معرفی سهام های زیر خاکی ؟ ؟

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
اعتراف بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها به شکست تحریم‌ها با فروش نفت ایران در بورس

مشاور بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در آمریکا گفت: بورس انرژی شرایطی فراهم کرده که خریداران نفت ایران می‌توانند در قالب آن گمنام بمانند. فروش نفت در این بورس یک پیروزی برای ایران بود و راه دور زدن تحریم‌های آمریکا را به جهان نشان داد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، راهبرد تنوع‌سازی روش‌ها یک راهبرد معقول و منطقی برای جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد و افزایش امنیت انرژی کشور است که با توجه به رویکرد خصمانه برخی کشورها علیه ایران، اجرای آن از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. غفلت از این راهبرد باعث شده است که بعد از خروج امریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های نفتی، صادرات نفت کشور با چالش‌هایی جدی مواجه شود؛ چالش‌هایی که در تجربه‌ی قبلی در اوایل دهه ۹۰ منجر به بروز شوک اقتصادی در داخل کشور شد. کارشناسان معتقدند که دلیل اصلی اثرگذاری تحریم‌های نفتی به مدل سنتی فروش نفت ایران ارتباط دارد.

در این مدل نفت کشور تنها از یک مسیر به فروش میرسد بدین صورت که امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، نفت خام ایران را در قالب محموله‌های بزرگ (یک میلیون بشکه‌ای) به تعداد محدودی پالایشگاه مشخص به فروش میرساند. طبیعتا رهگیری و شناسایی این فرآیند برای آمریکا بسیار آسان بوده و به راحتی می‌تواند مانع صادرات نفت ایران از این سازوکار سنتی شود.

در این بین راهبرد تنوع‌سازی اقتضا میکند که نفت کشور از کانالی به فروش برسد که بازیگران بیشتری وارد این عرصه شده و بدین صورت با ایجاد تنوع و تعدد در عرضه کننده و خریدار امکان شناسایی محموله‌های نفتی ایران کاهش یابد. یکی از بسترهای موجود برای تحقق این امر با عرضه نفت در بورس و مشارکت شرکت‌های خصوصی داخلی و خارجی در صادرات نفت فعال میشود.
در این سازوکار نفت خام ایران در بورس انرژی عرضه میشود و شرکت‌های خصوصی داخلی و خارجی که توانمندی و تخصص کافی برای دور زدن تحریم‌های نفتی و فروش نفت کشور را دارند در سازوکار مشخص شده در اطلاعیه بورس انرژی، اقدام به خرید نفت ایران میکنند. در این روش نفت ایران توسط عرضه کنندگانی از بخش خصوصی در بازارهای خاکستری منطقه به فروش میرسد و با ایجاد شبکه‌ای مویرگی از تجار نفتی امکان شناسایی محموله‌های نفت ایران توسط آمریکا به شدت کاهش می‌یابد.

پس از ارائه و بررسی این طرح در محافل کارشناسی، طرح عرضه نفت در بورس به صورت آزمایشی توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد تا ظرفیت اجرای این راهکار برای مقابله با تحریم‌های نفتی مورد ارزیابی قرار گیرد. در این راستا اولین عرضه نفت در بورس در تاریخ 6 آبان‌ماه انجام شد که طی آن 8 محموله‌ی 35 هزار بشکه‌ای (280 هزار بشکه) به قیمت 74.85 دلار به فروش رسید. 20 آبان ماه موعد دومین عرضه نفت خام ایران در بورس انرژی بود. در این عرضه 700 هزار بشکه نفت با قیمت 64.97 دلار توسط شرکت‌های داخلی و خارجی خریداری شد. بدین ترتیب اجرای این راهکار در فاز آزمایشی با موفقیت همراه شد.

