ممسني ( پتروشیمی ممسنی )

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
ولی من توصیه به خرید زیر ۲۰۰ دارم هرکسی قصد خرید داره هرچه زودتر اقدام کنه، این سهم الان باید حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ باشه قیمتش،
زنجان فقط خبر فاینانس براش اومد بالای ۲۰۰ صف خرید شد در صورتی که چندین سال آینده اگه بتونه به این مرحله که الان شلرد هست برسه،
برای پی بردن به ارزش شلرد همین بس که ۵۰۰ میلیون حق را روی ۱۷۴ جمع کردن...
من نقدینگی داشته باشم به جای این دو تا عرضه اولیه که اومده شلرد میخرم قیمت الان ۱۸۰ واقعا ارزشمند تر از عرضه اولیه های پر حرف و حدیثه


زنجان اگه فقط بخاطر فاینانس 329 میلیون دلاری از 80 سه برابر شده بود جهرم فسا داراب با 1.2 میلیارد یورو فاینانس که ماهاست گرفتن باید چهار برابر میشدن

حقوقیای با غیرت زنجان دست در جیب مبارک کرده و با فاینانس تجهیزات خریدن و یکم طرح پیشرفت داشته البته شما هم می دانی فقط عین من از زنجان متنفری

زنجان سال بعد 100% افزایش سرمایه دارد قیمت تئوریکش با قیمت فعلی 229 تومنی الان میشه 164 تومن !!!!!

شلرد شش ماه دیگه میشه شپدیس


ارزش بازار شپدیس 7300 میلیارد

شلرد تا افتتاح تا نصف ارزش بازار شپدیس جای رشد دارد

شلرد می تونست حتی همین الان هم 400 تومن باشه و تا افتتاح بین 350 تا 400 در نوسان باشد

چون شپدیس تعدیل مثبت دارد پس بازم میره بالا

وگرنه هیچکس شپدیس را نگه نمی داشت

البته

وقتی شلرد 180 تومنی هست خرید سهامداری در شپدیس اشتباه محضه

بازیگرا اینقدر سهامداراش را زجر ندین اجازه رشد به شلرد دهید


گناه سهامدارای باهوش پترویی های پایه چیه ؟؟؟؟؟

البته شلرد بشه 400 زنجان هم که خیلی ازش متنفریم میشه 500

چون گروه پترویی های پایه همه باید با هم برن بالا حتی پترویی های سپاه بی غیرت که بخاطر فحش های من ..... سوخته و اجاره رشد حتی خبری نمیده چقدر دلم خنک می شود اونم 22 بهمنی به بعضیا که حقشونه متلک بندازم سپاه بدان تا ابد نمی توانید کرم بریزید و نزاری پترویی های پایه به حقشون برسن نهایت شش ماه دیگه که شلرد افتتاح میشه بازی تمومه همگی حداقل 100% بازدهی دارن ولی مثلا شپدیس تهش 20 درصد میره بالا که در اونصورت شلرد 180 تومنی باید بشه 500
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
نرخ اتیلن در بازار اروپا 900 دلار و نرخ داخلی آن ۶۲,۳۸۵,۹۵۶ ریال برای هر تن می باشد.دوست عزیز من میگم تا شش ماه دیگه همگی حداقل 100% بازدهی دارن اگه باز قبول نداری یکم مهربان باش مگه چی میشه جهرم فسا دارابی که تا 138 همین امسال رفتن تا شش ماه دیگر دوباره بشن همان قیمت و ممسنی کازرو بشن 500 ؟؟؟؟؟

زیر قیمت پذیره نویسی خیلی ظلمه کاش داشتی حتی تو ضرر بودی تا من یکی را درک کنی

کاش مثل فولاد محصولات پترویی هم با نرخ ارز آزاد بود و می گفتن می خواهیم جلوی رانت را بگیریم !!!!!

