واتی ( سرمایه‌گذاری آتیه دماوند )

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
گزارش تفسیری حاوی نکات ارزشمندی است فردا مفصل توضیح می دهم
3- آگهی مزایده شرکت ریسندگی خاور در تاریخ 98/1/20 انجام شد و گشایش پاکت الف در تاریخ 98/2/2 انجام و در فرآیند بررسی اهلیت متقاضی برای سیر مراحل اجرایی مزایده قرار دارد.

علت کاهش 17/5 درصد سرمایه گذاری های غیر بورسی عمدتاً بابت واگذاری سهام شرکت صنایع نخ خمین می باشد.

شرکت در گزارش شش ماهه خبر از فروش بلوک 17.5% نخ خمین به قیمت 31 میلیاد تومان و در جریان بودن فروش ریسندگی خاور داده

من در تعجبم که چرا سهم بسته نشده

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
با این همه گزارشاتی که مسلسل وار داره میاد،واقعاً چند روز وقت لازم هست تا همه گزارشات را با دقت مطالعه کرد.
ولی فقط خواستم عرض کنم که منم با محاسباتی که البته دقیق هم نیست به سودی کمتر از 65 تومان برای امسال واتی نرسیدم.
البته میزان تقسیم سود شیران در پایان سال مالی منتهی به 98/09/30 که چه میزان از سود در مجمع تقسیم خواهد شد،روی کاهش یا افزایش سود واتی بسیار اثرگذار هست.
ولی با توجه به سود انباشته شرکت شیران که در پایان خردادماه به ازای هر سهم 200 تومان شده و 6 ماهه دیگه هم تا پایان سال مالی شیران باقی مونده، قطعاً در پایان سال مالی این شرکت سود انباشته به بالای 300 تومان خواهد رسید.من چونکه سهام واتی و شیران را ندارم(البته مدت کوتاهی واتی داشتم که بخاطر عملکرد نامناسب مدیران شرکت فروختم)،اینکه آیا شرکت شیران قرار هست افزایش سرمایه بده یا خیر را اطلاعی ندارم.ولی اگه بحث افزایش سرمایه نباشه،امسال به نظر میاد که شیران تقسیم سود مناسبی باید داشته باشه و از این محل هم سود مناسبی نصیب واتی خواهد شد.
خود شرکت واتی هم در گزارش تفسیری خودش پیش بینی کرده که سود ناشی از سرمایه گذار در سهام(یعنی سودی که از مجامع شرکتها گرفته میشه) با رشد چشمگیری مواجه میشه که قطعاً قسمت عمده این رشد چشمگیر سود به عملکرد شیران مربوط خواهد بود.
توی لینک بالا و در قسمت درآمدهای عملیاتی و در جدولی که آورده شد،دوستان توضیحات را اگه بخوانند،بحث افزایش چشمگیر سود را توضیح داده.
منتها بحث سودآوری یک موضوع هست،بحث عملکرد مدیران یک شرکت و انعکاس این عملکرد در قیمت سهم،موضوع دیگری هست.
متأسفانه مدیران واتی نشان دادن که اطمینان کردن به اونها نتیجه مناسبی نداشته و حمایت مناسبی از قیمت سهامشون انجام نمیدن.
البته باید دید که آیا مدیریت جدید شرکت(آقای فائقی) که از مدیران فوتبالی کشور بوده،این رویه را تغییر خواهد داد یا اینکه همان رویه قبلی در این شرکت ادامه خواهد داشت.
بخصوص که بحث واگذاری واتی(حالا اول شیران را میفروشن و بعدش واتی را یا اینکه واتی را همراه با پرتفوی اون که شیران هم شاملش هست،فروخته خواهد شد) مطرح هست و بانک صنعت و معدن بواسطه دستورالعمل بانک مرکزی میبایست از بحث بنگاه داری خارج بشه و لذا ممکن هست که برای مفت خریدن واتی توسط افراد خودی،فعلاً قیمت این سهم تا زمان واگذاری کنترل و پایین نگهداشته بشه و بعد از واگذاری شاهد قیمت واقعی سهم باشیم.
مخلص عزیزان
یاعلی خدانگهدار

سای بابا عزیز همیشه از نوشته هات لذت بردم

شخصا همیشه اعتقاد داشتم واتی حیاط خلوت مدیران رانت خوار و مفسدی است که تحت نظارات بانک صنعت و معدن امکان لفت و لیس ندارند ولی اینبار قضیه فرق می کنه اول اینکه فائقی آدم نسبت مثبتی است و این را عملکرد این چند وقتش نشان داده

دوم به دلیل فشار شدید بانک مرکزی که منجر به صدور مالیات های سنگین و تصاعدی برای بانک شده فروش شیران و واتی اولویت اصلی بانک قرار گرفته

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دقیقا حرف ها و تحلیل های ما داره یکی یکی جواب میده قبلا گفتم نمیشه شیران بالای 120% رشد کنه واتی زیر 30% ، گفتم یکسری زیان ده ها را فروخته سود خوبی هم کرده

واتی محکوم به رویت 420 تومان است

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
یکی از حرکات خوب واتی در این مدت فروش سهام زیانده و درپیتی لکما و خرید سهام های ارزشمند پالایشی بود سهام هایی که الان یکی یکی در حال صف خرید شدن هستند

چراوچيه

Very Good Member
کاربر فعال
واتی با فروش زیر مجموعه هایش سود خوبی عایدش شده وبا فروش شیران به رنجهای بالای 450 تومان خواهد رسید مگر سازمان جلوی رشد سهم

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
تیرماه 9 میلیارد سود ساخته ، 6 میلیارد سود سهام گرفته 3 میلیارد هم خرید و فروش سهام یعنی 2 تومان دیگه رفت روی سود 6 ماهه

وپترو هم با تغییر مدیر عامل پروازش شروع شد اینهم بزودی

Sal98

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بانک صنعت و معدن تصمیم به فروش بلوک مدیریتی 65.74 درصدی #واتی گرفته است

تاریخ عرضه این بلوک 9 شهریور ماه و قیمت پایه بلوک 5890 ریال تعیین شده است
=======

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بانک صنعت و معدن تصمیم به فروش بلوک مدیریتی 65.74 درصدی #واتی گرفته است

تاریخ عرضه این بلوک 9 شهریور ماه و قیمت پایه بلوک 5890 ریال تعیین شده است
=======
خوب چیزی که منتطر بودم اتفاق افتاد خریدهای پرحجم این روزهای زیر مجموعه بی دلیل نبود

افشاگر بورس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
به نظرم بلوک واتی یک دارایی ارزشمند برای مجموعه گلرنگ است که چند بار پیشنهاد خرید شیران را داده ولی به دلیل انحصار در صنعت شورای رقابت تایید صلاحیتش نکرده با خرید بلوک واتی توسط گلرنک عملا دو عضو هیات مدیره شیران مالشون میشه

بالا