وارس ( سرمايه گذاري ارس صبا )

reza1215000

Very Good Member
کاربر فعال
#وارس
سرمايه گذاري ارس صبا در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۱۰) ریال زیان محقق کرده است این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۸۰ ریال سود محقق کرده بود.


( کاهش ۹۰٪ جمع درآمدهای عملیاتی از عمده دلایل شناسایی زیان نسبت به مدت مشابه سال قبل میباشد.)

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ (۹۵۹) میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.
1555582768761.png
 
آخرین ویرایش:

فردوسی 55

Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام به جهت رعایت انصاف لطفا عملکرد دوره ها بنحویکه هر دوی آنهاحسابرسی نشده اند صورت پذیرد موجب امتنان خواهد بود
 

*شاهین*

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
#وارس
سرمايه گذاري ارس صبا در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۱۰) ریال زیان محقق کرده است این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۸۰ ریال سود محقق کرده بود.


( کاهش ۹۰٪ جمع درآمدهای عملیاتی از عمده دلایل شناسایی زیان نسبت به مدت مشابه سال قبل میباشد.)

این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ مبلغ (۹۵۹) میلیون ریال زیان خالص محقق کرده است.
مشاهده پیوست 48616
پس چرا این گزارش بد!؟
 

مصدق مظلوم

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
1-اشتباهی که در واحیا کردم درمورد وارس تکرار نخواهد شد و گزارشات کوتاه مدتی شرکت ملاک بنده نخواهد بود2- در بعضی دوره ها عدم فروش سهام پرتفوی ،سود نهفته ای بیش از خرید و فروش های مکرردارد البته اگر ریسک پذیرتر بودند و بعضا خرید هم می کردند ایده ال تر بود 3- اگر کسی دنبال 80 ریال و 100 ریال سود خریدوفروش سهام توی این سهم است در بازار گزینه های به مراتب بهتری هست بنابراین وقت گرانبهایش را تلف نکند چراکه در صورت انصراف از فروش نیروترانسفو ، یحتمل تا گزارش سالیانه نیروترانسفو( اواخر سال) به همین منوال باشد
قبلا دو احتمال(فروش یا عدم فروش نیرو ترانسفو) بصورت خیلی ساده توضیح داده شد
1- فروش نیروترانسفو طبق صورت های مالی پارسال
اگر خواسته باشیم یجوری که خیلی هم پیچیده نشه بگیم اینجوری می شه:
اگر یک شرکت فرضی دقیقا مشابه تجهیزات نیروترانسفو 250 میلیارد قیمت بخورد(p/e=12 با توجه به همگروهی ها و بروز بودن تجهیزات و سایر پارامترهای فاند مناسبه( ارزش نیرو ترانسفو بقرار زیر می تواند محاسبه گردد:
250 میلیارد که می شود 2500 تومان هر سهم وارس ، که در نتیجه 30 میل سهم وارس بلوکی حساب کنیم می شود 100 میلیارد که متعلق به نیرو ترانسفو و زیرمجموعه هایش هست : یعنی قیمت منصفانه نیرو ترانسفو باید 350میلیارد باشد ( 3500 به ازای هر سهم وارس) البته اگه بخواهیم پیچیده اش کنیم می افتیم توی یک حلقه و باید با فرمول مورمول حل کنیم من همیشه حداقل ها را در محاسبات ام درنظر می گیرم
2- انصراف از فروش و درنتیجه تحلیل سود هر سهم وارس :
سلام
اتفاقا بنده هم معتقدم اگر منصرف شوند بهتر است چرا؟
محصولات این شرکت بسیار ارزشمند و تاپ است و درهمه جا خریدار دارد هم داخل ایران و هم کشورهای همسایه(که اکثرا در حال توسعه هستند و یکی از زیر ساخت های مهم هم شبکه برق و تاسیسات مربوطه می باشد.از طرفی هم 31 میل سهم وارس را هم نیروترانسفو دارد که حدود 4 میلیارد هم از این ناحیه سوداش اضافه می گردد(یعنی به ازای هر سهم وارس حدودا 40 تومان به فرض تقسیم 120 تومانی)
اگر مثلا همان سیاست وارس را درمورد نیروترانسفو اجرا کنند ومثلا 400 توزیع کنند می شود 200 تومان مستقیم به هر سهم وارس می رسد و غیر مستقیم 31میل ضربدر 200 تومان می شود 6 میلیارد یعنی 60 تومان هم از این ناحیه مجموعا 260 تومان :این سود تضمینی هر سهم وارس است : سود خرید و فروش سهام در وارس + افزایش سوداوری سایر شرکت های زیر مجموعه
+سود سازی مضاعف نیروترانسفو با توجه به رشد دلار و حذف رقبای خارجی و... جای بحث فراوان دارد
بنابراین P/E سهم با توجه به پارامترهای اقتصادی پارسال 4 است یک مقایسه ای کنیم دامدهای عملیاتی سه سال گذشته نیروترانسفو :
درامدهای عملیاتی نیروترانسفو سال 95 : 5 میلیارد سال 96 :11 میلیارد سال 97 :20 میلیارد
طبق دو سناریو پیش بینی امسال را انجام می دهیم ( با لحاظ سود غیر مستقیم از ناحیه ی 31 درصد):
اگر درامد عملیاتی امسال را مشابه سالیان گذشته دوبرابر فرض کنیم یعنی حدودا سود هر سهم نیروترانسفو به نزدیکی 1000 برسد یعنی سود هر سهم وارس:500+155=655
اگر درامد عملیاتی امسال حداقل 50 درصد اضافه کنیم یعنی حدودا سود هر سهمی به نزدیکی 700 خواهد رسید یعنی هر سهم وارس : 350+110=460
وارد بحث ارزش جایگزینی نیروترانسفو و شرکت های زیرمجموعه+افزایش سرمایه ها ( هم وارس و هم زیر مجموعه ها)+مدیریت سالم و دلسوز و... نمی شویم
 
