وتجارت ( بانک تجارت )

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
به نظرم تجارت با دو دلیل تجدید ارزیابی بالای ۴۰۰ درصد و سود تسعیر بالای ۱۰۰ تومان بیشترین پتانسیل رو برای رشد در گروه بانکی داره ....!
و بالحق و النصاف لیدر و سرور گروه بانکیست ...!
 

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
#وبملت
معاون مدیرعامل بانک ملت جناب صمدی مصاحبه ای با بورس پرس داشتند که خیلی جالب نبود ناراحتی و استرس رو در جملات ایشون به راحتی میشد احساس کرد. این مدل تکذیبیه برامون عجیب بود نمیدونستیم قضیه چیه تا اصل قضیه رو پیدا کردیم خیلی جالبه با دقت بخونید

معاون اداره کل حسابداری بانک ملت در گفتگو با همفکران با اشاره به عملکرد مثبت این بانک و اقبال بازار به سهام بانک ملت ، گفت : شرایط بانک مساعد است و منتظر تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز از طرف بانک مرکزی هستیم ، صداقت با اشاره به مطلوبیت شاخص های مالی بانک ، تصریح کرد:بانک گزینه های مختلفی را برای تعیین تکلیف نرخ ارز در نظر گرفته و محاسبه شده که با هر نرخی براساس ذخائر ارزی ، چقدر میتواند سود شناسایی کند
وی در خصوص آخرین وضعیت خالص ذخائر ارزی بانک گفت :در حال حاضر بانک ملت
4میلیارد 707میلیارد یورو
5میلیون 368هزار دلار
2میلیارد 829میلیون درهم و 230میلیون لیر ترکیه بعنوان ذخائر لانگ ارزی در اختیار دارد.این مقام مسئول در بانک ملت با اشاره به مبالغ فوق تاکید کرد: با قیمت های محتمل پیش بینی سود بانک ملت مورد بررسی قرار گرفته است. پنج رقم EPSمختلف بدست آمده است.
وی با اشاره به دلار5700تا5800تومانی بر اساس نرخ دلار در بودجه 98گفت : در صورتی که نرخ تسعیر ارز بر مبنای نرخ دلار بودجه سال آینده باشد و در محدوده های 5800تومان باشد پیش بینی سود این بانک حدود 2219ریال خواهد بود. وی تسعیر ارز با نرخ دلار 7500تومان را گزینه دیگری دانست و ادامه داد: پیش بینی سود بانک با این نرخ 4527ریال محاسبه شده است.
همچنین EPSبانک با دلار 8هزار تومانی5209ریال و با دلار 8500تومانی 5885ریال و در صورت افزایش نرخ دلار نیمایی تا محدوده 9هزار تومان ، سود بانک به 6564ریال ، با فرض موافقت بانک مرکزی بانکها بر مبنای سامانه نیما خواهد رسید

معاون مالی بانک اطلاعات خاص و مهمی ندادن ، تقریبا اکثریت از جزئیات تراز ارزی #وبملت خبر دارن ، اما انگار هنوز بازیها یا بهتره بگم نقشه های جناب صمدی و گروهشون تموم نشده و تا لحظه آخر میخوان بزنن تو سر سهم حالا انگار آقای صداقت معاون مالی بیخبر از جریانات پشت پرده صادقانه تمام سناریوها رو گفته ، آقایون ناراحت شدن فوری با تکذیب خواستن قضیه رو بخوابونن