*اعتراف موسسات آمریکایی به اهمیت بورس در بی اثر کردن تحریم های نفتی
در حالی این راهکار پس از عرضه ازمایشی با توقف مواجه شده است که علاوه بر تاکید کارشناسان داخلی بر نقش تاثیرگذار اجرای این راهکار در بی‌اثرکردن تحریم‌های نفتی، موسسات مطالعاتی آمریکایی نیز اجرای این راهکار را گام مهم ایران برای مقابله با تحریم‌های نفتی آمریکا عنوان کردند.

به عنوان مثال، سعید قاسمی‌نژاد مشاور بنیاد دفاع از دموکراسی ها در آمریکا که اتفاقا یکی از اهداف این بنیاد اعمال هر چه سخت‌تر تحریم‌ها علیه ایران است، در مقاله‌ای در businessinsider با عنوان Trump's Iran sanctions aren't working as planned به عدم کارآیی تحریم‌های نفتی آمریکا با وجود عرضه نفت در بورس انرژی ایران پرداخت و گفت (عکس زیر): «در ماه نوامبر و با گذشت کمتر از دو هفته از آغاز اعمال تحریم آمریکا علیه این کشور دو محموله با حجم بیش از 700 هزار بشکه در بورس انرژی تهران به فروش رسید. این بورس شرایطی فراهم کرده است که خریداران نفت ایران می‌توانند در قالب آن گمنام بمانند. فروش نفت در بورس انرژی یک پیروزی برای ایران بود و راه دور زدن تحریم‌های آمریکا را به جهان نشان داد».


باید توجه داشت که اعتراف به شکست تحریم‌های نفتی آمریکا در صورت تداوم عرضه نفت در بورس توسط مشاور موسسه‌ای مطرح شد که بررسی رویکرد آن از جهاتی حائز اهمیت است. بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها (Foundation for Defense of Democracies) یا به اختصار، اف‌دی‌دی یک اندیشکده نومحافظه کار مستقر در واشنگتن است که تمرکز آن بر امنیت ملی و سیاست خارجی است. گرایش‌های سیاسی آن غیر حزبی توصیف شده‌است و این نهاد خواهان تحریم نهادهای مختلف ایران از جمله بخش انرژی، بانک مرکزی و سوئیفت بوده‌ است.

در حالی که تاثیر عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی شرکت‌های خصوصی در بی‌اثرکردن تحریم‌های نفتی آمریکا امری واضح است و اجرای این طرح در فاز آزمایشی نیز با موفقیت کامل همراه بود، اما اجرای این راهکار به دلایلی نامعلوم توسط وزارت نفت متوقف شده است. باید دید که پس از مصوبه جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر تداوم عرضه نفت در بورس، این وزارتخانه چه زمانی گام بعدی برای اجرای این راهکار ضدتحریمی را برخواهد داشت و شاهد عرضه مجدد نفت در بورس انرژی خواهیم بود؟
 

sea2003son

Well-Known Member
کاربر فعال
در نماد دسانكو سهم امروز در قيمت ١٣٥ تومان با حمايت روبرو شد و حق تقدم سهم در قيمت ٣٣ تومان قرار دارد با توجه به نمودار سهم و حمايت سهم بر روي ١٣٥ تومان و احتمال رشد تا ١٥٠ تومان حق تقدم به راحتي تا ٤٥ تومان ميتواند با رشد روبروشود.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
مجوز سران قوا برای عرضه ۳ میلیون بشکه نفت در بورس

وزیر نفت:
مجوز لازم از سران سه قوه اخذ شده تا ۳ میلیون بشکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی با ارز ثنا به فروش برسد.

