام شركت هاي فناوري اطلاعات خوارزمي و داده پردازي خوارزمي را دراختيار دارد و مالك 24 درصد شركت كارت اعتباري ايران كيش است. در عين حال در حوزه واسطه گري نيز سهامدار شركت هاي واسپاري سپهر( ليزينگ) ، صرافي سپهر، سرمايه گذاري پارس آريان ، توسعه مديريت سرمايه خوارزمي و آتي نگر سپهر ايرانيان است.

*ورود خوارزمي به حوزه هاي جديد سرمايه گذاري

كرباسيان در بخش ديگري با تاكيد بر ورود شركت سرمايه گذاري خوارزمي به حوزه هاي جديد سرمايه گذاري گفت: شركت سرمايه گذاري خوارزمي در تلاش است تا به حوزه هاي تامين سرمايه، بيمه، خدمات گردشگري و صندوق سرمايه گذاري مشترك به عنوان حوزه هاي جديد سرمايه گذاري ورود پيدا كند.البته تا كنون نيز اقدامات درخور توجهي در اين رابطه صورت گرفته است. از جمله اين كه در نخستين روزهاي كاري سال جديد، مجوز تاسيس صندوق سرمايه گذاري مشترك خوارزمي دريافت گرديد كه در آينده نزديك فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.
تاسيس صندوق سرمايه‌گذاري مشترك خوارزمي در 16 فروردين سال جاري با سرمايه 7 ميليون و 500 هزار ميليون ريال كليد خورد.در جلسه مجمع موسسان اين صندوق مقرر شده صندوق سرمايه گذاري مشترك خوارزمي با مشاركت مالي شركت سرمايه گذاري خوارزمي به ميزان 5 هزار ميليون ريال، شركت توسعه مديريت سرمايه خوارزمي به ميزان هزار ميليون ريال، شركت آتي نگر سپهر ايرانيان به ميزان هزار ميليون ريال و شركت كارگزاري بانك صادرات به ميزان 500 ميليون ريال فعاليت خود را آغاز كند.
وي افزود: پس از تاسيس شركت سرمايه گذاري مشترك خوارزمي ، صندوق سرمايه گذاري مشترك سپهر اول نيز با سرمايه اوليه 100ميليارد ريال و حداكثر جذب منابع هزار و 500 ميليارد ريال تاسيس شد.خوارزمي سهامدار 17.5 درصد از سرمايه اين صندوق است.

*مزاياي صندوق هاي مشترك سرمايه گذاري براي سهامداران

مديرعامل شركت سرمايه گذار خوارزمي در پاسخ به اين كه تاسيس صندوق هاي سرمايه گذاري مشترك چه مزيتي براي سهامداران دارند،‌گفت:از مهمترين ويژگي هاي صندوق هاي سرمايه گذاري مشترك تجميع و به كارگيري منابع خرد و كلان اشخاص و بهره جويي از صرفه جويي هاي ناشي از مقياس، امكان كسب بازدهي مناسب در بازارهاي پربازده به ويژه بازار مالي كشور و امكان نقد شوندگي بالاي سهام و كاهش ريسك سرمايه گذاري است.

*تركيب سهامداران شركت سرمايه گذاري خوارزمي

كرباسيان درباره تركيب سهامداران خوارزمي نيز گفت: اين شركت در واقع متعلق به كاركنان شاغل و بازنشسته بانك صادرات ايران است به گونه اي كه 75.83 درصد از سهام خوارزمي به اين افراد تعلق دارد. 14.34 درصد از سهام شركت خوارزمي نيز از آن شركت سرمايه گذاري تامين آتيه بانك مسكن است. موسسه همياري غدير نيز مالك 9.82 درصد از سهام شركت سرمايه گذاري خوارزمي است.

*آينده شركت سرمايه گذاري خوارزمي

مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي در بخش ديگري ازاين گفت و گو افق روشني را براي شركت خوارزمي ترسيم كرد وگفت: ما در چشم انداز بلند مدت شركت به زمينه سازي براي دستيابي به شرايطي كه در آن شرايط امكان ارزش آفريني برتر براي سهامداران فراهم شود، اولويت داده ايم.همچنين به زمينه سازي براي شكل گيري فضايي آميخته به صداقت ، شفافيت و پاسخگويي در تعاملات ميان دست اندركاران شركت و سهامداران. تحقق اعتماد حداكثري سهامداران نسبت به راهبردها ، سياستها ، برنامه ها و تدبير امور شركت نيز يكي ديگر از چشم اندازهاي شركت به شمار مي رود.
كرباسيان فزود:براي تحقق اين چشم انداز ها،راهبردهايي را نيز در نظر گرفته ايم. بهبود ساختار تأمين مالي شركت از طريق افزايش سرمايه در مقاطع مناسب زماني، بهبود ساختار سرمايه گذاري از طريق افزايش سرمايه، تنوع بخشي به پرتفوي، باز توزيع سرمايه گذاريها، تأسيس صندوقهاي مشترك سرمايه گذاري،فعاليت مؤثر در بورس اوراق بهادار و بورس كالا و حضور فعال در بورس و فرا بورس از راهبردهاي ما براي دستيابي به چشم انداز شركت خوارزمي است.
ضمن تشكر از درج مطالب ارزنده كه بسياري از دوستان فرصت بدست اوردن انها را ندارند . لطفا بفرماييد عرضه اوليه چه تاريخي صورت ميگرد.
 

