وتجارت ( بانک تجارت )

sayan1

New Member
عضو تازه
#81
با سلام
من تازه به این جمع پیوستم اما دوست دارم اطلاعاتی را که دارم در اختیارتون بزارم

استقراض از بانک مرکزی برای جبران کسری دارائی
بانک تجارت الان حدود دو ساله که مانده حسابش با بانک مرکزی صفر شده و به عبارتی از بانک مرکزی استقراض نمی کنه

بعضی سوالات جدی راجب وامهای کلان پرداختیش هست
چون هدفگذاری انجام شده برای بانک تجارت همیشه به عنوان یک بانک شرکتی و کلان بوده (برخلاف بانک ملی که بانک خرده فروشی است) لذا عموم تسهیلات گیرندگانش شرکتهای بزرگ هستند و این مساله اگر چه ممکنه خطراتی داشته باشه اما با توجه به اینکه این قبیل مشتریان عموما نسبت به بازپرداخت وامهای خود مسئولیت بیشتری احساس می کنن و همچنین اگر هم تسهیلاتشون معوق بشه هیچ وقت سوخت نمی شه از اطمینان خاطر بیشتری برخوردار است
 

دانش آموز بورس

New Member
عضو تازه
#82
بانك تجارت ١١٥ تومان كشف قيمت مي‌شود

جمهوریت: بر اساس توافقات انجام شده و نیز رایزنی‌های صورت گرفته، قیمت كشف شده برای عرضه سهام بانک تجارت در بورس ١١٥ تومان تعیین شد.
بانک تجارت به عنوان دومین بانک دولتی مشمول واگذاری در حالی برای ورود به بورس جهت کشف قیمت آماده می‌شود که كارشناسان اين بانك و سازمان خصوصي‌سازي رقم ١١٥ تومان را برای عرضه اين سهام مناسب می‌دانند.
اين درحالي است كه بانک تجارت به قیمت ١٢٥ تومان خوش‌بین است و با توجه به اینکه تلاش بسیاری برای افزایش شفافیت مالی حساب‌های خود انجام داده است، رقم ١٢٥ تومان را مناسب این عرضه می‌داند اما با توجه به اینکه سهام بانک ملت به قیمت ١٠٥ تومان در بورس عرضه شد، شنیده‌ها حاکی از تعیین قیمت ١١٥ تومانی برای عرضه ٥ درصدی سهام این بانک دولتی دارد.
ايلنا در این گزارش می‌افزاید: شفافیت بیشتر در حساب‌های بانک تجارت این بانک را نسبت به دو بانک ملت و صادرات متمایز کرده است و موجبات اقبال این بانک را نزد فعالان بازار سرمايه و سرمايه‌گذاران را فراهم کرده است.
بر پایه این گزارش، مطالبات معوق بانک تجارت ١٩درصد کل تسهیلات اعطایی این بانک عنوان شده است که در ادبیات واگذاری شرکت‌های بزرگ در ایران رقم مطلوبی است. بنابراین گزارش، بانک تجارت برابر مطالبات خود ذخایر دارد و این موضوع سبب شده تا این بانک پس از واگذاری نزد خریدارن خود سودآور جلوه کند
 

hoseinh

Well-Known Member
کاربر فعال
#83
عضو هيات‌مديره بانك تجارت:
به دنبال عرضه اوليه موفق بانك‌تجارت هستيم