به زودی اطلاعیه ای درباره مرحله سوم فروش نفت در بورس صادر می شود که شاید هفته آینده این عرضه رخ دهد

خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر کنند و مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

@Econ_Fouri
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
IMG_20190101_055452_986.jpgیکی از جزئیات اصلاح ساختاری در بودجه ۹۸

حمایت از حوزه انرژی
فروش نفت به بخش غیردولتی از طریق بورس انرژی


سازمان برنامه و بودجه کشور:
بودجه سال ۱۳۹۸ به‌گونه‌ای تنظیم شده است که تهدیدهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا را به فرصتی برای کاهش مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، افزایش تاب‌آوری اقتصاد و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کند
 

The Golden Choice

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
الان که بازار حواسش به سهامی مثل ثنوسا و شپترو نیست وقت پر کردن سبد از این گنج های ذیقیمت هست.
ثنوسا افزایش سرمایه ۲۶۶ درصدیش به تصویب هیئت مدیره رسیده و عنقریب تایید سازمان بورس خواهد اومد. با وجود ملک ظفر و زمین ۴۶۰ هزار متر مربعی کیش، و بلوک ۸۹۰ میلیون سهمی ونوین، و کلی دارایی باارزش قیمت فعلی ۲۵۲ تومنی برابر با قیمت ۶۶-۶۷ تومنی بعد از افزایش سرمایه هست (ثنوسا ۴ سال پیش قیمتش ۱۱۵۰ تومن -۶۰۰ تومن تعدیل شده-بود و ارزش بازار دلاریش ۱۱ برابر ارزش بازار دلاری فعلیش بوده...)
شپترو هم افزایش سرمایه حداقل ۵۵۰ درصدی (تا بالای ۱۰۰۰ درصدی) در پیش رو داره، که اون هم با توجه به روند سودآوری اخیرش و جهش سودآوریش در سال آینده بعد از تکمیل واحد خسارت دیدش در اثر آتش سوزی به شدت مفت معامله میشه-قیمت ۳۷۱ تومن (۶۷ تومن بعد از افزایش سرمایه احتمالی ۵۵۰ درصدی، و حدودا ۳۰ تومن بعد از افزایش سرمایه بالای ۱۰۰۰ درصد)-این شرکت هم با توجه به محصول یونیکی که داره نگرانی از فروش نخواهد داشت.
این دو تا سهم رو تو سبد داشته باشبد که نسبت ریسک به ریوارد فوق جذابی دارن...
تاریخ ۱۲ دی ۹۷ -ثنوسا ۲۵۲ تومن- شپترو ۳۷۱ تومن
 

NORSIST

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
به جرات می توان گفت ارزشمندترین و بنیادی ترین سهم بازارشاراک است
من خیلی تحقیق کردم شاراک بین تمام پتروئی ها امتیازاتی دارد که دیگرسهم ها ندارن
1 - با توجه به سود پایان سال کمترین p/e دربین تمام سهامها
2 - تسریع در دادن سود پایان سال یعنی حداکثر تا یکماه بعد از مجمع سود پرداخت می شود .
3 - تقسیم سود بالا . طبق 7 سال گذشته شرکت بالای 95 درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کند.
4- فروش 60 درصد محصول در داخل که طبق جدول زیر مشاهده می فرمایید که فروش عالی هم داشته و 40 درصد فروش خارجی (این یعنی اینکه در تحریمها آسیب آنچنانی به شرکت وارد نمی شود) البته اینو بگم که اکثر محصول صادراتی به عراق است و مشکلی به وجود نخواهد آورد.
5- طبق برآورد کارشناسان چون خوراک این شرکت نفتا است با پایین آمدن قیمت نفت سود شرکت افزایش می یابد و طبق برآورد به ازاء هر 5 دلار کاهش قیمت نفت 21 تومان سود شرکت افزایش میابد (نفت از بشکه ایی 80 دلار به زیر 56دلار سقوط کرده ) بهرحال تا پایان سال می تواند سود شرکت افزایش بیشتری داشته باشد که این برآورد حدود 180تا 200تومان ارزیابی می شود .
6 - با توجه به اینکه درحال حاضرسود انباشته شرکت حدود 80 تومان است و سود پایان سال حدود 180تومان است اگر از قیمت سهم کم کنیم یعنی الان قیمت سهم چیزی حدود 210تومان است وبا پیش بینی سود سال آتی که حدود 200 تومان برآورد می شود درصورت نگهداری سهم تا پایان سال مالی 98 کل سهام خریداری شده رایگان خواهد شد
درکل بگم برای کسانی بسیار محتاط هستند سهم فوق العاده ایی است یعنی حتی از بانک هم مطمئن تر و سود آورتر و بسیار کم ریسک است
بنده خودم تک سهم شدم و پیشنهاد می کنم سهم را تا مجمع نگهداری کنید و سود سرشاری از این سهم ببرید
همگی پر سود باشید
 