✅سهامدار عزیز ما با صمدی و این مصاحبه بقیه چیزا کاری نداریم فقط با عقل خودمون میخوایم ارزندگی این سهم رو بسنجیم آیا وبملت با هفت میلیارد دلار تراز مثبت ارزی جایگاهش اینجاست ؟
اصلا تسعیر هیچ ، بدون تسعیر با توجه به عملکرد رو به رشد بانک و سودسازی قطعی عملیاتی 40_50تومانی تا پایان سال جایگاهش اینجاست؟
ما نمیخوایم بانک ملت رو با بانکای دیگه مقایسه کنیم اونام خوبن اما واقعا قابل مقایسه با وبملت نیستن
وقتی بازار تجارت رو 170 تومن میخره چرا وبملت 320 تومن صف خرید نیست ؟ چرا باید مثل امروز تا 255رِنج منفی بکشن ؟
چرا مالی ملت و صندوق بازارگردانی از سهم مثل تجارت یا حتی صادرات حمایت نمیکنن؟
بارها تو بورس دیدید، شنیدید و گفتید که فلان سهم رو زدن تو سرش از دست حقیقی در بیارن خودشون سوار شن ، الان وبملت یکی از اوناست این بانک بدون تسعیرم کلی آیتم واسه ارزندگی داره که بقیه بانکا شاید رو هم رفته یه دونه شم نداشته باشن ، همه میدونن جایگاهش باید خیلی بالاتر از اینا باشه ، اما راحت صف فروش میشه همین شنبه یکشنبه ممکنه صف فروش کنن اونوقت خیلیا پتانسیلهای سهم رو فراموش میکنن ناامید تحت تاثیر جو از روی ترس یا به امید نوسان بفروشن اما مطمئن باشید این سهم دیر یا زود باید واسه تسعیر متوقف بشه و با یه گپ + جایگاه واقعیش رو پیدا کنه
فراموش نکنید همین چندماه پیش وبصادر از وبملت جلو افتاد بازارگردان عین خیالش نبود اینقدر ضایع بود خود سازمان وارد عمل شد معاملات وبصادرو باطل کرد
@maakanbourse
 

بهروز وثوق

Well-Known Member
کاربر فعال
#فوری #مهم
تائید نرخ تسعیر 8هزار تومانی ارز توسط سخنگوی ستاد بودجه
مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه علت رشد بودجه شرکتهای دولتی" ، بانکها"و موسسات غیر انتفاعی" وابسته به دولت از 8,391هزار میلیارد ریال به 12,747هزار میلیارد ریال را ناشی از تاثیر مستقیم افزایش نرخ تسعیر ارز از 3500تومان به 8000تومان اعلام کرد.

@maakanbourse
 

بهنام محمدیان

Well-Known Member
کاربر فعال
بانک تجارت ؛ طلایی داداش

اونقدر طلایی که سهامداران وبملت میان اینجا مطلبشونو میذارن تا بگن سهم ما هم توی بازار هست !!
 

alinagoo

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
VaTejarat.JPG

شاخص بانکی ها. تایم هفتگی. اندیکاتور RSI برای گذر از مقاومت قبلی و ایجاد روند قوی نیاز به هیجان و پول در معاملات این هفته دارد . علی برکت ا...
 

خسرو _ علي جعفري

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
۱۴ پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه برای اصلاح نظام بانکی

