مفـــــید : بدترین کارگزاری

آیا از عملکرد کارگزاری مفید، راضی هستید؟

• بله

رای: 297 35.7%
  • خیر

رای: 536 64.3%

• مجموع رای دهندگان
    833

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جالب اینجاست که من 3-4 بار زنگ زدم به اگاه و میگفت الان زنگ زدیم به سازمان بورس گفتن 10 دیقه دیگه درست میشه!
هی من زنگ میزدم میگفتم چی شد پس...میگفتن الان باز زنگ زدیم 10 دقیقه دیگه درست میشه

درحالیکه خودم زنگ زدم سازمان و اون اپراتور وصل کرد به مالی، مالی شماره آتی رو داد و زنگ زدم و حل شد، کلا 5 دقیقه نشد!
درحالیکه من فقط هر بار 10 دقیقه پشت خط این کارگزاری میموندم

CliFF1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مبین سرمایه رو من هم زنگ زدم برای اعتبار ، گفت ۷.۵ تا ۱۰ درصد گردش ماهانه اعتبار میده بدون سود ولی بدیش این بود سر هر ماه با گردش مالی جدید آپدیت میشد و اگر گردش یه ماهتون کم باشه باید طرف ۳ روز تسویه کنید ،

تدبیرگران فردا ۲۵ درصد گردش ماهانه رو اعتبار میده و تسویه هر ۶ ماه یکبار هست و معمولا هم یکیش تسویه نمیشه و سالی یه بار تسویه داریم ، گردش حسابتون هر وقت زیادتر شد از اعتبارتون با یه تلفن و کمتر از چند دقیقه اعتبار رو بیشتر میکنن، نام افزارشون خوبه و فضای تحلیلی هم داره، اما اعتبار بهره ۲۱ درصد داره که با گردش حساب طبق جدول خاصی میاد پایین ، کلا بنظرم بهترین جا اومده تا الان ، پرسنلش هم مودب و حرفه ای هستند ، تنها بدیش اینه برای انتقال سهام باید یه بار برگه سهام ببرید واسشون

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان این آمار رسمی از حجم معاملات کارگزاری هارو ببینید تا مغزتون سوت بکشه: https://www.seba.ir/wp-content/uploads/2019/04/9712_Amar-moamelat_Tasviri-Tajmie.pdf

کاش میشد عده ای جمع بشن و یک کارگزاری سهامی عام درست کنن. اینطوری هرکس عضو این کارگزاری بشه و اونجا معامله کنه، سودش به خودش هم برمیگرده دوباره. درواقع هرچقدر این کارگزاری رونق داشته باشه خود کسایی هم که توش معامله میکنن منتفع میشن. دیگه اینطوری نیستش که ما اینهمه زحمت بکشیم و معامله کنیم تا یک سود بدست بیاریم، کارگزاری هم بشینه کنار و اندازه ما سود کنه. و اینم وضع و اوضاع حدمات دهیش باشه.

این انحصار باید از یک جایی شکسته بشه. و این کارمزدهای بالا و وحشتناک بیاد پایین(که تجربه نشون داده نمیاد) و به همین خاطر باید یک کارگزاری تاسیس بشه که خودش سهامی عامل باشه و سهامدار عمده و ... هم نداشته باشه تا سودش به همه ی اعضا برسه. اینطوری انگار کارمزد هم اومده پایین.

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعضی وقتا هم مفید اینطوری میشه!

مشاهده پیوست 51645
بعضی وقتا تو جدول قیمت ها آپدیت میشن ولی پنل چپیه نه! بعد من به پشتیبانیش میگم چرا اینطوریه میگه مشکل از هستس!!!
اینا هم یاد گرفتن یا میگن مشکل از هستس یا میگن رفرش کن صفحه رو!
کسی هم نیست بهشون بگه مردک عوضی اگه قرار بود من دائم رفرش کنم(که البته اونطوری هم رفع نمیشه مشکل!) پس چرا این همه دارم پول کارمزد میریزم تو حلق شما؟!!!

