مفـــــید : بدترین کارگزاری

آیا از عملکرد کارگزاری مفید، راضی هستید؟

• بله

رای: 294 35.4%
  • خیر

رای: 536 64.6%

• مجموع رای دهندگان
    830

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان بسته 10 میلیون اعتبار 1 ماه مفید چجوریه یعنی 1 ماه بهت 10 میلیون قرض میدن؟
بعد یکماه باید برگردونی؟
یه ماه 10 تومن میده و باید برگردونید! چون قرضه! :)
بدیش اینه که کوتاه مدته و ممکنه ترغیب بشید که کوتاه مدت وام بگیرید که اگه حرفه ای نباشید ضرر خواهید کرد خوبی آگاه اینه که بسته های بلند مدت تر هم داره
یکی دیگه از خوبی های آگاه اینه که تخفیف نقدی روی کارمزد میده که میتونید باهاش بسته اعتباری بخرید یا اینکه درخواست واریز بزنید به حسابتون!
یکی دیگه از خوبی هاش همون وام قرض الحسنه روی رسوب پوله که گفتم

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
M.shafaei
درضمن در نظر داشته باشید برخی مواقع سرعت دریافت وام هم مهمه مثلا مفید الان حدود 7 روز کاری طول میکشه که وام رو بده! اونم وام یک ماهه ای که کوتاه مدته و خب تو 7 روز کاری خیلی چیزا تغییر می کنه!
نتیجه بررسیتون هم اگه لطف کنید در اختیار ما بذارید ممنون میشم

M.shafaei

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
M.shafaei
درضمن در نظر داشته باشید برخی مواقع سرعت دریافت وام هم مهمه مثلا مفید الان حدود 7 روز کاری طول میکشه که وام رو بده! اونم وام یک ماهه ای که کوتاه مدته و خب تو 7 روز کاری خیلی چیزا تغییر می کنه!
نتیجه بررسیتون هم اگه لطف کنید در اختیار ما بذارید ممنون میشم
راستش من یک روز کاری رو تو نمایشگاه برای بررسی کارگزاری ها سپری کردم
اومجا مبین سرمایه که البته نسبتا گمنام بود بنظرم جذاب اومد و انعطاف پذیرتر بود
البته شرایطی که دوستمون بالا از سهامیاب ارایه داد هم بد نیست اما وام 24 درصد اونم بررسی سه ماهه یکمی شبه انگیزه وشیرینی معاملات و ممکنه تلخ کنه
کارگزاری ها سود خوبی از معاملات میبرن برای همین در همه جای دنیا اعتبار بدون بهره نسبت به میزان معادلاتتون میدن البته ی میزان درست و حسابی نه مثل مفید و آگاه 10 میلیون یکماهه با 126 امتیاز یعنی یه چیزی حدود همین مبلغ باید به کارگزاری سود برسونی تا اینکه اون مبلغ و اونم یکماهه بهت وام بده!!!!
بازم چشم همه مزایا و معایب کارگزاری ها رو میچینم کنار هم و به اطلاع همه دوستان میرسونم
لطفا اگر م کسی اطلاعاتی و یا افری میدونه اعلام کنه

M.shafaei

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه ماه 10 تومن میده و باید برگردونید! چون قرضه! :)
بدیش اینه که کوتاه مدته و ممکنه ترغیب بشید که کوتاه مدت وام بگیرید که اگه حرفه ای نباشید ضرر خواهید کرد خوبی آگاه اینه که بسته های بلند مدت تر هم داره
یکی دیگه از خوبی های آگاه اینه که تخفیف نقدی روی کارمزد میده که میتونید باهاش بسته اعتباری بخرید یا اینکه درخواست واریز بزنید به حسابتون!
یکی دیگه از خوبی هاش همون وام قرض الحسنه روی رسوب پوله که گفتم
پس بریم همون کارت تخفیف دیجی کالا شو بگیریم:D

(کیمیاگر)