سازمان برنامه پیشنهاداتی برای اصلاح نظام بانکی ارائه و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در این بخش ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس،سازمان برنامه و بودجه با ازریابی وضعیت سیستم بانکی پیشنهاداتی برای اصلاح نظام بانکی ارائه و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در این بخش پیشنهاد می‌کند.
وضعیت بانک‌ها در زمینه شاخص‌های عملکردی شبکه بانکی نسبت به استانداردهای تعریف شده در این حوزه نامناسب‌تر است. پایین بودن سرمایه پایه بانک‌ها، فقدان انگیزه در صاحبان سهام برای افزایش سرمایه، عدم بازبینی مقررات کفایت سرمایه همگام با تحولات جهانی، ضعف در افشاء اطلاعات صورت‌های مالی بانک‌ها، کاهش سودآوری و افزایش زیان انباشته، کیفیت پایین شیوه‌های افزایش سرمایه بانک‌ها از جمله از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و حجم بالای دارایی‌های موهومی و با ضریب ریسک بالا در ترازنامه شبکه بانکی از دلایل اصلی نامناسب بودن کفایت سرمایه بانک‌های داخلی است.
بدین ترتیب لازم است اقدامات اصلاحی و نظارتی لازم درخصوص بانک‌های دارای کفایت سرمایه پایین‌تر از حد استاندارد انجام گیرد. برخی از بانک‌ها برای کاهش حجم مطالبات غیرجاری نسبت به امهال مطالبات در قالب تسهیلات جدید اقدام می‌کنند. لذا لازم است تمهیدات لازم برای واقعی شدن این نسبت اندیشیده شود.
در بین ۳ طبقه مانده تسهیلات غیرجاری شامل سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول، سهم مانده تسهیلات مشکوک‌الوصول در شبکه بانکی بالا بوده و به بیش از ۶۰ درصد می رسد. بنابراین لازم است ترکیب مانده تسهیلات اعطایی در ۳ طبقه مزبور نیز مورد ارزیابی و توجه مقام نظارتی قرار گیرد. پیگیری وصول مطالبات غیرجاری از طریق استقرار دادگاه‌های تخصصی و اصلاح قوانین و نسخ آیین‌نامه‌هایی که موجب افزایش مطالبات غیرجاری شده، در کاهش نسبت مطالبات غیر جاری مؤثر است.
بازار بین بانکی در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ از رشد قابل توجهی برخوردار بوده به نحوی که تعداد معاملات با ۲۱.۳ درصد افزایش و حجم معاملات با رشد بیش از ۱۰۶ درصد همراه بوده است. سهم بازار بین بانکی در تأمین مالی کوتاه مدت بانک‌ها نیز به ۳۱ درصد افزایش پیدا کرده است. روند نرخ سود بازار بین بانکی نیز در سال‌های ۹۵ و ۹۶ نسبت به سال ۹۴ از کاهش برخوردار بوده است.
لازم است به منظور اصلاح سازوکار اشاعه سیاست پولی، تزریق منابع بانکی به بخش تولید و جلوگیری از فشارهای تورمی ناشی از افزایش نقدینگی در کنار سیاست مداخله بانک مرکزی در بازار بین‌بانکی به اصلاح ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها و ارتقای سلامت مالی آنها نیز توجه شود. سابقه تجربیاتی از قبیل طرح بنگاه‌های زودبازده و کارآفرین و پروژه‌های مسکن مهر مؤید این موضوع است. تجربه‌های پیشین نشان می‌دهد هدف‌گذارهای سلیقه‌ای و ناکارآمد در تخصیص منابع بانکی از محل خطوط اعتباری بانک مرکزی به افزایش نسبت مطالبات غیرجاری منجر شده است.
در این میان عدم اعتبارسنجی دقیق متقاضیان تسهیلات، عدم توجه به توجیه فنی، اقتصادی و مالی پروژه‌ها توسط شبکه بانکی، بی‌انگیزگی بانک‌ها در وصول برخی تسهیلات به دلیل تکالیف و ضمانت‌های دولت و اعطای خطوط اعتباری بانک مرکزی، دستیابی به اهداف را با چالش مواجه کرده است.در سال‌های اخیر بررسی پدیده خلق پول درون‌زا که در ادبیات مرسوم پولی به عنوان نقش ضریب فزاینده پولی در رشد نقدینگی نشان داده می‌شود به شدت پررنگ شده است.
افزایش ضریب فزاینده پولی به ۷.۱۴ در اسفند ماه ۹۶ بدین مفهوم است که شبکه بانکی با سرعتی بیش از گذشته اقدام به خلق نقدینگی کرده است. خلق فزاینده نقدینگی توسط شبکه بانکی با وضعیت اقتصاد با مشخصه بارز تنگنای مالی و محدودیت فزاینده در دسترسی به اعتبارات بانکی ناسازگار به نظر می‌رسد.
می‌توان گفت افزایش رشد نقدینگی در عین کاهش رشد پایه پولی معلول بالا بودن نرخ سود و خلق پول از محل پرداخت سود به سپرده‌ها است. در شرایطی که سود سپرده پرداختی بانک‌ها پیش از سود واقعی نقدی دریافتی آنها روی تسهیلات بوده و همچنین نسبت و حجم مطالبات غیرجاری نیز زیاد باشد، اقتصاد به طور خالص از محل پرداخت سود خلق پول می‌کند.
با وجود برخورد بانک مرکزی با بازار غیرمتشکل پولی و تعیین تکلیف بخش بزرگی از سپرده‌گذاران این بانک‌ها، مشکلات اصلی نظام بانکی همچنان پابرجا مانده که باید برای حل آن تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود. درمان عمده مشکلات نظام بانکی که خود را در قالب معضل دارایی‌های موهوم نشان داده، تنها به واسطه اجرای یک برنامه جامع اصلاح ساختار نظام بانکی ممکن می‌شود.
پالایش ترازنامه بانک‌ها از دارایی‌های موهومی، شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها و گزارش‌دهی بر اساس سیستم استاندارد گزارش‌دهی مالی بین‌المللی، اصلی‌ترین اقدامی است که باید از مسیر اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی انجام شود. در این میان طراحی یک استراتژی مناسب برای جذب زیان انباشته بانک‌ها به نحوی که کمترین آسیب را به ساختار مالی وارد کند، تنها در گرو همکاری دستگاه‌های ذی ربط با بانک مرکزی است.
راهکارهای مقابله با چالش‌های نظام بانکی:
1. متنوع‌سازی ابزارهای اعمال سیاست پولی بانک مرکزی از طریق ایجاد سازوکارهای لازم برای استفاده از عملیات بازار باز
2. تهیه و اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی که باید مشتمل بر بازبینی ترازنامه و سایر صورت‌های مالی بانک ها در چارچوب استاندارهای گزارشگری مالی بین‌الملل (IFRS) باشد.
3. تفکیک بانک‌های دارای نسبت‌های ترازنامه‌ای مناسب از بانک‌های دارای نسبت‌های ترازنامه‌ای نامناسب و برخورد با بانک‌های متخلف
4. راه‌اندازی نظام حل و فصل و فراهم‌سازی امکان انحلال، توقف، ورشکستگی و ادغام بانک‌های دارای نسبت‌های ترازنامه‌ای نامناسب
5. الزام بانک‌ها به واگذاری دارایی‌ها و اموال مازاد و سهام در شرکت‌هایی که فعالیت غیربانکی انجام می‌دهند با توجه به افزایش قیمت در بازار دارایی‌ها
6. اخذ مالیات از عایدی اموال مازاد شبکه بانکی مطابق ماده ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی
7. استقرار سیستم اعتبارسنجی قوی که باعث می‌شود بانک در انتخاب مشتریان دچار اشتباه کژگزینی نشود.
8. تداوم اجرای برنامه ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و مؤسسات اعتباری غیرمجاز
9. ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی به پروژه‌های فاقد توجیه فنی، اقتصادی و مالی
10. تنوع ابزارهای مالی برای پوشش نیازهای مشتریان
11. انتشار اوراق مالی اسلامی توسط بانک‌ها بر روی دارایی‌ها(اوراق بهادارسازی دارایی‌ها) و تبدیل به افزایش سرمایه
12. اجرایی کردن عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی
13. وام‌دهی امن بانک مرکزی به بانک‌ها در قبال اخذ وثایق
14. دسته‌بندی بانک‌ها و تعیین رفتار متمایز با هر دسته متناسب با شاخص‌های سلامت و تبعیت از بانک مرکزی
 

