نقدي بر خدمات انفورماتيك

شروع موضوع توسط خسرو نادري ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. خسرو نادري

  خسرو نادري New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2004
  ارسال ها:
  7
  تشکر شده:
  0
  شركت خدمات انفورماتيك با موضوع فعاليت تهيه و توليد سيستم‌هاي نرم‌افزاري ارائه خدمات تخصصي و مشاوره‌اي در زمينه طراحي سيستم‌هاي كاربردي و خدمات كامپيوتري و مكانيزاسيون، ايجاد و راه‌اندازي كارخانجات مونتاژ، مشاركت در ساير شركت‌ها و انجام عمليات مجاز مالي، خدماتي، تجاري و توليدي در زمينه‌هاي انفورماتيكي و مخابراتي تشكيل شده است.
  شركت با بيش از 20 محصول نرم‌افزاري و سخت‌افزاري و تخصص‌هايي از جمله طراحي، پياده‌سازي، توليد، اجرا و راهبري سيستم‌هاي مختلف كامپيوتري و مخابراتي در سطح كشور و در منطقه‌ داراي موقعيت منحصر به فرد مي‌باشد.
  اين شركت قراردادهاي جامع اتوماسيون با بزرگ‌ترين بانك‌هاي كشور منعقد نموده و جمعا حدود 8000 نقطه بانكي از كل شعب بانك‌هاي كشور را تحت پوشش دارد. تعداد كل تراكنش‌هاي شعب و كارت در بانك‌هاي طرف قرارداد از 271 ميليون در سال 81 به 436 ميليون در سال 82 افزايش يافته است.
  شركت با برخورداري از نيروهاي متخصص خود موفقيت‌هاي چشمگير شايان توجهي از جمله توليد انبوه پايانه‌هاي ماهواره‌اي VSAT و دستگاه‌هاي پشتيبان آن كسب نموده كه به همين دليل موفق به دريافت جايزه تحقيقات توسعه‌اي از پانزدهمين جشنواره خوارزمي گرديد.
  برنامه‌ها و پروژه‌هاي آتي شركت‌
  علاوه بر ادامه فعاليت‌هاي ذكر شده جاري در بانك‌ها و گسترش اين فعاليت‌ها به بانك‌هاي ديگر كه خود بازار گسترده‌اي مي‌باشد، مطابق مطالعات و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده، شركت در نظر دارد تا در چند زمينه جديد، اما مرتبط با تخصص و دانش فني شركت فعاليت‌هاي خود را گسترش دهد، برخي از زمينه‌هاي موردنظر عبارتند از:
  1- كارت‌هاي اعتباري:‌CREDIT CARDS
  كارت‌هاي اعتباري تاكنون در سيستم بانكي كشور به طور جدي به كار گرفته نشده است در حالي كه در سطح بانك‌هاي ساير كشورها اين كارت‌ها به عنوان ابزار پرداختي كارآمد و سودآور مطرح و در سطح بسيار وسيعي مورد استفاده قرار گرفته است.
  شركت خدمات انفورماتيك تاكنون زمينه‌هاي لازم براي عرضه اين كارت‌ها را فراهم نموده است و از جمله سيستم‌هاي مديريت كارت‌هاي اعتباري را تامين كرده است، زمينه تامين، پشتيباني، نگهداري پايانه‌هاي فروش و عقد قراردادهاي لازم با فروشندگان كالا و خدمات و پردازش تراكنش‌هاي اين كارت‌ها زمينه‌اي است كه در سطح جهاني نيز، بانك‌ها خود علاقه به انجام آن را به صورت مستقيم ندارند و به طور معمول اين بخش از فعاليت‌هاي مربوط به كارت‌هاي اعتباري توسط Acquier صورت مي‌گيرد، بدون ايجاد شبكه گسترده‌اي از فروشندگان (پذيرندگان كارت) و نصب و راه‌اندازي و پشتيباني پايانه‌هاي فروش فعاليت‌هاي كارت اعتباري گسترش نخواهد يافت و ايجاد چنين امكاناتي نيز مستلزم توان فني و مالي گسترده‌اي است كه از عهده بسياري از موسسات خارج است. بنابراين فعاليت در زمينه ايجاد چنين امكاناتي و نهايتا انجام وظايف Acquier از اهداف فعاليتي آينده شركت است كه با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده از ابتداي سال 82 اقدامات عملي در اين زمينه آغاز گرديده است و اميد است طي سال‌هاي آينده اين روند گسترش يابد.
  2- تجارت الكترونيكي (E-Commerce)
  تجارت الكترونيكي از ديگر زمينه‌هاي مورد توجه شركت است، ايجاد و گسترش بانكداري الكترونيكي در سطح كشورهاي پيشرفته دنيا و فراهم آمدن امكان انتقال وجوه به صورت لحظه‌اي از طريق امكانات الكترونيكي، زيربناهاي لازم جهت آنچه تجارت الكترونيكي در سطوح چندگانه خود ناميده مي‌شود را فراهم آورده است، بدون امكانات فوق صحبت از تجارت الكترونيك بي‌معني است. با توجه به تجارت گسترده شركت در انجام پروژه‌هاي بزرگ اتوماسيون بانكي و ايجاد زيربناي لازم براي بانكداري اينترنتي (Internet Banking) در حال حاضر مورد بهره‌برداري برخي از فروشگاه‌هاي اينترنتي (Virtual Store) است و به عنوان تنها ابزار انتقال وجوه الكترونيكي در اين زمينه در كشور فعال است. اين بازار نظر به سياست‌ها و توجه دولت و به عنوان بخش مهمي از طرح تكفا از بازارهاي رو به رشد سال‌هاي آتي كشور خواهد بود كه مسلما با توان فني موجود، شركت خدمات انفورماتيك از موثرترين و عمده‌ترين فعالان اين بازار خواهد بود.
  سرمايه‌گذاري در بازار سرمايه:
  به دليل نقدينگي بسيار خوب شركت و همچنين پتانسيل‌ بالاي بازدهي در بازار بورس اوراق بهادار تهران، استراتژي شركت در سال 82 سرمايه‌گذاري در اوراق بهادار و سهام به جاي سرمايه‌گذاري در اوراق مشاركت بوده است.ارزش پرتفوي شركت در تاريخ 29/12/82 در حدود 587780 م.ر. و بهاي تمام شده آن 338100 م.ر. بوده و پيش بيني در آمد حاصل از سرمايه گذاري شركت براي سال مالي 29/12/83 بالغ بر 170000 م.ر. معادل 38 درصد سود پيش بيني شده مي باشد.
  در ضمن با توجه به آخرين اطلاعيه پيش بيني در آمد،شركت اعلام نموده است در حال مذاكره جهت عقد قرارداد با يكي از مشتريان خود بوده كه پس از انعقاد قرارداد،سود سال جاري تعديل خواهد شد.
  گفته مي‌شود خدمات انفورماتيك قراردادهايي را در آستانه امضا با بانك كشاورزي و صندوق بسيجيان دارد.
   
 2. mrz12345

  mrz12345 New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 می 2013
  ارسال ها:
  288
  تشکر شده:
  303
  جدیدا یه خدمت دیگه هم داره میکنه:
  فروش سهام خود و مختل کردن روند حرکت مداران
  و اما بر عکس مداران، حمایت بی چون و چرا از سهم رانفور و عدم فروش حتی 1 سهم رانفور به صف خرید