ممسني ( پتروشیمی ممسنی )

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
آموزش مقدماتي پالايشگاه فازهاي 15و16 پارس جنوبي

واحد 130: آب آتش نشاني (Fire water)
هدف اين واحد تامين مقدار آب مورد نياز در لوله هاي آب آتش نشاني براي مواقع اضطراري مي باشد. مسئله اصلي در اين واحد ثابت نگه داشتن فشار Line آب آتش نشاني مي باشد به طوري كه هميشه فشار لازم در Line برقرار باشد تا در مواقع لازم قابل استفاده باشد. اين واحد شامل سه بخش مي باشد:
1- Lower section شامل دو پمپ jockey و سه پمپ اصلي كه دوتا از نوع ديزلي و سومي الكتريكي است.
2- Upper section فشار لازم در اين بخش در ابتدا پمپ الكتريكي و اگر باز هم فشار پايين باشد جريان جهت افزايش فشار وارد پمپ ديزلي مي شود.
3- OSBL اين قسمت در خارج از پالايشگاه در ناحيه تانك هاي condensate واقع شده است.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: 8/5 میلیارد دلار طرح پتروشیمی از سوی شرکت هلدینگ خلیج فارس در سراسر کشور در دست اجراست.

جعفر ربیعی روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در دهدشت اظهار داشت:

پالایشگاه بید بلند بهبهان و پتروشیمی های گچساران، دهدشت، لردگان، هنگام و 2پتروشیمی آپادانا و صدف در عسلویه از جمله طرح های پتروشیمی در دست ساخت توسط هلدینگ خلیج فارس است.ربیعی تصریح کرد: هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در همه نقاط کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب طرحهای پتروشیمی در دست ساخت دارد که بین 30 تا 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.ربیعی طرح پتروشیمی بید بلند 2 را یکی از بزرگترین طرحهای پتروشیمی کشور ذکر کرد و گفت: این پالایشگاه بزرگ با 85درصد پیشرفت فیزیکی در سال 98 به بهره برداری کامل می رسد.ربیعی میزان اشتغالزایی طرح پتروسیمی بید بلند 2 را 800 نفر بصورت مستقیم و بیش از سه هزار نفر بصورت غیر مستقیم ذکر کرد.وی اظهار کرد: اگرچه ساخت طرح های پتروشیمی زمان بر است اما در زمان بهره برداری علاوه بر ایجاد اشتغال زایی بالا ،ارزش افزوده فراوانی دارند. هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس براساس اطلاعات اقتصادی بزرگترین و سودآورترین شرکت ایرانی در حوزه پتروشیمی است.این شرکت در حوزه پتروشیمی در منطقه خاورمیانه رتبه دوم و در جهان رتبه 34را در اختیار دارد.ربیعی در این سفر یک روزه از مراحل ساخت پتروشیمی های دهدشت، بید بلند 2 و پتروشیمی گچساران بازدید کرد.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
جدید
جزئیات ساخت 3 طرح جدید PDH، GTP و GTO در صنعت پتروشیمی
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آغاز مطالعات اقتصادی اجرای سه طرح PDH، GTP و GTO در منطقه انرژی‌بر پارسیان و پائین‌دستی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس خبر داد.