يك عرضه اوليه موفق به منظور كشف قيمت باعث شادابي، پويايي و روان بودن سهم و بازار سهام در ماه‌هاي پس از عرضه خواهد بودگروه بورس – شرايط اين روزهاي بازار سرمايه به گونه‌اي است كه بازار سرمايه مي‌تواند استقبال خوبي از عرضه اوليه سهام داشته باشد. بر اين اساس 5درصد سهام بانك تجارت به عنوان اولين عرضه اوليه امسال آماده پذيرش در بورس است. شنيده‌ها حاكي از اين است كه تاكنون روز 29ارديبهشت‌ماه جهت عرضه و كشف قيمت 5درصد سهام بانك تجارت معادل 521ميليون و 850هزار سهم اين بانك‌ درنظر گرفته شده است. در همين رابطه براي بررسي آخرين وضعيت سهام بانك تجارت قبل از ورود به بورس گفت‌و‌گويي را با سيدمجتبي فهيم هاشمي، عضو هيات‌مديره بانك تجارت انجام داده‌ايم كه در ادامه مي‌خوانيد:
قيمت‌گذاري سهام بانك در چه مرحله‌اي است و نظر شما در خصوص قيمت عرضه اوليه سهام چيست؟
محاسبات مربوط به قيمت‌گذاري سهام توسط تامين سرمايه‌نوين (طرف قرارداد سازمان خصوصي‌سازي) در حال تكميل است و ما تمام اطلاعات مورد نياز تامين سرمايه‌نوين را در اختيار آنها قرار داده‌ايم. قيمت نهايي توسط سازمان خصوصي‌سازي و تامين سرمايه نوين تعيين مي‌شود و ان‌شاءا... نقطه تلاقي فروشنده (سازمان خصوصي‌سازي) و خريدار (بازار سرمايه) خواهد بود.
چه اقداماتي براي روز عرضه 5درصدي انجام داده‌ايد؟
رايزني‌ها و گفت‌و‌گوهاي قابل توجهي با فعالان بازار سرمايه در جريان است و توضيحات و اطلاعات مورد نياز در خصوص وضعيت بانك را در اختيار آنان قرار مي‌دهيم.
به نظر شما عرضه 5درصد سهام بانك تجارت با استقبال و موفقيت روبه‌رو مي‌شود؟
ما تمام تلاش خود را در جهت اطلاع‌رساني كامل و شفاف به بازار سرمايه به كار برده و خواهيم برد. اميدنامه بانك در 121صفحه در سايت بورس وبانك، مجموعه كامل و جامعي است. با اين وجود ما آمادگي كامل براي ارائه توضيحات و اطلاعات بيشتر در مورد وضعيت بانك داريم و با هر يك از فعالان بازار سرمايه، شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و صندوق‌ها كه مايل باشند، گفت‌و‌گو خواهيم كرد تا عرضه با موفقيت و استقبال انجام شود. اين درحالي است كه يك عرضه اوليه موفق به منظور كشف قيمت باعث شادابي، پويايي و روان بودن سهم و بازار سهام در ماه‌هاي پس از عرضه خواهد بود. براين اساس اگر در روز عرضه شرايط بازار مشابه وضعيت فعلي بود و قيمت نيز مناسب باشد، سازمان خصوصي‌سازي عرضه موفقي خواهد داشت.
براساس صورت‌هاي مالي چه ميزاني از eps سال 87 بانك محقق شده است و براي سال مالي 88 چه رقمي را پيش‌بيني مي‌كنيد؟
ميزان پوشش eps بانك تجارت در 6ماه اول سال 87 معادل 116ريال به ازاي هر سهم بوده است. براين اساس بانك توانسته است معادل 49درصد از پيش‌بيني سود 236ريالي هر سهم سال 87 خود را پوشش دهد. همچنين پيش‌بيني eps بانك براي سال مالي 88 مبلغ 260 ريال گزارش شده است.
با توجه به ارائه صورت‌هاي مالي بانك تجارت آيا مي‌توانيم انتظار تعديل مثبت eps بانك را داشته باشيم؟
مسووليت اصلي هيات‌مديره تحقق سود پيش‌بيني شده هر سهم است، بنابراين در بانك تجارت همواره تلاش خواهيم كرد پيش‌بيني‌هاي انجام شده تحقق يابد. اما در مورد تعديل eps و... هنوز براي اظهارنظر در مورد تعديل eps بسيار زود است؛ ضمن اينكه همان‌طور كه اشاره شد درصد پوشش eps در 6ماه تنها 49درصد است. اما ان‌شاءا... در اولين فرصت صورت‌هاي مالي نهايي 87 را تهيه و به سازمان حسابرسي ارائه خواهيم داد. پس از اخذ نظر حسابرسان مراتب را به بورس اعلام خواهيم كرد.
نسبت كفايت سرمايه بانك 1/6و پايين‌تر از الزامات بانك مركزي است، نظرتان در اين خصوص چيست و براي بهبود آن چه برنامه‌اي داريد؟
پايين بودن نسبت كفايت سرمايه بانك تجارت يك واقعيت است كه البته عمدتا ناشي از احتساب ذخاير براي تعهدات بازنشستگي كاركنان بالغ بر 2860ميليارد ريال و ذخيره مطالبات مشكوك‌الوصول بالغ بر 6300ميليارد ريال (طي 2سال گذشته) مي‌باشد.
از سوي ديگر همان طوري كه در اميدنامه بانك توضيح داده شده است، از بدو تاسيس بانك تاكنون تنها 12/699ميليارد ريال از سرمايه 10هزارو 437ميليارد ريالي بانك يعني تنها معادل 7/6درصد از كل سرمايه، به صورت آورده نقدي سهامدار بوده است كه يكي از دلايل ديگر پايين بودن نسبت كفايت سرمايه بانك است. البته براي بهبود نسبت كفايت سرمايه هم برنامه داريم (همان‌طور كه در اميدنامه آمده است)، از جمله افزايش سرمايه نقدي برابر 2هزار ميليارد ريال (معادل 20درصد سرمايه) طي دو سال آينده، مي‌تواند نسبت كفايت سرمايه را متعادل ‌كند.
با احتساب 40درصد سهام عدالت و 5درصد عرضه اوليه پيش‌بيني مي‌كنيد در چه مقطعي ميزان كل سهام واگذاري از مرز 50درصد عبور كند؟
اگر وضعيت مناسب بازار تداوم داشته باشد با مجوزهايي كه اخذ شده است، واگذاري سهام توسط سازمان خصوصي‌سازي در روزهاي بعد از عرضه نيز ادامه خواهد داشت و بدين ترتيب به راحتي از مرز 50درصد خواهيم گذشت. ضمن اينكه طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده 5درصد سهام ترجيحي كاركنان بانك نيز در خردادماه واگذار خواهد شد.
به عنوان آخرين سوال، برنامه بانك تجارت براي روزهاي پس از عرضه سهام چيست؟
پس از عرضه وظيفه مهم هيات‌مديره اطلاع‌رساني شفاف و كامل و به موقع به سهامداران و بازار سرمايه است كه براي اين امر برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است. همواره سعي خواهيم كرد نقطه ابهامي براي سهامداران عزيز وجود نداشته باشد.
همچنين اعتقاد و اطمينان داريم، بازار سرمايه بهترين قضاوت را در مورد عملكرد بانك‌هاي موجود در بورس و بانك‌هاي ديگري كه در آينده وارد بورس مي‌شوند، خواهد داشت.
 

