معرفی سهام های زیر خاکی ؟ ؟

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
علاقه‌مندی خارجی‌ها برای خرید نفت از بورس/گواهی صرفه‌جویی انرژی به کجا رسید؟

مدیر عامل بورس انرژی از افزایش علاقه شرکت‌های خصوصی خارجی برای دریافت کد معاملاتی و خرید نفت خام از بورس خبر داد.

سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در تشریح فرآیند عرضه نفت در بورس انرژی اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موفقیت ثبت دو مرحله فروش نفت خام سبک در بورس انرژی را پس از گذشت 16 سال تلاش در این زمینه، به ثبت رسانده ایم و در تلاش برای ادامه همکاری های خود با شرکت ملی نفت ایران هستیم.طی سال های گذشته سازمان ها و مراجع ذیربط بسیاری برای رفع مشکلات تلاش کردند و هم اکنون شاهد فروش 280 هزار بشکه در مرحله اول و فروش 700 هزار بشکه در مرحله دوم بوده ایم.

علاقه شرکت های خارجی برای خرید نفت ایران از بورس انرژی
وی در ادامه گفت: اتفاق بسیار خوبی که این روزها شاهد آن هستیم، افزایش رغبت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بورس انرژی بویژه خرید نفت خام است، در چند هفته گذشته تعداد زیادی از شرکت های خصوصی بین المللی برای خرید نفت خام ایران پیشنهادات و علاقه مندی خود را ابراز کرده اند.

حسینی با اشاره به استقبال قابل توجه شرکت های خصوصی خارجی در زمینه نفت و گاز بیان کرد: با توجه به شرایط مطرح شده در بورس انرژی تعدادی از این سرمایه گذاران در حال ارائه مدارک و هماهنگی دریافت کد معاملاتی در بورس انرژی هستند.

وی تاکید کرد: احتمال تداوم عرضه نفت در نوبت های بعدی بسیار بالاست زیرا تمام زیر ساخت های بورس انرژی تعریف شده و آماده است. تمام این سال ها دستگاه های مربوط از جمله بورس انرژی برای رفع برخی تنگناهای موجود در ادوار گذشته به مطالعات و بررسی ها جدی پرداخته اند که با توجه به فراخوان های دوره های گذشته این ظرفیت در شرکت ملی نفت ایران نیز مشاهده می شود.

حسینی تصریح کرد: چهارشنبه مورخ 30 آبان ماه دو محموله 44 هزار تنی LPG در سبد معاملاتی بورس انرژی بفروش رسید که به عنوان دستاورد درخشانی می توان از آن نام برد.

وی با بیان اینکه عرضه میعانات نفتی در بورس انرژی از سال93 و بصورت آزمایشی از پالایشگاه های کوچک و سپس مشتریان بزرگ آغاز شد،افزود:متاسفانه این روند با تصمیموزارت نفت متوقف شد.سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس انرژی همواره در جهت حمایت از تولید ملی و وزارت نفت آماده همکاری و عرضه گاز به پالایشگاه هاست.البته پالایشگاه های بزرگ که مالکیت داخلی دارند باید پیگیر جدی در این باره داشته باشند.

مدیر بورس انرژی با اشاره به گستردگی معاملات در بورس انرژی تشریح کرد: بازار سرمایه انرژی کشور این روزها شاهد معاملات مثبتی در احجام کوچک و بزرگ است که این کالاها تنها شامل نفت نیست بلکه انواع هیدروکربن ها،برق و سایر انرژی های مورد مصرف را هم شامل می شود.

گواهی صرفه جویی انرژی به کجا رسید؟
وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گواهی صرفه جویی انرژی صادر شده است؟ گفت:هم اکنون با وزارت نیرو، در حال برقراری ارتباط برای صدور گواهی با نام گواهی ظرفیت هستیم، این اوراق به تصویب کمیته فقهی بورس انرژی رسیده و خطوط اجرایی آن نیز معین شده است که امیدواریم تا پایان سال اولین مرحله صدور اوراق گواهی ظرفیت را شاهد باشیم.

