وتجارت ( بانک تجارت )

اشکان

New Member
نارنجی سابق
از این پس تمامی مباحث مربوط به بانک تجارت را در این تاپیک خدمت دوستان عرض میکنم.امیدوارم که دوستان در این را مرا یاری کنند
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

اشکان

New Member
نارنجی سابق
هيئت پذيرش اوراق بهادار بانك تجارت را پذيرفت

(تهران- 14 ارديبهشت 1387) امروز هيئت پذيرش اوراق بهادار (هيئت) درخواست پذيرش سهام بانك تجارت را بررسي كرد و به‌اتفاق آراء اين بانك را پذيرفت.
هيئت در اين جلسه كه از ساعت 14:00 آغاز شد و در ساعت 15:30 پايان گرفت، درخواست پذيرش بانك تجارت به همراه پيش‌نويس اميدنامه‌ي آن را بررسي كرد و در نهايت با پذيرش اين بانك در تابلوي اصلي بازار اول به شرط ارائه‌ي تعهدات لازم از سوي شركت و سهامدار عمده (دولت)، تكميل فرآيند آماده‌سازي و ارائه‌ي اطلاعات تكميلي موافقت كرد. فهرست اين شروط در ادامه آمده است.

1.نوع بانك به «سهامي عام» تبديل شود.

2. سهام بانك نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شود.

3.بانك تعهد نمايد كه پس از پذيرش سهام آن در بورس:

1-3) نسبت به دريافت مجوز از بانك مركزي براي شعبات فاقد مجوز، در اسرع وقت اقدام نمايد.

2-3) ضوابط و استانداردهاي تعيين شده از جمله ساختار مالي مناسب صنعت بانكداري را طبق تأييديه بانك مركزي رعايت نمايد.

3-3) برنامه عملياتي جامع ارائه شده به بورس (براي سه سال فعاليت آتي) را اجرا نمايد.

4. سهامدار عمده بانك تعهد مكتوب نمايد در صورتي‌كه دعاوي ديگري مربوط به دوره قبل از تاريخ درج وجود داشته كه اعلام نشده باشد، هرگونه خسارت ناشي از آن را جبران نمايد.

5. اخذ تعهد مكتوب از سهامدار عمده بانك مبني بر پرداخت مابه‌التفاوت ماليات متعلقه پس از كسر ذخيره ماليات و هرگونه كسري ذخاير احتمالي و ديگر بدهي‌هاي سنوات قبل از تاريخ عرضه اوليه سهام بانك تجارت كه افشا و اعلام نشده باشد.

6.قبل از درج نام بانك در بورس، تعهدات بازنشستگي كاركنان بانك و مبناي محاسبه ذيربط، به طور مشخص اعلام شده و نحوه تسويه آن (در صورتي كه توسط دولت تعهد شود) و يا اخذ ذخيره (در صورتي كه به عهده بانك باشد) تعيين تكليف گردد.

7.اطلاعات مربوط به مطالبات بانك از دولت (در تضمين يا تعهد دولت) ارائه شده و در خصوص نحوه تسويه مطالبات بانك از دولت پيگيري لازم انجام و به اطلاع عموم رسانده شود.

8.در صورتي كه وجوهي تحت عنوان كارمزد و امثالهم دريافت مي‌شود و دولت از مقطعي آن را فاقد وجاهت قانوني اعلام كند، سهامدار عمده مكلف به ترميم خسارت مربوطه تا آن تاريخ مي‌باشد.

9.سازمان خصوصي‌سازي، دارنده‌ي وكالت سهام بانك تجارت، تعهد مكتوب نمايد كه حداقل 5 درصد از سهام بانك را در عرضه اوليه و 15 درصد ديگر را بعد از عرضه اوليه با نظر مديرعامل بورس عرضه كند به نحوي كه حداكثر ظرف مدت يكسال از تاريخ عرضه اوليه حداقل 20 درصد سهام شناور آزاد داشته باشد.

10. اساسنامه بانك طبق اساسنامه نمونه تأييد شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و الزامات مورد نظر بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، تصويب و ارائه شود.

11. قبل از درج نام بانك در بورس، سياست تقسيم سود بانك بر اساس مصوبه هيئت مديره آن و با رعايت الزامات قانوني اعلام شود.