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان این آمار رسمی از حجم معاملات کارگزاری هارو ببینید تا مغزتون سوت بکشه: https://www.seba.ir/wp-content/uploads/2019/04/9712_Amar-moamelat_Tasviri-Tajmie.pdf

کاش میشد عده ای جمع بشن و یک کارگزاری سهامی عام درست کنن. اینطوری هرکس عضو این کارگزاری بشه و اونجا معامله کنه، سودش به خودش هم برمیگرده دوباره. درواقع هرچقدر این کارگزاری رونق داشته باشه خود کسایی هم که توش معامله میکنن منتفع میشن. دیگه اینطوری نیستش که ما اینهمه زحمت بکشیم و معامله کنیم تا یک سود بدست بیاریم، کارگزاری هم بشینه کنار و اندازه ما سود کنه. و اینم وضع و اوضاع حدمات دهیش باشه.

این انحصار باید از یک جایی شکسته بشه. و این کارمزدهای بالا و وحشتناک بیاد پایین(که تجربه نشون داده نمیاد) و به همین خاطر باید یک کارگزاری تاسیس بشه که خودش سهامی عامل باشه و سهامدار عمده و ... هم نداشته باشه تا سودش به همه ی اعضا برسه. اینطوری انگار کارمزد هم اومده پایین.
نمی‌شود!
سازمان بورس دیگر مجوز نمی‌دهد!
برای همین قیمت سرقفلی هر کدام از این کارگزاری‌ها (هرچند فسقلی و بدون هیچ کاری) سر به فلک کشیده!
در حقیقت سازمان بورس یک انحصاری ایجاد کرده و یک نانی درست کرده برای این کارگزاری‌ها.
کسی هم پاسخگو نیست که چرا این انحصار را درست کرده‌ای.
تمام مملکت همین است متاسفانه.

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

مشکل اینه که یه کانون سهامداران حقیقی نداریم که حقیقی ها هم یه صدایی داشته باشن و گاهی صداشون رو بتونن به جاهایی برسونن!
حس می کنم مثل گوشت قربونی هستم که افتاده وسط یه مشت گربه تنها کاری که میتونه بکنه اینه که خورده بشه و صداش هم به جایی نمیرسه!

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نمی‌شود!
سازمان بورس دیگر مجوز نمی‌دهد!
برای همین قیمت سرقفلی هر کدام از این کارگزاری‌ها (هرچند فسقلی و بدون هیچ کاری) سر به فلک کشیده!
در حقیقت سازمان بورس یک انحصاری ایجاد کرده و یک نانی درست کرده برای این کارگزاری‌ها.
کسی هم پاسخگو نیست که چرا این انحصار را درست کرده‌ای.
تمام مملکت همین است متاسفانه.
چرا نشه؟ این کار یکسری افراد پایه و پیگیر میخواد. یکمی هم باید خرج کنی(مثلا برای این رسانه های بورسی/اقتصادی) که صدات رو پحش کنن. 100 نفر جمع شن جلو سازمان بورس 1 هفته، مگه میتونن مجوز ندن؟

مشکل اینه که اون 100 نفر جمع نمیشن! و مشکل همونطور که دوست دیگه گفتن نداشتن کانون سهامداران و نداشتن صدای واحد هست.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مشکل اینه که یه کانون سهامداران حقیقی نداریم که حقیقی ها هم یه صدایی داشته باشن و گاهی صداشون رو بتونن به جاهایی برسونن!
حس می کنم مثل گوشت قربونی هستم که افتاده وسط یه مشت گربه تنها کاری که میتونه بکنه اینه که خورده بشه و صداش هم به جایی نمیرسه!
باید یه نفر(یا یک عده) مسئول تشکیل چنین شرکتی رو برعهده بگیرن و برن دنبال کسایی که سرمایه بالای 1 میلیارد تومن توی بورس دارن و معامله گر دائمی هستن. اگر چند تا از اینها جمع بشن با توجه به سرمایه و سابقه شون، سازمان نمیتونه جلوشون وایسه. خصوصا همونطور که تو پست قبلی گفتم، یه چیزی هم به خبرگزاری های بورسی بدن که قضیه رو پیگیر باشن و تو بوق و کرنا کنن.