انوقت نرخ اتیلن میشد تنی 10 میلیارد !!!!!
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
زنگنه گفته ۱۲ میلیون تن ظرفیت جدید پتروشیمی در سال ۹۸ به مدار می‎آید

واقعا حیف شد افتتاح شلرد افتاد شش ماه دیگر وگرنه الان می توانست حتی 400 باشد

اگر روی الفین 8 گچساران هم تا پایان سال 98 حساب باز کرده باشن ممسنی کازرو دهدشت تا هزار با این سرمایه هاشون اگه افتتاح شه جا دارن البته الفین 8 گچساران بزودی افزایش سرمایه دارد پس بعیده ممسنی کازرو دهدشت با همین سرمایه اندک بمانن

بهتره صبر کنیم ببینیم یک شنبه قبل 22 بهمنی پترویی های پایه صف خرید میشن یا همش جو گیری مسئولین گل و بلبل گوست
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
خوان پایه: فرماندار همه طوایف و جریان‌های گچساران هستم/اخراج کارگران بومی پتروشیمی را پی‌گیری می‌کنم

..
در گفت‌وگو با آوای جنوب عنوان شد
فرماندار همه طوایف و جریان‌های گچساران هستم/اخراج کارگران بومی پتروشیمی را پی‌گیری می‌کنم
فرماندار گچساران گفت: اخراج کارگران بومی پتروشیمی را پی‌گیری و در صورت صحت برخورد می‌کنم.
فرماندار همه طوایف و جریان‌های گچساران هستم/اخراج کارگران بومی پتروشیمی را پی‌گیری می‌کنم
به گزارش آوای جنوب از گچساران به دنبال خبری مبنی بر اخراج ۹۰ کارگر بومی و استخدام ۴۰ کارگر غیربومی در یکی از شرکت‌های مشغول در پتروشیمی گچساران با فرماندار گچساران در این خصوص گفت‌وگویی انجام دادیم که وی در این خصوص اظهار کرد: این موضوع را به تازگی شنیده‌ام که دستور لازم جهت بررسی کامل موضوع صادر شده است.
علی خوان‌پایه ادامه داد: به زودی موضوع به طور کامل بررسی خواهد شد و آخرین جزییات را به مردم خواهیم گفت.
فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: این موضوع به صورت ویژه توسط فرمانداری؛ اداره کار و کارفرما بررسی خواهد شد و اگر این گونه باشد که کارگر بومی اخراج شده باشد و با همان تخصص نیروی غیربومی جذب شده باشد برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
فرماندار گچساران در پاسخ به این سوال که مردم گچساران از تبعیض در استخدام ها گلایه مند هستند خاطرنشان کرد: قطعا اگر جذبی باشد اولویت با نیروهای بومی است که تخصص آن کار را داشته باشند و اگر جذبی بخواهد صورت بگیرد از طریق رسانه ها و آگهی به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی ادامه داد: من به عنوان خادم مردم گچساران فرماندار همه طوایف و جریان‌ها هستم و همیشه نیز دیدگاهم به عنوان یک خدمتگزار اینگونه بوده که مردم اولویت بر همه دارند
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
زنگنه گفته ۱۲ میلیون تن ظرفیت جدید پتروشیمی در سال ۹۸ به مدار می‎آید

اگر روی الفین 8 گچساران هم تا پایان سال 98 حساب باز کرده باشن ممسنی کازرو دهدشت تا هزار با این سرمایه هاشون اگه افتتاح شه جا دارن البته الفین 8 گچساران بزودی افزایش سرمایه دارد پس بعیده ممسنی کازرو دهدشت با همین سرمایه اندک بمانن


مگه زنجان که خیلی عقب تره سال 98 افتتاح میشه که گرانتره !!!!!!
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پیشرفت ۵۸ درصدی پتروشیمی گچساران+تصاویر


رییس سایت پتروشیمی گچساران در بازدید اعضای کمیسیون کارگری کهگیلویه و بویراحمد از این پتروشیمی افزود: پس از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد شد.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی گچساران:

این طرح در شهرستان گچساران استان کهکیلویه و بویر احمد در زمینی به وسعت 157 هکتار تأسیس شده است و یکی از معتبر ترین طرحهای این گروه (پترول) می باشد و مواد اولیه طرحهای استفاده کننده از خط دنا یعنی بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون از این طرح تأمین می گردد این طرح با استفاده از حدود 000‚250‚1 تن گاز اتان از پالایشگاه گاز بید بلند 2 قادر است سالانه حدود یک میلیون تن اتیلن تولید نماید که این ماده از طریق خط دنا مورد استفاده قرار می گیرد این طرح همکاری نزدیکی با شرکت Technip فرانسه جهت گرفتن لیسانس دارد قرارداد EPCF این پروژه با کنسرسیوم چینی AVIC/HFEC به امضاء رسیده است منابع تأمین مالی این شرکت از طریق صندوق توسعه ملی و اورده نقدی سهامداران خواهد بود درصد اشتغالزایی این طرح حدود 400 نفر در دوران بهره برداری می باشد.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
تحریم‌های اخیر به معنای واقعی کلمه هیچ خللی در روند کاری پروژه بیدبلند ایجاد نکرد