12. با توجه به بخشنامه بانك مركزي در خصوص بخشودگي جرايم مشترياني كه مطالبات معوق خود را تسويه مي‌نمايند، ذخيره برگشت وجه التزام در بودجه سال 1387 منظور شود.

13. قبل از درج نام بانك در بورس، صورت تطبيق حساب‌هاي فيمابين با بانك مركزي شامل بدهي‌هاي ارزي و ريالي، تهيه و پس از تأييد حسابرس به بورس اعلام شود.

14. تأييديه حسابرس در خصوص سيستم اطلاعات حسابداري (از جمله حسابداري مالي و حسابداري بهاي تمام شده) مطلوب و متناسب با فعاليت خود و شرايط پذيرش در بورس (از جمله توانايي تهيه و افشاي اطلاعات مالي به‌موقع و قابل اتكاء) ارائه شود.

15. تأييديه حسابرس در خصوص كفايت سيستم كنترل‌هاي داخلي شركت به نحوي كه اين سيستم متضمن حفظ و رعايت حقوق و منافع سهامداران به صورت يكسان باشد، ارائه شود.

16. نامه مربوط به ماده 37 دستورالعمل پذيرش اوراق بهادار به شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه ارسال و رونوشت آن به بورس ارائه شود.

17. تأثير بسته‌ي سياستي- نظارتي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در پيش‌بيني درآمد هر سهم سال 1387 بانك افشا شود.

18. قبل از عرضه سهام بانك در بورس، گزارش حسابرس و بازرس قانوني آن در مورد اطلاعات مالي پيش‌بيني شده سال 1387 و ساير اطلاعاتي كه با توجه به آيين‌نامه افشاي اطلاعات و زمان عرضه سهام بانك توسط بورس اعلام مي‌شود، ارائه شود

پيش‌نويس اميدنامه شركت براي استفاده تحليل‌گران و عموم از پيوند زير قابل دريافت است. ساير اطلاعات و مدارك نيز شامل صورت‌هاي مالي سال مالي منتهي به 29 اسفند 1385 (حسابرسي شده)، صورت‌هاي مالي ميان‌دوره‌اي شش ماهه‌ي منتهي به 31 شهريور 1386 (بررسي اجمالي شده) و صورت‌هاي مالي پيش‌بيني شده‌ي دوره‌ي مالي منتهي به 29 اسفند 1386 (حسابرسي شده) و پيش‌بيني عملكرد سال مالي منتهي به 30 اسفند 1387 (حسابرسي نشده) متعاقباً اعلام خواهد شد.
v پيش‌نويس اميدنامه پذيرش و درج بانك تجارت
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
این بانک سود سال 86 خود را 182 ریال پیشبینی کرده بود که تا پایان 6 ماهه اول سال 86 توانسته است 104 ریال از این پیشبینی را محقق کند
 

برج مراقبت

New Member
نارنجی سابق
شرکتهای تحت پوشش بانک تجارت:ردیف
نام شرکت
نوع فعالیت
نحوه مشارکت
1
مهندسین مشاور تجارت
خدماتی
سرمایه گذاری مستقیم
2
کارگزاری بانک تجارت
خدماتی
سرمایه گذاری مستقیم
3
ساختمانی تجارت
ساختمانی
سرمایه گذاری مستقیم
4
آژانس خدمات مسافرتی و توریستی آهوان
خدماتی
سرمایه گذاری مستقیم
5
آرد تجارت
تولیدی
سرمایه گذاری مستقیم
6
زیست خاور
ساختمانی
سرمایه گذاری مستقیم
7
آزاد راه تهران-ساوه
ساختمانی
سرمایه گذاری مستقیم
8
بیمارستانی بانکهای کشور
خدماتی
سرمایه گذاری مستقیم
9
خدمات تجارت
خدماتی
مشارکت حقوقی
10
لیزینگ ایران
خدماتی
مشارکت حقوقی
11
ایران پوپلین
تولیدی
مشارکت حقوقی
12
سیمرغ
تولیدی
مشارکت حقوقی
13
شهر صنعتی البرز
تولیدی
مشارکت حقوقی
14
صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران
خدماتی
مشارکت حقوقی
15
بیمه صادرات و سرمایه گذاری
خدماتی
مشارکت حقوقی
16
فروشگاه زنجیره ای رفاه
خدماتی
مشارکت حقوقی
17
گروه صنایع کاغذ سازی پارس
تولیدی
مشارکت حقوقی
18
آزاد راه قزوین- رشت
ساختمانی
مشارکت حقوقی
19
کشتیرانی جمهوری اسلامی
خدماتی
مشارکت حقوقی
 

