"نطرین"(عطرین نخ قم)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

توسط سهامدار حقیقی 99 درصدی و نایب رییس هیات مدیره:
شرکت آماده عرضه اولیه معرفی شد / ریسک بزرگ و عجیب
سهامدار حقیقی 99 درصدی و نایب رییس هیات مدیره عطرین نخ قم آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را تشریح کردند تا این شرکت در صف ۱۰ درصدی عرضه اولیه سهام بایستد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،رییس و نایب رییس هیات مدیره شرکت عطرین نخ قم آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت را که به عنوان هشتاد و هفتمین شرکت با نماد "نطرین" در بازار دوم معاملات فرابورس با سرمایه اسمی 10 میلیارد تومانی درج شده،تشریح کردند تا درصف 10 درصدی عرضه اولیه بایستد.

99 درصد سهام این شرکت فرابورسی به حامد مقدم رییس هیات مدیره و مابقی سهام به 42 نفر شخص حقیقی تعلق دارد و کارگزار عرضه نیز کارگزاری مفید اعلام شده است.

تاریخچه مجموعه گلریز قم

مقدم با بیان اینکه این شرکت یکی از 12 واحد تولیدی گروه گلریز قم است،گفت: گلریز قم فعالیت را از سال 73 در حوزه تولید در 4 صنعت پتروشیمی، نساجی،کاغذسازی و بسته بندی شروع کرد.

وی افزود: مالکیت این 12 واحد تولیدی به غیر از کاغذپارس که در ان 51 درصد سهام متعلق به محمد مقدم و مابقی در بورس عرضه شده،مربوط به خانواده مقدم است.

معرفی شرکت

این مقام مسئول در خصوص معرفی شرکت اظهار داشت: عطرین نخ قم به عنوان بزرگترین و متنوع ترین واحد انواع نخ های پلی استر خام و تابیده از سال 84 از نظر ظرفیت وارد فعالیت شده و تمام تلاش را جهت استفاده از ماشین آلاتی که در کیفیت تولیدات و به روز رسانی نقش موثر دارند به کار بسته است.

مقدم با اشاره به اینکه شرایط تهیه تمام نخها از نظر استحکام و ظرافت در داخل وجود دارد،ادامه داد: به جهت ارتباطات مستحکمی که با منابع تامین کننده مواد در شرق آسیا و اروپا وجود دارد،به راحتی می توان از خدمات ارزی و واردات مواد اولیه استفاده کرد اما شرکت در حال حاضر شرایط سیاست گذاری آن را ندارد.

اطلاعات مالی و عملیاتی

احسان صابری نایب رییس هیات مدیره میزان فروش خالص در سال 95 را 44 میلیارد تومان به همراه سود خالص 7.5 میلیارد تومانی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته برای هر سهم 508 ریال سود محقق شد.

وی با اعلام براورد 50 میلیارد تومانی فروش در سال جاری، میزان سود خالص را نیز 6 میلیارد تومان در سال جاری پیش بینی کرد.

صابری میزان سود پیش بینی شده به ازای هر سهم را در صورت های مالی،597 ریال عنوان کرد که شرکت در 3 ماهه سال جاری توانسته 170 ریال سود برای هر سهم معادل 28 درصد است که میزان سود پیش بینی شده در 3 ماهه نخست سال را بطور کامل پوشش داده است.

پاسخ به سولات

مقدم در پاسخ به سوال شرکت از نظر فروش دارای چه رتبه ای در کشور است،عنوان کرد: در حال حاضر دارای بیشترین ظرفیت فروش بین همه رقبا در ایران هستیم.

وی در خصوص مقاصد صادراتی "نطرین" گفت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی موجود،از لحاظ ارزش افزوده ای که که در شرکت اتفاق می افتد،توجیه اقتصادی بازار داخل بهتر از صادرات است اما 8 درصد ظرفیت فروش هم از صادرات به کشورهای آذربایجان، قزاقزستان، تاجیکستان، ترکیه، عراق، افغانستان ،لتونی و کرواسی حاصل می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از آغاز رسمی ظرفیت تولیدی این شرکت 3 سال می گذرد،افزود: تقریبا 50 درصد محصولات انحصاری هستند.

