نگاهی به افق

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و دو صد درود به تمامی دوستان عزیز و ناظرین عزیز و جناب آقای صراحتی

امیدوارم که بتوانم در این تالار کمکی به سهامداران عزیز باشم
هرچند که با سابقه 22ساله بورسی هنوز شاگرد و هنر آموز کوچک تک تک دوستان و استادان تالار تحلیلی هستم

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
واژه بورس از نام خانوادگی شخصی به نام "واندر بورس" اخذ شده كه در اوایل قرن چهاردهم در شهر بروژ بلژیك می زیسته و صرافان شهر در مقابل خانه او گرد هم می آمدند و به دادوستد كالا، پول و اوراق بهادار می‌پرداختند. این نام بعدها(1309) به كلیه اماكنی اطلاق شد كه محل دادوستد پول، كالا و اسناد مالی و تجاری بوده است. رشد بورس سهام و جاافتادن آن در عملیات تجاری و اقتصادی، با انقلاب صنعتی اروپا و شكوفایی اقتصاد تازه متحول شده آن همراه بوده است. اولین بورس معتبر دنیا، در سال 1611 در شهر آمستردام تشکیل شد و کمپانی معروف هند شرقی سهام خود را در آن بورس عرضه کرد. بورس آمستردام امروزه نیز یکی از منابع مهم تأمین سرمایه در سطح بین‌المللی است. نکتة قابل توجه آن است که در هنگام افزایش قابل ملاحظه معاملات سهام، کشورهای اروپایی نظیر انگلستان، آلمان، سوئیس، قوانین و مقررات ناظر بر معاملات سهام و ضمانت‌های اجرایی لازم برای آن را وضع کردند تا از هرگونه تقلب و پایمال شدن حقوق صاحبان سهام جلوگیری شود.
بورس اتریش در وین در سال 1771 افتتاح شد که عمدتاً به معاملات اوراق قرضه دولتی جهت تامین مالی جنگ می*پرداخت. بورس اتریش در پایان قرن 19 میلادی 2500 سهم را در تابلوی خود داشت و یکی از مهمترین مراکز مالی اروپا به شمار می رفت.در لندن معامله گران در بورس جهت انجام معامله در قهوه خانه گرد هم می آمدند. برای نظم بخشیدن به بازار، قهوه خانه نیوجاناتان در سال 1698 به بورس اوراق بهادار تبدیل شد. بورس نیویورك در اواخر قرن هجدهم (1792) تأسیس شده و با وجود رقبای دیگر، از نظر حجم معاملات و اهمیت در بازار سرمایه آمریكا، در مقام اول قرار دارد. درآمریكا، اولین محل شناخته شده به عنوان بورس اوراق بهادار، در نیویورك و در محوطه ای در زیر سایه درخت نارون بزرگی در "وال استریت" بود كه بعدها به قهوه خانه ای در همان نزدیكی انتقال یافت. بورس وال استریت با جمع آوری مبالغی به عنوان ورودیه از دلالان (كارگزاران) و گسترش عملیات، تقویت شد و به مجتمع تجاری عظیمی مبدل گردید كه بعدها به نام "بورس سهام نیویورك " به ثبت رسید. درحال حاضر تعداد كارگزاران این بورس به چند هزار شخص حقیقی و حقوقی بالغ می*گردد. در حال حاضر در اغلب کشورهای دنیا، بورس‌های اوراق بهادار فعالیت می‌کنند.

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
تاریخچه بورس در ایران

[HR][/HR]