hafaz

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام:
براساس تحقیقات انجام شده دربین بانک های دولتی بانک ملت سه مزیت نسبت به سایرین دارد.
ا-شبکه ای هوشمند وآنلاین ومدیریتی توانمند
2- مشارکت وسرمایه گذاری دربخش های نفت وگاز
3- فعالیت های بین المللی وعدم تحریم درقطع نامه ها اخیر
 

نمكي

New Member
عضو تازه
باسلام:
براساس تحقیقات انجام شده دربین بانک های دولتی بانک ملت سه مزیت نسبت به سایرین دارد.
ا-شبکه ای هوشمند وآنلاین ومدیریتی توانمند
2- مشارکت وسرمایه گذاری دربخش های نفت وگاز
3- فعالیت های بین المللی وعدم تحریم درقطع نامه ها اخیر
بنده هم این موضوع را تایید می کنم. مضاف بر این که مورد اول یعنی اعتقاد مدیریت بر شبکه های بانکی الکترونیکی و روش های جدید سرمایه گذاری کامل خلاقانه به طور گسترده ای در این بانک پیگیری می شود و صد در صد ارزش افزوده های فراوانی که بر سایرین پوشیده است را به همراه دارد
بنده قبلا در این ارتباط بانک سامان را مناسب و دارای این صفات می دانستم ولی با تغییر مدیریت و بررسی طرز تفکر این مدیر جدید این بانک آینده خوبی برای آن نمی بینم
 

پساپسا

Well-Known Member
کاربر فعال
هلدینگی ها که دیگه حق وام گرفتن ندارند کارگراریها هم همینطور
بازارمون که ماشاا... گل و بلبل
حالا این سهم ها به این تعدادسرمایه زیاد کی میخواد بخره معلوم نیست
 

unartig

New Member
عضو تازه
این شرکت سودسالیانه اش 1میلیارددلاربودسال پیش من موندم چطوری میخواند اینو خصوصی کنند #-o
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
خبر
با حضور دكتر داوري مديرعامل بانك تجارت
اولين شعبه سبا بانك تجارت در اصفهان افتتاح شد


اصفهان- خبرنگار دنياي اقتصاد: اولين شعبه سبا (سامانه بدون پرسنل الكترونيكي) بانك تجارت بعدازظهر روز چهارشنبه گذشته طي مراسمي با حضور دكتر مجيدرضا داوري مديرعامل بانك تجارت در دانشگاه اصفهان افتتاح شد.