مقدم در رابطه با نحوه فروش محصولات نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه رقبای خارجی جهت ورود مواد اولیه به داخل باید از 15 تا 25 درصدعوارض گمرکی پرداخت کنند و همچنین به جهت اینکه نزدیک 200 شرکت خرد مصرف کننده حقیقی و حقوقی وجود دارد،قابلیت رقابت برای رقبای خارجی مقدور نبوده و تهدیدی در فروش محصولات به چشم نمی خورد.

وی دوره وصول مطالبات را در انتهای اسفند سال گذشته با میانگین 88 روز ودر انتهای اردیبهشت سال جاری با میانگین 92 روز اعلام کردکه بسته به نوع محصول و عرضه و تقاضا زمان آن متغیر است اما دریافت ضمانت از مشتری های مدت دار وجود دارد.

رییس هیات مدیره در خصوص برنامه افزایش سرمایه نیز عنوان کرد: این برنامه در آینده شرکت وجود دارد اما زمان آن مشخص نیست.همچنین افزایش طرح توسعه نیز در برنامه است که به موقع اعلام خواهد شد.

ریسک بزرگ و عجیب

مقدم ادامه داد: بزرگترین ریسک شرکت، نرخ ارز است زیرا قالب فعالیت ها بر روی عملیات بوده و سودهای محقق شده هم عملیاتی بوده و در مسیر تغییرات قرار نگرفته است.این ریسک از آن جایی عجیب است که اکثر شرکت ها با بالا رفتن نرخ ارز دچار مشکلات می شوند اما اگر نرخ ارز به مبلغ 2 هزار تومان کاهش پیدا کند، برای "نطرین" ریسک محسوب می شود.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

جزئیات عرضه اولیه جدید بازار سهام با 15 درصد و سهمیه اندک
دوازدهمین عرضه اولیه سال مربوط به شرکت کوچک عطرین نخ قم است که یکشنبه جاری در بازار دوم معاملات فرابورس انجام خواهد شد.


درحالی تعدادی از شرکت های بورسی و فرابورسی در نوبت عرضه اولیه سهام قرار دارند که بعد از حدود 40 روز وقفه ، مسئولان بازار سرمایه تصمیم به به از سر گیری واگذاری ها گرفتند که چهارشنبه گذشته با عرضه 490 میلیون سهم تامین سرمایه امید در بورس آن با هم حاشیه تاخیر طولانی مدت در کشف قیمت و ثبت سفارش ها برای فردا شنبه انجام شد.

براساس این گزارش، با روشن شدن موتور واگذاری ها ، مقرر شد 15 درصد از سهام شرکت کوچک و با سرمایه بیش از 10 میلیارد تومانی عطرین نخ قم هم عرضه اولیه شود.

به این ترتیب روز یکشنبه جاری 15 میلیون و 6 هزار و 450 سهم "نطرین" با دامنه قیمت 4780 تا 5019 ریالی هر سهم و سهمیه حداکثر هر کد حقیقی و حقوقی 125 سهم ، روانه میز فروش می شود.

بر اساس این گزارش، 99 درصد سهام این شرکت فرابورسی به حامد مقدم رییس هیات مدیره و مابقی به 42 شخص حقیقی تعلق دارد.

"نطرین" که برای سال مالی اسفند گذشته 508 ریال سود محقق و 51 ریال را تقسبم کرده ، سود هر سهم سال مالی جاری را 597 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد 6 ماهه هم 302 ریال را پوشش داده است.

از ابتدای سال جاری تا هفته پیش سهام 11 شرکت به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی ، فولاد کاوه جنوب و تامین سرمایه امید در بورس و فرابورس عرضه اولیه شده است.
 

maghaei

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا بین 45 الی 50 هزار تومن به هر کد بدهند!!
با توجه به سابقه تعداد خریداران امید که به هر نفر 31% تعداد در نظر گرفته شده رسید برای این سهم هم در نهایت حدود 40 سهم میرسه که میشه 20000 تومان و با کارمزد چیزی حدود 23000 تومان نقدینگی لازم هست
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به سابقه تعداد خریداران امید که به هر نفر 31% تعداد در نظر گرفته شده رسید برای این سهم هم در نهایت حدود 40 سهم میرسه که میشه 20000 تومان و با کارمزد چیزی حدود 23000 تومان نقدینگی لازم هست
نزدیک به 16 میلیون سهم قراره عرضه بشه و اگه پ به ایی 6 بدهند تقریبا قیمت 300 تومن. اگه حدودا 160000 نفر شرکت کنند برای خرید به هر نفر100 سهم و به قیمت 300 تومن.
پی نوشت... من مبلغ مورد نیاز برای خرید را با گوشت زاگرس (شگزا) اشتباه گرفتم. پوزش
 