آخرین ویرایش:

مصدق مظلوم

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
دربازارباطنا چند هزار واحدی منفی و گزارشی بسیار بجا( گزارش منفی و بازار هم منفی) ، خوب معامله شد و خوب هم تعدادی را پیاده کردند گفته بودم قبل از 1000 خیلی ها باید پیاده شوند
گفتنی ها گفته شد تا بعد از خروج کوتاه مدتی ها و نوسان گیرها بدرود
 

sherrvin

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
1555611981814.png


aa22222222.jpg


شرکت کارخانجات نیرو ترانسفو.jpg

#وارس سود تلفیقی انباشته #وارس در سال مالی ۹۷ به حدود 29میلیارد تومان رسیده است. مهمترین سرمایه گذاری وارس شرکت نیرو ترانسفو بوده که امسال بالغ بر 577 میلیارد ریال فروش به ثبت رسانده و حدود 22میلیارد تومان سود کسب نموده است که در نهایت ۵۰% آن را تقسیم نموده و با توجه به مالکیت ۱۰۰% وارس بر این شرکت, وارس حدود 11 میلیارد تومان سود شناسایی کرده است و الباقی به حساب سود انباشته منتقل شده. طبق مصوبه هیات مدیره سرمایه گذاری ارس صبا, قرار است پس از ارزشگذاری نسبت به واگذاری شرکت نیرو ترانسفو اقدام گردد.
 

sherrvin

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه


#وارس با توجه به موجودی انبار زیر مجموعه سرمایه گذاری ارس و تصویب فروش زیر مجموعه دو نظریه محتمل است 1-فروش نیرو ترانسفو زیر مجموعه سرمایه گذاری ارس صبا که به نظر میرسد با توجه پتانسیل شرکت نیرو ترانسفو که شامل خود شرکت نیرو ترانسفو و زیر مجموعه های نیرو ترانسفوقیمت فروش زیر مجموعه نباید زیر دویست میلیارد تومان باشد که به ازای هر سهم سرمایه گذاری ارس صبا سهمی دو هزار تومان میشود..... 2-انصراف از فروش زیر مجموعه نیرو ترانسفو.با توجه به موجودی فعلی شرکت نیرو ترانسفووبا توجه به خرابی سیل که در اکثر نقاط کشور باعث خرابی ملزومات برقی از قبیل ترانسفورماتوروتابلوی برق وغیره و با توجه به این که نیرو ترانسفو و زیرمجموعه هایش از صفر تاصد یعنی تولید تانصب وراه اندازی ترانسفورماتور و تابلوهای مختلف برق می باشند .....با توجه به این سرمایه گذاری وارس یک شرکت هلدینگ برق محسوب میشود و مالکیت 100 درصدی نیروترانسفو و مجموعه هایش را دارد برای سال مالی 1398 به نظر میرسدبین 400 تا 600 تومان به ازای هر سهم ای پی اس بسازد...که اگر پی ای ده بدهیم به وارس میشود.....عرف بازار به شرکت های که تعداد سهام اشان 100 میلیون سهم باشد و دارای سود انباشته و زیر مجموعه های دارای پتانسیل عالی داشته باشند پی ای ده حداقل میدهد......
 