یا حسین

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر آمد خبری ر راه هست

افزایش سرمایه 830 درصدی ثاصفا. بیجهت نبود این سهم را در این مدت بازار با قدرت جمع میکرد .
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خودرو : همانطوریکه در عکس پایین می بینید در کنفرانس شفاف سازی در تاریخ ۹۷٫۷٫۱۰ ذکر شده فعلاً افزایش سرمایه به علت عدم امکان استفاده از معافیت مالیاتی نداریم ولیکن ذکر شده اگر این امکان ایجاد شود افزایش سرمایه از تجدید دارایی ها صورت می پذیرد در تاریخ ۹۷٫۱۰٫۱۲ مجلس طرح معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا ۵ سال را تصویب کرد از طرفی آقای یکه زارع ارزش دارایی های شرکت را ۱۲ میلیارد دلار اعلام کرده لذا سهامداران عزیز یه افزایش سرمایه حدود ۷۰۰۰ درصدی درپیش داریم
IMG_۲۰۱۹۰۱۰۷_۱۶۱۵۲۳.png
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه بنزین مازاد در بورس انرژی برای صادرات معاون وزیر نفت: با توجه به راه اندازی فاز 3 پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح های صادرات و ذخیره سازی بنزین مازاد را در دستور کار داریم و می توان از ظرفیت بورس انرژی استفاده کرد. بتاسهم/
 

alinagoo

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
به جرات می توان گفت ارزشمندترین و بنیادی ترین سهم بازارشاراک است
من خیلی تحقیق کردم شاراک بین تمام پتروئی ها امتیازاتی دارد که دیگرسهم ها ندارن
1 - با توجه به سود پایان سال کمترین p/e دربین تمام سهامها
2 - تسریع در دادن سود پایان سال یعنی حداکثر تا یکماه بعد از مجمع سود پرداخت می شود .
3 - تقسیم سود بالا . طبق 7 سال گذشته شرکت بالای 95 درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کند.
4- فروش 60 درصد محصول در داخل که طبق جدول زیر مشاهده می فرمایید که فروش عالی هم داشته و 40 درصد فروش خارجی (این یعنی اینکه در تحریمها آسیب آنچنانی به شرکت وارد نمی شود) البته اینو بگم که اکثر محصول صادراتی به عراق است و مشکلی به وجود نخواهد آورد.
5- طبق برآورد کارشناسان چون خوراک این شرکت نفتا است با پایین آمدن قیمت نفت سود شرکت افزایش می یابد و طبق برآورد به ازاء هر 5 دلار کاهش قیمت نفت 21 تومان سود شرکت افزایش میابد (نفت از بشکه ایی 80 دلار به زیر 56دلار سقوط کرده ) بهرحال تا پایان سال می تواند سود شرکت افزایش بیشتری داشته باشد که این برآورد حدود 180تا 200تومان ارزیابی می شود .
6 - با توجه به اینکه درحال حاضرسود انباشته شرکت حدود 80 تومان است و سود پایان سال حدود 180تومان است اگر از قیمت سهم کم کنیم یعنی الان قیمت سهم چیزی حدود 210تومان است وبا پیش بینی سود سال آتی که حدود 200 تومان برآورد می شود درصورت نگهداری سهم تا پایان سال مالی 98 کل سهام خریداری شده رایگان خواهد شد
درکل بگم برای کسانی بسیار محتاط هستند سهم فوق العاده ایی است یعنی حتی از بانک هم مطمئن تر و سود آورتر و بسیار کم ریسک است
بنده خودم تک سهم شدم و پیشنهاد می کنم سهم را تا مجمع نگهداری کنید و سود سرشاری از این سهم ببرید
همگی پر سود باشید
برا عدد سود که نوشتید 200 تومن گزارش تحلیلش رو دارید؟
 