حسینی بیان کرد: همواره برای صدور گواهی ها به یک موضوع تاکید داشته و داریم که نهاد مورد نظر، باید همکاری و همیاری خود را تا صدور گواهی قطع نکند تا ما بتوانیم با دقت و تخصص کافی به صدور اوراق بپردازیم.

مدیر عامل بورس انرژی در پایان با تاکید بر واقعی سازی قیمت در بورس انرژی بیان کرد: یکی از ظرفیت های بسیار جذاب و هیجان انگیز در بورس، واقعی سازی قیمت کالاها در تابلوی عرضه است.

انتهای پیام
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
رییس سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس خبردادراه اندازی

قرارداد آتی سبد سهام تا دو هفته آینده/ بررسی فروش ریالی نفت در بورس انرژی


رئیس سازمان بورس از راه اندازی نخستین قرارداد آتی سبد سهام تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: اعلام EPS به بازار از سوی ناشران به طور کامل ممنوع نیست .شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس با اعلام خبر راه اندازی قرار داد آتی سبد سهام 30 شرکت بزرگ بورس تا دو هفته آینده، پیراموندلایل تعویق عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: مشکلی برای عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد و سازمان بورس منتظر الزام‌های فنی تعیین شده از سوی وزارت نفت برای از سر گیری دور جدید عرضه این کالا در بورس انرژی است.

رییس سازمان بورس در برابر برخی ادعاها مبنی بر لزوم اخذ مصوبه جدید از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه برایتداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی، عنوان کرد: این امکان وجود دارد که وزارت نفت در برخی موارد به مصوباتی نیاز داشته باشد، اما در مجموع مشکلی برای تداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد.

به گفته وی هم اکنون علاوه بر امکان فروش ریالی _ارزی نفت خام در بورس انرژی می‌توان زمینه فروش ریالی نفت خام در این بازار را نیز فراهم کرد که این موضوع یکی از مواردی است که وزارت نفت برای آن نیازمند دریافت مصوبه جدید است .

محمدی در برابر این پرسش فارس که پس از گذشت یکسال از اجرای دستور العمل جدید معاملات در بورس‌ها ، حذف EPS چه بازخورد و کمکی به بازار سهام کنونی کرده،پاسخ داد: اجرای این مقررات از نظر نقد شوندگی که بازار دنبال می‌کرد خروجی مناسب داشته و توقف حدود 70 نماد معاملاتی منجر به 12 نماد معاملاتی متوقف شد که در این بین تداوم توقف دو یا سه نماد معاملاتی ناشی از عدم ارائه صورت‌های مالی ناشر بوده است.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه اعلام EPS به بازار از سوی ناشران به طور کامل ممنوع نیست ، افزود:«ناشران می‌توانند در گزارش‌های تفسیری عملکرد مدیریت همچنان متریال های تشکیل دهنده پیش بینی سود هر سهم پس از کسر مالیات را ارائه دهند.بنابراین محدودیتی وجود ندارد، اما اینکه خواسته‌های بازار دوباره اعمال شود، باید گفت هم اکنون اداره نظارت بر ناشران در حال بررسی این موضوع است.بنابراین اگر احساس شود که مواردی که برای اعلام EPS لازم است در گزارش‌های تفسیری تکمیل می‌شود.»
 

