وارس ( سرمايه گذاري ارس صبا )

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعد مجمع با اصغر نژاد مدیر عامل نیم ساعت گفتگو داشتم شرکت پتانسیل بسیار بالای دارد

از گفتگو ها میشه این موضاعات عنوان کنم

نیرو ترانسفو به زودی اگهی میشه قیمت کارشناسی پارسال رقم 40میلیارد بوده ،،،،،خریدارم داره ،،،،منتظر مجوز بورس هستن برا فروش نیرو ترانسفو ،،،،،
بهای تمام شده نیرو 5میلیارد تومنه سهمی 50تومن ولی 400قیمت پایه فروشه با همین قیمت هم بفروشه سهمی 350تومن سودشه

سهم 200تومن سودشه نیرو ترانسفو پی بی ای 5هم بدیم 1000قیمتشه نه 400تومن

سوال شد چرا بورس نمیارین نیرو ترانسفو رو
گفتن اگه بورس بیاد فقط 20%میشه فروخت و 80%فریز میشه و تا 3الی 3سال نمیشه فروخت ،،،،برا اینکه عجله داریم برا فروش ترانسفو ما برنامه ای برا پذیرش نداریم

سوال بعدی در مورد پول خروج فسرب بود که گفتم عمدش قراره به تولید بزنیم
ولی یکی از پرتفو ها هم خرید 10میلیون حق استفاده نشده تاپیکو به قیمت 17تومنه

علت خروج و فروش نیرو هم گیر اساسنامه هست شرکتهای سرمایه گذاری باید 80%سرمایشون بورسی باشه در صورتی که همش 2%سهم بورسی دارن

درکل مدیر عامل بسیار انسان فرهیخته و سالمی بنظرم میومد ،،،،،که من ازشون تشکر میکنم

این سهم 400باز شه سنگین میخرم با دید یکساله

.-
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://uupload.ir/files/8uby_بیست_فروردین_نود_هفت.jpg

قیمت های فروش ترانسفور ماتور در 20 فروردین 1397
===================================================================================

http://uupload.ir/files/4w7r_پنجم_شهریور_ماه_نود_هفت.jpg

لیست فیمت های فروش شهریور ماه 1397

=====================================================================================================
قیمت های فروش ابان ماه 1397
https://digitransfo.com/

==================================================================================================
قیمت های ابان ماه نسبت به قیمت های فروردین 97 صددرصد رشد قیمت فروش را نشان میدهد بنابراین به نظر میرسد شرکت تعدیل مثبت حداقل ....از این محل خواهد داشت.....
لیست قیمت های فروش ترانسفو در سال 1396
مشاهده پیوست 37661

با مقایسه قیمت های فروش سال 1396 و 1397 مشاهده میکنیم که شرکت محصولات خود را در شهریور ماه با صددرصد افزایش قیمت نسبت به سال قبل فروخته است.....

مصدق مظلوم

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
اگر نیرو ترانسفو را با بترانس مقایسه کنیم یک گین خوب توی وارس خوابیده . اما این کد زدن حقیقی به حقوقی مشکوک است .انگار نذر کردند در 700 حقیقی های عمده خالی کنند
البته نمونه این بازی ها را در فلات 200 هم داشتیم معیار هم فکر کنم حول و حوش 170 بود که حقیقی درصدی بازی در می اورد

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظرم ای پی اس عملیاتی نیرو ترانسفو وسه زیر مجموعه نیرو ترانسفو(1-شرکت مهندسی خدماتی برق صنعت ارس 2-شرکت اروند ترانس3-شرکت اکسیرمهندسی مکاترونیک ارس ) به نظر شخصی من می تواند حدود بیست الی بیست پنج میلیارد تومان باشد که به ازی هر سهم سرمایه گذاری ارس صبا می شود سهمی 200 الی 250 تومان......
اما به نظر یکی از دوستان خود که سهامدار هم می باشد میگوید با افزایش قیمت 100 الی 150 درصدی در قیمت های فروش ترانسفورماتور ها و قطعات تولیدی شرکت نیروترانسفو و زیر مجموعه هایش شرکت نیرو ترانسفو میتواند برای سال مالی امسالش که پایان اذر ماه 1397 بوده است ای پی اس عملیاتی نیرو ترانسفو و زیر مجموعه هایش بین 40 الی 50 میلیارد تومان می تواند باشدکه به ازای هر سهم وارس یعنی سود 400 الی 500 تومانی....