Azemati

Well-Known Member
کاربر فعال
#84
دو سوال؛

- کارکشته های بورس خرید این سهام رو پیشنهاد می کنند؟
- همه برای خرید به یک میزان شانس دارند؟ روند انتخاب خریداران به چه صورته؟ هر کارگزاری که زودتر اقدام کنه؟
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
#85
دو سوال؛

- کارکشته های بورس خرید این سهام رو پیشنهاد می کنند؟
- همه برای خرید به یک میزان شانس دارند؟ روند انتخاب خریداران به چه صورته؟ هر کارگزاری که زودتر اقدام کنه؟
من به عنوان یه کارکشته ;) این سهمو میخرم.البته اگر قیمتش منطقی باشه.قبلا" نظرمو درباره قیمت سهم عرض کردم.
بله تقریبا" همه به یک میزان شانس برای خرید دارند.یعنی اگر از قبل به کارگزار خود سفارش خرید بدهید احتمال بسیار زیاد برایتان خواهد خرید.مگر اینکه ....#-o .اکثر کارگزاران سهمیه قابل خرید دارند.
خریداران (کارگزاران ) از ایستگاه های معاملاتی خود تا حداکثر سهمی که قابل خرید هر ایستگاه هست رو در رقابت خرید با سایر کارگزاران میگذارند.میشه گفت که اجماع خرید در یک نرخ مشخصی صورت میگیره و اگر خصوصی سازی دندون گردی نکنه توی همون قیمتها و یا درصد مختصری بالاتر سهمو عرضه میکنه.در اینجا به اکثر کارگزارا سهم میرسه.مگر اونهایی که سر بزنگاه گلاب به روتون دستشوییشون گرفته و در آخرین لحظه ی رقابت و عرضه سر سیستم ایستگاه خودشون حاضر نیستن و از غافله عقب میمونن که وقتی برمیگردن با این پیغام ناظر روبرو میشن که دیر اومدی قطار رفت! :((
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
#86
نخیر این دادشمون تا 150 تومن نخریده باید اصلاحش کنیم