سابقه بورس در ایران
فكر اصلی ایجاد بورس اوراق بهادار در ایران، به سال 1315 بر می گردد. در این سال، یك كارشناس هلندی و یك كارشناس بلژیكی به منظور بررسی و اقدام درمورد تهیه و تنظیم مقررات قانونی ناظر بر فعالیت بورس اوراق بهادار، به ایران آمدند. اما مطالعات آن دو با آغاز جنگ جهانی دوم متوقف گردید. پس از كودتای 28 مرداد 1332، مجدداً در سال 1333 مأموریت تشكیل بورس اوراق بهادار به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، بانك مركزی و وزارت بازرگانی وقت محول گردید. این گروه پس از دوازده سال تحقیق و بررسی درسال 1345، قانون و مقررات تشكیل بورس اوراق بهادار تهران را تهیه و لایحه مربوطه را به مجلس شورای ملی ارسال داشتند كه این لایحه در اردیبهشت سال 1345 تصویب شد. با ورود سهام بانك صنعت و معدن و نفت پارس، دربهمن ماه 1346 فعالیت بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد. متعاقب آن اوراق قرضه دولتی، اسناد خزانه و اوراق قرضه سازمان گسترش مالكیت صنعتی و اوراق قرضه عباس آباد به بورس راه یافتند. طی یازده سال فعالیت بورس قبل از انقلاب اسلامی، تعداد شركت ها، بانك ها و شركت های بیمه پذیرفته شده در بورس از شش بنگاه اقتصادی با سرمایه 6/2 میلیارد ریال به 105 بنگاه با سرمایه ای بیش از 230 میلیارد ریال درسال 1357 افزایش یافت. همچنین ارزش مبادلات در بورس از 15 میلیون ریال به بیش از 150 میلیارد ریال در سال 1357 افزایش یافت. در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تحولات پیش آمده از جمله: 1( تصویب لایحه قانون اداره امور بانك ها، 2( ملی‌شدن شركت های بیمه،‌ 3( تصویب قانون حفاظت و توسعه صنایع و 4(تملك بسیاری از بنگاه های اقتصادی توسط دولت كه همه آنها نشأت گرفته از روحیه مخالفت با نظام سرمایه‌داری بود كه بعدها اقتصاد ما را به اقتصاد سوسیالیستی نزدیك ساخت و همچنین 5( جنگ هشت ساله، تعداد شركت*های پذیرفته شده در بورس از 105 شركت در سال 1357، به 56 شركت تقلیل یافت. دوره ركود بورس كه از سال مزبور آغاز گردیده بود تا سال 1367 ادامه یافت. از سال 1368 و در چهارچوب برنامه پنج سال اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، تجدید فعالیت بورس به عنوان پیش زمینه اجرای خصوصی سازی، جذب و گردآوری پس اندازها و هدایت آن در جهت سرمایه‌گذاری آغاز گردید. طی سال های پس از تجدید حیات بورس تاكنون، فعالیت بورس فراز و نشیب های متعددی از جمله ركود سال های 1371 تا 1373 و 1375 تا 1378 و افت و خیزهای مقطعی ناشی از بحران های سیاسی مربوط به جنگ افغانستان و عراق را تجربه نموده است.از ابتدای سال 1376، بورس اوراق بهادار تهران دور تازه ای از فعالیت را به خود دیده است. اقدام‌های انجام شده در راستای بازسازی ساختار سازمانی و مدیریتی، بکارگیری نوآوری‌های فنی و تخصصی، اصلاح رویه‌های مقرراتی و نظارتی، فراهم‌آوردن زمینه ارتقای کارآیی و اصلاح کارکرد بازار و کوشش برای هماهنگ سازی سیاست‌گذاری ها با نیازهای واقعی بازار سرمایه، در مرکز توجهات و برنامه‌های اصلاح ساختاری سازمان بورس اوراق بهادار قرار داشته است. البته برخی از این اصلاحات به دلیل نبود ظرف قانونی مناسب، متوقف مانده بود.
گام بلند اصلاح قانون بورس اوراق بهادار پس از چهل سال یعنی در آذر ماه سال 1384 با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار توسط مجلس شورای اسلامی، برداشته شد. قانون جدید بازار اوراق بهادار نسبت به قانون قبلی دارای نقاط قوت زیادی است، از جمله: تفکیک مقام عملیات از نظارت، ساماندهی بازار اولیه ، ایجاد تنوع در ابزارهای مالی و نظارت قانونمند بر ارکان و نهادهای فعال در بازار سرمایه.

