وتجارت ( بانک تجارت )

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
این جور من متوجه شدم سازمان بورس موافقت کرده سرمای بانک از 4500 میلیارد برسه به 17800 میلیارد. این میشه حدود 290 درصد افزایش سرمایه.. چطور دوستان میگن 390 درصد.. لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر
178.226/457=3.899

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
دقیقا اشتباه اینجاست... شما باید 17822 را از 4570 کم کنین و بعد تقسیم بر 4570 کنین.. در این صورت میشه 290 درصد.. یعنی اگر 1000 سهم داشته باشین میشه 3900 سهم..
درسته یعنی ضرر اندر ضرر خاک بر سر تجارت برای افزایش سرمایه اش

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
داداشا یا حالشون نیست یا خودشونو میزنن به خ...یت
بچه جون قراره 178 میلیارد سهم جدید اضافه بشه به تعداد سهام قبلی. از تقسیم 178 بر 45 مقدار افزایش سرمایه بدست میاد که میشه 3.9 برابر یا 390 درصد‌ !
آدم قاطی میکنه از دست این آگهی های سازمان بورس یه بار میزنه سرمایه نهایی فلان قدر یه بار تعداد سهام رو میزنه منم قاطی کردم
انقدر چیزایی غیرممکن از اینا میبینیم به چشمای خودمونم دیگه نمیتونیم اعتماد کنیم

amin53

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
امکان افزایش در صورت رفع ابهام چقدر می تونه باشه؟ توی گزارش چیزی در مورد این شرکت گفته نشده

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
35
با وجود شماها وضع بورس این شده
برادر من واقعاً همه چیزو نگاه میکنم اما اینجا دو نوع آگهی ها رو باهم قاطی کردم اشتباه پیش میاد دیگه 35 درسته برای 390% با 290% میشه 44 تومن

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
دقیقا اشتباه اینجاست... شما باید 17822 را از 4570 کم کنین و بعد تقسیم بر 4570 کنین.. در این صورت میشه 290 درصد.. یعنی اگر 1000 سهم داشته باشین میشه 3900 سهم..
سرمایه فعلا 45.7 هست که قراره 178.226 افزایش پیدا کنه ، خب میزان افزایش از تقسیم 178.226 بر 45.7 بدست میاد که رقم اون تقریبا 3.9 میشه و به اون سرمایه فعلی رو اضافه میکنیم که حاصل میشه 490% یعنی کسیکه الان 10 سهم داره بعداز مجمع 49 سهم خواهد داشت و قیمت بازگشایی سهم از تقسیم قیمت پایانی بر عدد 4.9 بدست میاد ، یعنی حدود 35تومان

vion

Well-Known Member
کاربر فعال
آدم قاطی میکنه از دست این آگهی های سازمان بورس یه بار میزنه سرمایه نهایی فلان قدر یه بار تعداد سهام رو میزنه منم قاطی کردم
انقدر چیزایی غیرممکن از اینا میبینیم به چشمای خودمونم دیگه نمیتونیم اعتماد کنیم
سلام دوست عزیز
این جور من برداشت کردم اینه که قراره سرمایه برسه به 17800 .. لطفا در استفاده از واژگان احتیاط کنین

vion

Well-Known Member
کاربر فعال
اگه390 درصد باشه نسبتا خوبه و تا مجمع میشه انتظار داشت ارم اروم با تسعیر ارز و هم چنین سود های غیر عملیاتی برسه به 74 و این عالیه

مجید خالقی

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا در تعطیلات عید تابلوهای انصار قوامین حکمت قوامین و مهر اقتصاد به سپه تبدیل میشه.

گزینه بعدی ادغام به نظرتون چیه؟
رفاه، صادرات ملت و تجارت سهامداران عمدشون تامین اجتماعی دولت سازمان خصوصی سازی و سهام عدالت استانیه، حالا از فردا شروع کننده به تکذیب کردن همانطور که بانکهای نظامی این دو ساله بارها ادغام تکذیب کردن

MPARHAM

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام و عرض ادب

تاپیک شده مثل کودکستان .

همونطوری که دوستمون گفتن و با توجه به توضیحات در بند 2-2-12 صفحه 22 از گزارش توجیهی هیئت

مدیره به همراه بازرس قانونی که نوشته ((( با توجه به موافقت اصولی دریافتی از مراجع ذیصلاح , اخذ مجوزات

شامل مجوز افزایش پروانه بهره برداری و غیره .......... در دست اقدام میباشد. ))) که البته همه متن رو ننوشتم .

احتمالا" با توجه به موافقت اصولی فوق و ارائه ان به بورس مشکل افزیش مقدار در پروانه بهره برداری و به طبع

آن باقی 65% افزایش سرمایه حل خواهد شد . ( انشاالله ) در هر حال تا صبح شنبه صبرمیکنیم تا مشخص بشه.

ebadi90

Member
کاربر فعال
درود امكان تصويب ٤٥٨ درصد در روز شنبه ولي در اختيار هيئت مديره قرار گيرد تا پس از رفع مانع ٦٥ در صد باقيمانده كه مورد اشاره بورس ميباشدو سپس اخذ مجوز در موعد قانوني عمل شود .

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شنبه مجوز مابقی افزایش سرمایه هم کسب و در مجمع اعلام میشه. نگران نباشید.
چجوری گرفته میشه ؟ کارشناس باید نظر بده و مدارک . نماینده بورس برسی کنه . همه اینا زمان میبره . چجور همه اینا قراره فردا حل بشه

بالا