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من خودم بودجه 6 ماهه شاراک رو با اختلاف 1 تومن برآورد کردم خوب میدونم سود امسال و سال دیگه شرکت روی هم از قیمت فعلی شرکت بیشتره پس باهاش میمونم کاملا از تاثیر تحریم ها بر صنعت پتروشیمی اطلاع دارم میدونم کدوم شرکتها تاثیرپذیری بیشتر و کدام شرکتها تاثیرپذیری کمتری از تحریم ها دارن مثلا#شاراک هیچ تاثیر منفی از تحریم ها نمیگیره چون اولا محصولاتش نصفش حتی بیش از نصف و داخل میفروشه اغلب و برای مابقی هم که صادر میکنه تقاضای داخلی وجود داره چون تنوع محصول داره و تناژ محصولاتش به تنهایی اینقدر زیاد نیست که رو دستش بمونه برعکسش #زاگرس و #شپدیس متانول و اوره نصف آسیا و میتونن تامین کنن پس اگر تو صادرات با مشکل مواجه بشن داخل برای یکدهم محصوللتشون بیشتر تقاضا نیست و با مشکل فروش جدی مواجه میشن البته این دلیل نمیشه که بگیم پس این دو شرکت بیچاره میشن خیر همین الآن دارن میفروشن این دو شرکت فقط با تخفیف بیشتر. دلیل دوم که تحریم روی شاراک بی اثره اینه که بخش صادراتی شاراک به افغانستان و عراقه که بشدت به این محصولات وابسته هستن و حتی اگر مستقیم هم نتونه صادر کنه تجار داخل میخرن و صادر میکنن به این دو کشور کلی هم بنفعشونه چون از رانت مابه التفاوت نرخ دلار آزاد و نیمایی کلی سود میبرن براش سر و دست میشکونن. توجه نکردید چرا همیشه تقاضای مازاد نسبت به محصولات شاراک وجود داره؟! توجه نکردید چرا علیرغم افت قیمت نفت و نفتا قیمت محصولات شاراک هیچ افتی نداشته که هیچ بلکه رشد هم داشتند؟! برید از بورس کالا آمارشو ببینید یا از سایت ویکی پلاست نمودارشونو ببینید. پس شاراک تو این قیمتها فعلا ارزنده ترین سهم بازاره اما شماییکه به سهم اعتقاد نداری هر چی زودتر بفروشی بهتره برا خودت میگم چون از بازار جا میمونی
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت آماده سومین عرضه به بورس؛ این بار ریالی
در حالی که دو بار نفت خام سبک در بورس به صورت ارزی - ریالی عرضه شده است، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت در حال انجام مذاکراتی هستیم که نفت به صورت کاملا ریالی در بورس عرضه شود.

به گزارش ایسنا، طی ماه‌های گذشته دو بار نفت خام سبک در بورس انرژی ایران عرضه شده است. اوایل آبان ماه امسال برای اولین بار یک میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی روی میز معاملات قرار گرفت که قیمت پایه هر بشکه نفت در آن زمان حدود ۷۹ دلار بود.

در روز معاملات اولین عرضه، سه نفر در این رقابت شرکت کردند و در نهایت با تعدیل قیمت نفت در بورس ۲۸۰ هزار بشکه نفت خام سبک به قیمت هر بشکه ۷۴ دلار و ۸۵ سنت داد و ستد شد.
بعد از عرضه نفت در بورس، مدیرعامل بورس انرژی خبر از احتمال تعدیل قیمت نفت در بورس داد و گفت که این قیمت، قیمت متعادلی است؛ ضمن این‌که اگر تا زمان بارگیری محموله، قیمت نفت خام افزایش یا کاهش یابد، قیمت متناسب با آن تعدیل خواهد شد.

در این میان ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۷ هم برای دومین بار نفت در بورس عرضه شد. آنگونه که در اطلاعیه عرضه آمده بود، قرار بر این بود که ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک برای عرضه روی تابلو معاملات برود که در نهایت قیمت هر بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی در دومین عرضه ۶۴.۹۷ دلار معامله شد؛ بدین معنا که نفت بورسی در این مدت حدود ۱۰ دلار نسبت به اولین دوره تعدیل شد.

فروش نفت در بورس انرژی به صورت ۲۰ درصد ریالی و ۸۰ درصد ارزی است؛ به طوری‌که متقاضیان خرید برای شرکت در معامله، باید ۱۰ درصد ارزش سفارش را به صورت ریالی به میزان پیش‌پرداخت پیش از عرضه به حساب اعلامی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز کنند که در صورت انجام معامله بخشی از ۲۰ درصد ریالی محسوب خواهد شد.

در عین حال مدتی است که عرضه نفت در بورس انرژی متوقف شده و در این مدت اطلاعیه عرضه‌ای منتشر نشده است ولی در آخرین واکنش‌ها وزیر نفت اعلام کرده که عرضه نفت در بورس در انتظار تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی است.

