ممسني ( پتروشیمی ممسنی )

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
زنجان فقط از اعتبار تجهیزات خریده و طرح پیشرفت داشته همین


پتروشیمی الفین 8 گچساران یک میلیون تن اتیلن می تونه تا پایان سال بعد افتتاح شود البته اگه بخوان می تونن انوقت ممسنی کازرو دهدشت ارزانتر از زنجان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی الفین 8 گچساران یک میلیون تن اتیلن می تونه تا پایان سال بعد افتتاح شود البته اگه بخوان می تونن انوقت ممسنی کازرو دهدشت ارزانتر از زنجان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


اگه سیرک نباشه تا 250 باید بریم بالا

بازیگر دوباره کرم نریزی

می خوای کرم هم بریزی برو زنجان را بیار پایین تر از ممسنی کازرو حتی دهدشت
 

siwan

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی الفین 8 گچساران یک میلیون تن اتیلن می تونه تا پایان سال بعد افتتاح شود البته اگه بخوان می تونن انوقت ممسنی کازرو دهدشت ارزانتر از زنجان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا حرف غیر مستند میزنید
امکان نداره تا سه سال دیگه هم اگه تحریم هیچ تاثیری نزاره افتتاح بشه
برید زمان تکمیل شدن پروژه های شبیه این رو ببینید
فقط ده درصد اخرش که راه اندازیه هم باید بشه بالای یک سال زمان میخواد
بماند که تحریمیم هستیم
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
اگه بخوان می تونن بیخیال هنوز نمی دانی قدرت بومی سازی ایران چقدره فقط بحث اینه اگه بخوان اون وقت یک سال دیگه تمومه
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی الفین 8 گچساران یک میلیون تن اتیلن می تونه تا پایان سال بعد افتتاح شود البته اگه بخوان می تونن انوقت ممسنی کازرو دهدشت ارزانتر از زنجان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


اینا میشن جم ارزش بازارشون از جوک هم انورتره فاینانس هم جوره دو ساله پلی اتیلنشون هم می تونن بسازن البته اگه بخوان بابا توجه کن اگه بخوان بازم میگم اگه بخوان 2 ساله جم تحویل میدن ولی انوقت دیگه زیر هزار نیستن (با احتساب افزایش سرمایه هزار گفتم)
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
کم آبی؛ دلیل کوچ پتروشیمی ها به سواحل جنوبی
تهران- ایرنا- کم آبی دامن صنعت وابسته به نفت را گرفت و ساخت چند واحد پتروشیمی را متوقف و ادامه فعالیت برخی واحدهای فعال را مختل کرد؛ به گونه ای که راهکارهایی مانند کوچ به سوی سواحل جنوبی کشور مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بحران کم آبی در کشور به مرز هشدار رسیده؛ به طوری که به دلیل استفاده گسترده از منابع آب زیر زمینی، از 609 دشت کشور، برداشت آب از 355 دشت ممنوع شده است.
در چنین شرایطی، برخی مجوزهای ساخت پتروشیمی در مناطقی صادر شده است که جزو دشت های بحران زده به شمار می رود و برای مصارف عادی نیز آب کافی ندارد؛ چه برسد به حجم عظیم آب مورد نیاز پتروشیمی ها.
صنعت پتروشیمی، جزو صنایع آب بر شناخته می شود و منابع آبی، در جانمایی مکان ساخت مجتمع های پتروشیمی، نقش کلیدی بازی می کند.
کمبود آب می تواند روند ساخت یک طرح پتروشیمی را متوقف کرده و سازندگان را به جابجایی ناچار کند.
آب در بخش فرایندهای مجتمع های پتروشیمی که به تولید محصول منجر می شود و همچنین در تولید بخار و برج های خنک کننده، مصرف بالایی دارد و کمبود آن فعالیت مجتمع را دچار اخلال و حتی توقف می کند.


** هشدار وزارت نیرو نسبت به کمبود آب پتروشیمی ها
خطر کم آبی برای صنایع آب بر از جمله پتروشیمی به تدریج در حال گسترش است و وزارت نیرو نیز نسبت به آن هشدار داده است.
بتازگی «حمیدرضا جانباز» معاون وزیر نیرو، اعلام کرده است: کشور به سمت خشکسالی های مستمر پیش می رود و با توجه به چنین شرایطی اگر بارندگی نداشته باشیم سال آینده به مجتمع های پتروشیمی آبی تخصیص داده نمی شود.
بر این اساس، اعلام شده است پتروشیمی ها نباید روی آب سدها حساب کنند و برای جلوگیری از معضل کمبود آب برای پتروشیمی ها و توقف فعالیت، این واحدهای صنعتی باید به سراغ استفاده از فاضلاب و پساب های شهری بروند.