نفتی ها /مهندس «رسول اشرف زاده» با بیان اینکه در راستای سیاست تکمیل زنجیره های ارزش در صنعت پتروشیمی، مطالعات احداث یک مجتمع PDH به منظور استفاده از خوراک پروپان تولیدی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس آغاز شده است، گفت: علاوه بر این با ساخت و بهره‌برداری از ان جی ال 3200 یا پالایشگاه گاز یادآوران امکان تامین خوراک پایدار پتروشیمی بندرامام فراهم می شود.
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه همزمان با ساخت و تکمیل طرح پتروشیمی گچساران به دنبال استفاده از خوراک مازاد اتیلن این طرح پتروشیمی هستیم، تصریح کر: بر این اساس اجرای پروژه‌ای در بخش پایین دستی پتروشیمی گچساران پیش بینی شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه با اجرای این طرح از حدود 400 هزار تن اتیلن مازاد خط لوله دنا برای تکمیل بیشتر زنجیره‌های ارزش استفاده خواهد شد، بیان کرد: از سوی دیگر پس از بهره برداری از پالایشگاه گاز یادآوران، اتان تولیدی به پتروشیمی بندرامام منتقل می‌شود و وقتی ان اف بندرامام خوراکش را تامین کند، اتان مازاد داریم که اجرای واحد الفین دوم یک میلیون تنی در پتروشیمی بندرامام در دستور کار قرار گرفته است.
وی با یادآوری اینکه در راستای توسعه متوازن در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، اجرای همزمان یک مجموعه GTP و GTO(تبدیل گاز متان به اولفین) در منطقه انرژی بر پارسیان در دستور کار قرار گرفته است، تایکد کرد: هزینه مورد نیاز برای طرحهای GTP و GTO پارسیان حدود 1.3 میلیارد دلار برآورد شده است.
اشرف زاده افزود: در منطقه چابهار هم اجرای یک طرح متانول در برنامه بوده و روی پایین دست آن کار می‌کنیم.
مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان خاطرنشان کرد: مجوز ساخت این واحد جدید متانول اخذ شده و هم اکنون مجوزهای این طرح‌ها گرفته شده و به دنبال تامین فاینانس آن هستیم.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش روند برگزاری آزمون استخدامی بیدبلند خلیج فارس


آزمون استخدامی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در تاریخ ۹۷/۴/۲۹ در سلامت کامل و تحت کنترل های امنیتی فراوان انجام شد .

در این آزمون تعداد ۱۳۱۳۸ نفرثبت نام کرده اند که حدود ۹۵۰۰ نفر از این تعداد در آزمون مذکور شرکت کردند ، از این تعداد ۷۵۵۸ نفر خوزستانی بوده که نزدیک به شصت درصد کل شرکت کنندگان را شامل می شوند با توجه به ضریب امتیازات ویژه ۱/۱۵ برای استان خوزستان ۱/۳۰برای شهرستان بهبهان امکان پذیرش نیروهای بومی بسیار بالاست .
با عنایت به برگزاری بیش از ۲۰ آزمون استخدامی مشابه توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر به اطلاع می رساند این آزمون توسط دو دانشگاه معتبر دولتی ( صنعتی امیرکبیر و صنعتی خاتم الانبیا) برگزار شده است و کلیه مراحل از تولید سوالات تا چاپ توسط نرم افزار در قرنطینه با لحاظ استانداردهای امنیتی صورت گرفته است .
همچنین جابجایی سوالات به محل برگزاری با اسکورت نیروی انتظامی و پلمپ و فک پلمپ با نماینده شورای تامین شهرستان و دانشگاه های مجری صورت گرفته است .
فرآیند اجرا در بهبهان توسط دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء و با نظارت ناظرین محترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شورای تامین شهرستان و نظارت شرکت هلدینگ خلیج فارس صورت گرفته است. در خصوص منابع سوالات آزمون از میان سرفصل های درسی مصوب شورای عالی گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری انتخاب شده است و استاندارد سوالات منطبق بر آزمون های سازمان سنجش کشور می باشد .
بانک سوالات دارای بیش از ۷۰۰۰ سوال بوده و سوالات توسط استاید دانشگاه که بعضا طراح سوالات کنکور کارشناسی ارشد و دکترا سازمان سنجش نیز می باشند طراحی شده و انتخاب سوال از بانک سوالات به صورت کاملاً تصادفی و توسط نرم افزار صورت می گیرد .
کلیه افرادی که در تولید دفترچه ی سوال و تکثیر و بسته بندی آن دخیل بوده اند به مدت ده شبانه روز در قرنطینه کامل قرار گرفته اند و امکان استفاده از هیچگونه وسیله ی ارتباطی را با بیرون از محل قرنطینه و امکان خروج از محل را تا پایان آزمون نداشته اند .
درجه سختی در آزمون ها نسبی بوده و بسته به اینکه چه درصدی از سوالات پاسخ داده می شود و نمودار پاسخگویی سوالات به چه صورت است با الگوریتم های استاندارد نمره تراز محاسبه می شود .
کلیه این فرآیندها ماشینی بوده و برای همه شرکت کنندگان به صورت یکسان اعمال می شود از این رو شرکت کنندگان فقط با یکدیگر مقایسه می شوند.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرد:
آغاز بهره برداری از پالایشگاه بیدبلند در سال 98/ نیاز به 1700 میلیارد تومان برای ساخت پتروشیمی دهدشت
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آغاز بهره برداری پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به عنوان منبع تامین خوراک خط اتیلن دنا در سال 98، اعلام کرد: ساخت پتروشیمی دهدشت به 1700 میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، «جعفر ربیعی» در حاشیه بازدید از طرح پتروشیمی دهدشت در جمع خبرنگاران از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، پتروشیمی گچساران، دهدشت، لردگان، هنگام، آپادانا، شیمیایی صدف، ان جی ال 3200 و فاز دوم توسعه پتروشیمی ایلام به عنوان مهمترین طرح های در دست اجرای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نام برد و گفت: میزان پیشرفت طرح‌های دست ساخت و اجرای هلدینگ خلیج فارس بین 30 تا بیش از 90 درصد است. مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به پیشرفت 85 درصدی ساخت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان منبع تامین کننده پتروشیمی گچساران و سپس سایر طرح های مسیر خط لوله اتیلن شاخه دنا، اظهار داشت: این طرح عظیم پالایشگاهی سال آینده به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول همچنین از برنامه‌ریزی به منظور تعیین تکلیف تامین منابع مالی ساخت طرح پتروشیمی دهدشت خبر داد و افزود: اجرای این طرح پتروشیمی به حدود 1700 میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد. به گفته نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با برنامه ریزی انجام شده تا 2 ماه آینده منابع مالی برای تسریع در روند اجرایی پتروشیمی دهدشت مشخص خواهد شد. گفتنی است، در شرایط فعلی خاکبرداری زمین محل اجرای طرح به پایان رسیده و به زودی عملیات اجرایی ساختمان‌های غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت آغاز می‌شود. پتروشیمی دهدشت با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن انواع پلی اتیلن‌ها یکی از طرح‌های مسیر خط لوله اتیلن شاخه دنا است.

