همراه ( شركت ارتباطات سيار ايران )

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
شركت همراه اول تا دو ماه آینده وارد فرابورس می‌شود


مدیرعامل تامین سرمایه امین از قیمت‌گذاری5 شركت دولتی، سه شركت خصوصی، انتشار دو هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت در بورس و فرابورس و عرضه صكوك ارزی در منطقه آزاد خبر داد.به گزارش مهرپرس: محمد آرام بنیار ـ مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین ـ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سهام شركت‌ها را تشریح كرد و گفت: در حال حاضر پالایشگاه بندرعباس، آبادان، تهران و لاوان در دست قیمت‌گذاری است و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی از قیمت‌گذاری شركت همراه اول خبر داد و گفت: شركت همراه اول از دیگر شركت‌هایی است كه در حال قیمت‌گذاری است و قیمت‌گذاری آن در مرحله نهایی قرار دارد.

وی با بیان اینكه طبق توافق قرار است شركت همراه اول در فرابورس عرضه شود، ادامه داد:10 درصد سهام این شركت طی یك تا دو ماه آینده در بازار فرابورس عرضه می شود.


آرام بنیار ادامه داد: همچنین شركت سرمایه‌گذاری بانك ملی برای انجام معامله عمده، شركت مبنای خاورمیانه برای افزایش سرمایه‌ و معاملات عمده و شركت هلدینگ مواد معدنی برای معاملات عمده در حال قیمت‌گذاری است.

وی به قیمت گذاری شركت‌های بخش خصوصی اشاره كرد و گفت: علاوه بر این، سه شركت بخش خصوصی شامل آب معدنی داماش، گروه صنعتی فولاد و فولاد لوشان در حال قیمت‌گذاری جهت عرضه در فرابورس است.

آرام یادآور شد: ارزش گذاری در شركت امین شامل قیمت‌گذاری سهام اصل 44 برای عرضه در بورس، بخش خصوصی به منظور عرضه در بورس یا فرابوس یا برای انجام معاملات بلوكی وعمده است.

مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین در ادامه از انتشار دو هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت خبرداد و گفت: در حال حاضر اوراق مشاركت پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه امام خمینی، اوراق مشاركت ایمیدرو، مبنای خاورمیانه و اوراق مشاركت تعاونی خاص ایران خودرو جمعا به مبلغ دو هزار میلیارد تومان و با نرخ 17 درصد در دست انتشار است كه تا دو ماه آینده عرضه می‌شود.

وی با بیان اینكه نظر سازمان بورس بر عرضه اوراق مشاركت در فرابورس است، اظهار كرد: این در حالیست كه اوراق مشاركت پالایشگاه بندرعباس و امام خمینی از طریق بانك ملت و اوراق مشاركت ایمیدرو از طریق بانك تجارت صورت می‌گیرد.

آرام با اشاره به اینكه در حال توسعه انتشار اوراق مشاركت در فرابورس هستیم، تصریح كرد: طبق مجوز شورای پول و اعتبار سازمان بورس می‌تواند تا سقف 4 هزار میلیارد تومان مجوز انتشار اوراق مشاركت بدهد كه این میزان یا از طریق فرابورس و یا از طریق سیستم بانكی عرضه می‌شود.

وی اضافه كرد: علاوه بر این قرار است اوراق مشاركت شركت توسعه ساختمان و لیزینگ بانك پارسیان از طریق فرابورس عرضه ‌شود.

به گفته‌ وی اوراق مشاركت توسعه بین المللی ساختمان به زودی در فرابورس عرضه می‌شود.

مدیرعامل شركت تامین سرمایه امین از عرضه صكوك ارزی خبرداد و اظهار كرد: به دنبال عرضه صكوك ارزی در منطقه آزاد برای پروژه ایمیدرو هستیم كه اگر موفق شود حركت مثبتی خواهد بود.

وی با بیان اینكه صكوك به دو صورت ارزی و ریالی منتشر می‌شود گفت: صكوك ارزی براساس ساختار جدیدی كه بورس تصویب كرده است منتشر می‌شود.