:))

گرگین خان خوابت نمیاد

حرف این پیر اقتصاد قبول کن این کار آفرین نیستا

4 یا 5 سالی کار داره اگر زیر بار بدهی خورد نشود!!!
البته که 150 فعلا نمی ارزه.اما زیر بار بدهی هم خرد نمیشه.تو مجمع 20 تومن تقسیم میکنه و همونو افزایش سرمایه میده.اینجوری نسبت کفایت سرمایه هم به حد استاندارد میرسه.سهامداراشم هم از گین سود میبرند و از افزایش تعداد سهام. :x@};-:x
 

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
#87
بانك تجارت :

جمع كل سپرده ها :

در سال 86 مبلغ 18204 ميليارد تومن .

در سال 87 پيش بيني مبلغ 19973 ميليارد تومن .

در سال 88 پيش بيني مبلغ 24294 ميليارد تومن .

جمع کل تسهیلات اعطائی و مطالبات در بخش دولتی و غیر دولتی 168530 میلیارد ریال ( تا 6 ماهه 87 ) .

در بخش دولتی از کل تسهیلات اعطائی و مطالبات 6.6 % ان در طبقه مطالبات سر رسید گذشته و معوق و مطالبات مشكوک الوصول است . و به طور خاص 4% به طور خاص در طبقه مطالبات مشكوک الوصول است .

و در بخش غیر دولتی از کل تسهیلات اعطائی و مطالبات 16% در طبقه مطالبات سر رسید گذشته و معوق و مشكوک الوصول است و به طور خاص 6% ان در طبقه مطالبات مشكوک الوصول .

براورد رشد منابع بانک تجارت در سال 88 بر مبنای رشد نقدینگی معادل 21.4 % در نظر گرفته شده است . ايا در سال 88 اين رشد نقدينگي را داريم ؟

در پیش بینی سال 88 رشد سپرده ها 23% در نظر گرفته شده است نسبت به سال مالي قبل . ايا اين رشد خوشبينانه در نظر گرفته نشده با توجه به ميزان نقدينگي كمتر در اقتصاد در سال 88 ؟؟؟

افزایش سپرده های ارزی بانک 18.8 % در سال 88 نسبت به سال مالي قبل در نظر گرفته شده است . با توجه به كاهش قيمت نفت و كم شدن منابع ارزي اين ژيش بيني محقق ميشود ؟؟؟؟

و در كل
افزایش 16.5% در منابع بانکی در سال 88 پیش بینی شده است . ايا با توجه به كم شدن نقدينگي بانك به اين پيش بيني ميرسد ؟؟


مصارف ریال و ارزی با رشد به ترتیب 15.7% و 23.7 % در سال 88 در نظر گرفته شده است . با توجه به كنترل تورم و نظارت بر وامها به اين پيش بيني بانك ميرسد . ؟


هزینه پرسنلی در سال 88 نسبت به 87 با رشد 10% پیش بینی شده است که جای سوال دارد ؟

بانك در سال 86 مبلغ 405 ميليارد تومن هزينه مطالبات مشكوك الوصول داشته كه در پيش بيني سال 87 و 88 خودش اين رقم به ترتيب 226 و 248 ميليارد تومن ذكر شده . ايا پيش بيني كم گرفته نشده ؟بانک در سال 87 نسبت به سال 86 به میزان 1219% رشد اخذ تسهیلات از بانک مركزی داشته است .

مجموع مطالبات بانك در سال 87 نسبت به سال 86 ميزان 47.6٪ رشد داشته ولي براي سال 88 پيش بيني 15 ٪ رشد دارد .
 

حمیدبورسی

New Member
عضو تازه
#88
البته که 150 فعلا نمی ارزه.اما زیر بار بدهی هم خرد نمیشه.تو مجمع 20 تومن تقسیم میکنه و همونو افزایش سرمایه میده.اینجوری نسبت کفایت سرمایه هم به حد استاندارد میرسه.سهامداراشم هم از گین سود میبرند و از افزایش تعداد سهام. :x@};-:x
دو ساله کفایت سرمایه را با افزایش سرمایه جبران میکند !