هدف از طراحی و ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس تولید روزانه 48 میلیون مترمکعب گاز شیرین و تصفیه شده متان برای تزریق به شبکه سراسری، سالانه 1.5 میلیون تن اتان و 1.5 میلیون تن گاز مایع شامل پروپان و بوتان است. پیش بینی می‌شود با بهره برداری از این طرح پالایشگاهی خوراک طرح‌های در دست اجرای خط لوله اتیلن غرب شاخه دنا شامل مجتمع پتروشیمی گچساران و سپس طرح‌های تولید پلی اتیلن سبک و سنگین خطی کازرون، پلی اتیلن سنگین ممسنی، پلی اتیلن سنگین دهدشت و پلی اتیلن سنگین بروجن تامین شود. انتهای پیام
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
سقف مخزن ۲جداره اتان پتروشیمی گچساران نصب شد
گچساران- ۱۱۴نور- مدیر سایت پتروشیمی گچساران گفت: سقف مخزن ۲ جداره اتان در مجتمع پترو شیمی این شهرستان با موفقیت نصب شد.منصور صفرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۱۴نور اظهار داشت: نصب سقف این مخزن در کمتر از ۲ساعت و بدون استفاده از جرثقیل و با استفاده از فشار هوا انجام گرفت.
وی وزن سقف این مخزن را ۱۲۰ تن ذکر کرد و افزود: سقف این مخزن با قطر ۳۴ متر تا ارتفاع ۲۶ متر جابه جا و از سوی گروه جوشکاری با موفقیت و بدون هیچگونه حادثه ای و در کمترین زمان به بدنه متصل شد.
صفرپور ادامه داد: این مخزن از نوع ۲ جداره بوده و به منظور نگه‌داری اتان در دمای ۹۵ درجه زیر صفر در واحد الفین این شرکت به کار می رود.
وی با بیان اینکه این مخزن ظرفیت ذخیره بیش از ۱۷ هزار متر مکعب اتان را داراست ، گفت: مخزن دیگری با ظرفیت ۳۰هزار مترمکعب جهت ذخیره اتیلن در جنب آن طراحی شده که سقف آن نیز در آینده نزدیک به همین روش نصب خواهد شد.
مدیر سایت پتروشیمی گچساران گفت: عملیات ساخت این کارخانه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن بیش از ۲ هزار شغل ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: پس از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد شد.
صفرپور بیان کرد: با راه اندازی کارخانه پتروشیمی گچساران خوراک پتروشیمی‌های خط دنا شامل بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون تأمین خواهد شد.
وی تاکید کرد که تأمین خوراک پتروشیمی دهدشت در اولویت کاری این کارخانه است.
عملیات ساخت کارخانه پتروشیمی گچساران بیشتر از ۱۰ سال پیش آغاز شد.
کارخانه پتروشیمی گچساران در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار در دست ساخت است.
هم اینک کار نصب تجهیزات فنی ، خط لوله تأمین خوراک از پالایشگاه بیدبلند بهبهان و خط تأمین آب مورد نیاز کارخانه پتروشیمی گچساران از سد کوثر در حال اجراست.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته کارخانه پتروشیمی گچساران در سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.
با بهره برداری از این طرح صنعتی بیش از ۲ هزار شغل به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران جمعیت در جنوب غربی استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خبرنگار:صالح نژاد