maghaei

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به سابقه تعداد خریداران امید که به هر نفر 31% تعداد در نظر گرفته شده رسید برای این سهم هم در نهایت حدود 40 سهم میرسه که میشه 20000 تومان و با کارمزد چیزی حدود 23000 تومان نقدینگی لازم هست
با این تعدادی که سهم میرسه به همه باید 5روز هر روز 5% مثبت بخوره تا تازه بخوای بفروشی پول مالیات و کارگزاریش دربیاد
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عطرین نخ قم

سرمایه این شرکت در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۰۰ میلیارد ریال بوده و ازین رو در دسته ی شرکت های کوچک مقیاس بازار سرمایه قرار می گیرد. سهام این شرکت که در دست اشخاص حقیقی است به زودی در بازار عرضه خواهد شد.

ترکیب سهامداران


شرکت عطرین نخ قم پس از شرکت کاعذسازی پارس، دومین شرکتی است که خانواده مقدم در بازار سرمایه عرضه خواهند کرد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تابندگی کشور است. محصولات این شرکت همگی از نوع تابیده می باشد که با توجه به مقاومت بالاتر در برابر کشش از بازار مناسبی برخوردار است.

همچنین محصولات این شرکت عموما به منظور تولید انواع پارچه های لباس و پرده و غیره به فروش می رسد و صادرات محصولات شرکت نیز عدتا به ازبسکتان و افغانستان صورت می گیرد. همچنین این شرکت تنها تولیدکننده ی نخ DLY در داخل کشور می باشد. مواد اولیه ی این شرکت نیز عمدتا نخ های یکسره پلی استر (فیلامنت پلی استر) است.

این شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 به ازای هر سهم 597 ریال سود پیش بینی کرده است و در دوره ی شش ماهه 50.6% از سود پیش بینی را محقق کرده است که حاکی از رشد 27% سود خالص شرکت در دوره ی شش ماهه منتهی به پایان شهریور 96 نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

حال به بررسی جزئی تر این شرکت می پردازیم:

فروش

این شرکت برای سال مالی 1396 فروش خود را به مبلغ 496.8 میلیارد ریال پیش بینی کرده که 13.7% افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. شرکت در دوره 6 ماهه 51.3% از فروش و در دوره 8 ماهه نیز 68.6% از فروش پیش بینی را پوشش داده است.

فروش شرکت در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری افزایش 26% را نسبت به دوره ی مشابه سال گذشته داشته و روند فروش شرکت نیز در طول سال یکنواخت است.

شرکت برای سال 1396 علی رغم اینکه در گذشته فروش صادراتی داشته،‌ فروش صادراتی پیش بینی نکرده است. در حال که 5.7% از فروش سال گذشته ناشی از فروش صادراتی بوده است.

بهای تمام شده

بهای تمام شده کالای فروش رفته ی شرکت در پیش بینی سال 1396 با افزایش 13.5% نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم 410.9 میلیارد ریال برآورد شده و در دوره شش ماهه نیز 50.6% از این مبلغ را پوشش داده است. حاشیه سود ناخالص شرکت در پیش بینی 17% برآورده شده و در دوره 6 ماهه نیز برابر با 15.3% محقق شده است.

شرکت پیش بینی کرده تمام مواد اولیه مورد نیاز خود را از منابع داخلی تامین کند.

ترکیب بهای تمام شده به شرح زیر است:


مطابق نمودار بالا عمده بهای تمام شده ی محصولات شرکت در دوره سه ماهه ناشی از مواد مستقیم مصرفی بوده است. مواد مستقیم مصرفی شرکت انواع نخ های پلی استر است که به فراخور ترکیب تولید شرکت، مقدار هر یک تغییر خواهد کرد.