سالی 10 % و یک مقدار نقد تقسیم میشود این باید روش حساب کرد !;)

ولی سهم 100 تومنی !:-d
 

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
#89
جناب حیدری به مطلب خیلی خوبی اشاره کردند که " ایا رشد نقدینگی 22 درصدی داریم؟؟

دوستان رو این گروه یه نکته توجه داشته باشید که اگر در زمان احمدی نژاد بانکیها از بابت نرخ بهره در مذیقه بودند اما از افزایش نقدینگی 100 و 200 درصدی حجم پول استفاده ها کردند و همین عامل دوامشان شد

در سال 88 هر رییس جمهور دیگری که بیاید نرخ بهره همین خواهد بود و از افزایش نقدینگی خبری نخواهد بود و همین امر سود اوری این گروه وتحقق برنامه هایشان را به چالش میکشد

الاایاحال من قبلن زیاد رو این عرضه ها حساس بودم و نگران میشدم اما از وقتی که در عرضه ملت دیدم که چگونه سهامداران حقیقی به قیمت 105 تومانی و غیر کارشناسانه بانک ملت حمله بردند و همین گروه باعث شدند که این عرضه موفقیت امیز باشد از نگرانی ام کاسته شد و استراتژی ام عوض شد

اگر سهامداران حقیقی همچون حقوقیها در روز اول عرضه هجوم نبرده بودند معامله باطل میشد و در عرضه بعدی 80 میخریدند

من بشخصه منتظر میمانم که در چند روز قبل عرضه تجارت که سهام پر پتانسیل دیگر فرصت خرید استثنایی میدهد دست بکار انها میشوم
 

رابیم

مسدود شده
مسدود شده
#90
شنبه مورخ 22/2/1388 - بر اساس تصميم هيأت مديره محترم شركت بورس و هماهنگي صورت گرفته با رياست محترم سازمان خصوصي سازي ، عرضه اوليه سهام بانك تجارت به عنوان 449 شركت پذيرفته شده ، در روز دوشنبه مورخ 28/2/1388 صورت مي گيرد . همچنين به اطلاع فعالان محترم بازار مي رساند كه جلسه معارفه شركت مذكور روز شنبه مورخ 26/2/1388 ساعت 14 در محل هتل انقلاب برگزار خواهد گرديد . مديريت بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران
 

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
#91
بانك تجارت


بانك تجارت تا پايان 6 ماهه سال 87 مبلغ 2440 ميليارد تومن مطالبات ( سر رسيد گذشته . معوق و مشكوك الوصول دارد ) البته با كسر ذخيره هايي كه براي اين مطالبات گرفته و طبق گزارشي كه ارائه دادند .

اگر فقط و فقط 391 ميليارد تومن از اين مبلغ ( 2440 ميليارد تومن ) و به عبارتي فقط 16 ٪ كل اين مبلغ لا وصول شود . بانك تجارت نه اندوخته قانوني دارد . نه اندوخته احتياطي . نه سود ناشي از تسعير ارز و نه سود انباشته .

اگر 1043 ميليارد تومن از كل مبلغ مطالبات سوخت شود يعني فقط 42 ٪ كل مبلغ بانك تجارت نيازمند افزايش سرمايه 100 درصدي است تا فقط اين زيان بابت مطالبات سوخت شده خود را جبران كند .

حالا فرض كنيم 110 تومن سهم عرضه بشه ارزش بازار بانك تجارت ميشود 1147 ميليارد تومن .

با توجه به دارائي ها و بدهي ها و حداقل مطالبات لاوصول قيمت مناسب عرضه ميشود 70 تومن گرد شده البته .
 

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
#92
فارس: بانك تجارت دوشنبه آينده با پلاك 449 بورسي مي‌شود
ه گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، زمان عرضه اوليه سهام بانك تجارت در بورس به مانند واگذاري هاي پيشين شركت هاي دولتي بازهم تغيير كرد اما اين بار به جاي تاخير در عرضه سهام ، يك روز زودتر اين اقدام انجام خواهد شد.
 

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
#93
شمارش معکوس : دوشنبه عرضه بانک تجارت

مواظب سهام خوبتان باشید

اگر این سهم هم نخرید هیچ اتفاقی نمی افتد@};-
 

sir&serkeh

New Member
کاربر فعال
#94
تو صفحه اصلی سایت بانک تجارت و در بخش امیدنامه بانک ، سود سال 1387 رو 116 ریال اعلام کردند. اگه امکانش هست دوستان یه نگاهی به امیدنامه بکنن ، شاید من اشتباه میکنم.
 