انتهای پیام /*
 

اسپرلوس

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی ممسنی به صورت مستقیم مالک 22 درصد و غیر مستقیم مالک 28 درصد پتروشیمی گچساران هست.


ظرفیت گچساران تولید یک میلیون تن اتیلن هست و کف سودش حداقل 250 میلیون دلار هست


در واقع با دلار 8000 تومانی فعلی سود گچساران حداقل 2 هزار میلیارد خواهد بود و ارزشش حداقل 10 هزار میلیارد تومان


بنابراین بعد از افتتاح گچساران نهایت تا یک سال و نیم دیگه حداقل ارزش ممسنی 2800 میلیارد تومان یا سهمی 2000 تومان خواهد بود.


قیمت فعلی 140 تومان که میتونه یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن و پر سود باشهممسنی میتونه 15 برابر بشه!!
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پیشرفت واقعی پروژه پتروشیمی گچساران تا پایان تیرماه ماه 97 معادل 55.6 درصد بوده است.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پیشرفت واقعی پروژه تا پایان تیرماه 97 معادل 55.6 درصد بوده است.

Untitled32.jpg


Untitled33.jpg


Untitled34.jpg
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
اقدامات یا طرح هایی که در طول سال مالی برای رشد شرکت انجام شده است:

 دریافت 2,000 میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت پتروشیمی گچساران.

تأسیس شرکت صنایع پلیمر گچساران به ظرفیت 500,000 تنی پلی اتیلن سنگین در جوار پتروشیمی گچساران.
 

Retzo

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
پلیمر گچساران نصف سهامش مال پترول و نصفش مال خود گچسارانه که به صورت غیر مستقیم به دهدشت و ممسنی و بقیه میرسه.

دهدشت هم به زودی، با تامین مالی چند هفته آینده، ساختش توسط نارگان شروع میشه.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
قرارداد اجرای طرح پلی اتیلن سنگین دهدشت منعقد شد


با مساعدت ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پیگیری‌های مهندس اشرف‌زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول)، قرارداد اجرای طرح پلی اتیلن سنگین دهدشت بصورت EPC+F شامگاه روز یکشنبه ۱۱ شهریور ماه فی مابین شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت و شرکت مهندسی نارگان برگزار گردید.