** چالش تامین آب پتروشیمی های فعال
تاکنون، طرح های مختلفی مانند تامین آب از طریق تصفیه فاضلاب و پساب های شهری و صنعتی، ساخت مجتمع های پتروشیمی با فناوری های جدید خنک کننده، حفر چاه های عمیق و حتی انتقال آب از نقاط پرآب مطرح شده و در دستور کار قرار گرفته است.
اجرای این طرح ها مورد توجه پتروشیمی های در حال فعالیت قرار دارد و مالکان و سهامداران آنها با هدف تضمین سودآوری و فعالیت مجتمع ها، این موضوع را پیگیری می کنند اما این راهکارها، همگی هزینه بر بوده و اجرای آنها باعث می شود میزان حاشیه سود بنگاه های اقتصادی کاهش یابد.
مقایسه مجتمع های پتروشیمی حاشیه خلیج فارس با پتروشیمی هایی که در مناطق خشکی و مرکزی کشور قرار گرفته اند، نشان می دهد اجرای این طرح ها، فاصله سودآوری شرکت های پتروشیمی را افزایش داده و توان رقابت پذیری پتروشیمی های داخل خشکی را نسبت به پتروشیمی های ساحلی کاهش می دهد.


** سواحل جنوب؛ نقطه امید پتروشیمی های در دست ساخت
در مواجهه با معضل کم آبی، سرمایه گذاران درصدد برآمده اند طرح های جدید پتروشیمی را به سواحل دریای عمان و خلیج فارس منتقل کنند تا با بحران آب روبرو نشوند؛ در این میان، حتی جانمایی پتروشیمی های جدید در دست ساخت و انتقال آنها به سواحل جنوبی کشور نیز در دستور کار است.
البته ساخت پتروشیمی ها در ساحل دریا، علاوه بر برخورداری از منابع آبی، مزایای دیگری مانند دسترسی به خوراک ارزان، نزدیکی به مبادی صادراتی و بازارهای هدف را نیز به دنبال دارد.
بر این اساس، در طرح اولیه شهرک پتروشیمی مکران در منطقه آزاد چابهار قرار شده است 18 طرح پتروشیمی در سه فاز ساخته شود که این طرح ها برای تولید محصولات بالادستی متانول، اوره، آمونیاک، الفین‌ها و محصولات آروماتیک برنامه‌ریزی شده است.
منطقه عسلویه نیز به عنوان قطب اصلی صنعت پتروشیمی کشور به شمار می رود که ساخت دهها طرح بالادستی و میان دستی در مجتمع ها و بنگاه های اقتصادی آن منطقه در دستور کار قرار دارد.
با توجه به جذابیت مناطق ساحلی، طرح های متعدد پتروشیمی که برای مناطق داخل خشکی در استان های مختلف تعریف شده اما ساخته نشده، قرار است به سواحل خلیج فارس و دریای عمان منتقل شود.