استفاده از نیروهای بومی و انتقال تکنولوژی به ایران در دستور کار این پروژه بوده‌است
مهندس محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در جمع سردبیران، دبیران و خبرنگاران رسانه‌های گروهی در پالایشگاه بیدبلند:
بیش از ۴میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پروژه بیدبلند انجام شده‌است.
هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید ۱۲۰ درصدی است.
در ۲۲روز کاری توانستیم ۲ و دو دهم میلیارد گشایش اعتبار کنیم و درعرض ۱۵ روز بعد از گشایش توانستیم از ال سی پول برداشت کنیم که این سرعت قابل توجه است.
در پروژه‌ بیدبلند منابع مالی حکم موتور حرکت دارد که توانستیم به سرعت این موتور را با لیدری بانک سپه‌ و با همکاری سایر بانک‌ها روشن کنیم.
این پروژه یک پروژه ملی و بومی است و استفاده از نیروهای بومی و همچنین انتقال تکنولوژی و تاکید بر ساخت داخل در اولویت ما بود، در عین حال تلاش کردیم بهترین تجهیزات شامل کمپرسورها را از زیمنس آلمان و کلدباکس‌ها را از فرانسه تامین کنیم.
برنامه‌ریزی صورت گرفته به گونه‌ای بود که تمامی خریدها و برنامه‌ها پیش از تحریم‌های اخیر انجام شد.
این پروژه سال آینده قطعا افتتاح می‌شود.
با تلاش‌ها و تدبیرهای به کار گرفته شده به معنای واقعی کلمه تحریم‌ها هیچ خللی در روند پیشرفت این پروژه ایجاد نکرد.
ما توان قدرت یک شرکت دولتی را نداریم، خصوصی هستیم و باید به دنبال سرمایه‌گذار باشیم.
در سال مالی اخیر ۱/۵ میلیارد دلار در هلدینگ خلیج فارس سرمایه‌گذاری شده است که۱/۰۲ میلیارد این سرمایه‌گذاری سهم بیدبلند بوده‌است.
هزینه جاری این پالایشگاه در یک ماه ۱۰۰ میلیارد تومان است و تا به حال اتفاق ناخوشایندی به لطف تدابیر به کار گرفته شده در پرداخت این هزینه جاری صورت نگرفته است.
در بازه زمانی ۹۵ تا ۹۷ پتروشیمی بیدبلند به ۹۲/۹۱ درصد پیشرفت رسیده‌است.
در ال سی می‌بایست ۵۸/۰۳ درصد صرف پیمانکار و سازندگان ایرانی شود که در پروژه ملی بیدبلند این رقم به ۶۵ درصد استفاده از ظرفیت پیمانکاران و سازندگان داخلی بوده‌است.
۴۵ میلیون نفر ساعت نفر بدون حادثه در پروژه بیدبلند فعالیت انجام شده است که این رکورد در کشور سابقه نداشته است.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی گچساران

مجری:پتروشیمی گچساران
محل اجرا:استان کهگیلویه و بویر احمد، کیلیومتر 7 جاده گچساران-بهبهان
مساحت:157هکتار
زمان شروع:سال 83
پیش بینی زمان بهره برداری:بهمن ماه 98
کاربرد محصولات: "توليد انواع فيلم پلي اتيلن ، ظروف مختلف ، قطعات پلاستيكي و طبي ماده اوليه تهيه پلي استرها ، ضد يخ ، نوارهاي مغناطيسي ، عايق هاي الكتريكي و انواع فيلم خوراك واحد هاي پائين دستي توليد كننده انواع پلاستيك ، لوله و قطعات پلاستيكي ، كابل"
لیسانس: Technipفرانسه