کوپر

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
برا عدد سود که نوشتید 200 تومن گزارش تحلیلش رو دارید؟
#شاراک مشکل بازار سرمایه ما عدم فرهنگ سازیه. جامعه ما فرهنگ سرمایه گذاری نداره وگرنه #شاراک اصلا فکر کردن نمیخواد این اگه در بورس نیویورک یا لندن بود هر فرد سرمایه گذاری بدون اینکه لازم باشه حتما تخصص آنچنانی داشته باشه با سوادی در حد محاسبات ساده ضرب و تقسیم ذهنی در عرض کمتر از سه دقیقه میتونست بفهمه ارزنده ترین سرمایه گذاریه تو بورس. میگید چطوری؟ ببینید فروش ششماه اول ۲۲۰۰ میلیارد تومن بوده که ۴.۵ ماهش محصولش و با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومنی فروخته در عوض نفتاش رو هم با دلار دولتی ۴۲۰۰ خریده با این حساب ۶۴۰ میلیاردتومن سود خالصش بوده. یعنی ۳۰ درصد فروشش سود خالص بوده. حالا ششماه دوم چه اتفاقی افتاده محصولاتو با نرخ دلار نیمایی میفروشه در عوض نفتاش رو هم با نرخ دلار ۷۵۰۰ میخره تا اینجا تقریبا از نظر درصد حاشیه سود مثل ششماهه اوله اما یه اتفاق مثبت در شش ماهه دوم رخ داده اونم چیه نفتا قیمتش ۴۰ درصد افت داشته پس درصد حاشیه سود ششماه دوم قطعا از ششماه اول بیشتره. ولی ما برای احتیاط و رعایت اصل محافظه کاری درصد حاشیه سود ششماهه دوم رو هم مثل ششماه اول در نظر میگیریم بنابراین کافیه بفهمیم شرکت تا پایان سال چقدر فروش خواهد داشت فروش ششماه اول ۲۲۰۰ بوده سه ماهه پاییز ۱۴۴۰ بوده پس میتونیم بگیم فروش کل سال حداقل ۵۰۰۰ میلیارد میشه. ۵۰۰۰ و در ۳۰ درصد ضرب کنیم میشه ۱۵۰۰ میلیارد سود خالص کل سال ۹۷ اگر این و به تعداد سهام شرکت تقسیم کنیم میشه ۱۹۰ تومن. باور کنید کاملا محافظه کارانه هم بوده و جالب اینه من تو این محاسبات نه از کاغذ استفاده کردم نه از ماشین حساب. این همون فرهنگ سرمایه گذاریه که گفتم باید تقویت بشه. حالا دیگه خودتون قضاوت کنید یا مقایسه کنید با شرکتهای دیگه که شاراک با eps ۱۹۰ تومن چقدر می ارزه؟

https://forum.talarebourse.com/threads/شاراک-پتروشیمی-شازند.31907/page-400
 

Guilty

Active Member
کاربر فعال
نقل و قول از ckbroker : منتظر صف خرید های پی در پی #بکام در هفته پیش رو باشید
 

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
وسکاب را دوس داشتین بررسی کنید کوتاه مدت ۱۸۰
 

هخامنش

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان از گروه کاشی و سرامیک و البته کانیها در سبد سهام خود داشته باشید.
کسرا دست نیافتنی شد. کرازی را دارن خشک میکنن . معاملات کرازی کاملا مشکوک و هدمند دنبال میشود.

کترام و کلوند کاملا اصلاح شده و آماده صعود.
 

jalalbigdeli

Well-Known Member
کاربر فعال
شفارا سهم زیر خاکی که حالا حالا ها جا داره رشد کنه
چون پنج ماه بسته بوده و از بازار عقبه و بازار ج اومده
خبر رانتی هم اینکه 1600درصد افزایش سرمایه داره
 
بالا