هزینه اجاره یک خانه در اسپانیا

travelsahelaftab2019

Member
کاربر فعال
عضو تازه

هزینه اجاره یک خانه در اسپانیا
اگر قصد داشته باشید مدتی در اسپانیا حضور داشته باشید و یا اقامت کوتاه مدت اسپانیا را برای اهدافی در سر داشته باشید احتمالا به فکر اجاره یک خانه یا آپارتمان در این کشور افتاده اید.
بصورت کلی در یکی دو سال اخیر هزینه اجاره هر متر مربع در اسپانیا بصورت میانگین 8 یورو تخمین زده می شود هر چند این موضوع با توجه به منطقه و موقعیت ملک بسیار متفاوت است.
به عنوان مثال اجاره خانه در شهر مادرید بسیار گران است و برای هر متر مربع حداقل باید 13 یورو پرداخت کنید ، یا برای اجاره خانه در کاتالونیا نیز باید حداقل 12 یورو برای هر متر مربع کنار بگذارید. مناطق دیگر نیز مانند جزایر بالئاریک و یا منطقه باسک چیزی کمتر از کاتالونیا ندارند و هزینه اجاره خانه در این مناطق اسپانیا نیز بالا است.
بصورت کلی ارزان ترین شهرها برای اقامت در اسپانیا را می توان شهرهایی مانند اکسترمادوریا و یا کاستیل لا مانچا و حتی لا ریویا دانست. در این مناطق که از مناطق خوش آب و هوای اسپانیا نیز هستند می توانید با حدود 4 یا نهایتا 5 یورو بریا هر متر مربع اقدام به اجاره اتاق در اسپانیا بکنید.
گران ترین خانه ها برای اجاره در اسپانیا در شهرهای مادرید، بارسلونا، بیلبائو و پالما قرار دارند. بر این اسس برای اجراه یک خانه کوچک یا آپارتمان کوچک در شهر مادرید بصورت ماهیانه باید بین 750 تا 1100 یورو اجاره پرداخت کرد. در حالی که میانگین کشوری هزینه اجازه خانه و آپارتمان در اسپانیا بصورت متوسط 600 یورو برآورد می شود و حتی در مناطق خارج از شهر ماهیانه حدود 450 یورو می باشد.
اجاره خانه در بیرون شهرها نیز به دلیل دسترسی عالی و امکانات خوب گزینه بسیار خوبی می تواند باشد.
 
بالا