** کوچ پتروشیمی های چهار قلوی فارس
از مهمترین و پرچالش ترین طرح های پتروشیمی در دست ساخت، طرح مربوط به پتروشیمی های چهار قلوی استان فارس است که قرار بود در قالب طرح خط اتیلن مرکز ساخته شود.
پتروشیمی های فیروزآباد، جهرم، فسا و داراب که ساختشان سال های طولانی به علت های مالی و فنی به تاخیر افتاد، این بار در مواجهه با دیو خشکسالی و کمبود آب، چاره ای جز تسلیم ندارند و فشار و جوسازی مسوولان محلی نیز نمی تواند کارساز باشد.
بر این اساس، قرار است این طرح ها به علت کمبود آب، به سواحل خلیج فارس منتقل شود.
برآورد می شود میزان آب مورد نیاز برای سه پتروشیمی جهرم، فسا و داراب حدود 53 میلیون لیتر در طول شبانه روز باشد، یعنی مقدار آبی که در این پتروشیمی ها مصرف می شود با میزان آب مصرفی 270 هزار نفر در شبانه روز برابر می شود.
در وضعیت فعلی کشور و استان فارس که با بحران آب دست به گریبان است، مصرف این مقدار آب توسط پتروشیمی ها فاجعه آمیز خواهد بود.
ساخت این پتروشیمی ها، در قالب طرح خط لوله اتیلن مرکز تعریف شده است.
عملیات اجرای خط لوله اتیلن مرکز در سال 1390 کلید خورد؛ هدف از این پروژه انتقال گاز اتان از پالایشگاه پارسیان به مجتمع پتروشیمی فیروز آباد و انتقال اتیلن به مجتمع‌های پتروشیمی جهرم، فسا، داراب و استهبان جهت تامین خوراک اولیه آنها بود.
در نتیجه هشدار کارشناسان درباره کم آبی، قرار است این طرح ها به منطقه عسلویه منتقل شود.
بر این اساس، پاییز پارسال مدیرعامل پتروشیمی فیروزآباد از انتقال این طرح پتروشیمی به عنوان تامین‌کننده اتیلن خط اتیلن مرکز به سواحل خلیج فارس در عسلویه خبر داد و گفت: با این انتقال، مشکل تامین آب حل و این طرح در کنار پروژه استحصال اتان پارسیان در عسلویه ساخته می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از خطوط قرمز در صنعت، به ویژه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تامین آب است و به ویژه در کشور ما که بحران آب بر کسی پوشیده نیست.
«بحث آب اگر با مشکل روبرو شود، طرح به طور کامل شکست می‌خورد و مرگ این طرح رقم می خورد».
پتروشیمی فیروزآباد بزرگ ترین طرح پتروشیمی استان فارس و خط اتیلن مرکز به شمار می رود که قرار است با ساخت آن سالیانه بیش از یک میلیون تن اتیلن تولید شود.


** ابهام در تامین آب پتروشیمی خمین
همه مناطق مرکزی کشور با بحران آب دست به گریبانند.
برخی پتروشیمی های قدیمی مانند پتروشیمی شازند اراک به ناچار با حفر چاه های عمیق به تامین آب مورد نیاز اقدام کرده اما تامین آب پتروشیمی های در دست ساخت، دچار ابهام است.
به عنوان مثال، منطقه خمین در استان مرکزی که در تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی مشکل داشت به عنوان محل ساخت یک مجتمع جدید پتروشیمی انتخاب شده است.
پلیمر خمین از ظرفیت تولید سالانه 175 هزار تن پلی‌پروپلین برخوردار است که تا 230 هزار تن افزایش می یابد.
با وجود اینکه استاندار مرکزی از رفع مشکل کمبود آب مورد نیاز پتروشیمی خمین خبر داده است اما همچنان نسبت به کارآمدی و اجرای روش های تامین آب این طرح، ابهام وجود دارد.


** پتروشیمی ابن سینا در انتظار آب
پتروشیمی ابن سینا در استان همدان نیز با بحران آب دست به گریبان است. این طرح در انتظار تامین منابع آبی مورد نیاز آن از محلی بجز منابع زیرزمینی است.
به گفته نهادهای ذیربط، مشکل این طرح، آب است که البته پیشنهاد شد که آب مورد نیاز پتروشیمی همدان از خط انتقال پساب به نیروگاه برق مفتح تامین شود.
«سیدعادل عربی» سرپرست اداره کل محیط زیست استان همدان، در این زمینه گفت: اجازه نداریم با استقرار واحدهای صنعتی آب‌بر موافقت کنیم که به طور مشخص به پتروشیمی و فولاد اشاره شده است؛ این، یعنی اینکه در استان همدان نمی‌توانیم از این نوع پروژه‌های جدید داشته باشیم.
البته برای حل مشکل این پتروشیمی، استفاده از پساب ها به جای منابع آبی زیرزمینی پیشنهاد شده است که در دست بررسی قرار دارد.