آرام به دیگر اقدامات شركت امین اشاره كرد و افزود: از سوی دیگر پذیرش شركت‌ها در بورس و پذیره نویسی آنها از طریق بورس و فرابورس در دست اقدام است كه شامل بیمه بانك ملت و بانك آراد و همراه اول است.

وی یادآور شد: تمام شركت‌هایی كه در حال قیمت‌گذاری است تا پایان سال واگذار می‌شود و از آبان شاهد عرضه‌های زیادی در حوزه سهام و اوراق مشاركت خواهیم بود.

وی با بیان اینكه شركت‌های بزرگ عمدتا واگذار شده است، خاطرنشان كرد: در حال حاضر موانع عرضه پالایشگاه‌ها بر طرف شده و سازمان خصوصی سازی می‌تواند عرضه شركت‌ها را آغاز كند.

به گفته آرام شركت امین به سازمان خصوصی سازی اعلام آمادگی كرده است كه در حوزه ارزش گذاری ، بازاریابی، عرضه‌ها و تعهدپذیره نویسی و تحقق اصل 44 همكاری كند.

آرام با بیان اینكه معمولا عرضه شركت‌ها در آبان و بهمن انجام می‌شود اظهار عقیده كرد: عرضه‌ی‌ سهام شركت‌ها در نیمه دوم سال رونق می‌گیرد و از ماه آینده شاهد عرضه‌های زیادی در بازار خواهیم بود.
 

a12

Member
کاربر فعال
ضمن تشکر از جناب پورزند برای ایجاد این گفتگو

ظاهرا" در این فصل خزان طبیعت که با خزان شاخص بورس هم همجهت شده همراه اول ناجی شاخص شده است و نسیم بهاری مخابرات در بورس وزیدن گرفته
 

mehdi60

Very Good Member
کاربر فعال
ضمن تشکر از جناب پورزند برای ایجاد این گفتگو

ظاهرا" در این فصل خزان طبیعت که با خزان شاخص بورس هم همجهت شده همراه اول ناجی شاخص :-o:-oشده است و نسیم بهاری مخابرات در بورس وزیدن گرفته

آخه وارد شدن همراه اول به فرابورس چه ربطی داره به شاخص؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

a12

Member
کاربر فعال

آخه وارد شدن همراه اول به فرابورس چه ربطی داره به شاخص؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز

مخابرات ما واسه خودش یه شاخصه - دیروز کل بازار منفی بود فقط صحبت اومدن همراه اول به فرابورس باعث شد که مخابراتی رو که کسی نگاه هم نمی کرد 25 م معامله بشه و 15 م صف خرید داشته باشه و همین مخابرات به تنهایی 85/56 واحد شاخص را بالا کشید .
فکر کنم شنبه هم اگه صف 15 م رو بدن یه 85 واحد دیگه شاخص رشد کنه و شاید بتونه به زور نسیم بهاری مخابرات وارد کانال 19000 بشه . شاد باشید
 

a12

Member
کاربر فعال
من تصور میکنم نوسانات نماد های فرابورس توی شاخص محاسبه نمی شه......مگه غیر از اینه؟؟؟؟؟


دوست عزیز هنوز همراه اول تو فرابورس هم نیومده که بگیم در شاخص تاثیر داره یا نداره

صحبت اینه که خبر اومدن همراه اول باعث شده قیمت مخابرات رشد کنه و شاخص بورس تکون بخوره
 

a12

Member
کاربر فعال
من تصور میکنم نوسانات نماد های فرابورس توی شاخص محاسبه نمی شه......مگه غیر از اینه؟؟؟؟؟

مهدی خان 60

دوست عزیز ظاهرا" امروز نوسان قیمت نمادهای فرابورس تاثیری در شاخص نداره

البته بعید هم نیست که چند وقت بعد تاثیر داشته باشه ( سود شرکتها رو که ملاحظه فرمودید -در شاخص تعریف شده همه چی ممکنه)
 

shamlo

Very Good Member
نارنجی سابق
با پرواز اخابر شاخص میره به فضا......وسینا هم آره......بانکیا با توجه به جو وسینا چه شوند.......
 