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
وتجارت مستعد ترین بانکی بازار. از حجم ورود نقدینگی و حجم معاملات این سهم کاملا مشخص است. هرجا غول سرمایه بره حتما یه خبرهایی هستش
 

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
دیگه چیزی نمونده افزایش سرمایه سنگین تجارت بشینه رو کدال !
من واقعا نمیدونم فروشنده ها تجارت ۳۰ تومانی میفروشن چی میخرن ؟!
تجربه نشون داده هرکی از گروه بانکی خارج بشه نه تنها تو سایر گروهها نمیتونه سود کنه بلکه مجبور میشه تو قیمت های بالاتر دوباره ورود بزنه ( منظورم پول های درشت است ) ...!
امروز خیلی زور زدن که با صف فروش ببنده اما تمام سهام بلعیده شد و حتی یک روز هم صف فروش نشد و این نشون میده سهم همچنان ارزنده هست ...!
 

sadeghis

Well-Known Member
کاربر فعال
دیگه چیزی نمونده افزایش سرمایه سنگین تجارت بشینه رو کدال !
من واقعا نمیدونم فروشنده ها تجارت ۳۰ تومانی میفروشن چی میخرن ؟!
تجربه نشون داده هرکی از گروه بانکی خارج بشه نه تنها تو سایر گروهها نمیتونه سود کنه بلکه مجبور میشه تو قیمت های بالاتر دوباره ورود بزنه ( منظورم پول های درشت است ) ...!
امروز خیلی زور زدن که با صف فروش ببنده اما تمام سهام بلعیده شد و حتی یک روز هم صف فروش نشد و این نشون میده سهم همچنان ارزنده هست ...!
دوست عزیز خبری از درصد افزایش سرمایه ندارید؟
 