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود
دوستان با ورود جناب روحانی و افق روشن و آینده شفاف بازار اوضاع
سیستماتیک بورس ایران بسیار خوب و شفاف بود ولی بعضی از عوامل مانند جنگ و سیل و زلزله و... در راستای عوامل غیر سیستماتیک تلقی حساب شده و باید کاملا محتاط و دست به ماشه بود
ولی اگر و اگر این بحث جنگ در روز 5شنبه ختم بخیر گردد و توافقاتی پشت پرده انجام شود بازار از روز 1شنبه مثبت شده و روال عادی خود را طی خواهد کرد در غیر اینصورت با ترکیدن یک ترقه در منطقه باید فاتحه بورس ایران را خواند و هرجا فرصت خروج داد برای یکی دو ماه از بازار خارج شد(البته به جز تک سهامهای بنیادی بازار که آنها هم بمرور تاب این تنشها را نخواهند آورد)
(سوریه پاشنه آشیل ایران در منطقه میباشد)

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود
سه سهم زیرخاکی را امروز معرفی میکنم
سپنتا تا 1000ت زمان تا پایان سال
حکشتی 250ت زمان 3ماهه
بهشت پارس 500 ت زمان 3ماهه حرکت اول از فردا تا 350ت 15روزه

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود
سه سهم زیرخاکی را امروز معرفی میکنم
سپنتا تا 1000ت زمان تا پایان سال
حکشتی 250ت زمان 3ماهه
بهشت پارس 500 ت زمان 3ماهه حرکت اول از فردا تا 350ت 15روزه
با سلام و درود
دوستان دو سه روزی رفتم مسافرت جای همگیتان خالی
دیدم که تاپیک بهشت را بستند
عجب جماعتی هستم ما نا........ تا دوروز یکی میره جای هزاران صفحه و انگ و بهتان برایش می بافند
دوستان گالی یک سهم هم نفروخته و حالا حالاها قصد فروش ندارد و بارها گفتم هرکی فروخت ناز شستش و هرکی نفروخت و با گالی ماند مزد صبرش را خواهد گرفت و اجر و مزد این کارش دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد
دوستان هفته قبل با یک حقوقی صحبت کردم تا بیاید پشت سهم را بگیرد و حامی قیمت باشد و ایشان نیز اوکی داد و بنده فکر کردم که همه چیز تمام است ولی ایشان نیز همانند ....
تو زرد از آب در آمد و این شاید بعلت درگیریهای سوریه باشد ولاغیر
اما بگذریم ما بهشتیان باید به فکر خود باشم و یک یاعلی بگویم تا همگی از سهم بهشت حمایت کنیم
دوستان به امید حق این بهشت نیز بزودی در زمره تک خالها و یا بهتر بگم زیر خاکیهای گالی(سپنتا حکشتی و بهشت ) در خواهد آمد بزودی زود سهم برگشت خواهد کرد و با یک نوسان شارپ قیمت بالای 400ت را لمس خواهد کرد و تمام گیرو گورهایش را پشت سر خواهد گذاشت
درضمن خریدهای خوبی برای لوازمات بسته بندی محصولات صادراتی در یکی از کشورهای اروپایی همکنون در حال انجام است
موفق و پاینده باشد

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود بتمامی سهام داران عزیز
می دانم همگیتان از افت این چند روزه بورس به شدت ناراحت و بعضیها سرخورده شده اید
ولی ملالی نیست بزودی بازار بر میگرد و بی ترمز سهامها بالا خواهند رفت ( شاید از فردا حقوقیها بفکر جمع آوری سهام ها شوند )
دلیل و تحلیل بنده:
با توجه باینکه از هفته آینده مناسک حج تمتع شروع میشود و رفت و آمد هوایی برای جابجایی حداقل 2میلیون زائر خانه خدا به شدت در منطقه خاور میانه افزایش میابد
کشور آمریکا کمی عقب نشینی کند ( حداقل برای 2ماه ) و این یک فرصت طلایی برای بورس های این منطقه خواهد بود
اما در این دو ماه تهدیدها همچنان از جانب آمریکا ادامه خواهد داشت ( بعلت فروش سلاح و ادوات جنگی به کشورهای عربی )و حق با سیبیل گرفتن روسیه از ایران و سوریه
هرگاه شبندر صف فروشش جمع شد بازار برخواهد گشت و اگر رنگش سبز شد و رو به مثبت رفت فرصت خرید برای سهامهای با پتانسیل بالا و پی ای پایین را از دست ندهید

