ممسني ( پتروشیمی ممسنی )

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
حدود نصف معاملات ممسنی باطل شد !!!!!

تصوری برای بازار ایجاد شده که فردا ممسنی کازرو بعیده گیر احدی بیاد
لا مصب گیر هم نمیان حداقل جهرم فسا داراب بخرید ما هم یک سودی کنیم جمع امروز جهرم + فسا + داراب = 198 حتی کمتر از 200 خیلی ظلمه
 
آخرین ویرایش:

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
بازگشايي مرتبه دوم نماد معاملاتي (كازرو1)97/11/8 10:24

کارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت پتروشيمي كازرون (كازرو1) پس از شفاف سازي در خصوص شايعه، خبر يا گزارش منتشرشده در قالب شفاف سازي در خصوص نوسان قيمت سهام، از طريق انجام حراج ناپيوسته با محدوديت دامنه نوسان قيمت و با اعمال يك مرحله پيش گشايش 30 دقيقه اي، امروز دوشنبه مورخ 1397/11/08 آماده انجام معامله مي باشد. لازم به ذكر است پس از انجام حراج ناپيوسته و حذف سفارشات باقيمانده، انجام معاملات در نماد مذكور به صورت حراج پيوسته در دامنه مجاز قيمتي امكان پذير است. مدير عمليات بازار فرابورس ايران
ناظر برای بازگشايي مرتبه دوم کازرو پیام داد اما در عمل ممسنی را بدون پیام بازگشایی کرد!
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
لا مصب گیر هم نمیان حداقل جهرم فسا داراب بخرید ما هم یک سودی کنیم جمع امروز جهرم + فسا + داراب = 198 حتی کمتر از 200 خیلی ظلمه


گروه خودرویی تا سایپا صف خرید میشه همشون تا قطعه سازاشون صف خرید میشه ولی پترویی های بازار پایه هر کی جدا در اونصورت فردا هم جهرم فسا داراب صف خرید نمیشن ممسنی کازرو را 250 باز می کردید چند روز جلو می افتادیم !!!!!
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
قرارگاه خاتم الانبیاء تسهیلات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی را که با سود پایین برای این ۴ طرح از صندوق توسعه ملی دریافت کرده


با بهره برداری دارایی جهرم فسا داراب بیش از 1.2 میلیارد یورو خواهد بود

چون الفین14 و فیروز آباد هم مال جهرم فسا دارابه

یعنی ارزش جهرم فسا داراب هر کدام 400 میلیون یوروست

ارزش بازار کنونی داراب 210 میلیارد تومن

جم هم یک زمانی زمین خالی بود اونم با همین تسهیلات ساخته شد ارزش بازارش الان 25 برابر جمع ارزش بازار جهرم فسا دارابه

یعنی اینا تا 25 برابر می تونن رشد کنن البته تا اون موقع جم شده دو برابر

اینا به همراه ممسنی کازرو دهدشت می تونن شگفت انگیزای سال بعد باشن
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده عنوان کرد:
۹ بهمن ۱۳۹۷

اختصاص ۲۲۰ میلیون دلار به پتروشیمی دهدشت

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۲۲۰ میلیون دلار توسط وزیر نفت از صندوق توسعه ملی به پتروشیمی دهدشت اختصاص اختصاص داده شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، عدل هاشمی پور در بازدید از غرفه ایسنا در اولین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان افزود:زیرساختهای کهگیلویه مشکل دارد و اگر بخواهیم در هر حوزه کاری انجام دهیم باید اول زیرساختهای استان را درست کنیم.
وی ادامه داد: باید تعدادی به میدان بیایند و بسوزند تا با این سوختن شمعی برای مردم روشن کنند، تنبلی و کاهلی فایده‌ای ندارد بلکه آدم تازه نفس و کارآمد و روح انقلابی و جهادی می‌خواهد تا از کار کردن برای مردم خسته نشود و خود را در اختیار مردم قرار دهد و کار بزرگ انجام دهد.
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زیر ساخت‌های پتروشیمی دهدشت و کارهای مهندسی آن انجام شده و در حال حاضر از ۳ درصد به ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و در همان زنجیره که مربوط به گچساران و فاز دوم پالایشگاه بید بلند است پیش می‌رود.
وی افزود: منابع مالی پتروشیمی دهدشت تأمین و حدود ۲۲۰ میلیون دلار از سوی وزیر نفت تخصیص داده شده که این میزان اعتبار از سهمیه خود نفت و صندوق توسعه ملی بوده است.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناقصه پیمانکار دوم ساختمانهای غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت برگزار شد و تا ۲۰ روز آینده برای تجهیز به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان مستقر می‌شود.
هاشمی پور اضافه کرد: در سال آینده نیز شاهد خط لوله اتیلین از گچساران به دهدشت و خط لوله آبرسانی از مارون به پتروشیمی هستیم.
وی گفت: بعد از ۱۸ سال پروژه محور ارتباطی سوق به دهدشت به طول ۱۰ کیلومتر تنها ۳ درصد به اتمام آن مانده است و به زودی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم که پروژه محور ارتباطی دهدشت به چرام نیز ظرف ۳ ماه آینده به اتمام برسد تا یکی از دغدغه‌های مهم مردم کهگیلویه مرتفع شود.
هاشمی پور اضافه کرد: در گذشته مهاجرت به دهدشت زیاد بود اما در حال حاضر به برکت خدمات نظام جمهوری اسلامی و تلاش‌های بسیار زیر ساخت‌های لازم در نقاط مختلف فراهم شده و شاهد مهاجرت معکوس از دهدشت هستیم.
انتهای پیام
 