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب ak119
بالاخره ما نفهمیدیم آگاه خوب هست یا نه؟
اگر خوبه چرا دنبال کارگزاری دیگه هستید و میگویید بعضی مواقع قطعی سیستم دارد.
اگر بد هست چرا از مزایای آگاه میگویید؟
بنده الان لازم میدانم کارگزارم را عوض کنم.
اما بین آگاه و مبین مانده ام.تا ببینم نتیجه گیری این تاپیک در مورد کارگزاری خوب به کجا می رسه؟

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب ak119
اما بین آگاه و مبین مانده ام.تا ببینم نتیجه گیری این تاپیک در مورد کارگزاری خوب به کجا می رسه؟
خب راستش کارگزاری کامل رو پیدا نکردم
از آگاه برای این اومدن بیرون چون یه روز کامل سایتش قطع بود! ولی مزایاش خیلی خوب بود
به مفید وارد شدم چون حس می کنم از نظر سرور قوی تر از همه باشه ولی باز اونم تا حدی قطعی داره!

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مطمئنا اعتبار بعد از قطعی نداشتن مهم ترین فاکتور برای انتخاب کارگزاری خوب از نظر یه حرفه ایه

آگاه هم به رسوب هم به گردش اعتبار میده و هم تخفیف نقدی داره از این نظر کاملا عالیه ولی اگه سرورشون قوی تر باشه و قطعی نداشته باشه میشد عالی ترین کارگزاری بورس

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز کارگزاری مفید تو تایم اولیه بازار برای من قاطی کرده بود البته قبلا هم سابقه داشته بود مثلا برای چفیبر درصد تغییر رو اشتباه زده بود به پشتیبانیش هم میگی میگه کنترل اف 5 بزن! اینا رو اعصابه تو بازاری که گاهی در لحظه باید تصمیم گرفت یه همچین چیزی فاجعست!

حتی حجم هم اشتباه زده تو عکس اگه دقت کنید!

1557848355016.png

(کیمیاگر)

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مطمئنا اعتبار بعد از قطعی نداشتن مهم ترین فاکتور برای انتخاب کارگزاری خوب از نظر یه حرفه ایه

آگاه هم به رسوب هم به گردش اعتبار میده و هم تخفیف نقدی داره از این نظر کاملا عالیه ولی اگه سرورشون قوی تر باشه و قطعی نداشته باشه میشد عالی ترین کارگزاری بورس
بنده با کار گزاری کشاورزی کار میکنم.تا حالا مشکلی از نظر قطعی نداشتم.
اما به علت نداشتن مزایا و برخورد زننده کارکنانش آزرده سده ام.

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ببینید ممکنه اونا هم قطعی یا دیر آپدیت شدن رو داشته باشن ولی شما متوجه نشده باشید
مثلا پشتیبانی مفید بهم میگفت اگه این مشکل بود بقیه هم باید گزارش می کردن ولی خودم بارها این مشکل رو دیدم منتها تو بورس سهامدار حرفه ای کم داریم که مثل من کارش این باشه و تمام وقت و این چیزا براش مهم باشه

ak119

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درسته میگن تو بورس باید صبر داشته باشید ولی گاهی هم باید در لحظه حتی کسری از ثانیه تصمیم درست رو بگیرید مخصوصا در بورس ایران که نقد شوندگی خیلی کمه و صف وجود داره
بنابراین آپدیت سریع و در لحظه و قطعی نداشتن اولین اولویت تو انتخاب کارگزاره بعدش اعتبار باقی چیزا بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و به درد حرفه ای ها نمیخوره

(کیمیاگر)

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ببینید ممکنه اونا هم قطعی یا دیر آپدیت شدن رو داشته باشن ولی شما متوجه نشده باشید
مثلا پشتیبانی مفید بهم میگفت اگه این مشکل بود بقیه هم باید گزارش می کردن ولی خودم بارها این مشکل رو دیدم منتها تو بورس سهامدار حرفه ای کم داریم که مثل من کارش این باشه و تمام وقت و این چیزا براش مهم باشه
فقط یکبار این مشکل برای من پیش آمد.بهسون گفتم.
بعد گفتند که به آدرس عدد ۲ را اضافه کنید.مسکل حل میشه.
انصافا در طول ۸ سال که کار میکنم.غیر این مورد دیگر هیچگونه.مسکلی در سرورشان ندیدم.