** آب، قربانی بلندپروازی برخی مقام های محلی و استانی
کارشناسان برای انتقال طرح های پتروشیمی در دست ساخت به سواحل جنوبی کشور و در مقابل، ایجاد صنایع پایین دستی به جای آنها در مناطق مرکزی کشور پیشنهادهایی دارند اما مقاومت هایی از سوی مقام های محلی و ذینفعان وجود دارد و با سیاسی کردن موضوع تلاش می کنند مانع انتقال این طرح ها شوند.
با توجه به تجربه سایر کشورها، امروز بیش از هر زمان دیگری، به ایجاد یک نهاد رگولاتوری در این بخش نیاز احساس می شود که بر اساس منافع ملی، اسناد بالادستی و چشم انداز 20ساله، نسبت به صدور مجوز و تغییر در جزییات مجوزهای صادر شده اقدام کند.
گزارش از: میثم طاهری
اقتصام**2022*1961*
انتهای پیام /*


----------------------------------------------------------------------

کسی حال داره امور سهام بزنگه بپرسه پلی اتیلن های ممسنی کازرو دهدشت بروجن میرن کنار دریا یا کنار همین الفین گچساران ساخته میشن یا در شهرهای جداگانه خودشان ساخته میشن ؟؟؟؟؟ اگه ادغام شن و یکی بشن و برن کنار همین الفین گچساران سودش بیشتر میشه و هزینه ساخت بسیار کمتر میشه (لوله کشی عظیم و پر هزینه هم که لازمه بماند) بهر حال پلی اتیلن اگه کنار دریا بسازن از همونجا صادر میشه و مشکل آب هم حل میشه

منطق میگه باید از گچساران یک لوله بکشن بیان کنار دریا بعد بکنن پلی اتیلن بعد صادر کنن یا کنار همون گچساران بسازن یعنی آنقدر آب داره که پلی اتیلن هم کنارش ببسازن ؟؟؟؟؟

این شیر حلال خورده ها سری قبل سریع واکنش نشان دادن و شفاف سازی کردن حتی معاملات بسیاری باطل شد ببینیم دوباره شفاف سازی می کنن
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
زنجان فقط از اعتبار تجهیزات خریده و طرح پیشرفت داشته همین


وقتی زنجان با 350 میلیارد سرمایه 200 تومنه اونم با پیشرفت کمتر

بی انصافیه اینا که سهامدار عمده یک میلیون تن اتیلن هستن با پیشرفت قابل توجه زیر 200 باشن ایشالله زنجان هم بره بالا نمیگم فقط ممسنی کازرو برن بالا ولی فعلا اگه بالا رفتنی هم باشد حقه ممسنی کازروست
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
کم آبی؛ دلیل کوچ پتروشیمی ها به سواحل جنوبی

کسی حال داره امور سهام بزنگه بپرسه پلی اتیلن های ممسنی کازرو دهدشت بروجن میرن کنار دریا یا کنار همین الفین گچساران ساخته میشن یا در شهرهای جداگانه خودشان ساخته میشن ؟؟؟؟؟ اگه ادغام شن و یکی بشن و برن کنار همین الفین گچساران سودش بیشتر میشه و هزینه ساخت بسیار کمتر میشه (لوله کشی عظیم و پر هزینه هم که لازمه بماند) بهر حال پلی اتیلن اگه کنار دریا بسازن از همونجا صادر میشه و مشکل آب هم حل میشه

منطق میگه باید از گچساران یک لوله بکشن بیان کنار دریا بعد بکنن پلی اتیلن بعد صادر کنن یا کنار همون گچساران بسازن یعنی آنقدر آب داره که پلی اتیلن هم کنارش ببسازن ؟؟؟؟؟

این شیر حلال خورده ها سری قبل سریع واکنش نشان دادن و شفاف سازی کردن حتی معاملات بسیاری باطل شد ببینیم دوباره شفاف سازی می کنن
آب پتروشیمی گچساران از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود و به احتمال زیاد طرح پلی اتیلن 500 هزار تنی در کنار پتروشیمی گچساران اجرا گردد.
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
آب پتروشیمی گچساران از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود و به احتمال زیاد طرح پلی اتیلن 500 هزار تنی در کنار پتروشیمی گچساران اجرا گردد.


عاقلانش همینه اگه با لوله اتیلن بفرستن ممسنی کازرو دهدشت بروجن هم دردسر داره هم کلی هزینه اضافی و در آخر هم سودآوری کاهش میابد 700 هزار تن پلی اتیلن الباقی طرح را نمی دانی چه میشود کنار دریا ؟؟؟؟؟
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
300 هزار تن پلی اتیلن دیگر در پتروشیمی دهدشت اجرا می شود و هزینه خط لوله 90 کیلومتری آن را دولت به عهده گرفته است. این طرح 15% پیشرفت فیزیکی دارد! و به احتمال زیاد بخش کوچک باقی مانده اتیلن به خط لوله غرب تزریق می شود.
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
300 هزار تن پلی اتیلن دیگر در پتروشیمی دهدشت اجرا می شود و هزینه خط لوله 90 کیلومتری آن را دولت به عهده گرفته است. این طرح 15% پیشرفت فیزیکی دارد! و به احتمال زیاد بخش کوچک باقی مانده اتیلن به خط لوله غرب تزریق می شود.