با تمام این موارد نرخ های مصرف میانگین مواد اولیه شرکت (ریال بر تن) به شرح زیر است:


همانطور که مشاهده می شود نرخ تامین مواد مستقیم مصرفی پایین تر از نرخ های بودجه بوده است. البته باید توجه داشت که در سه ماهه ی دوم و در ادامه در سه ماهه ی سوم نرخ محصولات پتروشیمی به واسطه ی افزایش قیمت نفت،‌افزایش یافته است و به تبع آن انتظار می رود نرخ مصرف محصولات شرکت نیز با رشد مواجه باشد.

روند حاشیه سود ناخالص شرکت در سال های اخیر به شرح زیر است:


با توجه به نمودار بالا، حاشیه سود ناخالص شرکت در سال جاری در محدوده 16% آرام گرفته است. همچنین علت حاشیه سود پایین شرکت در سال 93 نیز به دلیل راه اندازی کارخانه در این سال بوده است.

صورت سود و زیان


ترازنامه


تحلیل ترازنامه

حساب های دریافتنی تجاری با 40% افزایش در پایان شهریور ماه 1396 نسبت به انتهای اسفند سال 1395 به رقم 138 میلیارد ریال افزایش یافته که با توجه به فروش 254 میلیارد ریالی در دوره شش ماهه نسبت قابل توجهی است و با توجه به اینکه جریان وجوه نقد عملیاتی شرکت نیز منفی است، ازین رو روند عملیات تجاری شرکت باید تحت نظر قرار بگیرد.

عمده حساب های دریافتنی شرکت ناشی از مطالبات از شرکت پارسیان حریر البرز، شمیم پلاست رامند و سورنا نسل پارتیان است. البته قابل توجه است که شرکت پارسیان حریر البرز بر مبنای اطلاعات مندرج در سایت شرکت، از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی (دستمال کاغذی و غیره) می باشد و 26% از فروش شرکت در دوره شش ماهه به این شرکت بوده است.

موجودی مواد و کالای شرکت نیز با افزایش 34% در شهریور ماه نسبت به اسفندماه به رقم 84 میلیارد ریال رسیده است که رشد قابل توجهی می باشد. البته عمده ی این مبلغ ناشی از مواد اولیه ی شرکت می باشد.

از نکات مهم بخش بدهی های ترازنامه ی شرکت عطرین نخ،‌ رشد تسهیلات مالی شرکت است که از 52 میلیارد ریال در اسفند 1395 به 73.9 میلیارد ریال در شهریور 1396 رسیده است و موجب رشد هزینه ی مالی شرکت شده است.

ارزش دفتری هر سهم این شرکت 2،069 و سود انباشته ی شرکت نیز در پایان شهریورماه به ازای هر سهم 1،012 ریال گزارش شده است.

نسبت های مالی

نسبت های مالی شرکت عطرین نرخ قم از زمان راه اندازی شرکت تا سال 1395 به شرح زیر است:


با توجه به اینکه شرکت در سال 1393 راه اندازی شده، ازین رو قابلیت مقایسه چندانی در سال های مالی مختلف وجود ندارد و تصویر کلی از عملیات شرکت حاکی از بهبود فعالیت این مجموعه است.

سایر نکات

با توجه به اینکه سایر شرکت های نساجی حاضر در بازار سرمایه، عملکرد و فعالیت عملیاتی مناسبی ندارند، از مقایسه این شرکت با سایر شرکت ها پرهیز شده است.

نتیجه گیری

عطرین نخ قم روز یکشنبه سوم دی ماه معامله سهام خود را در بازار سرمایه آغاز خواهد کرد و در اطلاعیه فرابورس حداکثر سهمیه هر کد معاملاتی 125 سهم و بازه قیمتی نیز 4،780 ریال تا 5،019 ریال مورد معامله قرار خواهد گرفت که پیش بینی می شود با استفبال مناسب بازار در سقف قیمتی قرار خواهد گرفت و در گزارش ارزش گذاری فرابورس، ارزش شرکت به ازای هر سهم 450 تومان برآورد شده و در صورت معامله در حداکثر قیمت، ‌پی بر ای سهم برابر با 8.4 واحد و پی بر اس برابر با یک خواهد بود.

این شرکت برای سال 1396 به ازای هر سهم خود 597 ریال سود پیش بینی کرده و در دوره شش ماهه نیمی از این سود را پوشش داده است. این شرکت که در صنعت نساجی عمر پایینی دارد، در سال 1393 راه اندازی شده و به واسطه دسترسی مناسب به مواد اولیه و ماشین آلات مناسب، توانسته رشد درآمد مناسبی را در سال های اخیر رقم بزند.