سید مسلم حبیبی

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان کسی با کارگزاری بانک رفاه کار کرده؟
میگن در بدو ورود 50درصد پرتفو بهت اعتبار میدن

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب ak119
سلام.
آگاه بد نیست.
یک مقدار خوبی دارد.
ولی تازگی‌ها این‌قدر شلوغ شده که دیگر نمی‌شود آسان کار کرد. و دوستان که با شلوغی درگیر بودند می‌دانند من چه می‌گویم. باید هرچه سریع‌تر کارگزاری را عوض کرد. در حقیقت کارگزاری‌ای که شلوغ می‌شود دارد به حقوق مشتری‌هایش بی‌احترامی می‌کند. دارد برای منافع خودش منافع ارباب‌رجوعش را زیر پا می‌گذارد. البته یک پیام داده‌اند که ببخشید و مشکل حل می شود و از این جور حرف‌ها... ولی من که تجربه دارم می‌دانم این تنها حرف است و تا چند ماه دیگر به احتمال قوی نمی‌توانند بروند سرور بخرند و نصب کنند و ارتقاء بدهند... و حتی چند ماه دیگر هم اگر این کار را بکنند دوباره این‌قدر مشتری می‌گیرند که باز همین آش است و همین کاسه...

البته از سوی دیگر کارگزاری خوب (یعنی خوب خوب) هم پیدا نمی‌شود. {۴} برای من کارگزاری خوب یعنی تخفیف. که کارگزاری‌هایی که تخفیف بدهند هستند ولی بینشان این آگاه خوب بود. الان نیست.

کارگزاری‌های تخفیف‌بده کوچک هستند ولی مشکلات دیگری دارند. مثلا پرسنلش حرفه‌ای نیستند. بیشتر از اینکه کارت را راه بیاندازند تو باید به آنها بگویی کارشان را چگونه باید انجام دهند! (هر را از بر تشخیص نمی‌دهند! اعصابت خرد می‌شود می‌آیی بیرون)
البته کوچک بودن خودش فی‌حد‌نفسه چیز عالی‌ای است! کوچک بودن یعنی شلوغ نبودن! این از همه چیز مهمتر است.

کارگزاری کوچکی که خوب کارش را انجام می‌داد دنیای خبره بود. ولی تخفیف نمی‌داد مثلا. (پس برای من یعنی هیچ.) البته از اینها زیاد هستند. اینهایی که یک کار معمول را انجام می‌دهند و نه چیز خاصی دارند و نه کارشان بد است.