sherrvin

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
https://www.mehrnews.com/news/4595027/سیل-به-تأسیسات-برق-کشور-۶۵۸-میلیارد-تومان-خسارت-زد
سیل به تأسیسات برق کشور ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت زد

گرگان- معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: سیل به تأسیسات برق کشور ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت زد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا حقی فام ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برآورد اولیه خسارت سیل به تأسیسات برق کشور طبق برآوردهای اولیه ۶۵۸ میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه مشکل عمده ما در خوزستان و قسمتی‌هایی از لرستان است، افزود: خوشبختانه با تلاش‌هایی که شرکت توزیع برق گلستان انجام شد از همان بدو سیل مشکل برق همه مناطق برطرف شد.
حقی فام گفت: اکنون تمام مناطق گلستان برق دار هستند و مشکل خاصی ندارد ولی خسارت‌های گسترده‌ای به تأسیسات برقی ما در وارد شده که طبق تخمین اولیه این رقم ۲۰ میلیارد تومان است.
وی تصریح کرد: البته باید ذکر که برخی از تأسیسات مانند ترانسفورماتورها، تابلوها و پایه‌های برق در آب هستند و میزان خسارت آن‌ها بعد از فروکش کردن آب مشخص می‌شود.
حقی فام بیان کرد: توانیر و مجموعه صنعت برق پشتیبانی کامل را از مردم از زمان شروع بحران داشته و تا زمان برگشت زندگی به حالت عادی این پشتیبانی ادامه خواهد داشت.

کد خبر 4595027
  • ===========================================
1555612860758.pnghttps://khabarban.com/a/23532433
به گزارش بلاغ، محمودرضا حقی فام در جلسه و بازدید از امور برق نکا اظهار کرد: یکی از دلایلی اصلی که به مازندران آمدیم بحث سیلاب بوده است تا بتوانیم با برنامه ریزی و تدابیر لازم از بحران ها به خوبی عبور کنیم.
وی تصریح کرد: نخستین مساله که برای کاهش مخاطرات بحران باید توجه داشته باشیم اقدامات پیشگیری‎ است، اقلیم کشور به‌گونه‌ای است که تغییرات اقلیمی را شاهد هستیم در سال‎های گذشته شاهد خشک‎سالی و ریز گرد بودیم و امسال سیل رخ داد و باید اقداماتی که می‌تواند مخاطرات را در شبکه کاهش ‎دهد را دنبال کنیم.
سخنگوی صنعت برق کشور بابیان اینکه زحمات زیادی در سیل اخیر در شرکت توزیع نیروی برق مازندران برای پایداری شبکه های برق کشیده شده است، گفت: سیلاب، اهمیت بحث مقاوم‎سازی را نشان داد و برای اینکه بتوانند شرکت‌ها در بحران اخیر خود را حفظ کنند نزدیک به 55 میلیارد تومان به شرکت‎ها در چند هفته گذشته اعتبار تزریق شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تأکید کرد: تفاهم‎نامه‎ای را به‌منظور مقاوم‎سازی شبکه در توانیر دنبال می‎کنیم و در این راستا از سه سال گذشته اهمیت مقاوم‎سازی تأکید شد.
حقی‌فام در مورد میزان آسیب سیلاب به صنعت برق گفت: بحث سیل در کنار آسیب‌هایی که به کشور داشته است موجب افزایش منابع آب بسیاری از سد‌های کشور شده است. از همین رو ما در حال حاضر قدرت تولید ۱۰ هزار مگاوات از ۶۱ هزار مگاوات مصرفی کشور را از طریق نیروگاه‌های آبی را داریم.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: البته تاکید ما در تولید برق بیشتر بر نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر است، چون هیچ تضمینی برای ادامه این روند در سال‌های آینده وجود ندارد.
سخنگوی صنعت برق کشور گفت:درجریان سیلاب اخیر به صنعت برق کشور بیش از ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت واردشده است.
وی در مورد برنامه توانیر در خصوص مناطق سیل زده گفت: صنعت برق همیشه در بحران‌های طبیعی، ضمن در نظر گرفتن شرایط آن مناطق همیشه خود را مقید به حضور در کنار مردم می‌دانیم.
پایداری شبکه برق مازندران 22 میلیارد تومان اعتبار می خواهد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران نیز اظهار داشت: پایداری شبکه های آسیب دیده توزیع نیروی برق مازندران نیاز به 22 میلیارد تومان اعتبار دارد.
قاسم شهابی با اشاره به خسارت بیش از8 میلیارد تومانی ناشی از سیلاب به توزیع نیروی برق مازندران افزود: به رغم مشکلات، پیش بینی می‌شود تابستان امسال مشکل کمتری داشته باشیم.
وی افزود: فروشندگان تجهیزات برقی استان اعلام آمادگی کرده اند تا تجهیزات مورد نیاز توزیع برق مازندران را برای جبران خسارت سیل تأمین کنند و این نشان از همدلی مسئولین ومردم است.
این مسئول افزود: ما هیچ کمبودی برای تهیه لوازم برقی در استان نداریم و در عین حال که خودمان در سیل آسیب دیدیم به سیل زدگان استان‌های گلستان و اهوازبرابر تقاضا نیز کمک رسانی کردیم.
شهابی در عین حال تصریح کرد: اگر رعایت مدیریت مصرف نداشته باشیم قطعاً دچار خاموشی خواهیم شد و در این راستا به همکاری جدی مشترکان نیاز داریم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید براینکه مدیریت مصرف برق را باید جدی گرفت گفت: اگر یک درصد گرما و رطوبت اضافه شود بین هشت تا ۱۰ درصد مصرف برق افزوده می‌شود و با این حال با تمام قوا خود را برای تابستان آماده کرده ایم.
انتهای پیام/
 