به هر حال به نظر میرسد تا پایان بهمن ماه گزارش حسابرسی شده شرکت ارس صبا و زیرمجموعه های ش اماده شده ومجمع شرکت سالیانه هم برگزار شودمشخص خواهد شد...همچنین به نظر میرسد در مجمع سالیانه واگذاری نیرو ترانسفو که اعضای هیات مدیره در مهرماه تصمیم قطعی گرفته شده است برای واگذاری و رسانه ای هم نمودند و به نظر میرسد کار کارشناسی قیمت هم انجام شده و به پایان رسیده است بعد برگزاری مجمع سالیانه اگهی بلوکی برای مزایده (فروش) نیرو ترانسفو از طریق فرابورس انجام گیرد......
این نظر شخصی بنده است و شاید هم اشتباه باشد بنابراین ملاک خرید و فروش خود قرارندهید.....

آخرین ویرایش:

مصدق مظلوم

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
با این تغییرات شدید سهامداران احتمال زیاد می دهم که 1- زمان فروش نیروترانسفو نزدیک است 2- عمده های وارس درحال جمع اوری نقدینگی برای خرید نیرو ترانسفو می باشند که دو هدف شان را براورده خواهد کرد
1- برگشت به حوضه تخصصی برقی(وارس بعد از فروش نیروترانسفو به سرمایه گزاری(بورسی) تبدیل خواهد شد) 2- با خریدن نیروترانسفو عملا سهامدار وارس نیز خواهند بود (نیروترانسفو و زیر مجموعه هایش به سهامدار عمده ی وارس تبدیل شده اند.:

m_parizad21

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان
بنده از طریق تماس تلفنی با مسولین وارس بصورت مرتب پی گیری اوضاع شرکت هستم. اوضاع شرکت بسیار عالی است و بهتر از سال گذشته می باشد. صورت های مالی حسابرسی شده 12 ماهه نیروترانسفو در شرف آماده شدن برای برگزاری مجمع سالانه آن شرکت می باشد که نهایت تا ده روز آینده سود تقسیم نیرو ترانسفو مشخص خواهد شد. و بعد از آن در ماه های پیش رو تا قبل از پایان سال مجمع وارس تشکیل می شود. در مورد فروش نیروترانسفو هم بحث بسیار مدی است و شرکت توسط کارشناسان ارزش گذاری شده و مشتری دست به نقد نیز وجود دارد. به احتمال زیاد نیروترانسفو از مالکیت وارس خارج و به مالکیت مستقیم سهامداران عمده وارس در خواهد آمد. علت اصلی انتفال سهام از کد های حقیقی به کد های حقوقی های زیر مجموعه وارس طبق صحبت های اقای منجیلی ( مدیر مالی وارس) لزوم وجود چند سهام دار عمده حقوقی برای انتقال یه بازار های بالاتر( بورس) می باشد. البته این دلیل برای من قانع کننده نیست و به نظر می رسد خریداران نیروترانسفو در حال ایجاد نقدینگی برای خرید نیروترانسفو بوده واز طرفی با انتقال سهام وارس به. کد نیرو بصورت غیر مستقیم سهامدار عمده وارس باقی خواهند ماند.
هر چه هست تحولات شگرفی ذر آینده نزدیک در انتظار وارس می باشد. که از جمله آن فروش نیروترانسفو و افزایش سرمایه بسیار سنگین از محل سود انباشته ناشی از فروش نیرو می باشد.

مصدق مظلوم

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا به همین علت هم نیرو ترانسفو را وارد بورس نکردند 1- احتمالا می بایست بالاتر و نقدتر می خریدند 2- شرکت های سرمایه گزاری هم محدودیت کمتری برای خرید ان داشتند : مخلص کلام اینکه رقبای سرسخت تری داشتند
قطعا بنده اگر در این زمینه فعال بودم(مثل شركت صنعت وتجارت آداك -سهامي خاص: عمده سهامداران بترانس) نسبت به خرید نیرو ترانسفو اقدام می کردم ( خطوط تولید update شده ای دارد)

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت کارخانجات نیرو ترانسفو(http://nirootransfo.com/) که یک شرکت سهامی خاص می باشد 50 میلیون سهم است که 100 درصد مالکیت ان متعلق به سرمایه گذاری ارس صبا می باشد.
زیرمجموعه های کارخانجات تولیدی نیرو ترانسفو شامل
1-شرکت مهندسی اروند ترانس پارس که سرمایه ان یک میلیارد تومان است یک میلیون سهم است که 100 درصد ان متعلق به نیرو ترانسفو می باشد که زمینه فعالیت ان طراحی و تولید ترانسفورماتورهای خاص می باشد سایت شرکت http://arvandtrans.com/