در بخش بهای تمام شده ی شرکت، نرخ های مصرف مواد اولیه پایین تر از نرخ های پیش بینی بوده و انتظار داریم با توجه به رشد قیمت مشتقات نفتی، مواد اولیه شرکت نیز رفته رفته با افزایش مواجه باشد و البته با توجه به پوشش مناسب فروش شرکت در دوره هشت ماهه،‌ به نظر پوشش کامل سود پیش بینی قابل تحقق باشد.

همچنین این شرکت برای سال جاری پیش بینی تقسیم سود 35% را در نظر گرفته و سود انباشته نیز در پایان دوره شش ماهه به ازای هر سهم 1،012 ریال محقق شده است.

برگرفته از سایت کارگزاری آبان
 

مریم افشاری

Member
کاربر فعال
عضو تازه
عطرین نخ قم

سرمایه این شرکت در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۰۰ میلیارد ریال بوده و ازین رو در دسته ی شرکت های کوچک مقیاس بازار سرمایه قرار می گیرد. سهام این شرکت که در دست اشخاص حقیقی است به زودی در بازار عرضه خواهد شد.

ترکیب سهامداران


شرکت عطرین نخ قم پس از شرکت کاعذسازی پارس، دومین شرکتی است که خانواده مقدم در بازار سرمایه عرضه خواهند کرد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تابندگی کشور است. محصولات این شرکت همگی از نوع تابیده می باشد که با توجه به مقاومت بالاتر در برابر کشش از بازار مناسبی برخوردار است.

همچنین محصولات این شرکت عموما به منظور تولید انواع پارچه های لباس و پرده و غیره به فروش می رسد و صادرات محصولات شرکت نیز عدتا به ازبسکتان و افغانستان صورت می گیرد. همچنین این شرکت تنها تولیدکننده ی نخ DLY در داخل کشور می باشد. مواد اولیه ی این شرکت نیز عمدتا نخ های یکسره پلی استر (فیلامنت پلی استر) است.

این شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 به ازای هر سهم 597 ریال سود پیش بینی کرده است و در دوره ی شش ماهه 50.6% از سود پیش بینی را محقق کرده است که حاکی از رشد 27% سود خالص شرکت در دوره ی شش ماهه منتهی به پایان شهریور 96 نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

حال به بررسی جزئی تر این شرکت می پردازیم:

فروش

این شرکت برای سال مالی 1396 فروش خود را به مبلغ 496.8 میلیارد ریال پیش بینی کرده که 13.7% افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. شرکت در دوره 6 ماهه 51.3% از فروش و در دوره 8 ماهه نیز 68.6% از فروش پیش بینی را پوشش داده است.

فروش شرکت در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری افزایش 26% را نسبت به دوره ی مشابه سال گذشته داشته و روند فروش شرکت نیز در طول سال یکنواخت است.

شرکت برای سال 1396 علی رغم اینکه در گذشته فروش صادراتی داشته،‌ فروش صادراتی پیش بینی نکرده است. در حال که 5.7% از فروش سال گذشته ناشی از فروش صادراتی بوده است.

بهای تمام شده

بهای تمام شده کالای فروش رفته ی شرکت در پیش بینی سال 1396 با افزایش 13.5% نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم 410.9 میلیارد ریال برآورد شده و در دوره شش ماهه نیز 50.6% از این مبلغ را پوشش داده است. حاشیه سود ناخالص شرکت در پیش بینی 17% برآورده شده و در دوره 6 ماهه نیز برابر با 15.3% محقق شده است.

شرکت پیش بینی کرده تمام مواد اولیه مورد نیاز خود را از منابع داخلی تامین کند.

ترکیب بهای تمام شده به شرح زیر است:


مطابق نمودار بالا عمده بهای تمام شده ی محصولات شرکت در دوره سه ماهه ناشی از مواد مستقیم مصرفی بوده است. مواد مستقیم مصرفی شرکت انواع نخ های پلی استر است که به فراخور ترکیب تولید شرکت، مقدار هر یک تغییر خواهد کرد.