در اين شعبه كليه امور بانكي توسط مشتري و با بهره‌گيري از تجهيزات نصب شده انجام مي‌شود.
دكتر مجيد رضا داوري، مديرعامل بانك تجارت در جريان افتتاح سامانه بدون پرسنل الكترونيكي در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: خدمات قابل ارائه در شعب سبا بانك تجارت شامل برداشت وجه از طريق كليه كارت‌هاي بانك عضو شبكه شتاب، انتقال وجه از حساب تجارت كارت به هر حسابي در بانك تجارت، پذيرش وجوه نقد و چك‌هاي مشتريان و واريز به حساب معرفي شده در بانك تجارت، ارائه اطلاعات در خصوص حساب‌ها و تسهيلات مختلف بانكي مي‌شود.
وي افتتاح شعبه دانشگاه اصفهان را ششمين شعبه سباي بانك تجارت در كشور اعلام كرد و افزود: طي چهار سال آينده اين شعب به يكصد واحد در كشور افزايش خواهد يافت.
وي اظهار اميدواري كرد با ترويج بانكداري الكترونيكي تا پنج سال آينده در كشور، مردم بتوانند 70درصد از عمليات بانكي خود را در منزل انجام دهند.
وي افزود: با اجراي اين طرح علاوه بر صرفه‌جويي در وقت مردم 20درصد از حجم ترافيك شهري و در نتيجه 20درصد مصرف سوخت در كشور كاهش خواهد يافت.
دكتر داوري همچنين در مراسم افتتاح اين شعبه كه با حضور مسوولان و مديران شعب بانك تجارت استان اصفهان برگزار شد، طي سخناني ضمن قدرداني از همكاران خود در اصفهان به ويژه آقاي محسن زكي، مديريت شعب بانك تجارت استان اصفهان گفت: آن چيزي كه در كنار تجهيزات و امكانات و ساختمان براي ما اهميت بيشتري دارد رضايت مشتريان است. وي تاكيد كرد سرمايه اصلي ما مشتري ماست و بايد هميشه حق را به مشتري داد.
وي كار كردن در پشت باجه‌هاي بانك را حساس‌ترين و اصلي‌ترين كار در بانك تجارت ذكر كرد و افزود: سرمايه‌بان بانك تجارت كارمنداني هستند كه پشت باجه‌ها مي‌نشينند و جوابگوي مشتريان هستند. وي خطاب به آنان گفت: حتي اگر يقين پيدا كرديد كه تقاضاي مشتري بي‌جاست و بايد جواب رد بدهيد آن را به صورت كادوپيچي شده و محترمانه تقديم داريد تا مشتري با رضايت برود. وي گفت: هيات‌مديره و مديرعامل و كاركنان ستادي بانك تلاش مي‌كنند تا كار در خط اول كه همان باجه‌ها است به خوبي انجام شود. مديرعامل بانك تجارت از روساي شعب بانك‌هاي تجارت خواست تا به خط مقدم بانك اهتمام ويژه بورزند چون كه رمز موفقيت و شكست بانك در خط مقدم آن است.
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
بانک تجارت به مناسبت میلاد مسعود آقا امام رضا به تمام متولدینی که از روز میلاد اقا امام رضا تا 22 بهمن امسال به دنیا بیایند یک دفترچه حساب با موجودی 5000 تومان به عنوان هدیه خواهد داد تا هم فرهنگ پس انداز کردن از کودکی با این افراد همراه باشد و هم بر تعداد سپرده گذاران خود بیافزاید.با این کار خواه یا نا خواه شاهد رشد سپرده گذاری مردمی در اینت بانک خواهیم بود.چون دفترچه های 5000 تومانی در قرعه کشی شرکت داده نمیشوند و قطعا" والدین برای تکمیل موجودی آنها و رساندن مبلغ این حسابها به حد نصاب لازم برای قرعه کشی اقدام به واریز نقدی وجه به حساب این بانک خواهند نمود.ضمنا" با این کار شاهد تبلیغات بسیار مناسبی برای این بانک خواهیم بود کهبازهم بر تعداد سپرده گذاران آن خواهد افزود
 

اشکان

New Member
نارنجی سابق
با سلام و عرض ادب خدمت تک تک دوستان گرامی و با آرزوی بهترین لحظات برای شما عزیزان

امروز توسط هئيت پذيرش صورت گرفت:
تصويب مشروط تقاضاي پذيرش سهام بانك تجارت در بورس
خبرگزاري فارس: هئيت پذيرش امروز تقاضاي پذيرش سهام بانك تجارت در فهرست نرخ‌هاي تابلوي اصلي بازار اول بورس را تصويب و مقرر كرد اميدنامه‌ پذيرش و درج اين بانك بروز شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ،‌ سازمان خصوصي سازي در حالي بايد سهام بانك تجارت را تا پايان خرداد در بورس عرضه كند كه صبح امروز هئيت پذيرش اوراق بهادار درج و پذيرش دومين بانك دولتي ( بعد از بانك ملت) را مورد بررسي قرار داد.
براين اساس ، اين هئيت پيرو جلسه‌ 15 بهمن سال گذشته، موضوع پذيرش مجدد سهام بانك تجارت را بررسي و تقاضاي پذيرش سهام اين بانك را در فهرست نرخ‌هاي تابلوي اصلي بازار اول بورس تصويب كرد اما مقرر شد قبل از درج نام بانك تجارت در فهرست نرخ‌هاي بورس، اقداماتي انجام و اطلاعات و مدارك مربوط به بورس ارائه و به بازار اعلام شود.
با اين اوصاف ، بانك تجارت بايد اقدامات لازم به‌منظور به‌روز رساني اميدنامه‌ پذيرش و درج از جمله اطلاعات مربوط به برنامه‌ بانك براي بهبود نسبت كفايت سرمايه آن، متوسط عمر تسهيلات و منابع، متوسط سود سپرده‌ها و تسهيلات اعطايي، ريسك تمركز تسهيلات بانك، درصد مطالبات معوق و سررسيد گذشته به تسهيلات اعطايي انجام دهد و آخرين وضعيت مالياتي شركت را به تفكيك در اميدنامه افشا كند.
اين در حالي است كه هيئت پذيرش اوراق بهادار توصيه كرده اقدامات لازم به ‌منظور استقرار ساختار نظام‌مند روابط سرمايه‌گذاران به‌منظور پاسخگويي و اطلاع‌رساني به سهامداران در بانك تجارت انجام شود.