از اونطرف این کارگزاری کارش تضمین شده است. چون میشه گفت هممممممه ی کسایی که تو بقیه کارگزاری ها هستن، میان تو این کارگزاری چون علاوه بر اینکه امکانات خوب میگیرن(این خیلی مهمه و باید واقعا خدمات خوبی داده بشه) خودشون هم سهامدار کارگزاری هستن و هرچقدر بیشتر معامله کنن و بیشتر کارمزد بدن، درواقع اخر هر سال یا ماه، به عنوان سود کارگزاری برمیگرده به جیب خودشون.

این ایده قطعا حمایت میشه اگر کسی استارت کنه و پیگیر باشه و البته بقیه هم ملحق بشن و کوتاه نیان
حتی میتونه استارت فراخوانش از همین خبرگزاری ها شروع بشه...اونجا مصاحبه و اگهی و این حرفا داده بشه...نیاز به پول نقد هم نیست...میشه قستمی از سهام این کارگزاری رو به خود خبرگزاری های بورسی داد بخاطر حمایت کردنشون

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
باید یه نفر(یا یک عده) مسئول تشکیل چنین شرکتی رو برعهده بگیرن و برن دنبال کسایی که سرمایه بالای 1 میلیارد تومن توی بورس دارن و معامله گر دائمی هستن. اگر چند تا از اینها جمع بشن با توجه به سرمایه و سابقه شون، سازمان نمیتونه جلوشون وایسه. خصوصا همونطور که تو پست قبلی گفتم، یه چیزی هم به خبرگزاری های بورسی بدن که قضیه رو پیگیر باشن و تو بوق و کرنا کنن.

از اونطرف این کارگزاری کارش تضمین شده است. چون میشه گفت هممممممه ی کسایی که تو بقیه کارگزاری ها هستن، میان تو این کارگزاری چون علاوه بر اینکه امکانات خوب میگیرن(این خیلی مهمه و باید واقعا خدمات خوبی داده بشه) خودشون هم سهامدار کارگزاری هستن و هرچقدر بیشتر معامله کنن و بیشتر کارمزد بدن، درواقع اخر هر سال یا ماه، به عنوان سود کارگزاری برمیگرده به جیب خودشون.

این ایده قطعا حمایت میشه اگر کسی استارت کنه و پیگیر باشه و البته بقیه هم ملحق بشن و کوتاه نیان
حتی میتونه استارت فراخوانش از همین خبرگزاری ها شروع بشه...اونجا مصاحبه و اگهی و این حرفا داده بشه...نیاز به پول نقد هم نیست...میشه قستمی از سهام این کارگزاری رو به خود خبرگزاری های بورسی داد بخاطر حمایت کردنشون
دوست عزیز اگه قرار بر سهامدار بودن به این علت باشه که سود کارگزاری هم تقسیم بشه که جواب نیست!
الان من معامله گر همین الانش هر چی بیشتر معامله کنم تخیف کارمزد بیشتری میگیرم و حتی از اون پلن شما بهتره! چون اون پلن شما باعث میشه منی که سرمایه کم ولی گردش بالا دارم سود برسونم به شرکت ولی اونی بیشتر از کارگزاری سود میگیره که پول بیشتری داره !

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز اگه قرار بر سهامدار بودن به این علت باشه که سود کارگزاری هم تقسیم بشه که جواب نیست!
الان من معامله گر همین الانش هر چی بیشتر معامله کنم تخیف کارمزد بیشتری میگیرم و حتی از اون پلن شما بهتره! چون اون پلن شما باعث میشه منی که سرمایه کم ولی گردش بالا دارم سود برسونم به شرکت ولی اونی بیشتر از کارگزاری سود میگیره که پول بیشتری داره !

اینهایی که میگم صرفا پیشنهادات بداهه هستش. اصل منظور یک کارگزاری سهامی عام هست که سودش به همه برسه. حالا میشه ده مدل پلن چید و تو مجامع بحث و تصویب کرد. مهم اینه چنین سازمانی پدید بیادش.