غفران

Well-Known Member
کاربر فعال
تاپیک ممسنی هست ولی از ممسنی چیزی گفته نمیشه
دوستان :: شماره تلفن و آدرس دفتر ممسنی در تهران رو کسی میدونه؟؟
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
منابع مالی پتروشیمی دهدشت تأمین و حدود ۲۲۰ میلیون دلار از سوی وزیر نفت تخصیص داده شده که این میزان اعتبار از سهمیه خود نفت و صندوق توسعه ملی بوده است


دهدشت فردا نباید زیر 200 گیر احدی بیاد

منو باش جهرم فسا داراب گرفتیم که مثلا افزایش سرمایه دادن و فاینانس قطعی دارن دهدشت هم که گرفت همین روزاست که خبرشو بدن کدال !!!!!

یادش بخیر یک زمانی می گفتید به بهانه سرمایه کم به جهرم فسا داراب فاینانس نمی دهید یک ساله گرفتن خبرشو هم نمیدن شاید یکدفعه بگن نصفشو ساختیم خخخخخخخ

پترویی های پایه با ارزش بازار کم همگی طلان

بیشترین بازدهی در پترویی های پایه مال ارزش بازار پایین هاست

جهرم فسا داراب هم فقط نوبتشون نشده البته هر لحظه ممکنه به رالی ممسنی کازرو ملحق شن بهر حال همشون در آخر میشن جم
 
آخرین ویرایش:

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
[QUOTE [/QUOTE]
تاپیک ممسنی هست ولی از ممسنی چیزی گفته نمیشه
دوستان :: شماره تلفن و آدرس دفتر ممسنی در تهران رو کسی میدونه؟؟
آدرس دفتر ممسنی در تهران
تهران خیابان افریقا نبش خیابان نهم ساختمان شماره 2 بازرگانی تلفن 88653319
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
افتتاح پالایشگاه گازی بیدبلند درنیمه اول 98/مشکلی با تحریم نداریم
نفت و انرژی


۹ بهمن ۱۳۹۷

فصل اقتصاد - یک مقام مسئول در صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه نیمه اول سال آینده پالایشگاه گازی بیدبلند افتتاح می شود، گفت: تجهیزات مورد نیاز تأمین شده و مشکلی با تحریم ها نداریم.