zafar3000

Member
کاربر فعال
سلام من مخابرات را از روز اول دارم وحالا حالا هم با اين سهم هستند فقط به عنوان سوال : ميگن همراه اول سرمايه اي 200ميلياردي داره و10در صد قرار بياد توي فرابورس يعني 20 ميليارد با فرض سهمي 100 تومان ، حالا با توجه به سود 500 توماني اگر سهمي حدود 3500 تومان عرضه بشه يعني 35 برابر 100 تومان ،در نتيجه 20 ميليارد هم ميشه 700 ميليارد تومان كه قاعدتا به سود مخابرات اضافه ميشه البته 10 درصد سود همراه اول را از دست ميده ولي در كل نزديك به 600 ميلياردي به سود89 اضافه ميشه ،فقط نكته اي كه مي مونه اينه كه آيا بازار توان پرداخت 700 ميليارد تومان را در كوتاه مدت داره يا نه؟
 

a12

Member
کاربر فعال
سلام دوست عزیز

مخابرات ما واسه خودش یه شاخصه - دیروز کل بازار منفی بود فقط صحبت اومدن همراه اول به فرابورس باعث شد که مخابراتی رو که کسی نگاه هم نمی کرد 25 م معامله بشه و 15 م صف خرید داشته باشه و همین مخابرات به تنهایی 85/56 واحد شاخص را بالا کشید .
فکر کنم شنبه هم اگه صف 15 م رو بدن یه 85 واحد دیگه شاخص رشد کنه و شاید بتونه به زور نسیم بهاری مخابرات وارد کانال 19000 بشه . شاد باشید

امروز 45 میلیون سهم مخابرات معامله شد و این غول بورسی به تنهایی 88/79 واحد شاخصو بالا کشید

هر چند شاخص در پایان معاملات با عدد 18937 بسته شد ولی همونطوری که پیش بینی کرده بودم برای لحظاتی وارد کانال 19000 هم شد (حدود ساعت 9/40)

ای کاش استاد عزیزم جناب پورزند بجای انتخاب شرکت همراه اول از جملاتی مثل (( همراه اول ناجی بورس در روزهای خزان)) یا .... استفاده می کردند-شاد باشید
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
عرضه سهام همراه اول در فرابورس محال است !


در حالیکه برخی شنیده ها از کشف قیمت هر سهم همراه اول در فرابورس طی پنجم آبانماه جاری حکایت دارد ، مدیر عامل این بازار امکان چنین اقدامی را محال می داند .

در حالیکه برخی شنیده ها از کشف قیمت هر سهم همراه اول در فرابورس طی پنجم آبانماه جاری حکایت دارد ، مدیر عامل این بازار امکان چنین اقدامی را محال می داند .

مصطفی امید قائمی ، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ؛ با اشاره به اینکه آگهی عرضه سهام شرکت های متقاضی ورود به بازار سرمایه حداقل پنج روز کاری به طول می انجامد ، اظهار داشت : با توجه به اینکه تاکنون همراه اول درخواستی مبنی بر ورود به فرابورس ارایه نداده بنابراین هرگونه کشف قیمت سهام این شرکت در روزهای آینده و بازار فرابورس منتفی است .

وی عرضه سهام همراه اول در فرابورس را پس از ارایه درخواست کتبی منوط به ارزیابی اطلاعات و گزارش های مالی و نیز اساسنامه این شرکت در هیأت پذیرش دانست و در خصوص عرضه سهام شرکت های جدید در فرابورس گفت : علاوه بر آغاز پذیره نویسی دو میلیارد و 760 میلیون سهم سرمایه گذاری پارس آریان به ارزش 552 میلیارد تومان در روز جاری (ناشی از سلب حق تقدم سهام در افزایش سرمایه) طی هفته آینده نیز پذیره نویسی اوراق بانک پاسارگاد به ارزش 15 هزار و 400 میلیارد ريال به روش عرضه خرد سهام و به منظور افزایش سرمایه در بازار سوم فرابورس فراهم خواهد شد .

امید قائمی در ادامه به عرضه اولیه سهام شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن (بالاست) و نیز شرکت توسعه عمران شاهد با توجه به پذیرش آن در بازار اول در آینده ای نزدیک خبر داد و درباره برنامه عرضه های عمده سازمان خصوصی سازی در فرابورس گفت : 100 درصد از سهام شرکت سهامی هواپیمایی خدمات ویژه و 53.94 درصد از سهام مشانیر طی آبان ماه جاری عرضه خواهند شد .