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اینهایی که میگم صرفا پیشنهادات بداهه هستش. اصل منظور یک کارگزاری سهامی عام هست که سودش به همه برسه. حالا میشه ده مدل پلن چید و تو مجامع بحث و تصویب کرد. مهم اینه چنین سازمانی پدید بیادش.
خب نمیشه با بداهه به جایی رسید که! منم دارم فکرتون رو باز می کنم که اگه چیز خوبیه پخته تر بشه و خودمون بفهمیم چی میخوایم!
اگه قرار بر سود به همه رسیدن باشه مدل تخفیف کارمزد همونیه که دنبالشید دیگه!
این کارگزاری ها نشستن فکر کردن چجوری سودمون رو با مشتری شریک بشیم و از طرفی اونی که بیشتر معامله میکنه بیشتر با ما شریک بشه و تهش به این رسیدن که تخفیف کارمزد بدن!
اگه ایده دارید بفرمایید وگرنه راه به جایی نخواهیم برد
و نکته این که گور بابای سودی که میگیرن و میخورن جهنم و ضرر اصلا نوش جونشون! من معامله گر حرفه ایم نه کسی که سالی یه بار معامله کنه برای همین مهم برام اون سودی که کارگزار میخوره ازم نیست مهم خدماتیه که میده!

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب نمیشه با بداهه به جایی رسید که! منم دارم فکرتون رو باز می کنم که اگه چیز خوبیه پخته تر بشه و خودمون بفهمیم چی میخوایم!
اگه قرار بر سود به همه رسیدن باشه مدل تخفیف کارمزد همونیه که دنبالشید دیگه!
این کارگزاری ها نشستن فکر کردن چجوری سودمون رو با مشتری شریک بشیم و از طرفی اونی که بیشتر معامله میکنه بیشتر با ما شریک بشه و تهش به این رسیدن که تخفیف کارمزد بدن!
اگه ایده دارید بفرمایید وگرنه راه به جایی نخواهیم برد
و نکته این که گور بابای سودی که میگیرن و میخورن جهنم و ضرر اصلا نوش جونشون! من معامله گر حرفه ایم نه کسی که سالی یه بار معامله کنه برای همین مهم برام اون سودی که کارگزار میخوره ازم نیست مهم خدماتیه که میده!

ببینید، من که به شخصه تو مفید و آگاه با سرمایه میلیاردی کار میکنم، نه تخفیفی گرفتم، نه حتی خدماتی(خصوصا از اگاه). نمیدونم شما کدوم کارگزاری هستید که از تخفیفش راضی هستید(لینک بدید از تخفیفاش ما هم ببینیم اگر خوبه عوض کنیم کارگزاری رو).

ولی بحث سر اینه که، خود این کارگزاری هم یک سری هزینه داره که باید پوشش داده بشه.
بعلاوه اینکه این یک اصل اقتصادی هست که شما هرچثدر پول بدی همونقدر آش میخوری. یعنی هرچقدر بیشتر از سهام این کارگزاری رو بخری، بیشتر توی سودش شریک میشی.

اما مسئله ی تفاوت پیشنهاد من با مثال شما اینه که، الان شما نیستی که تعیین میکنی که چطور شریک شی. این انحصار و قدرت دست کارگزاری هست. و من فکر نمیکنم کارگزاری بحش زیادی از سودش رو حاضر باشه با شما شریک بشه. اما توی پلان که من میگم، شما میتونی خودت سهام بخری. و هرچقدر بیشتر سهام بخری، کارگزاریت هر پلن و سیستم هم بریزه، تو بازم توش شریک میشی!

شما الان میگی فلان کارگزاری داره اینقد تخفیف میده. درسته؟
خب منم میگم کارگزاری ای هم که قراره تشکیل بشه میده! قراره رقابتی کار کنه دیگه؟

بعد ممکنه یکی بگه خب فرقش چیه؟
و من میگم فرقش اینه که، شما در حالت اول تو سود کارگزاری شریک نیستی، و قطعا سود اصلی رو اون میبره، اما در حالت دوم توی سود کارگزاری هم شریک هستی! همچنین حتی توی تصمیمگیریش بالاخره 1 حق رای داری.