زنگنه تاکید کرد که "پیش از این برای فروش یک میلیون بشکه نفت اجازه صادر شده بود که به دنبال آن هستیم برای عرضه شش ماهه و فروش ریالی نیز مجوز بگیریم. امیدواریم این موضوع در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی مطرح شود و با یک تغییراتی و تجاربی که پیدا کردیم، ما تقاضا می کنیم که اگر قبول کردند با مقدار بیشتری ولی ۶ ماهه اجازه بگیریم که عرضه کنیم و این راه را باز کنیم".

در عین حال شاپور محمدی - رئیس سازمان بورس اوراق بهادار - به تازگی درباره احتمال عرضه مجدد نفت در بورسانرژی اعلام کرد که " با وزارت نفت در این مورد وارد مذاکره شده‌ایم که نفت به صورت کاملا ریالی در بورس عرضه شود. هر زمان که وزارت نفت بگوید ما آماده عرضه نفت در بورس هستیم".
انتهای پیام
 

Msnh

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
#ولانا ، احتمال حرکت سهم وجود داره با هدف اول 660
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
عمران و توسعه شاهد

موقعیت زمین 400 هکتاری چمستان رو در بر جاده آمل و در محدوده شهرک ویلایی نشین پزشکان و نزدیکی شهر چمستان مشاهده میکنید.
گفتنی است زمین های بالای جاده از ارزش و موقعیت بهتری نسبت به زمین های پایین جاده برخوردارند چرا که از محیط و ویوی جنگلی فوق العاده برخوردار هستند و ویلا سازی های مناسب ، لوکس و با قیمت های بالاتر عمدتا بالای جاده میباشند.


 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
نمودار سهم کقزوی الگوی کلاسیک مثلث را تکمیل کرده است و در گام اول تا تارگت ۲۶۸ صعود می کند و بعد از آن هم مقاومت ۳۱۵ را درپیش رو دارد ( قیمت الان این سهم ۱۶۵ می باشد ۲۸ آذر )
Screenshot_20181218-235859.jpg
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
جدید #2,048
مدیرعامل بورس انرژی در گفت‌وگو با فارس خبر داددور جدید عرضه نفت خام با همکاری وزارت نفت

مدیرعامل بورس انرژی با اشاره به مصوبه شب گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه گفت: راهکارهای پیشنهادی وزارت نفت در زمینه عرضه گسترده‌تر نفت خام در بورس انرژی در این شورا تصویب شد.


سیدعلی حسینی مدیرعامل بورس انرژی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، پیرامون آخرین اقدام‌های برای آغاز دور جدید عرضه نفت خام در این بازار گفت: خوشبختانه شب گذشته پیشنهادهای اصلاحی در اطلاعیه جدید عرضه نفت خام در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح شد و در پی آن راهکارهای وزارت نفت در زمینه عرضه گسترده‌تر نفت خام در بورس انرژی مورد تصویب قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هنوز این مصوبه و جزئیات آن به شرکت ملی نفت ابلاغ نشده است، گفت: با توجه به لزوم تأیید نهایی مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تلاش می‌شود تا فرایند زمانی ابلاغ مصوبه مذکور در کوتاه‌ترین زمان ممکن محقق شود.

مدیرعامل بورس انرژی عنوان کرد: انتظار می‌رود با اعلام جزئیات این مصوبه و سازوکارهای پیشنهادی وزارت نفت بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، دور جدید عرضه نفت خام در بورس انرژی را آغاز کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های ارزنده و گام‌های رو به جلوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران برای عرضه نفت خام در بورس انرژی افزود: تلاش‌های بسیاری طی مدت اخیر صورت گرفته تا عرضه نفت خام در بورس انرژی با سازوکاری حرفه‌ای و عملیاتی از سوی وزارت نفت صورت گیرد.
انتهای پیام
 

m_bahari

Active Member
کاربر فعال
یه اکانت 100 روزه ویژه بورس 24 به مبلغ 763 هزار تومان خریده ام. اگه کسی علاقه داره لطفا اعلام فرمایند.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
تسویه ۱۰۰ درصد ریالی نفت در بورس انرژی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خریداران نفت در بورس انرژی می‌توانند تا سقف ۱۰۰ درصد ریالی تسویه کنند.