با تمام این موارد نرخ های مصرف میانگین مواد اولیه شرکت (ریال بر تن) به شرح زیر است:


همانطور که مشاهده می شود نرخ تامین مواد مستقیم مصرفی پایین تر از نرخ های بودجه بوده است. البته باید توجه داشت که در سه ماهه ی دوم و در ادامه در سه ماهه ی سوم نرخ محصولات پتروشیمی به واسطه ی افزایش قیمت نفت،‌افزایش یافته است و به تبع آن انتظار می رود نرخ مصرف محصولات شرکت نیز با رشد مواجه باشد.

روند حاشیه سود ناخالص شرکت در سال های اخیر به شرح زیر است:


با توجه به نمودار بالا، حاشیه سود ناخالص شرکت در سال جاری در محدوده 16% آرام گرفته است. همچنین علت حاشیه سود پایین شرکت در سال 93 نیز به دلیل راه اندازی کارخانه در این سال بوده است.

صورت سود و زیان


ترازنامه


تحلیل ترازنامه

حساب های دریافتنی تجاری با 40% افزایش در پایان شهریور ماه 1396 نسبت به انتهای اسفند سال 1395 به رقم 138 میلیارد ریال افزایش یافته که با توجه به فروش 254 میلیارد ریالی در دوره شش ماهه نسبت قابل توجهی است و با توجه به اینکه جریان وجوه نقد عملیاتی شرکت نیز منفی است، ازین رو روند عملیات تجاری شرکت باید تحت نظر قرار بگیرد.

عمده حساب های دریافتنی شرکت ناشی از مطالبات از شرکت پارسیان حریر البرز، شمیم پلاست رامند و سورنا نسل پارتیان است. البته قابل توجه است که شرکت پارسیان حریر البرز بر مبنای اطلاعات مندرج در سایت شرکت، از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی (دستمال کاغذی و غیره) می باشد و 26% از فروش شرکت در دوره شش ماهه به این شرکت بوده است.

موجودی مواد و کالای شرکت نیز با افزایش 34% در شهریور ماه نسبت به اسفندماه به رقم 84 میلیارد ریال رسیده است که رشد قابل توجهی می باشد. البته عمده ی این مبلغ ناشی از مواد اولیه ی شرکت می باشد.

از نکات مهم بخش بدهی های ترازنامه ی شرکت عطرین نخ،‌ رشد تسهیلات مالی شرکت است که از 52 میلیارد ریال در اسفند 1395 به 73.9 میلیارد ریال در شهریور 1396 رسیده است و موجب رشد هزینه ی مالی شرکت شده است.

ارزش دفتری هر سهم این شرکت 2،069 و سود انباشته ی شرکت نیز در پایان شهریورماه به ازای هر سهم 1،012 ریال گزارش شده است.

نسبت های مالی

نسبت های مالی شرکت عطرین نرخ قم از زمان راه اندازی شرکت تا سال 1395 به شرح زیر است:


با توجه به اینکه شرکت در سال 1393 راه اندازی شده، ازین رو قابلیت مقایسه چندانی در سال های مالی مختلف وجود ندارد و تصویر کلی از عملیات شرکت حاکی از بهبود فعالیت این مجموعه است.

سایر نکات

با توجه به اینکه سایر شرکت های نساجی حاضر در بازار سرمایه، عملکرد و فعالیت عملیاتی مناسبی ندارند، از مقایسه این شرکت با سایر شرکت ها پرهیز شده است.

نتیجه گیری

عطرین نخ قم روز یکشنبه سوم دی ماه معامله سهام خود را در بازار سرمایه آغاز خواهد کرد و در اطلاعیه فرابورس حداکثر سهمیه هر کد معاملاتی 125 سهم و بازه قیمتی نیز 4،780 ریال تا 5،019 ریال مورد معامله قرار خواهد گرفت که پیش بینی می شود با استفبال مناسب بازار در سقف قیمتی قرار خواهد گرفت و در گزارش ارزش گذاری فرابورس، ارزش شرکت به ازای هر سهم 450 تومان برآورد شده و در صورت معامله در حداکثر قیمت، ‌پی بر ای سهم برابر با 8.4 واحد و پی بر اس برابر با یک خواهد بود.