آخرین ویرایش:

m_parizad21

Very Good Member
کاربر فعال
سلام..................................امروز گروه ماشین الات و دستگاه های برقی اغلب صف خرید یا در مثبت بالا در حال معاملله می باشند..................بازار کم کم به این موضوع پی برده است که وارس را بارس بخواند :) امروز اگر پایانی سهم پایین نبود مطمنن صف خرید می شد.....منتظر باشید که به قیمت های بالای 1000 تومامن در وارس عادت کنید.
 

مصدق مظلوم

Very Good Member
کاربر فعال
سلام
حدود 70 درصد رشد کرده و 10 درصد اصلاح.از کسرا جون دارد عقب می افتد .ببینیم در رالی بعدی چه می کنه؟
 

مصدق مظلوم

Very Good Member
کاربر فعال
درود
این فلش های قرمز خیلی ها را از خرید منصرف کرده و می ترساند البته خیلی اش کد به کد است ولی بهر حال فکر می کنند جلوی فوکوس بازار روی سهم را می گیرند اما امان از روزی که سهم به این کوچکی مورد توجه بازار قرار بگیرد انوقت غدشت باید جلویش لنگ بیندازد ( غدشت یک نفس حدودا 650 درصد داد)
 

مصدق مظلوم

Very Good Member
کاربر فعال
اعضای هیات مدیره و مدیرعامل سرمایه گذاری ارس صبا نماد وارس
مشاهده پیوست 48378


اعضا هیات مدیره نیرو ترانسفو صبا حقوقی تازه واردشده به سهامداران سرمایه گذاری ارس صبا
مشاهده پیوست 48379
درود
نکته جالب و قابل تاملی بود.یعنی الان این شرکت هم خودش یک معمای دیگری است که باید زیر ذره بین برود
یعنی اگر تجربه معیار 130 تومانی و فلات 150 تومانی(قبل از افزایش سرمایه ) را نداشتم مثل خیلی های دیگر در 1000 خارج می شدم اما تا اخر خط هستم تا اخر اخر.
 

zarei176

Member
عضو تازه
سلام و عرض ادب به همه دوستان
سود مجمع سالیانه پرداخت شده یا نه؟
 

sherrvin

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
13131313.png

Codal_a_529584_464221.jpg

#وارس .مقدمات برگزاری مزایده به صورت حراج در فرابورس درحال انجام است و به احتمال زیاد به زودی یعنی تا اواخر اردیبهشت و حداکثر اواسط خردادماه انجام خواهدشدaa22222222.jpg
 
بالا