Quince

Well-Known Member
کاربر فعال
#95
من موندم چطور كفايت سرمايه اين بانك 6.1 هستش داره پذيرش ميشه
درحاليكه حداقل بايد 8% باشه تا ورود كنه
اونوقت يعني چي ؟؟؟؟!!!!!
 

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
#96
جناب مراليخ عزيز فكر ميكني كفايت سرمايه بانك ملت چند بود كه عرضه شد و مگر ميشود يك بام و دو هوا .....مطالب زير را از سايت همسايه و نوشته جناب حسام عزيز است كه برايت كپي ميكنم تا بلكه كمكي باشه در جهت اصميم گيري در خريد و يا عدم خريد اين سهم

...........حسامعضو شده در: 28 مهر 1386
پست: 1114

تاريخ: 24 ارديبهشت 1388 - 11:07 عنوان:

--------------------------------------------------------------------------------

کفایت سرمایه بانکهای دولتی به شرح زیر است:

تجارت 6.1

صادرات 8.5

ملت:5.3

(حالا جالبه الان گیر دادن به کفایت سرمایه بانک تجارت که چرا کمتر از 8 هست البته تقصیر خود بانک هست اگه نمیگفت هیچ کس نمیفهمید چند هست چون بانک ملت ننوشت چنده کفایت سرمایش هیچ کس هم الان نمیدونه چنده )
 

رابیم

مسدود شده
مسدود شده
#97
دوستان، یک سوال اساسی برای من مطرحه و اون هم اینه که مگر وبملت چه گلی بر سر سهامداران خودش زده که اصرار دارن تجارت را هم واگذار کنند!!! :-/ :-/
 

شاه عباس

New Member
عضو تازه
#98
چیزی که مصلم هست اینه که تجارت وضعش از ملت خوبه.
در ضمن الان جو بانکیها هم خوبه.
ولی به شخصه من وسینا یا وکار رو بهتر از تجارت میدونم و تجارت رو بهتر از ملت.
 

Quince

Well-Known Member
کاربر فعال
#99
تو صفحه اصلی سایت بانک تجارت و در بخش امیدنامه بانک ، سود سال 1387 رو 116 ریال اعلام کردند. اگه امکانش هست دوستان یه نگاهی به امیدنامه بکنن ، شاید من اشتباه میکنم.
عرض شود كه اين گزارش 6 ماهه از پوشش ميباشد كه معادل 49% هستش
اما نكته به نظر من اينه كه مال 88 رو 26 تومن گفتن كه به نظر مياد با داغ كردن بانكيها ميخوتن اينو با پي 6 حدودآ بندازن كما اينكه دارن شرايط ولع براي خريد رو با بستن وكار و وسينا آماده ميكنن تا اينو بتونن حول و حوش 150 بندازن در حاليكه به نظر من 100الي 104 بيشتر نيرزه ( پي 4 ) البته استدلالشون ممكنه اين باشه كه چونكه ديگه دي پي اسش مثل سود غير عملياتي شده و اگه 150 بخوان بدنش با كسر 20 تومن دي پي اس خوشبينانه ميشه 130 تومن كه پي 5 هست معقوله !!!
به نظر من بيشتر از 4 نبايد داد بهش با اين كفايت سرمايه مسخرش :-d
 

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
مواظب سهام خوبتان باشید

اگر این سهم هم نخرید هیچ اتفاقی نمی افتد@};-
ناظرین محترم چرا این تایپیک مرا منتقل فرمودید؟؟؟

این تایپیک موقت 2 سه روزه بود میذاشتین بعد واگذاری منتقل میکردید

حرفای جالبی داشتما رو این گروه

حالا دوست ندارید نمینویسم

اما بدونید که این گروه هیچ سودی برای توزیع در مجمع ندارند

افزایش سرمایه 100 و 200 درصدی باید بدهند

و باقی نسبتها که خورده به هم

سود اوری به علت.... نمی گم تا تو کفش بمونید
صدای جلز و ولز در چند ماه اینده:)):((@};-
 
بالا