امروز دو جا رفتم. هم رفتم آگاه و هم رفته بودم یک کارگزاری ثبت نام کنم. آهان... نگاه کنید... کارگزاری آگاه یک بدی دیگرش این است... آن سه چهارتا دختری نشانده همکف برای اینکه کار ارباب رجوع را راه بیاندازند. من قبلا هم این را از همین کارگزاری دیده بودم. امروز واقعا ناراحت شدم. این سه چهارتا دختر علاوه بر اینکه دوز و کلک دارند (یعنی به اینها گفته شده این کار را بکنند و بار گذشته با چشمان خودم دیدم که یک پس نوجوان ۱۸ ساله را مسخره می‌کردند و یک آقایی که وارد نبود را با دروغ مجبور کردند تمام سهامی که جاهای دیگر دارد را نیز بیاورد درون کارگزاری آنها) یک مشکل دیگر هم دارند و این است که کار نمی‌کنند. مثلا من نشسته بودم جلوی طرف که مثلا طرف کار مرا راه بیاندازد و طرف داشت با موبایلش بازی می‌کرد! اصلا یعنی با خودش نمی‌گفت من ارباب رجوع هستم و زمان من ارزش دارد و جلوی من نباید این کار را بکند... ولی می‌کرد... آنجا من یک ساعت منتظر مانده بودم که نوبتم شود! تنها من هم نبودم سی چهل نفر دیگر هم منتظر مانده بودند! ولی اینها داشتند بازی می‌کردند یا با هم گپ و گفت داشتند و خاله بازی می‌کردند و از این جور چیزها... یعنی آن سی چهل نفری که نیم ساعت، یک ساعت، منتظر بودند به چیزی‌شان هم نبود... بار گذشته رفته بودم آنجا همین وضع بود ولی همه‌اش سه چهار نفر بودیم... دفعه قبل هم کلی منتظر ماندم...
این یعنی احترام به حقوق مشتری... که نمی‌گذارند. به نگر من.
خوب من به شخصه این چیزها برایم مهم است. وقتی این که این چندتا دختر این‌گونه دارند کار می‌کنند و نظارتی رویشان نیست را می‌گذارم کنار آن مورد دیگر که دارند مشتری بیش از حد توان سرورهایشان می‌گیرند و می‌دانند حقوق مشتری‌ها این‌گونه از بین می‌رود ولی باز این کار را انجام می‌دهند... احساس می‌کنم تفکر مدیریتی آنجا دنبال بازی برد-برد با من نیست. حقوق من برایش مهم نیست. برای همین با اینکه خیلی این کارگزاری آگاه را دوست داشتم تصمیم گرفتم یواش یواش ازش بیایم بیرون. (مگر اینکه مثلا تا ماه آینده ببینم شلوغی‌اش و اشغالی‌اش درست شده.)

داشتم می‌گفتم... امروز یک کارگزاری کوچک هم رفتم (اسمش را نمی‌خواهم ببرم). که هم تخفیف می‌داد و هم کوچک بود. ولی مشکل اینجا چه بود مثلا؟ مشکل اینجا این بود که یک مقدار پرسنلش‌ کمتر حرفه‌ای بودند. {۱}{۲}{۳} یا دیگر چه؟ مثلا اینکه تغییر کارگزار ناظر در آن کارگزاری فقط اینگونه است که باید بروی حضوری آنجا هر دفعه فرم پر کنی و از کارگزاری قبلی‌ات سند بگیری و سند تحویل دهی! کاری که در کارگزاری‌های دیگر در یک ثانیه با زدن یک دکمه انجام می‌شود!

خلاصه و جمع‌بندی مطلب هم اینکه:
هر کارگزاری‌ای یک خصوصیتی برای خودش دارد و آدم باید ببیند کدام به دردش می‌خورد.
مفید طرح حامی دارد و تخفیف و متاتریدر. ولی شلوغ است.
آگاه طرح قرض‌الحسنه‌رسوبی دارد و تخفیف و نرم‌افزار آنلاین خوب. ولی هم شلوغ است و هم مشتری برایشان مهم نیست.
مبین سرمایه وام می‌دهد.
دنیای خبره و بانک پاسارگاد و سهم‌آشنا و خیلی‌های دیگر چیز خاصی ندارند ولی همان کار خودش را درست انجام می‌دهند.
در نهایت اگر دوست داری بروی جایی که احساس کنی «مزخرف» است و بعد هم که آمدی بیرون احساس کنی (مثل من) ازت دزدی شده و حقت را هم خورده‌اند و علاوه بر همه اینها سرورهای دوزاری و شلوغی وحشتناک هم داشته باشد، حتما یک سر برو
کارگزاری فارابی. که گندترین کارگزاری‌ای بوده که تا به حال در عمرم دیده‌ام.