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز خبری از درصد افزایش سرمایه ندارید؟اخرين خبر از دوستانى كه مشغول تجديد ارزيابى هستند حاكى از اتمام مراحل كارشناسى و ارسال گزارش تجديد ارزيابى تا روز دوشنبه به حسابرس ميباشد .
درصد تجديد حدود ٤٢٠ درصد گزارش شده ...!
شاد و پيروز باشيد .
 

belak24

Member
کاربر فعال
عضو تازه
فکر کنم قیمت سهم رو باید یه مقدار بالا بکشن و بعد افزایش سرمایه بزنن کدال.....به نظر من با یه خبر دیگه غیر از افزایش سرمایه باید یه مقدار سهم بیاد بالاتر و بعد افزایش سرمایه بشینه کدال ، البته نظر حقیر اینه تا اساتید نظرشون چی باشه.......آخه با قیمت 165 و افزایش سرمایه 420درصدی یه جوریه ... !!!! (نظر شخصی هست و ملاک تصمیم گیری شما بزرگواران نباشه)...
 
آخرین ویرایش:

سهم طلایی

Well-Known Member
کاربر فعال
سرمایه های کلان در حال تزریق به بازار هستند. از وقتی قانون نحوه محاسبه سود بانکی بصورت ماهیانه تصویب شده دیگه کسی تمایل به گذاشتن پول در بانکها نشان نمیدهد.
در حالیکه بازار های موازی ارز و طلا و مسکن رشد خود را داشته و تقریبا به حالت اشباع خرید رسیده اند تنها و تنها بازاری که مستعد رشد است فقط بورس است. هفته گذشته کاملا مشخص بود که نقدینگی تازه ای به بازار تزریق شده.
بازار بورس ایران تمام خبرهای منفی را پیشخور کرده.با خارج شدن ترامپ از برجام و پاره کردن آن از طرف آمریکا و تصویب تحریمهای یکی پس از دیگری در چند ماه گذشته بازار واکنش نشانداده و شدیدا قیمتها افت کرده و اکثر تحلیلگرا متفق القول بر این باورند که اکثر قیمتها به نقاط حمایتی خود رسیده اند. قیمتها آنقدر افت کرده که دیگر اعمال تحریمها تاثیری بر روند بازار نخواهد داشت دقیقا از روز یکشنبه هفته گذشته که تحریم جدید اروپا اعلام شد بازار کاملا بی تفاوت و مثبت به راه صعودی خودش ادامه داد.

غول سرمایه از بورس هیچوقت خارج نمیشود بلکه بسته به شرایط اقتصادی کشور و جهانی هر روز ممکن است یک گروه خاص مورد توجه بازار باشد. سرمایه در بازار بورس از یک گروه به گروه دیگر انتقال پیدا میکند.
باتوجه به بی ارزش شدن سهام شرکتها و پایین آمدن ارزش ریالی خیلی از سهمها نسبت به دارایی های شرکتها اکثر تعدیل های عالی و افزایش سرمایه باید بدهند.
فاکتور اصلی و محرک قوی برای رشد بازار بی ارزش شدن سهمهای بازار است. بزودی کف قیمتی خیلی از سهمهای بازار 1000 تومان می شود 

componic

Well-Known Member
کاربر فعال
بانک تجارت بلوک٢.۵ درصدی سهام فولاد مبارکه با قیمت پایه هر سهم ۵۵٠ تومان را آگهی کرد
 

skyman

Well-Known Member
کاربر فعال
در یک کلام تجارت سلطان گروه بانکی هاست ...!
اگر قرار باشه سهمی با افزایش بالای ۴۰۰ درصدی قیمتش ۱۶۰ باشه باید فاتحه کل بورس رو خوند ...!
باز معتقدم تا قبل از مجمع اف سرمایه از همینجا ۵۰ درصد سود تو دلش خوابیده ...!
این سهم با اینحجم معاملات بالا جون میده برای پول های درشت و صندوق ها ...!
 
بالا