پیمانکار:
  • فاطر كوثران جنوب
  • رامپکو
  • ماشین سازی پارس
  • ناردیس
پیشرفت فیزیکی: 58%تولیدات داخلی:
  • اتیلن پلیمر گرید- 1.000 هزار تن
  • 84هزار تن-C3+
خوراک: گاز اتان - 1.250 هزار تن 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
اقتصادی / نفت و انرژی
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس فردا با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود
فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با حضور رئیس‌جمهور، وزیر نفت و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، بیژن زنگنه وزیر نفت، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و دیگر مسئولان کشوری و استانی در بندرعباس، روز دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه، فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان افتتاح می‌شود.
با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تولید بنزین در این پالایشگاه به ۳۶میلیون لیتر در روز می‌رسد.
پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور با ظرفیت پالایش ۳۶۰ هزار بشکه در روز در قالب سه فاز ۱۲۰ هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در ۲۵ کیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار احداث شده است.
تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو۵، ۱۴ میلیون لیتر گازوییل سبک و سنگین، بیش از ۳ میلیون لیتر سوخت جت، بیش از ۴ میلیون لیتر گاز فشرده مایع (LPG) ، همچنین ۱۳۰ تن گوگرد جامد، و ۴۲۵ تن هیدروژن از محصولات نهایی این پالایشگاه به شمار می‌رود.
فاز نخست این پالایشگاه در اردیبهشت سال ۹۶ و فاز دوم آن نیز در تیرماه سال جاری افتتاح شد.
انتهای پیام/ب


------------------------------

فکرش را کنید شش ماه دیگر روحانی بخواد شلرد را افتتاح کنه مگه میشه زیر 400 و حتی نصف ارزش بازار شپدیس هم نباشه آخه این چه وضع معاملاته یکم از ممسنی کازرو زنجان یاد بگیرید
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
اقتصادی / نفت و انرژی
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸


مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی مطرح کرد:ایجاد صندوق پروژه و صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری برای تامین مالی طرح‌های پتروشیمی
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه این شرکت دو راهکار برای تأمین مالی طرح‌ها دنبال می‌کند، گفت: راهکار اول، صادر کردن اوراق مشارکت و راهکار دوم، ایجاد صندوق پروژه و صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، حسین علیمراد مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه هم اکنون دو راهکار از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تأمین مالی طرح‌ها و کمک به سرمایه‌گذاران دنبال می‌شود، گفت: ایده راهکار نخست از وزارت نفت آمده است، صادر کردن اوراق مشارکت ریالی و ارزی است. ما به دنبال سازوکاری هستیم که بتوانیم تضمینی به منظور پشتوانه این مشارکت برای مردم ایجاد کنیم.
علیمراد درباره اولویت های صدور این اوراق اظهار داشت: وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی اولویت‌های خاصی برای اجرای طرح‌های صنعت پتروشیمی دارند. از بین طرح‌هایی که مجوز گرفته‌اند، تعدادی از محصولات‌شان اولویت راهبردی دارند و یک سری از آنها به دلیل پیشرفت بالا و نزدیکی به زمان بهره‌برداری دارای اولویت هستند. من به عنوان دولت، مایل هستم که اگر می‌خواهم پشتوانه‌ای یا سازوکاری برای صدور اوراق مشارکت ایجاد کنم برای طرحی که پیشرفت بالاتری دارد، ایجاد کنم تا هرچه سریع‌تر تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد. پس توانمندی سرمایه‌گذار به اضافه اولویت آن طرح برای ما مشخص می‌کند که چه کسانی می‌توانند از این سازوکار برای صدور اوراق مشارکت استفاده کنند.
*جزئیات راهکار ایجاد صندوق پروژه و صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری برای تامین مالی طرح‌ها
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه راهکار دوم ایجاد صندوق پروژه و صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری است، اضافه کرد: اجرای صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری اگر در آینده‌ای نزدیک محقق شود به عنوان یک موتور محرک برای تأمین مالی طرح‌های پتروشیمی به منظور تکمیل آنها عمل خواهد کرد. این صندوق با مشارکت خود هلدینگ‌هایی که صادرات انجام می‌دهند، ایجاد خواهد شد. در این راستا با یکی از بانک‌های کشور در حال همکاری هستیم که امیدواریم هرچه سریع‌تر سازوکار آن نهایی شود. شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دولت اجرای این طرح را کمک و سرپرستی می‌کنند تا توزیع منابع به صورت یکسان و به طرح‌های اولویت‌دار اختصاص یابد.
وی ادامه داد: صندوق خصوصی سرمایه‌گذاری، آورده‌ای مثلا از ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی خواهد داشت که بخشی از ارز حاصل از این صادرات با نظارت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به این صندوق واریز می‌شود. برای اجرای پروژه‌ای، پس از اعلام درخواست‌ها و بررسی آنها، این صندوق خودش به عنوان یک بانک عمل خواهد کرد و اعتبار لازم را در اختیار طرح قرار می‌دهد. طرح‌های مختلفی از سوی این صندوق اجرا خواهد شد که الزاما ممکن است از طرح‌های ایجادکنندگان صندوق نباشد، زیرا ماهیت این صندوق، ایجاد سود برای کسانی است که صندوق را ایجاد کرده‌اند.
علیمراد با اشاره به اینکه با ایجاد صندوق پروژه، یک پروژه خاص تنها می‌تواند از منابع این صندوق استفاده کند، درباره شیوه تامین منابع این صندوق گفت: با ایجاد صندوق پروژه و انتخاب شرکت مجری طرح، اوراق اجرای اختصاصی این پروژه برای مشارکت مردم منتشر می‌شود. به دنبال راهکاری هستیم که با واگذاری هر واحد از این پروژه، در پایان تکمیل طرح، واگذاری سهام آن پروژه نیز با اولویت کسانی که از ابتدای طرح مشارکت داشته‌اند، صورت گیرد.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن تاکید بر اینکه هنوز سازوکار تشکیل صندوق خصوصی سرمایه‌گذاری نهایی نشده است و بررسی‌های اولیه این طرح انجام شده است، درباره میزان استقبال شرکت‌ها و هلدینگ‌ها از این راهکار اظهار داشت: در شرایط کنونی یکی از راهکارهای تکیه به منابع داخلی همین راه است. این طرح نمادی از اجرای اقتصاد مقاومتی است. هم‌اکنون تأمین مالی از شرکت‌ها، موسسات و بانک‌های خارجی یا ممکن نیست، یا اگر هم ممکن باشد، هزینه‌های بالایی خواهد داشت که احتمال دارد یک پروژه را از اقتصادی بودن بیندازد. بنابراین شاید این یکی از راهکارهایی باشد که ما اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و به منابع داخلی تکیه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون طرح‌های صنعت پتروشیمی به ۵۵ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارند و به همین دلیل، اولویت‌بندی بین طرح‌ها بسیار مهم است، اضافه کرد: هم اکنون ۱۰۵ طرح پتروشیمی در کشور داریم که از بین اینها، ۶۴ طرح بالای ۲۰ درصد پیشرفت دارند و هم اکنون به دنبال مهیا کردن سازوکار تامین مالی برای آنها هستیم، زیرا ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم برای تامین مالی طرح‌ها به سرمایه‌گذاران کمک کنیم تا پیشرفت پروژه داشته باشند.
*حذف برخی طرح های پتروشیمی با تمدید نکردن مجوز آنها
علیمراد با اشاره به اینکه ما در کارگروهی با همکاری مدیریت برنامه‌ریزی و مدیریت طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال استخراج اولویت‌بندی طرح‌ها هستیم، درباره احتمال حذف شدن برخی طرح ها گفت: رسما به دنبال لغو طرحی نیستیم. همین اندازه که طرحی پیشرفت ندارد و مجوز آن تمدید نمی‌شود، یعنی اینکه پروژه دیگر وجود ندارد.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: بستگی به پیشرفت طرح ۶ ماه به ۶ ماه یا یک سال به یک سال مجوز طرح‌ها تمدید می‌شود. هم‌اکنون نیز طرح‌هایی داریم که تمدید نشده‌اند، اما پس از مدتی سرمایه‌گذاران از توانایی تامین مالی طرح و درخواست اجرای آن خبر می‌دهند که در فکر سازوکاری برای حل این مسئله هستیم.
*تعلیق اکثر تفاهم نامه‌ها با شرکت های خارجی بعد از خروج آمریکا از برجام
علیمراد با اشاره به اینکه ۱۵ شرکت خارجی بلافاصله بعد از برجام با شرکت ملی صنایع پتروشیمی مذاکره داشتند که تفاهمنامه همکاری و مطالعاتی با ۱۳ شرکت امضا شد، اظهار داشت: این توافق‌ها ادامه یافت تا اینکه متاسفانه شرایط تحریم یکجانبه آمریکا صورت گرفت که در ۱۰ تا ۱۲ مورد از این توافقنامه‌ها، نه پایان همکاری بلکه تعلیق همکاری رخ داده است و به نظرم با توجه به عقب‌نشینی که دولت آمریکا در ۶ ماه اخیر داشته است و چند کشور را از تحریم‌های علیه ایران معاف کرد و تاثیر مثبت آن و اینکه با فشار آوردن به دولت آمریکا می‌توان کارهایی را انجام داد، همه منتظر هستند ببیند که چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: شرکت‌های آسیایی که با ما مذاکرات سرمایه‌گذاری داشتند، این مذاکرات را قطع نکردند. اما شرکت‌های اروپایی مقداری دست به عصا راه می‌روند که بالاخره خودشان باید تکلیف‌شان را مشخص کنند. بعضی از اینها که شرکت‌های کوچکی هستند، به دنبال راهکارهایی برای ادامه همکاری با ایران هستند.
*میزان سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی از ابتدای دولت یازدهم
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه اگر ۱۳ تفاهمنامه امضا شده به نتیجه برسد، حدود ۱۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در کشور انجام خواهد شد، گفت: حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و ۱۰ میلیارد دلار تا الان در صنعت پتروشیمی بعد از دولت یازدهم سرمایه‌گذاری انجام شده است است.
علیمراد افزود: البته برخی تامین مالی را هم سرمایه‌گذاری خارجی می‌دانند. مثلا ما خطوط اعتباری از آسیا و اروپا داریم که الان در حال استفاده از آنها هستیم و مشکلی هم نیست. از نظر من تامین مالی خارجی، سرمایه‌گذاری خارجی محسوب نمی‌شود که تقریبا ۴ تا ۵ میلیارد دلار جذب تامین مالی داشتیم که این خطوط اعتباری در دولت یازدهم موثر شده است.
انتهای پیام/
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
اقتصادی / نفت و انرژی
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
عضو کمیسیون انرژی مجلس:طرح احداث پتروپالایشگاه‌ها در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به جذابیت طرح پتروپالایشگاه‌ها درکشور، گفت: این طرح هم اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است و چون مردم باید در این طرح سرمایه گذاری کنند، آن را به گونه ای نوشته ایم که برای مردم جذاب باشد.