به گفته مدیرعامل شرکت فرابورس ایران ارزش کل معاملات این بازار از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 1200 میلیارد تومان بوده که حدود 100 میلیارد تومان از این رقم ارزش سهام عرضه شده شرکت ها در این بازار است .
 

منچستر

Member
کاربر فعال
فروش سيم كارت‌هاي 10 هزار توماني همراه اول آغاز مي‌شود

خبرگزاري فارس: به مناسبت فرا رسيدن 13 آبان روز دانش‌آموز و روز ملي مبارزه با استكبار جهاني، همراه اول فروش سيم كارت اعتباري با تخفيف ويژه را آغاز كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ايران، در طرح جوانان، همراه اول سيم كارت‌هاي اعتباري خود را با قيمت 10 هزار تومان (با 2 هزار تومان شارژ) واگذار مي‌كند، قيمت معمول سيم كارت‌هاي اعتباري همراه اول 22 هزار و 600 تومان است.
براساس اين اطلاعيه فروش سيم‌كارت‌هاي جوانان با قيمت 10 هزار تومان تا پايان آذرماه ادامه خواهد داشت.
افرادي كه متقاضي خريد سيم كارت جوانان هستند مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت اينترنتي همراه اول به نشاني www.mci.ir مراجعه كنند
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
*همراه اول قطعا " تاپايان سال بورسي مي شود

آرام به برنامه پذيرش در بورس و فرابورس چند شركت اشاره كرد و گفت: ارزشگذاري شركت همراه اول براي عرضه اوليه و 10 درصد سهام آن ابتدا در فرابورس و سپس در بورس نهايي شده و پيشنهاد داده ايم سميناري هم براي فعالان بازار سرمايه برگزار شود.اين شركت با 38 ميليون مشترك هم اكنون در حوزه انتقال صدا فعال است اما برنامه هاي جدي براي فعاليت در بخش هاي متني و مولتي مديا دارد.
وي افزود: عرضه سهام اين شركت قطعا " تا پايان سال به طور كاملا " حرفه ايي انجام مي شود. اين در حالي است كه به رغم تحريم ها چند سرمايه گذار خارجي متقاضي خريد حتي درصد هاي اندكي از سهام اين شركت سودآور هستند.
اين مقام مسئول با بيان اينكه جزئيات مالي و عملياتي شركت همراه اول متعاقبا " اعلام خواهد شد خاطر نشان كرد:علاوه بر پذيرش شركت همراه اول، حضور در فرابورس دو شركت آب معدني داماش و آهن و فولاد لوشان هم نهايي شده كه در هفته هاي آينده انجام خواهدشد.اين در حالي است كه بعد از ارزشگذاري همراه اول، دو پالايشگاه و پست بانك توسط تامين سرمايه امين، بلوك 67 درصدي سرمايه گذاري بانك ملي براي عرضه عمده هم ارزشگذاري مي شود.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
براساس گزارش بورس نیوز شایعه ورود همراه اول به فرابورس طی هفته آینده به نقل از زبان مدیرعامل مخابرات سبب رشد قیمت سهام مخابرات و بانک سینا تا نوسان حداکثری مثبت شد و شاخص بورس نیز از این شایعه بی نصیب نماند و تا 45 واحد نیز رشد را تجربه کرد که البته هیجان تشکیل شده از بابت شایعه مذکور دوام چندانی نیاورد و بسرعت بازار متوجه اشتباه خود شد .
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
مدیر عامل همراه اول ابقا شد


اعضاي جديد هيات مديره همراه اول معرفي شدند و وحيد صدوقي همچنان به عنوان مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران باقي ماند.

به گزارش ايسنا، امروز 24 آبانماه، نخسين جلسه‌ي هيات مديره جديد همراه اول با حضور وحيد صدوقي، مسعود مهردادي، مظفر پوررنجبر، حميدرضا رفيعي و رسول سرائيان در برج همراه برگزار شد و براساس تصميم‌گيري اعضاء، صدوقي به سمت مدير عامل، مهردادي، رييس هيات مديره و پوررنجبر نايب رييس هيات مديره انتخاب شدند.