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
دوستان بهشتی سلام
عجب دنیای کوچکیه شما خوبان من را به این تالار دعوت و هدایت کردید و بنده هم نمک نشناس نیستم و از همگیتان قدردان هستم و سعی به اطلاع رسانی به روز در مورد بهشت پارس از این تالار خواهم کرد
دوستان خواهش میکنم پس از بازگشایی تالار (می خواهم خدمت جناب صراحتی ریش گروه بزارم )دوباره باعث تنش و تشنج در تاپیک نگردید این بار بسته شود نمی توان کاری کرد
همگیتان میدانید که این بهشت پارس هم در بورس و هم در این تالار مظلوم واقع شده پس خواهشا بحث و جدال نکنید که کی فروخته و کی نفروخته و چرا آب تو تلمبه است
چرا گوشکوب قلمبه است و...
هر کی فروخت ناز شستش و هرکی با گالی و مولی ماند بزودی روزهای اوج این سهم را خواهد دید
درضمن حواستان به معامله فردا باشد که جا نمانید فردا روز دیگری برای بهشت میباشد
موفق و پر سود باشید

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام به دوستان بهشتی
با توجه به بسته بودند تالار بهشت دوستانیکه میخواهند پستی بزنند میتواند در پیام خصوصی برای بنده بنویسند و من در این تاپیک آنها را کپی و با ذکر آیدی انان به نمایش می گذارم
این حداقل کاریست که میتوانم برای بهشتیان گلم انجام دهم
باتشکر و سپاس گالیور

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
نوشته شده توسط یاور همیشه مومن
با سلام خدمت دوستان عزیز
همانطور که گالیور عزیز و مولیبدن اعلام کرده بودند صف فروش بهشت امروز جمع شد.
دوستان بهشتی مطمئن باشید اگر این بزرگان، صف را جمع نمیکردند روند نزول سهم ادامه داشت. بنده نهایت تشکر را از شما بزرگواران دارم.
همانطور که بارها اعلام کردم سهامداران بهشت بابت وجود شما عزیزان می بایست شکرگذار خداوند باشند.
از طرفی بر همه اثبات شد که این 2 عزیز علاوه بر اینکه سهم خود را نفروخته اند بلکه اضافه هم کرده اند.
گالیور عزیز عنوان کردند اخبار خوبی دارند که اعلام خواهند نمود.
ما همچنان با سهم هستیم و امیدوارم حرکت صعودی سهم از فردا شروع شود.

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام به تمامی دوستان عزیز
فردا روز ابتدایی هفته غربی ها می باشد و باید در مورد حمله و یا عدم آن اعلام موضع نمایند پس بمحض تاخیر در حمله
بازار بورس جهش جانانه ایی خواهد داشت
پس سهامهای همانند ذوب شبندر مپنا فارس انصار بملت بسرعت و بی معطلی به صعود خواهند رسید پس دست به ماشه برای خرید باشید
فردا برای نوسانگیران روز خوبی خواهد بود 8درصدی (4-و4+)و 10درصدی(5-و5+)سود قابل توجهی برای این عزیزان خواهد بود .

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود به تمامی بهشتیان عزیز
فردا یکسری از لوازمات بسته بندی توسط سهامدارعمده از کشور ایتالیا خریداری میشود و تا پایان هفته این خریدها باتمام خواهد رسید
دوستان نگران فروشندگان نباشید سهم خوب راهش را خود پیدا خواهد کرد

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
نوشته شده توسط گهر درود
با سلام خدمت دوستان بهشتی

دوستان من چند بار از ناظرین محترم ،تقاضای فعال نمودن تالار اختصاصی بهشت
را نمودم شاید این کار صورت گرفت،که در این صورت از تمام دوستان سهامدار خواهش
میکنم کاری به حریم خصوصی بقیه سهامداران نداشته باشند.

ممکن است یه سهامدار (حتی سهامداران قسم خورده) به هزار و یک دلیل نیاز شدید
و حیاتی به پول داشته باشند،و چاره ای جز فروختن سهم نداشته باشند.
آیا در این صورت باید مورد شماتت و ناسزا قرار بگیرند؟و پته شان را روی آب بریزیم؟
آیا بهتر نیست به آنان خدا نگهدار بگوییم،و به سهامداران جدید خوش آمد؟

به هر حال با مدیریت جدید و فروش بلوکی سهم و رونمایی از قراردادها و همدلی
سهامداران و ورود به فرابورس روزهای با شکوهی در پیش روست.