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در میزگرد «ضرورت و الگوی توسعه پتروپالایشگاه‌ها در کشور» که عصر امروز در پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار شد با اشاره به اینکه باید شرایط را برای سرمایه‌گذاران جذاب کنیم تا بتوانند در بهترین شرایط و با بازپرداخت سریع سرمایه خود را در امور مولد بکار گیرند، گفت: طرحی که اخیرا در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی مطرح شد یکی از طرح‌های زودبازده است که مردم می‌توانند در کوتاه‌ترین مدت به اصل پول و سود آن دست پیدا کنند.
وی ادامه داد: براساس این طرح در سال اول از طریق تنفسی که برای خوراک در نظر گرفته می‌شود مردم می‌توانند اصل پول خود را بردارند.
وی با اشاره به اینکه درمورد این طرح سوالات مختلفی از سوی مراکز تصمیم‌گذار و حتی وزارت نفت مطرح شد ادامه داد: خوشبختانه این طرح در کمیسیون انرژی و کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شده و هم اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است.
وی خاطرنشان کرد: این طرح یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند جهش در صنعت پالایش کشور ایجاد کند و نیازی به دادن پروانه‌های جدید و مجوزهای جدید برای انجام این کار نیست به طوری که پالایشگاه‌هایی که درگذشته در دستور کار قرار داشتند اما توفیقاتی بدست نیاوردند مانند هشت پالایشگاه سیراف و یا پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه می‌توانند تغییر وضعیت داده و این طرح شامل آنها نیز می‌شود.
بختیار با اشاره به اینکه برخی معتقدند این طرح اشکالاتی دارد که مهمترین آن ایجاد رانت است گفت: ما نیز معتقدیم که این طرح بسیار جذاب است اما اعتقادی به وجود رانت در این طرح نداریم زیرا می‌دانیم که این طرح برای افراد خاص در نظر گرفته نشده است بلکه مردم هستند که باید در این طرح سرمایه‌گذاری کنند به همین دلیل باید به گونه‌ای طرح‌ را می‌نوشتیم که حتما جذاب باشد و مردم بتوانند بخشی از سرمایه خود را در این طرح‌ها وارد کنند و زود به اصل پول و سرمایه خود برسند.
وی گفت: انتظار ما این است که با ایجاد این طرح‌ها یک جهش بزرگ در صنعت پالایش و پخش کشور ایجاد شود و بخش اعظمی از سرمایه سرگردان که معضل امروز اقتصاد کشور است به سمت این طرح‌ها حرکت خواهد کرد.
انتهای پیام/