این ایده ی بدی هستش؟

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
یک بنده خدایی به نام مرتضی عباد (آیدی گنگ خواب دیده) که از قدیمی‌های تالار بورس بود پیش تر رفت دنبال این کار که کارگزاری بزند. در تلگرام جستجویش کنید می‌آید.
یک بنده خدای دیگری هم به نام جناب احسان با آیدی Aiming در سایت بورسی دات کام دنبال بازیابی و تشکیل مجدد کانون سهامداران حقیقی بود. اگر اشتباه نکنم.
نمی‌دانم کار این عزیزان به کجا رسید.
کانون سهامداران حقیقی که تشکیل نشده... آقای عباد هم اگر اشتباه نکنم رفته بود با یک کارگزاری صحبت کرده بود و یک رابطه‌ی برد-برد-برد (سه‌بخشی! :p) ایجاد کرده بود. به این گونه که آدم‌هایی را که جمع کرده بود را معرفی می‌کرد به کارگزاری و کارگزاری تخفیف بهتر به اینها می‌داد و از آن سو کارگزاری هم کارش می‌گرفت و یک شیتیلی هم این وسط به جناب گنگ می‌دادند. ;)

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ببینید، من که به شخصه تو مفید و آگاه با سرمایه میلیاردی کار میکنم، نه تخفیفی گرفتم، نه حتی خدماتی(خصوصا از اگاه). نمیدونم شما کدوم کارگزاری هستید که از تخفیفش راضی هستید(لینک بدید از تخفیفاش ما هم ببینیم اگر خوبه عوض کنیم کارگزاری رو).

ولی بحث سر اینه که، خود این کارگزاری هم یک سری هزینه داره که باید پوشش داده بشه.
بعلاوه اینکه این یک اصل اقتصادی هست که شما هرچثدر پول بدی همونقدر آش میخوری. یعنی هرچقدر بیشتر از سهام این کارگزاری رو بخری، بیشتر توی سودش شریک میشی.

اما مسئله ی تفاوت پیشنهاد من با مثال شما اینه که، الان شما نیستی که تعیین میکنی که چطور شریک شی. این انحصار و قدرت دست کارگزاری هست. و من فکر نمیکنم کارگزاری بحش زیادی از سودش رو حاضر باشه با شما شریک بشه. اما توی پلان که من میگم، شما میتونی خودت سهام بخری. و هرچقدر بیشتر سهام بخری، کارگزاریت هر پلن و سیستم هم بریزه، تو بازم توش شریک میشی!

شما الان میگی فلان کارگزاری داره اینقد تخفیف میده. درسته؟
خب منم میگم کارگزاری ای هم که قراره تشکیل بشه میده! قراره رقابتی کار کنه دیگه؟

بعد ممکنه یکی بگه خب فرقش چیه؟
و من میگم فرقش اینه که، شما در حالت اول تو سود کارگزاری شریک نیستی، و قطعا سود اصلی رو اون میبره، اما در حالت دوم توی سود کارگزاری هم شریک هستی! همچنین حتی توی تصمیمگیریش بالاخره 1 حق رای داری.

این ایده ی بدی هستش؟
خب منم میگم من سود کارگزاری در کل برام مهم نیست فقط اون سودی که از من بهش میرسه برام مهمه برای همین تخفیف خوب اگه بده حله!
چون ممکنه یکی پول دار باشه و سهام بیشتری بخره و گردش مالیش کمتر از منی باشه که با پول کم گردش بالا دارم و دارم سود بیشتری به کارگزاری میرسونم!
درضمن آگاه تخفیف خوبی مده فکر کنم تا 25 درصد کل کارمزد به صورت نقدی! عجیبه که به شما نمیداده!