سلامت و شاداب و پر سود باشید.

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام به تمامی دوستان
با توجه به خبر آمده در مورد پرداخت بدهی ارزی شرکتها با همان قیمت ارز مرجعی که قبلا گرفته اند
امروز سیمانیها دیدنی خواهند شد
البته هنوز خبر تایید نشده

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و دعای خیر بتمامی بهشتیان
دوستان خوشحالم که تاپیک بهشت باز شد و از ناظر عزیز وبخصوص جناب صراحتی مدیریت محترم تالار کمال تشکر و امتنان را دارم
و از دوست عزیزم جناب شاملو هم تشکر ویژه ایی دارم که با پیگیریشان باعث باز شدن تاپیک شدند
دوستان با فروکش شدن زمزمه های جنگ باید منتظر آخرین امضای معامله بلوکی بود امیدوارم که هرچی زودتر این کشمکش ها ختم به خیر گردد تا باخیال راحت این بلوک انجام شود و ساخت بزرگترین پایانه صادراتی خاورمیانه در مدت کمتر از 100روز باتمام برسد این کار باعث اشتغال مستقیم و غیر مستقیم حداقل 50هزار نیروی کاردرکشور سربلند ایران خواهد شد

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و دعای خیر

دوستان یکی از سهامهایی که باید بدان توجه خاصی کرد و به دید یکساله به آن نگاه کرد همین ایران خودرو میباشد

حالا را نگاه نکنید که یکی دو روز منفی شده و زیر 200ت آمده اگر کمی ضرب و تقسیم کنید قیمت کل شرکت برابر است با 40هزارتا پژو 405!!!!!!!

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود بتمامی سهام داران عزیز
می دانم همگیتان از افت این چند روزه بورس به شدت ناراحت و بعضیها سرخورده شده اید
ولی ملالی نیست بزودی بازار بر میگرد و بی ترمز سهامها بالا خواهند رفت ( شاید از فردا حقوقیها بفکر جمع آوری سهام ها شوند )
دلیل و تحلیل بنده:
با توجه باینکه از هفته آینده مناسک حج تمتع شروع میشود و رفت و آمد هوایی برای جابجایی حداقل 2میلیون زائر خانه خدا به شدت در منطقه خاور میانه افزایش میابد
کشور آمریکا کمی عقب نشینی کند ( حداقل برای 2ماه ) و این یک فرصت طلایی برای بورس های این منطقه خواهد بود
اما در این دو ماه تهدیدها همچنان از جانب آمریکا ادامه خواهد داشت ( بعلت فروش سلاح و ادوات جنگی به کشورهای عربی )و حق با سیبیل گرفتن روسیه از ایران و سوریه
هرگاه شبندر صف فروشش جمع شد بازار برخواهد گشت و اگر رنگش سبز شد و رو به مثبت رفت فرصت خرید برای سهامهای با پتانسیل بالا و پی ای پایین را از دست ندهید
با سلام و درود
با خبرهای آمده از حواشی سوریه
امروز روز و فرصت خرید می باشد
ذوب مپنا وشبندر و......را دریابید
دوستان سهام های شاخص ساز امروز خودنمایی می کنند و می توان کمی پایین تر آنان را خرید ولی امروز فرصت خرید میباشد

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
آیا میدانید بهشت پارس در حال حاضر تنها شرکت 100% صادراتی کل بورس ایران میباشد ؟ (اگر شرکت دیگری شما دوستان سراغ دارید اینجا معرفی کنید تا بقیه هم بدانند )

گالیور

Well-Known Member
نارنجی سابق
با سلام و درود
دوستان از فردا بازار سر سبز تر خواهد شد ولی باید مواظب سهامهای با پی ای بالا بود چون کم کم به تسویه و سود شناسایی کارگزاریها و حقوقیها نزدیک خواهیم شد
تواین بورس یک آب خوش از گلو سهامدارنش پایین نمی رود تا بازار سبز میشه تسویه اعتباریها و عرضه جم و....سر و کله شون پیدا میشه

بالا