گفتني است در اين جلسه از زحمات آقايان نيكوفر، مدرس خياباني و توفيقي در دوران عضويتشان در هيات مديره شركت ارتباطات سيار ايران تقدير و تشكر به عمل آمد و مهردادي، رفيعي و سرائيان بعنوان اعضاي جديد هيات مديره جايگزين شدند.
 

zafar3000

Member
کاربر فعال
به گزارش مهر، وحید صدوقی در حاشیه نمایشگاه ایران تلکام 2010 به تشریح عملکرد و برنامه های شرکت ارتباطات سیار پرداخت و گفت: همراه اول در حال کسب آمادگی برای عرضه نسل چهارم تلفن همراه در پایان دوره دو ساله اپراتور سوم موبایل است. همچنین همراه اول برای حضور در پروژه اپراتوری موبایل سوریه اعلام آمادگی کرده است که هنوز نتیجه مناقصه آن مشخص نشده است و جزئیات آن به زودی اعلام می شود.

صدوقی با تاکید بر اینکه همراه اول ارائه سیمکارت جدیدی را با قابلیت نمایش 5 شماره ممکن کرده است اظهار داشت: این سیمکارتها که هم اکنون در نمایشگاه تله کام عرضه شده قابلیت داشتن پنج شماره‌ همراه اول را دارا است.

وی افزود: تا سه ماه آینده نیز امکانی فراهم می‌شود که بر اساس آن سیمکارت‌های دائمی همراه اول که به خارج از کشور برده می‌شوند، خود به خود در آن رومینگ کم هزینه فعال شده و ودیعه‌ آن‌ها به شارژ تبدیل می ‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران از ارائه سیمکارتهای قاصدک مختص پیامک و امین مخصوص خودرو خبر داد و گفت: درباره واگذاری این سیمکارت‌ها مجوزهای لازم اخذ و هماهنگی‌های مورد نیاز با سازمان تنظیم مقررات انجام شده و از این پس این سیمکارتها به قیمت 10 هزار تومان عرضه می شود.

صدوقی با اشاره به عرضه سرویس گوشی همراه با سیمکارت که در نمایشگاه تله کام برای اولین بار عرضه شده است و دلایل استفاده از برند "ال جی" بر روی سیمکارتهای این اپراتور اظهار داشت: همراه اول بیش از یک سال بر روی انواع گوشی‌ها آزمایشاتی انجام داده و به این نتیجه رسیده است که این گوشی ها کیفیت لازم را برای ارائه به مشترکان دارا هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از گوشی‌ها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و استاندارد لازم را ندارند گفت: در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شده و بعد از بررسی‌های مدنظر سیمکارت همراه اول را به همراه گوشی و با مبالغ 35 و 45 هزار تومان عرضه کرده ایم که این گوشیها از کیفیت لازم برخوردارند.

مدیرعامل ارتباطات سیار افزود: قطعا از این پس گوشی‌هایی با کیفیت بهتر نیز ارائه خواهد شد که مشترکان می‌توانند گوشی‌ها را با استانداردهای لازم و قیمت‌های مناسب از همراه اول خریداری کرده و مبلغ آن را از ابتدا به صورت قسطی پرداخت کنند.

صدوقی با اشاره به عرضه سهام شرکت ارتباطات سیار در بازار بورس نیز گفت: اساسنامه همراه اول سهامی عام شده و مذاکره با مدیران فرابورس برای عرضه این سهام آغاز شده است.

وی افزود: حداکثر تا دو ماه آینده 10 درصد سهام همراه اول به فرابورس می رود و این سهام به صورت خرد بوده و توسط مردم خریداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از افزایش ظرفیت ارسال mms از 100 کیلوبایت به 300 کیلو بایت خبر داد و گفت: برغم این افزایش ظرفیت، تعرفه این سرویس برای ارسال هر mms با این ظرفیت همان 100 تومان است.

وی ارائه سرویس‌های مسیریابی یا تعیین موقعیت، سرویس موبایل نیوز یا رسانه همراه و مودم اینترنت همراه اول – usb دیتا کارت – را از دیگر سرویس‌هایی عنوان کرد که همراه اول در نمایشگاه تله کام ارائه کرده و تا دو هفته آینده در اختیار عموم متقاضیان قرار می گیرد
 
بالا