محمود امین نژاد مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در نشست خبری با اعلام اینکه نیمه اول سال آینده این پروژه افتتاح و به بهره برداری می رسد، گفت: توسعه شرکت های زیرمجموعه به دلیل نبود نقدینگی کافی انجام نشده بود و به همین دلیل 16 سال این توسعه زمان برد، این در حالی است که اکنون با جمع آوری گازهای فلر قصد داریم تا علاوه بر بهره برداری پروژه کنونی، به پروژه های ان جی ال ورود کنیم.
وی ادامه داد: با استفاده از جمع آوری گازهای فلر می توانیم با 63 تا 65 درصد ظرفیت طرح فعالیت داشته باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه از مجموع 3 میلیارد دلاری که در این پروژه سرمایه گذاری شده، 2.2 میلیارد دلار آن از طریق صندوق توسعه ملی با عاملیت پنج بانک تأمین شد، اظهارداشت: باقیمانده سرمایه مورد نیاز نیز از طریق سهامداران داخلی تأمین شد. تجهیزات مورد نیاز نیز تهیه شده بود اما به دلیل نبود پول نمی توانستیم آنها را مورد استفاده و بهره برداری قرار دهیم.
مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: اصلی ترین تجهیز این پالایشگاه، کمپرسورهاست و 20 کمپرسور از شرکت زیمنس آلمان تهیه شد.
این مقام مسئول در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد مشکلات واردات این کمپرسورها در دوره تحریم ها تصریح کرد: از آنجا که سفارش آنها به بیش از دو سال گذشته بازمی گردد، عمده این تجهیزات وارد شده و مشکلی در دوره تحریم ها نداریم، البته باید گفت که 65 درصد تجهیزات مورد استفاده در این پروژه از بخش داخلی تهیه شده است.
وی ادامه داد: طی 22 روز کاری توانستیم ال سی به ارزش یک میلیارد دلار گشایش و 15 روز بعد 25 میلیون یورو از آن برداشت کنیم.
امین نژاد تمام پیمانکاران این پروژه را ایرانی اعلام کرد و افزود: برخی از تجهیزات مانند کُلدباکس از فرانسه تهیه شده اند اما در مقابل در حوزه لوله های مورد نیاز خط انتقال گاز با وجود آنکه نمونه خارجی آن 30 درصد ارزان تر از نمونه داخلی بود، اما اولویت را به ساخت داخل داده و اوراق فولاد آن را از فولادسازی های داخلی تهیه کرده و ساخت آن نیز در لوله سازی های داخلی انجام شد.
به گفته وی، تاکنون 2.7 میلیارد دلار در این پروژه هزینه شده است و 198 سازنده ایرانی در آن فعالیت دارند. جمع آوری گازهای فلر ضمن اینکه از آلودگی هوا جلوگیری می کند، حدود 9 میلیون متر مکعب در روز گاز تصفیه شده در این پالایشگاه را به منظور تزریق به چاه ها در اختیار میدان آغاجاری قرار می دهیم.
وی درباره آب مصرفی این مجموعه نیز توضیح داد: آب مورد نیاز ما از طریق رودخانه مارون و تصفیه خانه بهبهان تأمین می شود که یک قطره آب نیز پساب از پالایشگاه ما بیرون نمی رود. گفتنی است که این پالایشگاه در شبانه روز 10 هزار متر مکعب آب مصرف می کند.

 

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سال بعدبه ازای هرسهم میتونه 1000تومان سودبسازه ........................قیمت سهم 200تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون سرمایه گذاری خوبی کرده
 

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
جهرم + فسا + داراب = 201 درست قیمت آخرین معامله ممسنی عجب ظلمی


تنها دلیل منفی شدن ممسنی کازرو بنظر من منفی بودن جهرم فسا دارابه خوب اونا هم در آخر میشن جم

من اگه ممسنی داشتم حتما 200 می فروختم و سه برابر تعداد سهامم در ممسنی مثلا داراب می خریدم

باید همه با هم برن بالا

ممسنی کازرو هم افزایش سرمایه دارن قیمت تئوریک را حساب کنی ارزش بازار هر کدام بیش از دوبرابر مثلا داراب میشه نمیشه همه تجهیزات را با فاینانس خرید بخشی از اون باید از طریق افزایش سرمایه تامین شود

نمی دانم چرا شلرد هم تکون نمی خوره

زنجان هم بخاطر شلرد منفی شد

همه می دونن اینا سهم های 22 بهمنی هستن نرن بالا واقعا مسخرست
 
آخرین ویرایش:

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
تحریم‌های اخیر به معنای واقعی کلمه هیچ خللی در روند کاری پروژه بیدبلند ایجاد نکرد