این شرکت برای سال 1396 به ازای هر سهم خود 597 ریال سود پیش بینی کرده و در دوره شش ماهه نیمی از این سود را پوشش داده است. این شرکت که در صنعت نساجی عمر پایینی دارد، در سال 1393 راه اندازی شده و به واسطه دسترسی مناسب به مواد اولیه و ماشین آلات مناسب، توانسته رشد درآمد مناسبی را در سال های اخیر رقم بزند.

در بخش بهای تمام شده ی شرکت، نرخ های مصرف مواد اولیه پایین تر از نرخ های پیش بینی بوده و انتظار داریم با توجه به رشد قیمت مشتقات نفتی، مواد اولیه شرکت نیز رفته رفته با افزایش مواجه باشد و البته با توجه به پوشش مناسب فروش شرکت در دوره هشت ماهه،‌ به نظر پوشش کامل سود پیش بینی قابل تحقق باشد.

همچنین این شرکت برای سال جاری پیش بینی تقسیم سود 35% را در نظر گرفته و سود انباشته نیز در پایان دوره شش ماهه به ازای هر سهم 1،012 ریال محقق شده است.

برگرفته از سایت کارگزاری آبان
 

maghaei

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به سابقه تعداد خریداران امید که به هر نفر 31% تعداد در نظر گرفته شده رسید برای این سهم هم در نهایت حدود 40 سهم میرسه که میشه 20000 تومان و با کارمزد چیزی حدود 23000 تومان نقدینگی لازم هست
محاسبات من اشتباه بود و با فرض 10% مثل سهامهای قبلی حساب کرده بودم . چون 15% سهام عرضه میشه با فرض 165000 سهامدار انلاین به هر کد حدود 91 سهم میرسه که با احتساب کارمزد و بقیه موارد حدود 48000 تومان نقدینگی لازم هست
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شفاف سازی و تعهد مالک حقیقی و ۹۹ درصدی "نطرین"
سهامدار عمده عطرین نخ قم با اثر انگشت و امضاء ، درباره پرداخت هر گونه هزینه مالیاتی و بیمه و... تعهد داد. شرکت هم در مورد بدهی توضیح داد.درحالی تا ساعتی دیگر 15 درصد از سهام شرکت 10 میلیارد تومانی عطرین نخ قم در فرابورس عرضه اولیه می شود که سهامدار عمده و این شرکت در سه نامه جداگانه تعهداتی در خصوص تقبل هزینه های مازاد احتمالی و تعیین تکلیف و پرداخت بدهی های شرکت داده و منتشر کردند.

براساس این گزارش، حامد مقدم که از طریق خانواده مقدم سهامدار عمده شرکت کاعذسازی پارس و مالک 99 درصد سهام "نطرین" هم بوده و با اثر انگشت و امضاء ، تعهدی درباره پرداخت هر گونه هزینه مالیاتی و بیمه و... که بیشتر از صورت های مالی حسابرسی شده 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 96 داده است:

انتهای پیام
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

بورس پرس خبر می دهد:
آخرین خبر از عرضه اولیه شرکت معطل کننده هزاران سهامدار
عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام عطرین نخ قم همچنان در هاله ایی از ابهام بوده و منجر به تشکیل جلسه ایی چند جانبه و معطلی هزاران نفر شده اما تا ساعتی دیگر تکلیف آن مشخص می شود.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی عدم گشایش نماد و انتشار پیام ناظر معاملات فرابورس مبنی بر عرضه اولیه 15 درصد سهام شرکت عطرین نخ قم در ساعت معاملات امروز، زمزمه هایی از لغو این عرضه شنیده شد اما مسئولان سازمان بورس و فرابورس در تلاش اند تا این واگذاری انجام شود یا لغو شود.

بر همین اساس، حوالی ساعت 10 صبح امروز حامد مقدم مالک 99 درصد سهام "نطرین" تعهدنامه ایی با اثر انگشت و امضاء درباره پرداخت هر گونه هزینه مالیاتی و بیمه و...که بیشتر از صورت های مالی حسابرسی شده 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 96 داده شده ، منتشر کرد.

اما از قرار معلوم ابهامات تازه ایی در مورد فروش و سود و مالیات و ... بروز کرده که مانع از طی روال عادی عرضه اولیه سهام شده است.

این موضوع باعث کلافگی و انتقاد سهامداران و معطلی هزاران نفر شده که به دلیل نامشخص بودن عرضه یا لغو آن ، ساعت ها بلاتکلیف مانده اند.