-----------------------------------------------

شاید علت توقف طرح جهرم فسا داراب الفین 14 بخاطر این باشه که قراره بشن پترو پالایشی ؟؟؟؟؟

بهرحال اینا نمی تونن زیاد زیر قیمت پذیره نویسی بمانن وگرنه مردم برای طرح های پترو پالایشی هیچ استقبالی نمی کنن حداقل بورسی ها که میدونن جهرم فسا داراب بعد یازده سال زیر قیمت پذیره نویسی هستن با این وجود آخه کی پتروپالایشی می خره !!!!!

بهر حال وقتی جهرم فسا داراب که فقط یک طرح هستن اگه بشن 100 قطعا شلرد ممسنی کازرو زنجان که میدونید چطور میشه ؟؟؟؟؟
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰


توسط عضو کمیسیون انرژی مجلس:
آخرین وضعیت طرح جذاب توسعه پالایشگاه‌ها اعلام شد/ تنفس یکساله نرخ خوراک

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعلام آخرین وضعیت طرح جدید توسعه پالایشگاه‌ها گفت:دراین برنامه بسیار جذاب، مردم می‌توانند در کوتاه‌ترین مدت و از طریق تنفس یکساله نرخ خوراک به اصل پول و سود دست یابند.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی بختیار در مورد طرح جدید توسعه پتروپالایشگاه‌ها که در پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار شد گفت: این طرح یکی از طرح‌های زودبازده و بسیار جذاب است که در نوبت بررسی مجلس قرار دارد و مردم می‌توانند در کوتاه‌ترین مدت و از طریق تنفس یکساله نرخ خوراک به اصل پول و سود دست یابند.
وی ادامه داد: این طرح می‌تواند جهش بزرگی در صنعت پالایشی ایجاد کند. نیازی به دادن پروانه‌ها و مجوزهای جدید هم نیست و پالایشگاه‌های نا تمام و ناموفقی مانند سیراف و پالایشگاه کرمانشاه می‌توانند شامل شوند.
بختیار شائبه ایجاد رانت در این طرح را رد کرد و توضیح داد: برنامه مدنظر برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها شامل افراد خاص نبوده بلکه عموم مردم می توانند سرمایه‌گذاری کنند تا بخش عمده ایی از سرمایه های سرگردان و معضل امروز اقتصاد ، جذب شود .
انتهای پیام


-----------------------------------------

مگر نمی شود به پالایشگاه ها نفت رایگان داد تا یک سال خوراک رایگان به پترویی های تازه تاسیس بدن ؟؟؟؟؟

چرا پالایشی ها می تونن پترویی ها نمی تونن !!!!!

نمایندگان مجلس اگر هدف دور زدن تحریم هاست پترویی پالایشی تازه تاسیس فرقی ندارن این وسط نفته که باید به هر دو رایگان برسه تا به سود دست یابند
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مانور واحد حراست در سایت پتروشیمی گچساران+تصاویر

1550730301361.png1550730414620.png


1550730511065.png


1550730543856.png
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
پرداخت حقوق معوقه کارگران پتروشیمی گچساران
دادستان گچساران از ورود مدعی‌العموم به موضوع حقوق معوقه کارگران پتروشیمی خبر داد و گفت: پس از پیگیری دادستانی و تلاش‌های مدیریت پتروشیمی گچساران و شرکت‌های مادر تخصصی، پرداخت مطالبات و ۹ ماه حقوق معوقه کارگران انجام شد. امیرحمزه بازیار از ورود مدعی‌العموم به موضوع حقوق معوقه کارگران پتروشیمی گچساران اعم از شرکت فرابرد و ناردیس خبر داد. وی اظهار کرد: در جلسه کمیسیون فرعی شورای تامین استان کهگیلویه و بویراحمد (کمیسیون کارگری) مقرر شد که معوقات کارگران پرداخت شود که پس از پیگیری دادستانی و تلاش‌های مدیریت پتروشیمی گچساران و شرکت‌های مادر تخصصی (پترول و هولدینگ خلیج فارس)، پرداخت مطالبات و ۹ ماه حقوق معوقه کارگران و بیمه آنها انجام شد همچنین دو ماه از مطالبات باقی‌مانده نیز تا پایان امسال پرداخت می‌شود.
 
بالا