پیرو بازدید جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت از سایت شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت در بهمن ماه سال گذشته و تاکید ایشان مبنی بر اهمیت و لزوم اجرایی شدن طرح پتروشیمی دهدشت و حمایت وزارت نفت در خصوص تامین منابع مالی مورد نیاز طرح، برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار اصلی طرح (EPC Contractor) از میان شرکت‌های توانمند داخلی حاضر در لیست کوتاه پیمانکاران مصوب شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در دستور کار قرار گرفت که پس از دریافت، بررسی و ارزیابی پیشنهادهای فنی و مالی شرکت کنندگان در مناقصه، شرکت مهندسی نارگان به عنوان برنده مناقصه انتخاب گردید.

لازم بذکر است فراهم نمودن فاینانس مورد نیاز جزء شرح کار و مسئولیت‌های اصلی شرکت نارگان و شرکت اصلی موثر شدن قرارداد بوده و پیمانکار متعهد می‌باشد ظرف مدت حداکثر ۴ ماه از تاریخ انعقاد قرارداد نسبت به فراهم نمودن آن اقدام نماید.

همچنین با توجه به عدم حضور و پشتیبانی صاحب لیسانس واحد (شرکت بازل آلمان)، یکی دیگر از موارد ویژه ای که جزء شرح کار و مسئولیت های اصلی پیمانکار در قرارداد لحاظ گردید، تامین کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع محصولات و قبول مسئولیت ها و تعهدات و تضامین صاحب لیسانس واحد توسط پیمانکار می باشد. مدت زمان اجرای قرارداد در بازه زمانبندی ۳۶ ماهه پیش بینی گردیده است.

طرح پلی اتیلن سنگین دهدشت با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال بعنوان یکی از طرح‌های پتروشیمی خط دنا و جزو طرح‌های راهبردی و مصوب صنعت پتروشیمی می‌باشد که کلنگ احداث آن در فروردین ماه سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۰۲ هکتار و در مجاورت شهرستان دهدشت واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد به زمین زده شد. خوراک طرح اتیلن است که از طریق خط لوله مربوطه از پتروشیمی گچساران تأمین خواهد گردید.

هدف از اجرای این طرح در مرحله اول تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادرات محصول به بازارهای جهانی میباشد.
 

Retzo

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
اینا مجوزدارن می گیرن برای ۵۰۰ هزار تون در خود گچساران، ۳۰۰ هزارتاش هم مال دهدشته، تکلیف بقیه چی میشه بدون خوراک ؟
 

manmehdiam

Well-Known Member
کاربر فعال
#پترول - پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، بهترین زمان برای سهامداری این سهم!

علی رغم همه بازی هایی که سر اعلام سود سالیانه یا سود نقدی و حتی کنترل قیمت طی یکی دو سال گذشته توسط سهامدار عمده در پترول رایج بوده و هست، ولی عامل اصلی نوسان قیمت پترول پروژه ها و طرح هاش هست. البته سهام سرمایه گذاری پترول در شرکتهای بورسی مثل جم و زاگرس ، شیراز و ... ... هم رشد قابل توجهی داشتند ، منتهی عامل اصلی عقب موندن قیمت پترول فضای *** و به شدت منفی ناشی از عدم تکمیل پروژه هاش بوده. برای اینکه دیدگاه صحیح و درستی نسبت به وضعیت شرکت داشته باشید، بهترین کار خواندن گزارش هیئت مدیره برای سالهای قبل تا امسال هست.توصیه میکنم دوستان حتما گزارشهای فعالیت هیئت مدیره برای سالهای قبل رو بخونن.