استفاده از نیروهای بومی و انتقال تکنولوژی به ایران در دستور کار این پروژه بوده‌است
مهندس محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در جمع سردبیران، دبیران و خبرنگاران رسانه‌های گروهی در پالایشگاه بیدبلند:
بیش از ۴میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پروژه بیدبلند انجام شده‌است.
هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید ۱۲۰ درصدی است.
در ۲۲روز کاری توانستیم ۲ و دو دهم میلیارد گشایش اعتبار کنیم و درعرض ۱۵ روز بعد از گشایش توانستیم از ال سی پول برداشت کنیم که این سرعت قابل توجه است.
در پروژه‌ بیدبلند منابع مالی حکم موتور حرکت دارد که توانستیم به سرعت این موتور را با لیدری بانک سپه‌ و با همکاری سایر بانک‌ها روشن کنیم.
این پروژه یک پروژه ملی و بومی است و استفاده از نیروهای بومی و همچنین انتقال تکنولوژی و تاکید بر ساخت داخل در اولویت ما بود، در عین حال تلاش کردیم بهترین تجهیزات شامل کمپرسورها را از زیمنس آلمان و کلدباکس‌ها را از فرانسه تامین کنیم.
برنامه‌ریزی صورت گرفته به گونه‌ای بود که تمامی خریدها و برنامه‌ها پیش از تحریم‌های اخیر انجام شد.
این پروژه سال آینده قطعا افتتاح می‌شود.
با تلاش‌ها و تدبیرهای به کار گرفته شده به معنای واقعی کلمه تحریم‌ها هیچ خللی در روند پیشرفت این پروژه ایجاد نکرد.
ما توان قدرت یک شرکت دولتی را نداریم، خصوصی هستیم و باید به دنبال سرمایه‌گذار باشیم.
در سال مالی اخیر ۱/۵ میلیارد دلار در هلدینگ خلیج فارس سرمایه‌گذاری شده است که۱/۰۲ میلیارد این سرمایه‌گذاری سهم بیدبلند بوده‌است.
هزینه جاری این پالایشگاه در یک ماه ۱۰۰ میلیارد تومان است و تا به حال اتفاق ناخوشایندی به لطف تدابیر به کار گرفته شده در پرداخت این هزینه جاری صورت نگرفته است.
در بازه زمانی ۹۵ تا ۹۷ پتروشیمی بیدبلند به ۹۲/۹۱ درصد پیشرفت رسیده‌است.
در ال سی می‌بایست ۵۸/۰۳ درصد صرف پیمانکار و سازندگان ایرانی شود که در پروژه ملی بیدبلند این رقم به ۶۵ درصد استفاده از ظرفیت پیمانکاران و سازندگان داخلی بوده‌است.
۴۵ میلیون نفر ساعت نفر بدون حادثه در پروژه بیدبلند فعالیت انجام شده است که این رکورد در کشور سابقه نداشته است.
 

siwan

Well-Known Member
کاربر فعال
بیدبلند جه ربطی به این داره تا گچساران راه نیفته برای ممسنی اتفاقی نمیفته
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
این سه به هم ارتباط دارند. بیدبلند پالایشگاه بالادستی گچساران است و گاز اتان گچساران را تامین خواهد کرد. و گچساران اتیلن خط دنا را تامین خواهد کرد.
 

siwan

Well-Known Member
کاربر فعال
گچساران 52 درصدی تا سه سال دیگه هم به بهره برداری نمیرسه
 

ازاد

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل پتروشیمی گچساران خبر داد:
پتروشیمی گچساران قریب به ۵۹ درصد پیشرفت دارد/تحقق اشتغال ۵۰۰ نیرو
یاسوج- مدیرعامل طرح پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران ۵۸.۶۷ پیشرفت دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، جمشید مبارکی ظهر یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: پیش بینی می شد که در سه ماهه اول سال ۹۸ در حوزه پتروشیمی راه اندازی را داشته باشیم که بروز مشکلاتی هدفگذاری برنامه ریزی شده را به تعویق انداخت.
مبارکی با اشاره به اینکه تامین مالی پروژه از بخش ریالی با محوریت آورده سهم دار و بخش ارزی (ال سی) توسط منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ ۲۲۰ میلیون یورو با هدف خرید تجهیزات انجام می شود، افزود: در این حوزه نیز اقدامات لازم اجرایی خواهد شد.
مبارکی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات مطرح شده تحریم های ایجاد شده، تامین نقدینگی و مشکلات معافیت های گمرکی است که باید اقدامات لازم برای رفع محدودیت ها اجرایی می شد و جلساتی پیرامون این موضوع برگزار شده است.
مبارکی با اشاره به تولید محصول پتروشیمی گچساران، تصریح کرد: هدفگذاری تولید سالیانه یک میلیون تن اتیلن در پتروشیمی گچساران برای پتروشیمی های بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون انجام شده است.
مبارکی با بیان اینکه پیش بینی شده که در ابتدای کار بعد از تولید، محصول به خط اتیلن غرب برای مصرف پتروشیمی های هدف که از خط مورد نظر تغذیه می شوند، انتقال داده شود، افزود: ‌تامین خوراک این حوزه از پالایشگاه بید بلند عملیاتی خواهد شد.
مدیرعامل طرح پتروشیمی گچساران گفت: در حال حاضر ۵۰۰ ‌نیرو در این پتروشیمی مشغول به کار است و پیش بینی ارتقای اشتغال زایی نیز وجود دارد.
گچساران 52 درصدی تا سه سال دیگه هم به بهره برداری نمیرسه
مدیرعامل طرح پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران ۵۸.۶۷ پیشرفت دارد.
 
بالا