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
جناب تمدن ايلام اين مطالب همه در سايت هاي خبري قابل روئيت مي باشد و لطفا تحليل و شرايط خوارزمي را از ديدگاه خودتون بفرماييد.
دوست گرامي همه شايد به اندازه شما فرصت و يا ....... را ندارند پس بهتره بجاي خرده گرفتن از ذكر موارد ياد شده از كاربر محترم تمدن ايلام شما هم اگر مطلبي در خصوص اين شركت در جايي ديديد كه با اين تاپيك مرتبط هست لطف كرده و در ايجا گردآوري نماييد.
توضيح در هر تاپيكي كه وارد ميشويد اطلاعات مربوط به اون شركت از سايتها و .... براي سهولت كاربران گردآوري شده كه كاره بسيار زيبا و پسنديده ايي هستش.
درضمن اينها همه واقعيتهاي شركته و هر كسي بايد نسبت به عقل و معلومات خودش برداشت كنه نه اينكه دنباله روي از ديگران كنه.با كمال احترام
از جناب تمدن ايلام و تمام كاربرانيكه در اين مدت در اين تاپيك مطلب زدند و به اين درخواست حقير لبيك گفتند تشكر ميكنم.
 

کارمند

Active Member
کاربر فعال
ارزش دفتری خوارزمی در سال گذشته حدود 20 تومان بود با سود نزدیک 30 تومان .

به نظره دوستان می شه انتظار قیمت حدود 300 تومان با سود 42 تومان فعلی از خوارزمی در شهریور داشت ؟
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
دوست گرامي همه شايد به اندازه شما فرصت و يا ....... را ندارند پس بهتره بجاي خرده گرفتن از ذكر موارد ياد شده از كاربر محترم تمدن ايلام شما هم اگر مطلبي در خصوص اين شركت در جايي ديديد كه با اين تاپيك مرتبط هست لطف كرده و در ايجا گردآوري نماييد.
توضيح در هر تاپيكي كه وارد ميشويد اطلاعات مربوط به اون شركت از سايتها و .... براي سهولت كاربران گردآوري شده كه كاره بسيار زيبا و پسنديده ايي هستش.
درضمن اينها همه واقعيتهاي شركته و هر كسي بايد نسبت به عقل و معلومات خودش برداشت كنه نه اينكه دنباله روي از ديگران كنه.با كمال احترام
از جناب تمدن ايلام و تمام كاربرانيكه در اين مدت در اين تاپيك مطلب زدند و به اين درخواست حقير لبيك گفتند تشكر ميكنم.
سلام" فردوسی؟ عزیز قدر دان لطف ومحبت شما ودیگر دوستان هستم . سرمایه گذاری خوارزمی از دل سرمایه گذاری غدیر بوجود آمده تا آنجایی که بنده به یاد دارم سال 73-72 شرکت غدیر با حمایتهای بانک صادرات وتصمیمات درست ومنطقی مدیران غدیر شروع به فعالیت کرد و ظرف چند سال به سرعت رشد کرده و بر زیر مجموعه هایش افزود که یکی از این زیر مجموعه های موفق وپر بازده خوارزمی بود که ادامه دهنده سیاست های موفق غدیر بوده وهست. سال 84 یا 83 بود که با توافق شرکت غدیر که دیگر برای خود غولی شده وجزوء 10 شرکت برتر ایران بود وبانک صادرات مقرر گردد در قبال سهامی که سال 73 به کارکنان بانک داده بودند غدیر مالکیت یکی از زیرمجموعه هایش که خوارزمی باشد را (نزدیک به 78%) به بانک صادرات وکارکنان شاغل وبازنشسته آن انتقال دهد. در واقع سیاست های خوارزمی وغدیر در یک جهت است به طوری که هم اکنون مدیر عامل آن عضو هیت مدیره غدیر است ودر 90% سر مایه گذاری ها وفعالیت های غدیر رد پای خوارزمی دیده میشود. مخصوصا" در دو سه سال اخیر که بیشتر فعالیتهایشان در زمینه مسکن وساخت وساز-- معادن--- انرژی (برق-نفت-گاز- وپتروشیمی) بوده در واقع خوارزمی اشل کوچک غدیر است حالا به نظر دوستان غدیر چگونه شرکتی هست وآیا ارزش سرمایه گذاری را دارد ؟ ببخشید سرتان را درد آوردم موفق باشید.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
در ضمن سال 88 اگر اشتباه نکنم 450 ریال سودش بوده 200 ریال تقسیم کرد و250 ریال هم اندوخته سال قبل هم فکر میکنم 350 ریال که 150 تقسیم و200 اندوخته بوده که سال 89 یه افزایش سرمایه 101% درصدی داد وامسال هم بعد پذیرش در فرابورس در قبل از عید یک افزایش 59% دارد (49.2% آورده و9.8% اندوخته وجایزه) که بورس هم موافقت خود را اعلام کرده وبعد از پذیرش وکشف قیمت در یکی دو روز آینده ظرف حداکثر 2 ماه اعمال خواهد کرد . در ضمن این سهم عرضه اولیه ندارد چون سهام آن دست یک حقوقی نیست که هر روز مقداری عرضه کند .همانطور که قبلا" عرض کردم خوارزمی بیش از 42000 سهامدار دارد. که روز عرضه رقابت قیمتی بین خریداران وفروشندگان باعث کشف قیمت در تابلو خواهد شد.البته بنده هیچگونه تبلیغی بر روی این سهم نمی کنم چراکه موارد ذکر شده واقعیتهای شرکت هست ولی بنده این شایعه را شنیده ام که امسال حداقل توانایی ساختن 500 ریال را بعد از افزایش 59% درصدی را دارد.
 