اگر از سال 94 تا 97 برای چهار سال اخیر و دست کم فقط بخشی از گزارش که مربوط به خلاصه کارهای انجام شده است رو ببینید ، وضعیت بنیادی شرکت تا حدود زیادی مشخص میشه. با توجه به اینکه دو پروژه 1- فاز دوم ایلام و 2- شلرد بیشترین رقم سرمایه گذاری پترول رو شامل میشوند که هر دو این طرحها در آستانه بهره برداری هستند، بررسی روند پیشرفت فیزیکی این دو پروژه از سال 94 تا الان از روی گزارش هیئت مدیره به این صورت هست:

فاز دوم پتروشیمی ایلام (شامل دو بخش الفین و سولفرزدایی) بخش الفین از سال 94 تا 97 پیشرفت فیزیکی به ترتیب 65 و 76 و 85 و امسال هم 93درصد بوده. واحد سولفرزدایی هم به ترتیب 11 و 23 و 71 و امسال 93 درصد بوده. هیئت مدیره در گزارش 94 اعلام کرده بود طبق برنامه، آخر سال 96 فاز دوم ایلام به بهره برداری میرسه که البته تاخیر داشته و طبق گزارش 97 اعلام شده که واحد الفن بهمن 97 (چهارماه دیگه) و سولفرزدایی هم مهر(ماه دیگه) به بهره برداری میرسه. بنابراین هرچقدر هم بدبین باشیم با توجه به روند پیشرفت فیزیکی تا آخر امسال قطعا فاز دوم بهره برداری میشه. بنابراین اگر هیئت مدیره زمان بهره برداری را ماه دیگه اعلام کرده تا آخر سال کاملا قابل انتظار هست که فاز دوم تکمیل بشه
نکته بسیار مهمتر این هست که فاز اول ایلام به دلیل نبود خوراک طی سالهای اخیر معمولا با کمتر از نصف ظرفیت کار کرده. و اغلب خوراک ایلام در زمستان قطع میشه. فاز دوم ایلام خوراک فاز اول را کامل تامین خواهد کرد. بنابراین فاز دوم که بهره برداری بشه ، تولید پتروشیمی ایلام به شکل تصاعدی رشد خواهد کرد.

اما لردگان:
در مورد شلرد از سال 94 تا الان پیشرفت فیزیکی اش به ترتیب 32 و 48 و 72 و 91 درصد گزارش شده. در گزارشهای 94 و 95و 96 اعلام کردن که در سال 97(امسال )بهره برداری خواهد شد ولی در گزارش امسال گفته شده بهار 98 به بهره برداری میرسه. در این مورد هم تاخیر قابل توجهی رخ نداده و این طرح هم در آستانه بهره برداری هست.


نتیجه اینکه : من قبل از خوندن این گزارشها تصور میکردم که تاخیرات این دو پروژه خیلی زیاد بوده است . ولی مقایسه روند پیشرفت فیزیکی این دو طرح ، به نظرم تاخیراتش خیلی کم هست! و نسبت به پروژه های دیگه واقعا کم نظیر هست!
با این وضع به نظر میرسه بهترین زمان سرمایه گذاری و سهامداری پترول الان هست که این دو طرح بسیار سودآور پترول در آستانه بهره برداری هستند.
ضمنا اگر دوستان نظری دارند لطفا بیان کنند بخصوص دوستانی که در مجمع شرکت کرده بودند صحبتهای شفاهی در مورد زمان بهره برداری و .... را بیان کنند .

ضمنا اگر به روند قیمت شلرد طی روزهای اخیر توجه کنید که سهم از 100تومن به 180رسیده و در کمتر از سه هفته 80درصد رشد کرده و همچنان با حجم بالا صعودی هست، درستی تحلیل فوق روشن میشه!
 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بهتره که بدونیدکه پیشرفت پروژه 10درصداست که اینطوری داریدمی خریدیعنی فقط زمین شرکت راباغلطک صاف کرده اند؟؟؟؟؟؟
بیچاره سهامدارانش :cool:مواظب جیبتان باشید
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نصب درام پتروشیمی گچساران

Drum1204-10.jpg
 
آخرین ویرایش:

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
توقف نماد (ممسني1) به دليل نوسان قيمت بيش از 40 درصد نماد اصلي 97/6/21 09:02
آخرین معامله 1,890

كارگزاران محترم عضو فرابورس،به اطلاع ميرساند: نماد معاملاتي (ممسني1) به دليل نوسان قيمت بيش از 40 درصد در نماد اصلي طي 5 روز معاملاتي متوالي، متوقف شد.مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران
 
بالا