پانویس:
{۱} دوستانی که در جریان هستند می‌دانند این کمتر حرفه‌ای بودن می‌تواند همان قدر وقت از آدم بگیرد که یک سرور شلوغ یا یک پرسنل خاله‌زنک‌باز از آدم می‌گیرد!
{۳} البته من به شخصه کمتر حرفه‌ای بودن را ترجیح می‌دهم به بد و بد ضمیر بودن!
{۲} مثلا چطور؟ مثلا این‌گونه که می‌روی فرم پر می‌کنی گم می‌کنند... یا حواسشان نیست کارهایت را درست انجام نمی‌دهند باید پا شوی بروی آنجا! از این جور چیزها...
{۴} کارگزاری خوب برای هر کسی یک جور تعریف می‌شود... یکی با اعتبار یکی با برخورد پرسنل یکی با راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان یکی با کال‌سنتر خوب...

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
تمام جاهای دولتی همین‌اند.
برای اینکه حقوقشان ربطی به کارشان ندارد.

(کیمیاگر)

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تمام جاهای دولتی همین‌اند.
برای اینکه حقوقشان ربطی به کارشان ندارد.
بله..متاسفانه.یکبار چنان رفتار زننده ای دیدم که دیگه پام رو توی کارگزاری نگذاشتم.طوری رفتار میکنند انگار بدهکار هستیم.نه اعتباری.نه نرم افزار تحلیلی.هیچ

و ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه تان
سپاس

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
اطلاعات خوبی در مورد کارگزاری ها مطرح شده .
باید مقایسه از تعداد بیشتری کارگزاری مطرح گردد . صباجهاد و امین سهم و باهنر و اقتصاد نوین و ...

در مورد مفید هم که خودم مشتریش هستم و میدانم چه خبره داخلش . مردشورش رو بزنند ایشالا ! هم آذرخش رو هم آقای مهری

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
این هم تجربه یکی از دوستان از خراب شدن تازگی‌های آگاه:
سلام
دوستان اگر کسی خواست کارگزاری آگاه رو برای باز کردن حساب انتخاب کنه شدیدا تجدید نظر کنه. چون گرفتار مشکلات زیر میشه
1. ضعف پلتفرم و خطاهای مکرر
2. عدم پاسخگویی انلاین(چه سایت چه تلگرام)
3. حداقل 10 دقیقه انتظار در صف تلفن(تازه اگر نفر اول صف باشید)
4. در نهایت یک پاسخگوی بی تربیت و طلبکار با جوابهای سر بالا و اطلاعات ناقص

کلا اگاه یک تازه به دوران رسیده ی پاپتی هست که از خودش درومده و اشتباه محض هست کار کردن باهاش...مفید سگش شرف داشت

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
در مورد مبین سرمایه ، خودم تلفنی باهاشون صحبت کردم . خوش برخورد هستن . اعتبار هم هنگامی که خرید کنید سودش رو حساب می کنند (نه اینکه فقط اعتبار بگیرید و از همان روز اول سود رو حساب کنند)
جهت اطلاع
فعلا" که منتظر یک فرصت مناسب هستم تا از شر این مفید راحت شم
پ ن : نظر سنجی بالای صفحه ... 65 درصد ناراضی از مفید . فقط 35 درصد راضی هستن :p:p:p
از میان 1000 مشتری مفید

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این هم تجربه یکی از دوستان از خراب شدن تازگی‌های آگاه:
حالا که پست من رو اوردی اینجا پس بذار بگم جی شده
من یک پولی به حساب اگاهم انتقال دادم. 100 میلیون اختلاف موجودی داشت توی حساب کارگزاری. خلاصه 10 بار زنگ و پاس کاری و نمیدونم و .....
آخرش خودم زنگ زدم سازمان بورس!! و در کمال تعجب چقدر افراد با شخصیتی بودن! توی عمرم اداره ندیده بودم که از یه شرکت با کلاس خصوصی با کلاستر برخورد کنن! خلاصه اونجام با چند نفر حرف زدم و اخرش رسیدم به مسئول اصلی و اون گفت باید کارگزاری زنگ بزنه. گفتم خانم کارگزاری ما ناآگاهه. خودت زحمتشو بکش. گفت باشه. و حساب رو درست کرد!

به همین سادگی 100 میلیون رو داشت میپیچید و یکی از پاسخگوهاشون میگفت نمیدونیم چی شده. حالا ایشالا درست میشه!

بالا