نظر دوستان راجع به ركود امروز

شروع موضوع توسط فرهاد كوه كن ‏24 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. فرهاد كوه كن

فرهاد كوه كن New Member کاربر فعال

شغل:
    كارمند
    دوستان راجع به ركود امروز بازار چه نظري دارند
    آيا تهديدات اسراييل و آمريكا موثر بوده است

2. حميدرضا زرسنج

حميدرضا زرسنج New Member عضو تازه

ركود امروز

جناب كوه كن عزيز به نظر من هيچوقت مثل اين مقطع زماني از نظر سياسي آرامش حكمفرما نبوده است البته ايت تهديداتي كه فرموديد هيچكدام موثر و اساسي نيستند مثلا اسراييل گفته است كه به ايران حمله ميكند همه ما ميدانيم كه اين يك تهديد بي پايه و اساس است چون اسراييل تبعات يك همچين حمله اي را ميداند و هيچ وقت چنين غلطي نميكند و اين ركود امروز به نظر من ناشي از افزايش بالاي قيمتها در هفته هاي قبل ميباشد كه يك همچين افتي را بدنبال دارد و باز هم به نظر من در روزهاي آينده باز شاهد بورسي پر جنب و جوش خواهيم بود دليل من هم براي اين مطلبي كه گفتم عرضه بالاي سهام توسط خصوصي سازي ميباشد چون خصوصي سازي در حالت افت سهام عرضه نميكند.
    ممنونم

3. فرهاد كوه كن

فرهاد كوه كن New Member کاربر فعال

شغل:
    كارمند
    بازار مي چرخد

پارس نيوز: همانطور كه پيش‌بيني مي‌شد ركود تابستاني به همراه تهديدات جديد آمريكا در زمينه حمله پيشگيرانه به ايران و بازخواني پرونده يازدهم سپتامبر، همگي دست‌به‌دست هم داده‌اند تا بازار روند منفي خود را آغاز نمايد. به همين دليل آگاهان بازار به شدت تاكيد مي كنند كه در اين برهه از زمان، خريد و فروش سهام بايد كاملاً با دقت انجام شود و در توجيه اتخاذ اين رويه معتقدند كه شايد بازار از روي سهام‌ با P/E بالا و پرريسك، به سوي سهام كم‌ريسك چرخش نمايد.

در اين ميان سهامي كه از اول سال جاري تاكنون رشد نكرده‌اند بيشتر در كانون توجهات قرار دارند.

عوامل بيروني بازار سرمايه باعث شد كه امروز از تعداد خريداران(كه درروزهاي گذشته بيش از 6هزار بود)كاسته شود. به طوري كه امروز 4 هزار و 7 نفر اقدام به خريد سهام نمودند و در مجموع 26.2 ميليون سهم را به ارزش 193.6ميليارد ريال مورد معامله قرار دادند.

امروز شاخص كل بعد از چند هفته سير صعودي،‌ از ادامه رشد جا ماند و با منفي 3 واحد، به عدد 13.196واحد رسيد كه صدرا با بيش از 12 درصد و سرمايه گذاري پتروشيمي با 9.3درصد بيشترين تاثير را بر شاخص كل داشتند.

4. Ashkan1

Ashkan1 Well-Known Member کاربر فعال

نظرتون چیه؟:-/

5. مجید خالقی

مجید خالقی مسدود شده مسدود شده

اشکان جان تاریخ ارسال پست بر میگرده به جولای 2004، اون موقعی که شارون ملعون زنده بود

6. Ashkan1

Ashkan1 Well-Known Member کاربر فعال

سلام انتی جوگیر جان خوبی؟
    این وتوکا وتوکا, وغدیر ,زامیاد و دکوثر که میکردند همین بود؟:-/

7. مجید خالقی

مجید خالقی مسدود شده مسدود شده

سلام اشکان جان.

والا نمیدونم از چه موضوعی صحبت میکنی.