در این میان پیگیری های بورس از چند مقام مسئول در سازمان بورس ، فرابورس و کارگزار حکایت از آن دارد که هنوز این عرضه لغو نشده و رایزنی های بین مسئولان و مدیران و سهامدار عمده شرکت در جریان است.

آخرین خبر هم این است که مدیران فرابورس ، مسئولان سازمان بورس و سهامدار عمده و... جلسه ایی برگزار کرده و در حال حل ابهام و نهایی کردن موضوع هستند تا در صورت دریافت یکی دو نامه جدید از شرکت ، زمینه عرضه اولیه را فراهم کنند.

در این رابطه یکی از مدیران حاضر در این جلسه در تماس تلفنی بورس پرس ، به صورت خیلی کوتاه اعلام کرد: مذکرات حضوری ادامه دارد و فعلا" نتیجه ایی برای عرضه یا لغو عرضه به دست نیامده و انتظار می رود حداکثر یک ساعت دیگر این موضوع مشخص و نهایی شود.

با این اوصاف متقاضیان خرید 15 میلیون و 6 هزار و 450 سهم "نطرین" چاره ایی جز صبر یا انصراف از خرید سهام این شرکت کوچک و با سرمایه بیش از 10 میلیارد تومانی ندارند.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یعنی این افرادیکه در سازمان حضور دارند و حقوق مفت میگیرند و خود را مدعی صیانت از حقوق سهامداران میدانند انقدر بیشعو ر و ن فهم هستند که از صبح تا الان که ساعت 4 بعد از ظهره یه اطلاعیه یک خطی نفرستادند روی سایت تا مردم را از بی خبری دربیارند.
پی نوشت... اگه بورس پرس نبود شاید مردم اصلا نمیدونستند کشوره ایران بورس هم داره! یعنی تا این حد!کارگزار عرضه کننده سهام به بورس پرس خبر داد:
عرضه اولیه ۱۵ درصد "نطرین" احتمالا" به فردا موکول شود
مدیرعامل کارگزاری رضوی از احتمال موکول شدن عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام شرکت عطرین نخ قم به فردا خبر داد.یوسف پاشانژاد در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، اظهار داشت: احتمالا" عرضه اولیه سهام اعطرین نخ قم به فردا دوشنبه موکول شود.

وی ادامه داد: قرار است فرابورس اطلاعیه مربوطه را منتشر کند و این احتمال وجود دارد که عرضه 15 میلیون و 6 هزار و 450 سهم "نطرین" در فردا دوشنبه انجام شود.

انتهای پیام
 
آخرین ویرایش:

maghaei

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس پرس خبر می دهد:
عرضه اولیه امروز لغو شد/ فردا به شرط انتشار اطلاعات تکمیلی جدید
بعد از چند ساعت انتظار بالاخره مشخص شد که عرضه اولیه امروز ۱۵ درصد عطرین نخ قم لغو شده و به شرط انتشار اطلاعات تکمیلی جدید در فردا انجام خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی هزاران سهامداران امروز منتظر عرضه اولیه 15 درصد سهام شرکت عطرین نخ قم بودند که بعد از بروز ابهاماتی در چند و چون این شرکت 10 میلیارد تومانی ، جلسه ایی بین مسئولان سازمان بورس ، فرابورس ، سهامدار عمده و کارگزار عرضه کننده برگزار و مشخص شد به دلیل اعلام ابهاماتی از سوی سازمان بورس، باید اطلاعات تکمیلی جدیدی ارایه شود.

بر همین اساس با توجه به لزوم انتشار اطلاعات در کدال و آگاهی سهامداران ، مقرر شد عرضه اولیه امروز 15 میلیون و 6 هزار و 450 سهم "نطرین" لغو شود و در صورت انتشار اطلاعات در کدال ، این عرضه در فردا انجام شود.

با این اوصاف ، سهامداران منتظر اطلاعات جدید شرکت و پیام فرابورس برای تعیین زمان قطعی عرضه اولیه باشند.
 

saeed313

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
مرحوم رفسنجانی که خود از دست اندر کاران اصلی این حکومت بود در نهایت از دست این حکومت به خدا پناه می برد.
ما مردم عادی که جای خود داریم.
پناه بر خدا از این مسئولین بی مسئولیت.
 
بالا