@boltann
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
تابا سهمی کوچک که ارزش کل سهم ۳۴ میلیارد تومان است با ۶۲ میلیون تعداد سهم ، و یک سهم بسیار چابک و حرکات تند و تیز و صعود های شارپ ، در حال حاضر هم قراردادهای خوبی با فولاد مبارکه بسته و نمودار الان سهم هم الگوی کلاسیک مثلث را تکمیل کرده است و در گام اول تا تارگت ۸۲۴ صعود می کند و بعد از آن هم مقاومت ۱۰۱۳ را درپیش رو دارد ( قیمت الان این سهم ۵۵۶ می باشد ۲ دی )
IMG_۲۰۱۸۱۲۲۳_۱۴۰۲۱۸.jpg
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به اینکه این قیمت دیگه کف کف این سهم دیگه این سهم ( وسین ) تو این قیمت ها خشک خشکه و سهامدارانش هم می دونند از لحاظ تکنیکالی و بنیادی ارزش این سهم خیلی بالاتر از این قیمت ها است لذا کسی به کمتر از این قیمت ها فروشنده نیست برای داشتن این سهم باید خریداران محترم قیمت پیشنهادی خودشان را با فروشنده ها مچ کنند در ضمن با توجه به اصلاح سنگینش در این سه ماه اخیر مثل فنر فشرده شده می باشد و یک کله تا ۲۶۳ تومان می‌ره بالا
Screenshot_20181223-174821.jpg
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
خارجی‌ها خواستار خرید نفت ایران از بورس شدند

مدیرعامل بورس انرژی:
برخی کشورها از طریق سفارتخانه ها دنبال کسب اطلاعات درباره خرید نفت از بورس بوده اند، شماری از شرکت های خارجی نیز به طور مستقیم برای رایزنی در این باره مراجعه و حتی کد معاملاتی نیز اخذ کرده اند.
bit.ly/2rTCl8V
اقتصادنیوز
****/joinchat/AAAAADvEktaWOJ0eLF4I-Q
 

shabi10

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کیمیا..فزرین..
امروز فزرین در حالیکه میخواست براحتی کارش رو مثبت تمام کنه اجازه ندادن امان از دست..... اما طی دو روز گذشته با عرضه های زیادی که انجام شد زمینه برای حرکت فردا مساعد شده .
 
آخرین ویرایش:

Msnh

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ولانا کف کانال صعودی
محدوده خرید 380-360
هدف 470
 

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز ، سهم ( ثنور ) ، این سهم طلایی مثل فنر فشرده شده است و الگوی مثلث را تشکیل داده است و از فردا استارت صعود را می زند و حالا حالا ها 10+ روزانه می خوره و صعود شارپی در پیش داره و برای جبران اصلاح سنگینش در دو ماه قبل بایستی حداقل هفت هشت تا از این مثبت 10+ روزانه ها رو بخوره اگر دنبال سود ۱۰۰ درصدی کوتاه مدتی هستید طبق نمودارش از ۱۳۰ تومان یه کله با صعود شارپی به ۲۲۷ تومان می رسه +++
Screenshot_20181225-122504.jpg
Screenshot_20181225-122504.jpg
 

سقوط

Well-Known Member
کاربر فعال
غالبر رو خانواده ای تصاحب کردن که تقریبا هر ۴ الی ۵ سال بکمک مدیرعامل وگزارشاتی( که بیکباره از سیاهترین حالت به بهترین حالت میرسه )یکبار میزنن زیرش و ۳۰۰ چارصد درصد سود میزنن تو جیب دوباره روند رکود و سقوط پیش میگیرن تا همونارو جمع کنن .
بنظرم برای ۹۸ نقشه چیدن که الان فعالیتشون تو خرید این سهم بیشتر شده.
 
بالا