هشدار درباره روند بازار!!!

شروع موضوع توسط كاوه ‏22 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. كاوه

كاوه New Member عضو تازه

در ماهی که گذشت شاهد ورود افراد جدید به بازار بورس بودیم این مساله همراه با رشد شاخص ها در این ماه، در اینده ای نه چندان دور می تواند باعث تلاطم بازار شود در تیر ماه شاخص کل 1000 واحد رشد داشته است یک فرد تازه وارد (البته منم همچین قدیمی نیستم) سهمی را می خرد و پس از یک رشد یا افت خفیف اقدام به فروش می کند چون ورود این افراد تقریبا همزمان بوده خرید و فروش های آنها هم تقریبا هم زمان است این گونه می شود که امروز برای یک سهم صف خرید داریم و فردا صف فروش این مساله کلانی نیست و به تدریج این جمع هم با بقیه مخلوط می شوند از این مساله هم نگذریم که ممکن است یک فرد قدیمی هم که فقط به جهت وزش باد دقت دارد همین کار را بکند. اما مساله دیگر رشد شاخصهاست، در واقع زنگ خطر از الان به صدا در امده حال چه زمانی این رکود یا افت شاخصها رخ دهد معلوم نیست می توان رشد شاخصها را به افت انها طی دو ماه اول امسال نسبت داد اما در هر صورت این روند تا کجا ادامه دارد؟ حال دو مساله تازه واردان و امکان رکود یا افت شاخصها را کنار هم بگذارید و نتیجه گیری کنید .
    قصد من خراب کردن بازار نیست اما توصیه می کنم از افزودن سرمایه های کلان به سبدتان در وضع موجود پرهیز کنید من هم امیدوارم اتفاق خاصی نیافتد
    این هم نمودار رشد شاخصها در 100 روز گذشته

این نیز بگذرد

2. علي دلير

علي دلير New Member عضو تازه

منحني شاخص

دوست عزيز
    من علاقه زيادي به داشتن اين نمودار تا هر تاريخي از گذشته كه باشد هستم.
    متاسفانه گويا اين نمودار در سايت كپي نشده اگر ممكن است آنرا به آدرس من بفرستيد.
    daliraslb@yahoo.com