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بهترین کاری که اول از همه میشه کرد اینه که مجوز کارگزاری داده بشه که یه سری شرکت جوون و خلاق بیان وسط و رقابت واقعی شکل بگیره

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یک بنده خدایی به نام مرتضی عباد (آیدی گنگ خواب دیده) که از قدیمی‌های تالار بورس بود پیش تر رفت دنبال این کار که کارگزاری بزند. در تلگرام جستجویش کنید می‌آید.
یک بنده خدای دیگری هم به نام جناب احسان با آیدی Aiming در سایت بورسی دات کام دنبال بازیابی و تشکیل مجدد کانون سهامداران حقیقی بود. اگر اشتباه نکنم.
نمی‌دانم کار این عزیزان به کجا رسید.
کانون سهامداران حقیقی که تشکیل نشده... آقای عباد هم اگر اشتباه نکنم رفته بود با یک کارگزاری صحبت کرده بود و یک رابطه‌ی برد-برد-برد (سه‌بخشی! :p) ایجاد کرده بود. به این گونه که آدم‌هایی را که جمع کرده بود را معرفی می‌کرد به کارگزاری و کارگزاری تخفیف بهتر به اینها می‌داد و از آن سو کارگزاری هم کارش می‌گرفت و یک شیتیلی هم این وسط به جناب گنگ می‌دادند. ;)
بله دقیقا مسئله اینجاست که همه فقط سود شخصی رو در راه حل های شخصی میبینن(مثل اقای گنگ مثال شما). ولی میشه از راه عمومی هم سود کرد. بلکه به مراتب بیشتر. الان این اقای گنگ اگر راه اول رو پیگرفته بود و الان مدیر یک کارگزاری سهامی عام شده بود بیشتر سود میکرد یا الان؟

این ایده ای که من میگم اگر محقق بشه به مراتب سودی که به همه فعالین بازار میرسونه بیشتره.
من اگر قصد مهاجرت نداشتم قطعا خودم تا تهش رو میرفتم(شما که در جریانی).

حمیدرضا اسکندری

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان.همانطور که مستحضرید کارگزاری مفید به مانده حساب به شرط امضای قرارداد صندوق حامی سود ماهانه پرداخت میکنه.میشه لطفا ریسک های این صندوق رو بیان کنید. کمترین و بیسترین خطر ممکن رو.
با تشکر

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب منم میگم من سود کارگزاری در کل برام مهم نیست فقط اون سودی که از من بهش میرسه برام مهمه برای همین تخفیف خوب اگه بده حله!
چون ممکنه یکی پول دار باشه و سهام بیشتری بخره و گردش مالیش کمتر از منی باشه که با پول کم گردش بالا دارم و دارم سود بیشتری به کارگزاری میرسونم!
درضمن آگاه تخفیف خوبی مده فکر کنم تا 25 درصد کل کارمزد به صورت نقدی! عجیبه که به شما نمیداده!
خب منم دارم میگم شما تخفیف خوب بگیری + سود که از سهام کارگزاریت نسیبت میشه بده؟ انگار یکی یه سود اضافه تری به شما میده و شما رد میکنید!

درواقع خود این کارگزاری میتونه بهترین شرکت واسه سرمایه گذاری باشه. چرا؟ چون تخفیف خوب بابت کارمزد به معامله گرانش میده، و این باعث میشه هم کاربراش بیشتر بشن و هم معاملات داخلش. و چون کارمزد پایینه، معامله گراش توی بازه های کوتاهتر(تو بازار رکودی منظورمه) هم معامله میکنن. و این یعنی این شرکت توی دوران رکود هم بازم سود ده هستش و سهامش برای دیگران جذاب و همین دوباره باعث رشد قیمتش میشه.

من خودم چند وقته آتی کار میکنم. بعد فکر میکردم کارمزد آتی چقدر پایینه (1/10 اوراق هست). اما به مرور متوجه شدم تعداد معاملاتی که ادم توی آتی میکنه به مررررررراتب بیشتر از اوراق هست. و اگر ضرب کنی میبینی نه تنها کارمزد آتی کم نیست، بلکه شاید 10 برابر اوراق باشه(سود کارگزاری رو میگم).

این تخفیف فکر میکنم برای اوراقه. برای آتی که هر قرارداد داره 1000 و خورده ای کارمزد میگیره الان. تخفیف و اینها هم که تا حالا به من نداده. با اینکه گردش روزانه ام بالای 3 میلیارد هم بوده.

بالا