ممسنی کازرو دهدشت بروجن قرار بود هر کدام 300 هزار تن پلی اتیلن شوند

ولی حالا 800 هزار تن پلی اتیلن طرح کوچک شده

سهم ممسنی و کازرو چقدر پلی اتیلنه ؟؟؟؟؟

با این حساب جهرم فسا داراب با توهم بهره برداری سود آور تر از ممسنی کازرو بروجن خواهند بود

یعنی شما قبول نداری زیر صد ظلم نیست ؟؟؟؟؟

آخه در تاپیکش اومدی و سمپاشی کردی اونم سهمهای بدبختی که حتی زیر قیمت پذیره نویسی هستن
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم ممسنی و کازرو چقدر پلی اتیلنه ؟؟؟؟؟


300 هزار تن مال دهدشت باشه میمونه 500 هزار تا

یعنی 500 هزار تقسیم بر 3

فقط 166 هزار تن پلی اتیلن سهم ممسنی کازرو بروجنه ؟؟؟؟؟

در اونصورت دهدشت باید گرانتر از ممسنی کازرو باشد پس شاید دروغه و به هر کدامشون 300 هزار تن پلی اتیلن میرسه ؟؟؟؟؟
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
در تولید اتیلن و پلی اتیلن، بخش اتیلن سوداوری بسیار بیشتری دارد بنابراین هر کدام از شرکت ها سهام بیشتری از گچساران داشته باشند سوداورتر خواهد بود. سهام مستقیم و غیر مستقیم ممسنی از گچساران 27% و دهدشت 22% است و علت تقاضای بیشتر بازار برای ممسنی همین موضوع است.
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
در گفتگو با «اپیک» اعلام شد:
ساخت 2 خط لوله جدید انتقال اتان پتروشیمی‌ها به پالایشگاه بیدبلند واگذار شد
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس از تصمیم هلدینگ خلیج فارس برای واگذاری ساخت دو خط لوله انتقال اتان مورد نیاز پتروشیمی گچساران و صنایع پتروشیمی ماهشهر به پالایشگاه بیدبلند خبر داد.

«محمود امین‌نژاد» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اشاره به پیشرفت بیش از 90 درصدی ساخت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی از سال اینده به تدریج مراحل راه اندازی و بهره برداری واحدهای فرآیندی و تولیدی این پالایشگاه گاز آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با اعلام اینکه با ساخت این پالایشگاه ظرفیت تولید خوراک اتان مورد نیاز پتروشیمی ها سالانه حدود یک میلیون و 500 هزار تن افزایش می یابد، تصریح کرد: بخشی از این اتان به پتروشیمی گچساران به عنوان تامین کننده خوراک صنایع پتروشیمی مسیر خط لوله اتیلن دنا و بخشی دیگر به منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر انتقال داده خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با تصمیم هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ساخت دو خط لوله انتقال اتان به گچساران و صنایع پتروشیمی ماهشهر به پالایشگاه واگذار شده است، اظهار داشت: هدف از انتقال اتان به ماهشهر تامین خوراک برخی از مجتمع‌های پتروشیمی همچون امیرکبیر، بندرامام و مارون است.

وی با یادآوری اینکه برای انتقال اتان به گچساران حدود 90 کیلومتر و انتقال این خوراک به صنایع پتروشیمی ماهشهر حدود 130 کیلومتر باید لوله گذاری انجام بشود، بیان کرد: علاوه بر اتان، متان محصول دیگر پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بوده که روزانه حدود 48 میلیون مترمکعب گاز متان به شبکه سراسری تزریق می شود.

امین نژاد با اشاره به اتصال پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به خطوط لوله ششم و اول سراسری، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی بین پیشرفت ساخت خطوط لوله انتقال خوراک، محصول، مخازن ذخیره سازی در ماهشهر و پالایشگاه یک نسبت منطقی وجود دارد و تا زمان بهره برداری پالایشگاه، امکان راه اندازی و استفاده از خطوط لوله و مخازن ذخیره سازی هم فراهم می شود.