لیدر1387

New Member
کاربر فعال
روابط عمومی فرابورس اعلام کرد :
27 اردیبهشت ، معارفه خوارزمی برگزار می شود​
مراسم معارفه شرکت سرمایه گذاری خوارزمي برای حضور در فرابورس ، روزسه شنبه 27 ارديبهشت در آمفي تئاتر سازمان ملي بهره وري برگزار می شود.
مراسم معارفه شرکت سرمایه گذاری خوارزمي برای حضور در فرابورس ، روزسه شنبه 27 ارديبهشت در آمفي تئاتر سازمان ملي بهره وري برگزار می شود.
به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران ، مراسم معارفه شرکت سرمایه گذاری خوارزمي روز سه شنبه از ساعت 15 الي 17 در آمفي تئاتر سازمان ملي بهره وري واقع در خيابان شيخ بهايي جنوبي - خيابان ايرانشناسي برگزار می شود.

در اين مراسم علاوه بر ارایه گزارشي از سوي مهدی کرباسیان ، مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي ، درباره اهداف ، سياست ها ، برنامه ها و چشم انداز فعاليت هاي این شركت ، به پرسش هاي مدعوين اعم از كارگزاران فعال در بورس سرمایه گذاران ، علاقه مندان و سهامداران پاسخ داده می شود.

گشایش نماد 31 اردیبهشت

همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری خوارزمی روز 31 اردیبهشت گشایش می یابدو همزمان با گشایش نماد و ورود خوارزمی به این بازار ، پذیره نویسی افزایش 59 درصدی سرمایه این شرکت نیز آغاز خواهد شد.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه


نماد سرمايه گذاري خوارزمي 31ارديبهشت باز مي شود
خبرگزاري فارس: با برگزاري مراسم معارفه شركت سرمايه گذاري خوارزمي در 27 ارديبهشت، نماد اين شزكت 31 ارديبهشت در فرابورس باز مي شود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي فرابورس ايران ، مراسم معارفه شركت سرمايه گذاري خوارزمي روز سه شنبه از ساعت 15 الي 17 در آمفي تئاتر مؤسسه مطالعات و بهره‌وري بهره وري واقع در خيابان شيخ بهايي جنوبي - خيابان ايرانشناسي برگزار مي شود.
دراين مراسم علاوه بر ارائه گزارشي از سوي مهدي كرباسيان ، مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي ، درباره اهداف ، سياست ها ، برنامه ها و چشم انداز فعاليت هاي اين شركت ، به پرسش هاي مدعوين اعم از كارگزاران فعال دربورس سرمايه گذاران ،علاقه مندان و سهامداران پاسخ داده مي شود.
همچنين نماد شركت سرمايه گذاري خوارزمي روز 31 ارديبهشت گشايش مي يابدو همزمان با گشايش نماد و ورود خوارزمي به اين بازار ، پذيره نويسي افزايش 59 درصدي سرمايه اين شركت نيز آغاز خواهد شد.
 

تمدن ایلام

New Member
عضو تازه
به نظر دوستان در چه رنجی کشف قیمت خواهد شد؟ البته صاحب این تاپیک جناب فردوسی؟ میباشند وجسارت بنده را ببخشید.
 
بالا