شاد باشید
 

گرگين خان

Well-Known Member
کاربر فعال
خبری خواندم مبنی برعرضه احتمالی این شرکت درتاریخ 25 اردیبهشت الی10 خرداد
باتوجه به روند مثبت شاخص گروه بانکی ورشد پی برایی این گروه
از حالا میشه قیمت عرضه را حدس زد
سود هر سهم بانک تجارت در سال گذشته 236 ریال
اگر 125 عرضه بشه خیلی عالیه
بانک تجارت درمیان بانکهای دولتی سری از بقیه بانکها بالاترداره
مقل بانک کارافرین میمونه این سهم
خیلی کوچیکه(البته درقسمت هزینه)
 

نیوشاک

New Member
کاربر فعال
خبری خواندم مبنی برعرضه احتمالی این شرکت درتاریخ 25 اردیبهشت الی10 خرداد
باتوجه به روند مثبت شاخص گروه بانکی ورشد پی برایی این گروه
از حالا میشه قیمت عرضه را حدس زد
سود هر سهم بانک تجارت در سال گذشته 236 ریال
اگر 125 عرضه بشه خیلی عالیه
بانک تجارت درمیان بانکهای دولتی سری از بقیه بانکها بالاترداره
مقل بانک کارافرین میمونه این سهم
خیلی کوچیکه(البته درقسمت هزینه)
گرگین جان سلام @};-
کم پیدایی
راستی برای من در قیمتی که گفتی صد هزار تا کنار بگذار بچه ها را بفرستم بیان ببرن الان دستم بنده .
عزت زیاد . :))
 

گرگين خان

Well-Known Member
کاربر فعال
گرگین جان سلام @};-
کم پیدایی
راستی برای من در قیمتی که گفتی صد هزار تا کنار بگذار بچه ها را بفرستم بیان ببرن الان دستم بنده .
عزت زیاد . :))
سلام برنیوشاک همیشه اکتیو
بروی چشم
شما فقط لب ترکن
هرچندتا خواستی باپست dhlبرات می فرستم
هستیم جیگر
زیرسایه شما
 

sir&serkeh

New Member
کاربر فعال
مدیریت امور بین الملل بانک تجارت حرف اول رو در بین بانکهای دولتی میزنه ، به طوری که در سال گذشته اعتبارات اسنادی و نقل و انتقال حواله های ارزی اکثر بانکهای دولتی به دلیل تحریم توسط بانک تجارت صورت گرفته است. 236 ریال سود نهایی سال 1387 بوده و از نظر ساختار مالی از بقیه بانکهای دولتی هدفمندتر میباشد.
 

zoorg2

مسدود شده
مسدود شده
این بانک 10 برابر از ملت آشغالتره و سیستم فسیلی داره!
 

جان مورفی

Well-Known Member
نارنجی سابق
100 می ارزه و خواهند داد

اگر باز هول نشوند

اگر هول شدید همان قیمتی که گرگین خان گفت
 

گرگين خان

Well-Known Member
کاربر فعال
این بانک 10 برابر از ملت آشغالتره و سیستم فسیلی داره!
خوبه
اگر اینطوره
پس مصمم تریم ولاغیر
پارادکس بازی جیگر؟؟؟؟؟؟؟؟
10برابراشغالتر یعنی قیمتش میشه1.5تومان
خوبه دیگه ورودمیکنیم ولاغیر
 
بالا