موج سواري بر روي سرمايه گذاريها

شروع موضوع توسط عباس سيدكباري ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. عباس سيدكباري

عباس سيدكباري New Member عضو تازه

1-دسته اول سرمايه گذاريهايي كه اخيرا رشد قابل توجهي داشته اند: مثل ملت. صنعت نفت. توسعه صنعتي. پتروشيمي و بازنشستگي. قطعا تا حدي برگشت به عقب خواهند داشت ولي در يك قيمت ثابت شده و دوباره روند رو به رشد خواهند گرفت. نگهداري اين سهام فعلا بهترين گزينه است. روند را دنبال نموده و با شناسايي قيمت كف خريد صورت گيرد.
    2-دسته دوم سرمايه گذاريهاي در اوج ُ. مانند توس گستر كه قطعا با اين صف. براي خريد زمان مناسبي نميباشد و با پيگيري روند صف خريد در 80 درصد ماكزيمم قيمتي كه پيش بيني ميكنيد آنرا بفروشيد. تا به دوران تنزل و استراحتي كه تقريبا همه سرمايه گذاريها هر از چندي با ان موجه ميشوند روبرو نشويد.
    3-دسته سوم سرمايه گذاريهاي نظير غدير مسكن و ساختمان كه قطعا در ميان مدت افزايش قيمت خواهند يافت.

2. عليرضا اسدي فرد

عليرضا اسدي فرد New Member کاربر فعال

شغل:
    كارمند
    از تحليل شما متشكرم هر چند كه خيلي كلي بود.
    فكر ميكنيد نگهداري سهم هايي كه مجامع انها در پيش است مانند توسعه صنعتي و بازنشستگي بهتر است يا فروش انها و خريد مجدد در قيمت پايين تر؟

3. عباس سيدكباري

دوست عزيز
    فروش سهامي مثل بازنشستگي و يا توسعه صنعتي كه دراين چند روز بيشتر فروشنده دارد تا خريدار فقط ّارزان فروشيّ است.حال اينكه همين سهام چند روز قبل صف خريد داشتند و در اين چند روزه خبر يا اتفاق خاصي هم براي اين سهام و هم براي ساير سرمايه گذاريها نيفتاده است كه همه صف فروش پيدا كرده اند.
    اگر تا بحال سود خود را برده و به نقطه بالانس ريسك و بازدهتان رسيده ايد آنرا بفروشيد ولي بدانيد تا زماني كه كارگزار بتواند سهم شما را بفروشد احتمالا قيمت آن به كف خودش خواهد رسيد كه قطعا آن موقع ديگر زمان فروش نيست بلكه زمان خريدي ديگر است.
    در هر صورت فراموش نكنيد بازار كلا اين چند روزه از ترس جنگ اندكي راكد است.
    تا زمان مجمع وتوصا وقت زيادي داريد. اين سهم تا آن موقع به مرز 400 خواهد رسيد.

4. حسين خضري

حسين خضري New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    ويترو

عباس عزيز با سلام
    از اينكه لطف شما شامل حال ما ميشود متشكريم
    دوست عزيز جو بازار منو گرفت و ويترو را با قيمت 786 تومان خريدم .به نظر شما آن را نگه دارم يا معاوضه كنم . در ضمن نظر شما در باره خودرو ها (سايپا ديزل و .... ) و سيمانيها چيه ؟

5. آ-قزل

آ-قزل New Member عضو تازه

سلام عباس جان خوبي؟ تيمور چطوره؟
    آقا ما مي خواهيم سهام بخريم چي بخريم تو اين شرايط؟ :wink:

6. عباس سيدكباري

حسين وپترو عاليه. صبر كن تا لااقل به قيمت خريدت برسه. بعدا اگه جايگزين بهتري داشتي و وپترو قيمتش مسكوت موند اونو عوضش كن.
    آق قزل خيلي مخلصيم. ما بخاطر ارادت به شما و پيشكسوتي تون هنوز سيمان فارس و خوزستانم رو دودستي چسبيده ام و منتظر آخر سال هستم. صدرا رو هم گذاشتم تو كوزه تا انشااله بعد از افزايش سرمايه آبش رو بخورم!
    فعلا روند كارآفرين رو دنبال ميكنم و منتظرم صف فروشش برداشته شه تا در كف بخرم. هواي سر.بهشهر رو هم از امروز دارم.سديد هم بد نيست.
    جديدا سايپا ديزل خريدم و احتمالا باز هم بخرم.
    سر.غدير پتروشيمي اراك هم بدنيست.ولي سر.ساختمان در قيمت خوبي براي خريد هستش.
    ديگر ملالي نيست! اميدوارم اينجا با تاپيكهات بتونيم رابطه نزديكتري داشته باشيم تا اون موبايلت كه اصلا خط نميده!!!

7. آ-قزل

آ-قزل New Member عضو تازه

عباس جان وپترو و غديري كه گفتي من خودم تو كارشون هستم. به اون سهامها هم ميتوني اينها را هم اضافه كني البته بررسي كن و بعد بخر:
    1- صندوق بازنشستگي
    2- صدرا (بنظرم بشه يه موجي ازش گرفت البته بنظرم)
    3- سفارس (داره خوب ميشه تا آخر سال باهاش برو)
    4- چادرملو
    5- گازلوله
    من منتظرم 7 - 8 تا سايپايي كه دارم بعد بازشدن بفروشم برم موج سواري.

موفق باشي

P.S.
    به برو بچ خصوصا حاجي سلام برسون بگو هميشه بيادت هستيم :wink:

8. سعيد ضيايي

سعيد ضيايي New Member عضو تازه

شغل:
    كدنويس!
    وآذر

با سلام
    ميتونم نظرتون را راجع به سرمايه گذاري آذربايجان هم بدونم؟