2-شرکت خدمات برق ارس صبا که دارای 24 میلیون سهم است و شرکت سهامی خاص که فعالیت ان پیمانکاری در زمینه نصب و تعمیر ونگهداری ترانسفورماتور می باشد که 100 درصد مالکیت ان متعلق به شرکت کارخانجات نیرو ترانسفو می باشد

3- شرکت اکسیر مهندسی مکاترونیک ارس که یک شرکت دانش بنیان می باشد که در سال 1393 در از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی سهند در رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی الکترونیک و مهندسی نرم افزار کامپیوتر بوجود امده است که فعالیت ان ها در زمینه طراحی و تولید سیستم های نظارت بر کیفیت و امنیت ترانسفورماتور می باشد. سایت http://www.emaorg.ir/wp/
4-سایت فروشگاه انلاین نیرو ترانسفو https://digitransfo.com/

شرکت کارخانجات نیرو ترانسفو در سال مالی منتهی به مهرماه 1395(30/07/1395) به ازای هر سهم حدود 130 تومان سود عملیاتی داشته است.و برای سال مالی منتهی به 30/07/1396 به ازای هر سهم حدود 285 تومان ساخته است.
شنیده میشود سودسال مالی امسال یعنی 30/07/1397 نیرو ترانسفو به ازای هر سهم بین 400 الی 500 تومان باشد وبه نظر یکی از دوستان میگوید متواند تا 700 الی 800 تومان هم باشد.....
با توجه به این که قطعیت واگذاری نیرو ترانسفو حتمی است و با توجه به این که تحلیل گران به چنین شرکت های با سرمایه اسمی پایین پی ای (p/e)حداقل 15 میدهند و جداکثر 50 و بالاتر و با توجه به دارایی ها منقول و غیر منقول که بیش از 5 دهه تولید داشته است و دارای نمایندگی در 16 استان کشور می باشد....

اگر پی ای 15 بدهیم و ای پی اس امسال را هم 500 تومان برای نیرو ترانسفو در نظر بگیریم یعنی قیمت هر سهم نیرو ترانسفو حداقل 7500 تومان باید باشد.ضربدر 50 میلیون سهم بنمایم میشود375 میلیارد تومان....
سرمایه گذاری ارس صبا که مالکیت 100 درصدی نیرو ترانسفو را داردکه دارای 100 میلیون سهم است ده میلیارد تومان.یعنی به ازای هر سهم خود حداقل 3750 تومان در پرتفوی خود نیرو ترانسفو دارد که واگذاری ان در اینده نزدیک حتمی است و واگذاری ان هم رسانه ای شده است....

مصدق مظلوم

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا به همین علت هم نیرو ترانسفو را وارد بورس نکردند 1- احتمالا می بایست بالاتر و نقدتر می خریدند 2- شرکت های سرمایه گزاری هم محدودیت کمتری برای خرید ان داشتند : مخلص کلام اینکه رقبای سرسخت تری داشتند
قطعا بنده اگر در این زمینه فعال بودم(مثل شركت صنعت وتجارت آداك -سهامي خاص: عمده سهامداران بترانس) نسبت به خرید نیرو ترانسفو اقدام می کردم ( خطوط تولید update شده ای دارد)
سلام
اگر اتفاق فوق بیفتد قیافه ی عمده های فروشنده دیدن دارد از این جا مانده از انجا رانده ( با حجم 5000-6000 سهم را منفی می کنند باز می بینیم فروشنده غیر خودی :pخاصی ندارد )

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
1546232994043.png

با توجه به این که نیرو ترانسفو در فرابورس به صورت حراج واگذار خواهد شد رقابت بین خریداران برای خرید جالب خواهد بود...اگر در خارج ار فرابورس وبه صورت مزایده خود شرکت واگذار میکرد ان وقت شاید رقابتی وچود نداشت و به قیمت های پایین تر به خودی هایشان واگذار میکردند.....
نیرو ترانسفو یکی از شرکت های قدیمی دهه پنجاهی است که توسط زیمنس المان طراحی و ساخته شده است و در سال 1390 تمام دستگاههای ان به روز شده است.....

بالا