گفتنی است، پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این طرح پالایشگاهی خوراک طرح‌های در دست اجرای خط لوله اتیلن غرب شاخه دنا شامل مجتمع پتروشیمی گچساران و سپس طرح‌های تولید پلی اتیلن سبک و سنگین خطی کازرون، پلی اتیلن سنگین ممسنی، پلی اتیلن سنگین دهدشت و پلی اتیلن سنگین بروجن تامین شود.

در همین حال، مسئولان پتروشیمی گچساران اخیرا با اعلام اینکه خوراک پتروشیمی گچساران از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به میزان یک میلیون و 250 هزار تن در سال و با ساخت خط لوله‌ای به طول 90 کیلومتر تامین خواهد شد، گفته‌اند: قبل از راه اندازی، برای انتقال اتیلن تولیدی انشعابی از خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی گچساران وارد خواهد شد.

انتهای پیام
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
300 هزار تن مال دهدشت باشه میمونه 500 هزار تا

یعنی 500 هزار تقسیم بر 3

فقط 166 هزار تن پلی اتیلن سهم ممسنی کازرو بروجنه ؟؟؟؟؟
در تولید اتیلن و پلی اتیلن، بخش اتیلن سوداوری بسیار بیشتری دارد بنابراین هر کدام از شرکت ها سهام بیشتری از گچساران داشته باشند سوداورتر خواهد بود. سهام مستقیم و غیر مستقیم ممسنی از گچساران 27% و دهدشت 22% است و علت تقاضای بیشتر بازار برای ممسنی همین موضوع است.تا حدودی حق با شماست ولی بازم نکته منفی حساب میشه چون بعضی از انواع پلی اتیلن تا 80 درصد گرانتر از اتیلنه

من که به صف خرید شدن فردا ممسنی کازرو خوشبین نیستم

چون الان شلرد را هر جور حساب کنی حقش 170 تومن نیست

راستش حتی جهرم فسا داراب هم حقشون 60 تومن نیست اونا هم قطعا تا ده سال دیگه میشن جم بعدشم ما بقصد نوسان خریدیم قرار نیست صبر کنیم افتتاح بشن با فاینانس 1.2 میلیارد یورویی که ماههاست گرفتن فقط کافیه سپاه لعنتی خبر فاینانس و خرید تجهیزات جهرم فسا داراب را مثل زنجان بده کدال تا سه برابر شن

پول فقط دنبال بازدهیه وگرنه تا بقال سر کوچه هم می دونه شلرد از همه به افتتاح نزدیکتره

تا پترویی های پایه استارتشون مثل خودرویی نشه و همه با هم بالا نرن هیچکدام حتی شلرد هم افتتاح هم بشه بالای چندانی ندارد
 
آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
تا پترویی های پایه استارتشون مثل خودرویی نشه و همه با هم بالا نرن هیچکدام حتی شلرد هم افتتاح هم بشه بالای چندانی ندارد


کاش روزی برسه که پترویی های بازار پایه تا یکی صف خرید میشه حداقل بقیه سبز شن وگرنه بالای چندانی هیچکدام حتی شلرد ندارد
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال

اخبار مجمع اخیر شستان را ببینید

البته آدم واقعا آتش میگیره که چطور از 94 هزار نفر سهامدار پتروشیمی گلستان فقط 5 نفر قید پولشون را بعد پانزده سال نزدن و هنوز پی گیرن

22 بهمن بخوره تو .... مسئولین که وضع پترویی های پایه همچنان اینه

این پست را فقط بخاطر یکی از دوستان که توقع پیگیری افراد بومی را داشت گذاشتم

البته نا گفته نماند چند روز پیش مدیرعامل پتروشیمی گلستان وعده داده بزودی بشه 200 البته قبول دارد فاینانس هم ندارد یعنی همچنان بلاتکلیفه و با اون سرمایه ای هم که داره نهایت میشه یک گاوداری زد ولی حداقل از سه تا پترویی که فاینانس هم دارد 50% قیمت سهامش با 94 هزار سهامدار گرانتره که خودش جای تقدیر دارد
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نرخ اتیلن در بازار اروپا 900 دلار و نرخ داخلی آن ۶۲,۳۸۵,۹۵۶ ریال برای هر تن می باشد.
 
بالا